Úžasné vo svojej kozmetike - "Strobilantes": odporúčania pre domácu starostlivosť, fotografie

"Strobilantes" je exotická kvetina. Pri pestovaní doma je veľmi ťažké.

Odporúčame iba profesionálnych pestovateľov kvetov.

Rastlina dobre reaguje na vrchný obväz, časté zavlažovanie a dobré osvetlenie.

Všeobecný opis zariadenia

"Strobilantes" je vytrvalý ker. Pochádza z rodiny acanthus. Má viac ako 260 rôznych poddruhov. Najbežnejším poddruhom je Dyer.

Rast je veľmi ťažké. Preto sa tento zástupca flóry odporúča len pre skúsených pestovateľov kvetov. S vekom môže kvet stratiť svoju príťažlivosť. Preto sa odporúča aktualizovať ju novými farbami.

Ale so stabilným prerezávanie okrasné Bush vyzerá úžasne a kompaktné. Jeho milosť sa sústreďuje na svetlé exotické listy. V tvare sú podlhovasté a ostré. Majte zubaté okraje do 10-14 cm.

Spodná časť listov je fialová, nad ňou je šedá gaštanová. Listy majú svetlé smaragdové žily. Rastlina kvitne veľmi zriedka. Kvety miniatúrne a modrý odtieň.

fotografie

Na fotografii je zobrazená rastlina "Strobilantes":Domáca starostlivosť

prerezávanie

Prerezávacie rastliny produkujú len na dekoráciu. S náležitou starostlivosťou, kvet vyzerá elegantne a elegantne. Odrežte bočné stonky.

Pri rezaní je dôležité nedotýkať sa hlavného kufra. V opačnom prípade môže rastlina zomrieť.

Niekedy sa odstránia aj spodné letáky. Takže rastlina dostane viac svetla.

zalievanie

Zalievanie by nemalo byť veľmi časté. Je dôležité, aby sa závod nelejte. Inak sa korene môžu hniť a kvet môže zomrieť. Voda by mala byť pri izbovej teplote mäkká voda.

Je dôležité, aby voda neobsahovala žiadne chemické nečistoty. Chemikálie môžu poškodiť koreňový systém a kvet môže prestať rásť. Je dôležité počkať na zavlažovanie, aby sa vysušila vrchná vrstva pôdy.

Pomoc! V horúcom počasí sa zavlažovanie v zimnom období zvyšuje.

Vzduch vedľa kvetu môže byť striekaný z postrekovača. Nádoby sa tiež umiestňujú na mokré kamienky alebo expandované íly.

pristávacia

Pre pristátie je potrebné zvoliť voľné kapacity. V spodnej časti je položená drenáž lámaných tehál. Ak nechcete vytvoriť drenážny systém - rastlina môže zomrieť hnilobou koreňového systému.

Pôda sa musí vybrať obohatená. Môžete použiť nákup primer pre vnútorné kvety. Na dne sa naleje jemnozrnný riečny piesok. Ďalej je to vrstva zeme. V centre je umiestnená rastlina.

Potom zaspí a kŕmi. Vrchné obväzy môžu byť pridané do vody na zavlažovanie. Po výsadbe umiestnite zariadenie na pokojné bezvetrné miesto.

transplantácia

Toto zviera sa presadí, keď koreňový systém rastie. Na tento účel použite širokú kapacitu. Pôdu je možné použiť zakúpené. Odvodnenie expandovaného ílu alebo kamienkov je lemované dnom.

rozmnožovanie

Reprodukcia rastlín nastáva rezaním. Stonky sú narezané koncom jari.

Stonka musí byť odrezaná tak, aby na nej boli 3-4 listy (internódy), jej dĺžka bola najmenej 7 centimetrov, vzdialenosť od uzla k dolnému rezu je 2 cm.

Potom sa musia ponoriť do roztoku "Kornevina". Môžete tiež urobiť toto riešenie sami z aloe vera šťavy alebo strúhanými zemiakmi. Ošetrené stonky musia byť zasadené do rašelinovej pôdy.

V substráte pridajte jemnozrnný morský piesok, humus. Klíčenie koreňov sa môže vykonávať v piesku, pôde, vode a zmesi rašeliny a piesku v rovnakom pomere. Rezy sú zasadené do substrátu na 1-2 cm.

Potom pristátie zakrylo sklenenou nádobou, vyrezali plastovú fľašu alebo celofán. Je dôležité, aby kapacita prešla svetlom. Mini-skleník je inštalovaný na osvetlenom teplom mieste. Je potrebné neustále udržiavať požadovanú teplotu nad 20 ° C. 2-3 krát týždenne sa vetrá. Po úplnom zakorenení kvetu sa kvet presúva do veľkých nádob.

teplota

Rastlina miluje stabilnú teplotu. Najlepšia možnosť je 19-23 ° C. V zime by teplota nemala klesnúť pod 11 ° C. Je plná hypotermií.

osvetlenie

Rastlina miluje prirodzené svetlo. Nemôže byť dlhý čas na slnku. Slnečné lúče môžu spôsobiť ťažké popáleniny. V zime musí byť čas kvetu špeciálne dosachivat.

Výhody

Rastlina môže absorbovať negatívne emócie. Experti Feng Shui a zradcovia mu pripisujú magické vlastnosti.

Rastlina je schopná odstrániť vzrušenie človeka, depresie, rutiny, kola zlyhania.

Slúži tiež ako vynikajúci interiér. Vďaka exotickým listovým farbivám priťahuje kvetina veľkú pozornosť a pozornosť.

Choroby a škodcovia

Rastlina je náchylná k whiteflies. Tieto malé škodcovia pokrývajú listy rastliny. Objaví sa práškový peľ. Zároveň sa listy môžu silne stať bezfarebnými a odpadnúť.

Pri prvých príznakoch sa listy umyjú mydlom. Potom sa rastlina postrieka chemickými látkami. Potom, čo škodcovia pijú otrávenú šťavu z kvetu, okamžite zmiznú. Môžete tiež inštalovať pasce a lepiace pásky.

Je to dôležité! Postrekované kvety musia byť držané ďalej od domácich zvierat. Chemikálie pôsobia nielen na hmyz. V prípade otravy domáceho maznáčika s jedovatou miazgou rastliny, je naliehavé kontaktovať veterinára.

"Strobilantes" môže byť porazený whiteflies. Rastlina miluje stabilné teploty, dobré osvetlenie a pokojné izby. Uprednostňuje časté zalievanie mäkkou vodou pri izbovej teplote. Množený odrezkami. Rastie dobre na lodžií, balkónov, skleníkov a slnečných parapetov.

Loading...