Ukrajinskí poľnohospodári poskytovali hlavné typy poľnohospodárskych strojov, iba 50% t

Nákup základných typov poľnohospodárskych strojov je 3-5% k dispozícii, zatiaľ čo pre normálnu reprodukciu strojov a traktorov flotily, 8-12% musí byť zakúpených ročne, poznamenal vedúci oddelenia trhu pre materiálne a technické zdroje Národného výskumného centra "Ústav poľnohospodárskej ekonomiky". Alexander Zakharchuk. Vedec zdôraznil, že na Ukrajine je veľký zadržiavaný dopyt po poľnohospodárskych zariadeniach.

V rovnakej dobe, činnosť poľnohospodárskych podnikov, ktoré v roku 2015 kúpil viac poľnohospodárskej techniky, v roku 2016 mierne poklesol. V súčasnosti je zariadenie nakupované prevažne na farmách s pevninou od 4 000 do 10 000 hektárov. Malé farmy sú tiež aktívne, hľadajú alternatívu k domácej technológie prostredníctvom dovozného trhu, expert povedal. Podľa vedcov z Inštitútu agrárnej ekonomiky, ukrajinskí poľnohospodári majú základné typy poľnohospodárskych strojov len o 50%.

Obzvlášť kritická situácia nastala u traktorov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou väčšiny výrobných procesov v rastlinnej výrobe. Traktorové zariadenia v ukrajinských farmách pracovali svoj čas a vyžadujú výmenu. Od roku 2016 bolo podľa rôznych odhadov viac ako 75% traktorov mimo amortizácie a ekonomicky životaschopného života. Dovoz zahraničných poľnohospodárskych zariadení na Ukrajine naďalej rastie. Podľa colných štatistík, ak za celý rok 2015 boli traktory dodané za 229,9 milióna dolárov, potom za deväť mesiacov roku 2016 - za 424,7 milióna dolárov, kombinuje - za 106 600 000 dolárov a 218 300 000 dolárov, respektíve Alexander Zakharchuk.

Loading...