Čo sú hrnce pre orchidey, prečo sú potrebné, ako si vybrať a urobiť ich sami?

Úplný rast a vývoj orchidey nie je možný bez správne zvoleného hrnca.

V tomto prípade musíte brať do úvahy parametre ako materiál, veľkosť, prítomnosť drenážnych otvorov.

A nie je potrebné utrácať peniaze na nákup kvetináčov, pretože je to ľahké urobiť doma.

Čo je to?

definícia

Sady kvetov - nádoba, ktorá má atraktívnejší vzhľad ako hrniec. Môžete dať hrniec s orchidey a ďalšie rastliny v ňom. Na výrobu takýchto materiálov sa používajú:

 • plastu;
 • kamenina;
 • keramika;
 • drevo;
 • kov;
 • viniča;
 • šamot.
Materiály ako plast, kov, víno a drevo sa používajú na výrobu výrobkov pre vnútorné kvety a zvyšok - pre vonkajšie.

Na čo sa liek používa?

Cachepoons sa používajú na dva účely:

 • zatraktívniť vzhľad kvetináča;
 • Nedovoľte, aby prebytočná voda po zavlažovaní stagnovala, pretože sa bude hromadiť v existujúcej nádrži a odtiaľ sa dá úplne ľahko naliať.

Čo sa líši od hrnca?

Rozdiel medzi hrncami a hrncami je nasledovný:

 1. Účel. Nádoba slúži ako nádoba na výsadbu orchideí a akejkoľvek inej rastliny, ktorá sa pestuje vonku alebo v interiéri. Nádoby používané na dekoratívne účely.
 2. Odtokové otvory. Sú prítomné v hrnci, pretože odvádzajú vodu. Nádoby nemajú tieto otvory.
 3. Potreba ďalšieho stánku. Pod hrniec, musíte nainštalovať tanierik tak, aby prebytočná voda netečie po parapete. Ak používate hrnce, kvapalina z hrnca padne priamo od neho.
 4. Výroba materiálov. Pre hrnce sa používa len hlinka alebo plast a pre hrnce sú vhodné rôzne materiály.
 5. Design. Hrnce sa vždy vykonávajú skromne, ale hrnce sa vyznačujú eleganciou, originalitou a štýlovým vzhľadom vďaka množstvu dekoratívnych prvkov.
 6. Hrnce sa nedajú používať v krajinnom dizajne a hrnce vhodné na dekoráciu otvorených priestorov.

Prečo je dôležité vybrať správnu kapacitu pre kvetinu?

Orchidea je rastlina, ktorá nemá rád zamokrenie., Ak sa rozhodnete pre nesprávny výrobok, napríklad, nezapadá, potom prebytočná voda bude stagnovať a koreňový systém bude hniť. Z tohto dôvodu je narušené prevzdušňovanie koreňového systému a pôdy a mení sa teplota.

Priehľadné alebo matné?

Orchid hrnce môžu byť transparentné a nie, pretože je v skutočnosti dekoratívnym prvkom. Ale hrniec musí mať priehľadné steny, cez ktoré môžu pestovatelia kvetov sledovať stav koreňového systému.

To sa týka prípadov, keď sa nádoba nachádza vo vnútri kvetináčov. Ale len skúsení pestovatelia kvetov si môžu dovoliť transplantovať kvet do skleneného výrobku bez otvorov. Ak je stále málo skúseností, potom bez drenážnych otvorov, prebytočná voda začne stagnovať. Ak chcete transplantovať orchidea v kvetináčoch, je potrebné starostlivo pripraviť substrát.a drenáž je položená v hrubej vrstve.

V opačnom prípade dôjde k narušeniu výmeny vzduchu vo vnútri nádob, na stenách sa objavia riasy a koreňový systém sa bude v dôsledku nerovnomerného sušenia substrátu hniť.

Čo by malo byť?

V prírode rastú na stromoch orchidey. Jeho koreňový systém je neustále pod šírym nebom. Dostáva živiny zo vzduchu. Toto by sa malo vziať do úvahy, keď je vhodná kapacita bóru pre zariadenie.

veľkosť

Pri nákupe hrncov v obchode, musíte vziať do úvahy veľkosť hrnca, Mala by byť len o 1-2 cm širšia ako hlavná nádoba.

materiál

Ak sa hrniec používa na vloženie hrnca, potom materiál môže byť absolútne čokoľvek. V tomto prípade bude hrať sekundárnu úlohu a hlavnou úlohou bude veľkosť.

Ak má kvetinárstvo skúsenosti s pestovaním tropických rastlín, potom sa môže pokúsiť zasadiť ho do transparentného kvetináča, nie malého, ale malého, a úplne ho opustiť.

Len v ňom musia byť priehľadné steny na monitorovanie stavu koreňového systému, Je to oveľa jednoduchšie, aby sa orchidea z plastu (nie nevyhnutne transparentné), ako z keramického.

Kde a za koľko sa predáva?

Kapacita orchidey je možné zakúpiť v každom kvetinárstve alebo objednať prostredníctvom internetového obchodu.

Priemerná cena plastovej nádoby je 23 rubľov a sklenená fľaša je 1000 rubľov. Tento rozdiel v cene je spôsobený rôznymi výrobnými materiálmi, prítomnosťou alebo neprítomnosťou dekoratívnych prvkov.

Robíme vlastné ruky

Nie je vôbec nutné kupovať kvetináče pre orchidea, pretože je celkom realistické, aby ste to urobili sami.

Výhody a nevýhody

Vlastná kapacita má nasledujúce výhody:

 • spĺňa všetky požiadavky pestovateľa;
 • žiadna tekutina nebude stáť v samoobslužnej nádobe, pretože si môžete vytvoriť dierky na spodku sami;
 • Môžete robiť hrnce sami pomocou šrotu materiálov, ktoré budú ladiť harmonicky s vnútorným priestorom miestnosti.

Nevýhodou tejto metódy je, že nie každý má trpezlivosť, aby sa kontajner vlastnými rukami.

Porovnanie s možnosťou ukladania

Zakúpené hrnce majú veľmi krásny vzhľad, ale sú nepraktické, Nemajú žiadne drenážne otvory. Samotné kontajnery plne vyhovujú požiadavkám pestovateľa, ako ich sám plní.

Pokyny krok za krokom

Prvá vec, ktorú musíte vybrať materiál pre hrnce. Najčastejšie sa používa plast. Ďalej je potrebné postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 1. Určite veľkosť nádrže. Na tento účel odmerajte priemer existujúceho hrnca s pravítkom. Potom pridajte k výslednej hodnote 1-2 cm, čo bude priemer budúcej kapacity.
 2. Určite konštrukciu nádrže. Ak sa plast používa na výrobu kontajnera, potom existuje dostatok príležitostí pre predstavivosť. Môžete robiť hrnce rôznych farieb a tvarov. Môžete využiť kapacitu omáčky, majonézy, jogurtu.
 3. Pomocou vŕtačky alebo skrutkovača vytvorte otvory v plastovej nádobe. Čím viac z nich, tým lepšie. V bočných stenách môžu byť vytvorené otvory.
 4. Aby sa zlepšila výmena vzduchu v nádobe, umiestnite na spodok nádoby korkový šampanský pohár. Tým sa zabráni priliehavému uchyteniu koreňov na dno.
 5. Výrobok môžete ozdobiť podľa vlastného uváženia pomocou materiálov ako sú vetvy stromov, slama, kôra a stuha.

Ak ste urobili chybu pri nákupe

Ak je nesprávne vybrať hrnce pre orchidea, potom korene rastliny začnú hniťV dôsledku toho sa na stenách nádrže tvoria riasy alebo slimáky. Ak sa neprijmú žiadne opatrenia, kvet umrie.

Orchidejové hrnce sa môžu používať nielen na dekoratívne účely, ale aj na výsadbu. Len v druhom prípade musíte starostlivejšie pristupovať k výberu kapacity, berúc do úvahy nielen materiál, ale aj veľkosť. A dekoratívne prvky hrajú len malú úlohu.

Loading...