Kuracie ochorenie

V našom svete je chov dobytka alebo hydiny jednou z najziskovejších odvetví poľnohospodárstva. Ak však chcete pestovať zdravého vtáka, musíte monitorovať jeho podmienky zadržiavania. Váš zisk priamo závisí od toho. Je dôležité poznamenať, že mnohé choroby závisia od správneho kŕmenia a mikroklímy.

Čítajte Viac

Značný počet majiteľov fariem a dcérskych fariem, ktorí nakupujú bravčové kurčatá, si myslia, že bude lacnejšie a spoľahlivejšie pestovať takéto kurčatá, pokiaľ ide o používanie stimulantov bezpečného rastu. A mnohí už tak išli. Ukázalo sa však, že k týmto výhodám sa pridáva určitá časť pomerne neprekonateľných nevýhod, ktoré sú jedným z dôležitých miest, medzi ktorými sa nachádzajú choroby brojlerových kurčiat, ktorých príznaky sú ľahko rozpoznateľné a liečebné metódy testované dlhoročnými skúsenosťami.

Čítajte Viac

Brojlery sú obľúbené u poľnohospodárov aj majiteľov malých poľnohospodárskych usadlostí. Rýchly rast a jednoduchosť obsahu priťahujú mnohých. Pre budúcich majiteľov bude užitočné zistiť, aké choroby sa môžu vyskytnúť u kurčiat, aké sú ich príznaky a liečba. Устойчивость бройлеров к болезням Бройлеры суточного возраста очень уязвимы, поэтому требуют особого внимания.

Čítajte Viac

Dnes budeme hovoriť o takom lieku ako "Baytril", ktorý je široko používaný vo veterinárnej medicíne. Používa sa na liečbu mykoplazmózy a bakteriálnych infekcií domácich vtákov. V tomto článku sa dozviete o hlavných charakteristikách tohto nástroja. Opis, zloženie a forma uvoľňovania liečiva Liečivo obsahuje 25 g enrofloxacínu.

Čítajte Viac

Brojlery sú už dlho chované v hydinárskych farmách a domácnostiach. Existujú dôvody, prečo - takéto kurčatá sú v starostlivosti pomerne nenáročné a rýchlo rastú. Ale tiež pravidelne prinášajú svojim pánom problémy. Jedným z najčastejších problémov je hnačka u vtákov, takže tento problém vyžaduje samostatné zváženie.

Čítajte Viac

Noví chovatelia hydiny, ktorí sa zaoberajú pestovaním brojlerov, môžu čeliť takémuto obťažovaniu ako pernatej hnačke. Čo je príčinou ochorenia a ako sa s ním vysporiadať, uvažujeme v tomto článku. Príčiny hnačky Príčiny ochorenia hydiny môžu byť: infekcie spôsobené zlými podmienkami; krmivo nízkej kvality; chorých jedincov.

Čítajte Viac

Kurčatá, ako dospelé kurčatá alebo iné druhy hydiny, sa môžu nakaziť rôznymi chorobami. Jedným z najviac ohrozujúcich mláďat ochorení je kokcidióza. Pozrime sa bližšie na to, čo je kokcidióza, prečo k nej dochádza a ako pomôcť vtákovi zbaviť sa tejto choroby. Čo je kokcidióza? Kokcidióza je parazitické ochorenie spôsobené jednobunkovými škodcami kokcídií.

Čítajte Viac

Pestovanie pančúch môže spôsobiť farmárom veľa problémov: v počiatočnom štádiu svojho života sú kurčatá veľmi citlivé na vonkajšie podmienky - každá zmena môže negatívne ovplyvniť ich vývoj. Aby sa tomu predišlo, je potrebné starostlivo kontrolovať klimatické podmienky kurčiat, monitorovať ich stravu, vykonávať preventívne opatrenia na boj proti chorobám, ako aj poznať hlavné príčiny rastu mladých.

Čítajte Viac

V procese chovu vtákov sa niekedy môžu vyskytnúť také rušivé príznaky ako kašeľ a kýchanie. Môžu sa vyskytnúť aj iné poruchy dýchania, ako napríklad ťažké dýchanie, rôzne sipot. Ignorovanie týchto príznakov môže mať za následok smrť vtáka a stratu významnej časti obyvateľstva.

Čítajte Viac

Vo všeobecnosti kurčatá nepatria medzi vtáky, ktorých obsah je spojený s určitými ťažkosťami. Ale len dospelí sú vytrvalí a nenároční. Naopak, kurčatá sú citlivé a zraniteľné tvory, môžu byť zničené aj svetelným ťahom alebo bezvýznamným poklesom teploty. Ale niekedy v zdravo vyzerajúcom mláďatku je taká zvláštna porucha, ako šíriace sa labky: vták sa nemôže naozaj postaviť a zdá sa, že sedí na šnúrke.

Čítajte Viac

Kurčatá si vždy vyžadujú zvýšenú pozornosť od chovateľov, pretože imunita detí ešte nie je schopná odolať škodlivým účinkom životného prostredia, takže mláďatá ľahko zbierajú rôzne choroby. Ak neodpoviete na vzniknuté problémy okamžite, hrozí riziko straty všetkých hospodárskych zvierat.

Čítajte Viac

Pri chove vysoko produktívnych plemien hydiny čelia mnohí poľnohospodári pomerne vážnym problémom, vrátane všetkých druhov patológií a porúch v prevádzke vtáčieho organizmu. Jedným z najbežnejších z nich je pád na labky mladých kurčiat. Tento jav má vážne následky pre mladých, pretože rýchle oslabenie tela môže spôsobiť smrť celého plodu.

Čítajte Viac

Malé kurčatá sú náchylné k mnohým chorobám, ktoré často spôsobujú smrť v prvom týždni ich života. Samozrejme, pre začínajúceho chovateľa hydiny je ťažké si pamätať na všetky druhy možných ochorení, ale mali by ste si byť vedomí tých najbežnejších. V tomto článku budeme venovať pozornosť takému dobre známemu problému, ako je pulloróza, a povieme vám o jeho príznakoch, diagnostike a liečbe.

Čítajte Viac