Crystal Anthurium - kvetina z trópov

Anthurium - evergreen, kvitnúca rastlina patriaca do rodiny Aroid alebo Aronikovye. Distribuované v trópoch Strednej a Južnej Ameriky, v Mexiku, Argentíne. Názov tvoria dve grécke sovy, čo znamená "kvet" a "chvost".

Veľmi početný rod, ktorý má niekoľko stoviek druhov. Jedným z nich je Anthurium Crystal.

popis

Crystal Anthurium je liana, Je veľmi dekoratívny so svojím vzhľadom.

Anthurium Stalk rastie do výšky 25 cmJe hrubý, asi 2 cm v priemere, zelený. Internódy sú krátke, stopy popadaných listov zostávajú až 1,7 cm.

Koreňový systém je krátky, hrubý.


Listy rastú na stopkách, ktoré sú purpurovej farby z kmeňa. Tvar listov je oválny so zárezom na základni a so špicatým koncom, podobným srdcu. Sú tenké, asi 40 cm dlhé a 20 na šírku.

Ich vonkajší povrch je zamatový, zospodu pokrytý červenohnedou riasou. farba jasne zelenej farby s jasne označenými bielymi pruhmi.

Kvetenstvo antúria sa vytvára na červeno-fialovej, dlhej, asi 25 cm pediklovej. Skladá sa z malých kvetov a je podlhovastý podlhovastý špicatý klas žltý - zelená až 12 cm dlhá.

Kvitnúca rastlina dosť dlho. Záleží na starostlivosti, ktorá mu bola poskytnutá. V podmienkach blízkych prírode môže kvitnúť celý rok.

Po odkvitnutí, stonky s malým, asi 1 cm, bobule bielej farby s fialovým odtieňom sa objavujú vo farbe.

Domáca starostlivosť

podnebie

Antúria - obyvateľ tropických dažďových lesov. Preto preferuje jasné rozptýlené svetlo a dobrú hydratáciu.

Optimálna teplota pre závod na jar av lete je 25 stupňov. V zime a na jeseň by mala byť okolo 15-18 stupňov.

Výhodné je svetlo rozptýlené, ale svetlé. Počas zimy musíte do zariadenia pridať ďalšie umelé osvetlenie. Nemôžete dať hrniec s Anthurium na veľmi horúcom priamom slnečnom svetle, takže v lete počas dlhého tepla musíte odstrániť na tienistom mieste. To je dobre znášaný penumbra, ale kvet v tomto svetle režime nemusí dôjsť. Kvety veľmi zle prenášajú prievan a zmenu teploty, je potrebné ich chrániť pred nimi.

Vlhkosť vzduchu v miestnosti, kde sa nachádza Anthurium, by mala byť pomerne vysoká, viac ako 70%, V suchej miestnosti by mal byť kvet pravidelne striekaný, najlepšie niekoľkokrát denne, pričom nespadá do kvetenstva. Z toho pokazia. Dodatočne môžete použiť umelé zvlhčovače.

zalievanie


Zalievanie rastliny, ktorá je zvyknutá na vlhkosť by mala byť pravidelne dvakrát týždenne s teplou vodou. Studená voda a voda so zvýšeným zadržiavaním vápna sú neprijateľné. V zime stačí raz mesačne.

Je potrebné kontrolovať, že pôda v nádobe nevyschne a že v nej nie je stojatá voda. Je to veľmi dôležité pre priaznivý vývoj kvetu.

Výsadba, presádzanie

Po zakúpení kvetu v obchode, ktorý potrebujete zasadiť ho na tri dni kým nezačala vyschnúť. Toto by sa malo robiť veľmi opatrne, bez poškodenia krehkých koreňov rastliny. Hrniec na výsadbu je potrebné vybrať ten, ktorý je ideálny pre veľkosť koreňového systému. Kvôli prebytku priestoru kvety intenzívne zvyšujú hmotnosť listov a to je veľmi zlé pre jeho kvitnutie.

Mladé kópie v prvých štyroch rokoch života by mali byť Vymeňte každý rok. Robia to od začiatku jari do jesene. Potom Anthurium transplantované 1 krát za 2-3 roky. Toto sa vykonáva na zvýšenie kapacity alebo obnovu pôdy, ktorá bola v priebehu rokov vyčerpaná. Na povrchu krajiny, ktorá je chudobná na minerály, sa objavuje biela, deštruktívna pre rastlinu.

prízemný

Na výsadbu a presádzanie rastlín je potrebné pripraviť pôdu. Musí byť vzduch a vlhkosť priepustná, mierne kyslá, drobivá. K tomu premiešajte trávnik, hrubý piesok a humus. Môžete pridať mach, expandované ílu. V spodnej časti hrnca kvalita kanalizácie.

hnojivá

Hnojenie je veľmi dôležité počas vegetačného obdobia, rastu a kvitnutia antúria. Na tento účel si môžete kúpiť špeciálny komplex organických a minerálnych látok pre izbové rastliny. Roztok môžete napustiť vodou každé dva týždne na jar av lete. V zime kvet nepotrebuje hnojenie.

rozmnožovanie

    Reprodukcia antúria sa uskutočňuje tromi spôsobmi:

  • výstrižky
  • rozdelením
  • semená

Spôsob štepenia zahŕňa oddelenie od rastliny kmeňových a apikálnych odrezkov s niekoľkými listami alebo bočnými výhonkami, ktoré majú korene.

Rezané odrezky potrebujú ostrý nôž potom vložte do vody alebo vermikulitu až do zakorenenia. Zakorenené výhonky musia byť umiestnené v samostatných nádobách. Urob to na jar.

Delenie môže byť vykonané počas transplantácie. Aby to bolo možné, rastlina, vytiahnutá zo zeme, musí byť starostlivo rozdelená do niekoľkých častí tak, aby každý z nich bol s nezávislými koreňmi. Získané vzorky by sa mali usadiť v kvetináčoch a poskytnúť im dobrú starostlivosť o úplné zakorenenie.

Môžete šíriť rastliny s semenami, ktoré dozrievajú v ovocí, alebo zakúpené v obchode. Na jar sa semená zasiali na povrch pôdy a posypali zeminou. Klíčky sa objavia za 2-3 mesiace. Pred pristátím na trvalé miesto by mali sedieť. Keď sa objaví niekoľko pravých listov, umiestnite ich do samostatného hrnca.

Choroby a škodcovia

Antúria môže byť ovplyvnená hubami choroby alebo hmyz - škodcovia.

Vzhľadom na zvýšenú vlhkosť na častiach rastliny sa objavuje šedá škvrna, čo poukazuje na výskyt sivej hniloby. V tomto prípade by ste mali prestať zavlažovať, odstraňovať poškodené časti a presadiť kvet do suchej pôdy.

Je to možné výskyt antracnózy huby. Súčasne, časti závodu začnú vysychať okolo okrajov, potom vymiznú. Kvetina môže zomrieť. Pri infikovaní malého povrchu môžete odstrániť choré listy a vytvoriť menej vlhké prostredie. V prípade vážneho poškodenia by mala byť rastlina ošetrená fungicídnymi prípravkami, napríklad Kuproksat.

Ak listy stočiť a vyschnúť môže byť v suchom vzduchu. Odstráňte poškodené časti a zvýšite vlhkosť.

Keď sa objavia vošky, listy sa začnú zmenšovať a stanú sa pokryté žltými škvrnami. Ak sú viditeľné lepkavé žlté výboje, potom to znamená útok štítom. Mealybugs možno vidieť na rastlinných častiach.

Keď sa zistia škodcovia, Po prvé, je potrebné odstrániť poškodené časti, umyť larvy a dospelého hmyzu a ich výlučky bavlneným tampónom navlhčeným vo vode alebo alkoholovom roztoku, potom ošetriť rastlinu špeciálnymi roztokmi - intexcides.

Crystal Anthurium veľmi nápadný interiérový kvet. Vytvorením priaznivých podmienok pre neho sa človek môže radovať po celý rok svojho dekoratívneho efektu.

fotografie

Ďalej uvidíte fotografiu Anthurium Crystal:

Chcete vedieť viac o rozmanitosti tejto nádhernej rastliny? Prečítajte si naše články o oranžovom antúriu Scherzer a elegantnom antúriu Andre.

Loading...