Malý-plodil vysoko výnosné paradajky "Red Caramel" F1: opis odrody a jej výhody

Malé plodné paradajky s vysokým výnosom sú vždy úspešné. Odroda "Caramel Red" - nie je výnimkou. Malé svetlé šarlátové paradajky sa líšia pochúťkou chuti, miniatúrne kríky, posiate ovocie, vyzerajú veľmi dekoratívne.

Odroda paradajok "Caramel Red" sa používa ako šalát a na celozrnné konzervovanie. Môže sa použiť na výrobu viacfarebného taniera, ktorý sa dá zapečatiť. Jedná sa o najsladšie ovocie s nezabudnuteľnou dezertnou chuťou, najlepšou ozdobou bufetových stolov a slávnostných stolov.

Opis odrôd paradajok "Red Caramel"

Paradajky "Caramel Red" F1 - hybrid prvej generácie, vysoko výnosný, skorý dozrievanie, s predĺženým obdobím plodenia. Neurčené puzdro, až 2 m vysoké, rozvetvené, s veľkým množstvom zelenej hmoty. Listy sú stredne veľké, tmavo zelené, jednoduché. Plody dozrievajú vo veľkých zhlukoch po 30-50 kusoch. Produktivita je dobrá, od 1 štvorca. m výsadbu možno zozbierať až 4,8 kg paradajok.

Plody sú malé, husté, až do priemeru 3 cm, s hmotnosťou 25-30 g. Tvar je okrúhly, bez rebrovania. Koža je hrubá, trochu tuhá. Pri zrení sa farba ovocia mení z tmavozelenej na jasne červenú. Dužina je veľmi šťavnatá, kyslá. Veľký počet semenných komôr, vysoký obsah cukru a vitamínu C.

Paradajky "Caramel Red" - kríženec, chovaný ruskými chovateľmi. Vhodné pre rôzne regióny, odporúča sa pestovať pod filmom alebo v otvorených lôžkach. Zber ovocia je dobre skladovaný, preprava je možná. Odroda je ideálna na konzervovanie. Malé svetlé červené plody nemajú trhliny, nakladané alebo solené vzhľad veľmi elegantné, vhodné pre zeleninové zmesi. Možno zachovanie vo fáze technickej zrelosti. Ovocie možno použiť na ozdobenie riadu.

Medzi hlavné výhody odrody:

  • krásne a dokonca aj ovocie príjemnej chuti;
  • paradajky sú skvelé na konzervovanie;
  • dlhé obdobie plodenia;
  • tolerancia za studena a odtieňa;
  • odolnosť voči závažným chorobám nočnej rošády.

Odroda má nevýhody:

  • vysoký krík vyžaduje formovanie;
  • Paradajky sa musia pestovať na pevnom podklade;
  • koža plodov je tuhá.

Vlastnosti pestovania

Odroda "Caramel Red" je zasiata na sadenice v druhej polovici marca. Pred výsadbou sa semená ošetrujú stimulátorom rastu, dekontaminácia sa nevyžaduje. Sadenice potrebujú ľahkú zmes pôdy z rovnakých častí záhradnej pôdy a humusu, do ktorých sa môže miešať riečny piesok alebo vermicult. Semená sa vysiajú s hĺbkou asi 2 cm, hojne sa postriekajú vodou a prekryjú fóliou. Ideálna teplota pre klíčenie je 23-25 ​​stupňov..

Po vyklíčení sa nádoby premiestnia na dobre osvetlené miesto. Pick začína, keď sa prvý pár pravých listov rozvinie na sadeniciach. Mladé paradajky sú kŕmené tekutým komplexným hnojivom. Výsadba na lôžkach alebo v skleníku nastáva v druhej polovici mája. Sadenice sú tolerantné voči chladu, takže by ste sa nemali báť mierneho krátkodobého poklesu teploty.

Na 1 námestí. m môže pojať maximálne 3 kríky, Do otvorov sa vkladá drevný popol alebo komplexné minerálne hnojivo. Po výsadbe je potrebné rastliny dobre zavlažovať. Vysoké kríky sa najlepšie pestujú na silnej podložke, napríklad na mreži. Je potrebné vytvoriť puzdro v 1 alebo 2 stopkách, väčšina stepsonov sa odstráni. Odporúča sa odstrániť spodné listy, čím sa zabezpečí prístup svetla a vzduchu k ovocím. Zalievanie paradajok potrebujú teplú vodu, pretože vrchná vrstva pôdy schne.

Každé 2 týždne sa kríky kŕmia komplexným komplexným hnojivom, Môže sa striedať s organickou hmotou: zriedeným vtáčím trusom alebo mulleinom.

Chorobám a škodcom

Odroda paradajky „Caramel Red“ F1 je pomerne odolná voči hlavným chorobám nočnej prírody: tabakovej mozaike, Fusarium, Verticillium, neskorej plesni, síre a koreňovej hnilobe. Preventívne opatrenia by sa však nemali zanedbávať. Pôdu treba často uvoľňovať, odstraňovať burinu. Pre prevenciu plesňových ochorení je lepšie pôdy znečistiť slamou alebo rašelinou.

Mladým rastlinám sa odporúča pravidelné striekanie fytosporínom alebo iným biologickým prípravkom s fungicídnym účinkom. Insekticídy alebo odvar byliniek ich zachráni pred škodcami: žížalka, harmanček, rebrík.

Rôzne paradajky "Caramel Red" - elegantné a plodné odrody, ktoré môžu zdobiť každý skleník. Krásne aj ovocie sú ideálne na konzervovanie, sú dobre zachované a sú veľmi obľúbené u detí. Kríky vyžadujú formáciu, zvyšok ich starostlivosti je jednoduchý.

Loading...