Ako zasiať a starať sa o bluegrassovú lúku

Pri výbere trávy na trávnik zvyčajne zastaviť ich pozornosť na trvalky obilnín. Sú odolné voči chladu, nenáročné na starostlivosť, reagujú na hnojivá a rýchlo sa obnovujú. Taká rastlina je a najstaršia tráva čeľade obilnín je lúčna, t Okotorom a bude sa ďalej diskutovať.

Viete? V prírode sa modrozelená lúka pestuje v miernych pásmach severnej pologule. Prispôsobil sa aj klíme Austrálie a Nového Zélandu. Dokonca aj na Antarktickom polostrove, jeho populácia existuje, zaberá plochu asi jeden meter štvorcový (tam to bolo zaznamenané náhodou v polovici dvadsiateho storočia.).

Trávnikové odrody lúčnej trávy

Nachádza sa tu 9 poddruhov a mnoho odrôd modrozelenej lúky. Každá odroda má svoje silné stránky a vlastnosti rastu, ale teraz podrobnejšie zvážime len niektoré z nich.

 • akosť "Balin"v Európe. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou a bezpečnosťou stredne nasýtených farieb aj v zime. Zakoreniť ho srednesilnoe, kvitnúce - čoskoro. Používa sa pri návrhu futbalových a golfových ihrísk, detských ihrísk.
 • akosť "Compact"v horúcom a suchom podnebí. Charakteristickým znakom je odolnosť voči mnohým chorobám, napríklad hrdze. Tento druh lúky lúčnej trávy je univerzálny, dá sa použiť na akýkoľvek trávnik.
 • "Geromino", Jeho funkciou je jasne zelená farba. Je odolný voči opotrebeniu a rýchlo regenerovaný.
 • "Sobra", Má priemernú hustotu a šírku listu. Často sa používa na trávniky, ako aj na dekoratívne a športové plochy.
 • akosť "Midnight"odolné voči chorobám, klimatickým podmienkam a pošliapaniu. Vyberte si pre dekoratívne a športové ihriská.
 • "Connie", Má pomalý rast, odolnosť voči opotrebeniu a odolnosť voči hlavným chorobám tohto druhu.
 • akosť "Platini", Je to vysoko odolná, rýchlo rastúca odroda, ktorá sa často používa na futbalové ihriská.
 • "Dolphin", Nízko rastúca, mrazuvzdorná odroda, bohatá tmavo zelená farba s pomalým rastom. Odolné voči stresu. Môže sa použiť na akýkoľvek trávnik.
Životnosť odrôd je 8-10 rokov.

Je to dôležité! Výhonky takýchto odrôd trávnatých trávnikov ako "Connie", "Broadway", "Platini" majú hustý rast (350 výhonkov / 100) a sú schopné vytvoriť ideálny trávnik bez „plešatých záplat“.

Výber semien a kontrola ich klíčivosti

Výber semien, venujte pozornosť dostupnosti certifikátov (medzinárodných alebo štátnych). Uistite sa, že semeno je vhodné pre vašu klímu a typ trávnika. (buď dekoratívna funkcia alebo intenzívne použitie). Vlastnosti osiva musia tiež spĺňať kritériá ako prítomnosť podzemnej vody, tieňa, pôdy atď.

Po výbere a kúpe stojí za kontrolu semien na klíčenie. Použite jeden z 3 navrhnutých spôsobov:

 1. Semená sa nalejú na 5-10 minút vodou, môže byť nasolený (nie viac ako 20 g soli na 0,5 litra vody), vhodné semená zostanú na dne a nevhodné, prázdne budú plávať.
 2. Semená namočte vriacou vodou a miesto medzi pilinami, potom umiestnite na teplé miesto. Čoskoro budete môcť zistiť, ktoré semená klíčili a ktoré nie.
 3. tiež namočte do vriacej vody a umiestnite semená medzi obrúsky. Teplota by nemala klesnúť pod + 23 ° C.
Potom vypočítajte vhodné semená a vypočítajte percento klíčivosti.

Základy výsevu semien trávy

Vzhľadom k tomu, ako správne bude trávnik zasiate, závisí jeho budúci vzhľad.

Príprava miesta na siatie

Ak si pripravíte pozemok správne, po vyklíčení bluegrass vizuálne zarovná územie.

Je to dôležité! Pôda pod trávnikom môže byť hlinitá, úrodná, mierne kyslá, ale nie soľná. Tiež bluegrass zle toleruje neprítomnosť priameho slnečného svetla.
Ak chcete pripraviť územie, musíte vykonať tieto kroky:
 1. Vykopať zem a odstrániť všetky korene, burinu. Ak je obsah ovocia v pôde menší ako 15 cm, pridajte piesok.
 2. Zarovnajte plochu pod trávnikom na trávu alebo miazgu a zdrsnite pôdu špeciálnym valčekom alebo len drevenou doskou.
 3. Opäť uvoľnite pôdu s hĺbkou 2 cm. Uistite sa, že nie sú žiadne hrudky alebo depresie.
Teraz môžete začať siatie. Venujte pozornosť týmto tipom, pretože po siatí bude veľmi ťažké alebo nemožné zmeniť štruktúru a zloženie pôdy na trávnik.

Ako a kedy zasiať

Samozrejme, môžete zasiať ručne, ale lepšie použiť špeciálny sejač na trávu. Hĺbka pre pristátie je ~ 2 mm. Kvantitatívny pomer semien a plochy by mal byť 40 g na 1 m². Pri siatí musia byť niektoré zrná zasadené cez trávnik. Pridajte potaš a dusíkaté hnojivá, t a pre ich rovnomerné rozloženie, použite hrable a opäť zhutnite pôdu na posilnenie zrna.

Je možné zasiať od polovice júla a takmer do konca augusta. Termíny sú upravené podľa poveternostných podmienok. Výstrely sa môžu objaviť v priebehu 7-10 dní.

Viete? Lúka trávnatej lúky rastie pomerne pomaly, najmä najprv (v prvom roku po vyklíčení) a je plne tvorená len za 2-3 roky.

Starostlivosť o trávnik

Starostlivosť o túto rastlinu je jednoduchá a do istej miery aj primitívna.

Polievanie: všetky detaily

Lúčny koreňový systém bluegrassu je navrhnutý tak, aby aj keď väčšina koreňov sa nachádza v hornej časti pôdy, veľa vegetatívnych odnoží prenikajú do pôdy dosť hlboko. To je jeden z dôvodov tolerancie rastliny voči suchu. Ale v období dlhšieho sucha a tepla, bez zavlažovania, jeho stonky môžu uschnúť.

Je to dôležité! Po siatí a pred prvými výhonkami bluegrassu je potrebné denné 10-minútové zalievanie. Ďalšie zavádzanie tekutiny sa vykonáva v závislosti od počasia a klimatických podmienok rastu.

Top dressing a hnojivá

Top dressing sa odporúča pred prvým alebo po poslednom ostrihaní. Na jar alebo na jeseň sa organické hnojivá aplikujú tenkou guľôčkou na povrch trávnika. Dážď a roztopená voda rozšíria živiny na zem.

Kosenie trávnikov

Zastriháva trávnik a po ňom sa rýchlo zotavuje. Bluegrass kosí hladko a ľahko a rastie rovnomerne. ale koste trávnik príliš nízko, optimálna výška je 4 cm.

Zimné mrazuvzdorné bluegrass

Bluegrass - mrazuvzdorný, nenáročný na teplotný režim, toleruje dlhé chladné a neskoré mrazy, Nepotrebuje zimný prístrešok, pretože stav trávnatého porastu sa nezmení ani v zime, to znamená, že pod snehom ide zelená.

Možné ťažkosti pri pestovaní lúčnej modrej trávy

Pretože lúčna tráva je mimoriadne odolná rastlina, musíte pre neho starostlivo vybrať spoločníkov. Musí to byť silné rastliny, ktoré budú schopné odolávať svojej agresivite a nebudú vynútené z pozemku.

Môže byť ovplyvnená hrdzou a múčnatkou. Na ošetrenie hrdze používajte fungicídy, hnojenie so slabým dusíkatým hnojivom a nízke kosenie každé tri dni (kosená tráva musí byť vyčistená). V boji proti múčnatke je potrebné znížiť zavlažovanie, dávku dusíka v hornom obale a tiež používať fungicídy.

Hlavnými škodcami sú krtkovia hoci myš tiež schopný zničiť koreňový systém a pokaziť vzhľad trávnika. Na boj proti nim môžete nainštalovať špeciálne repelenty.

Lúka trávnatých lúk je ideálnym rozhodnutím pre trávnik. To dá na mieste svieži a dobre upravený vzhľad. A ako si vybrať bluegrass, zasiať a starať sa o neho už viete.

Loading...