Vlastnosti starostlivosti a pestovania zo semien viniča - "Saxifrage Arends"

"Arénovo Sasko" je stálezelená rastlina, ktorú záhradníci používajú v alpských horách, atď.

Táto kvetina je nenáročná, s vytváraním podmienok môže rásť. Jeho zásuvky tvoria krásne koberce na veľkých plochách, ktoré si dlhodobo zachovávajú estetický vzhľad.

To môže žiť v trhlinách, medzi kameňmi, to je dôvod, prečo "Saxifrage" dostal také meno.

Všeobecný popis

"Arends" rastie na kamennej pôde na severnej pologuli. Patrí do rodiny machov. Rastlina je ružica s listnatými konármi s dĺžkou 10 až 25 cm s listami rôznych tvarov, rovnako ako vysoké pedicely s kvetmi v priemere asi 1 cm v bielych, žltých, červených a fialových odtieňoch. Môže to byť jeden kvet alebo kvetenstvo. Skladajú sa zo stonky, piatich okvetných lístkov a tyčiniek.

Doba kvitnutia trvá 30 dníV závislosti od odrody sa môže začať od mája do augusta. Kvetina je opelená hmyzom. Plody sú krabica obsahujúca mnoho malých semien.

Medzi ďalšie typy lomikráskov patria Sabrefoot a Room Bednemera.

fotografie

Fotografia ukazuje Liana "Stonefoil Arends" s náležitou starostlivosťou doma:

Domáca starostlivosť

Akcie po nákupe

Pri nákupe si môžete vybrať hotovú, zakorenenú predajňu. Potom, čo je kvetináč priniesol domov, mal by byť v čiastočnom tieni.

Transplantácia rastlín môže byť vykonaná po 7 dňoch nie prekládkou, ale vyčistením koreňov zo starej pôdy. Transplantácia - prevencia proti škodcom v pôde. Uistite sa, že vyplniť dno hrnca s expandovaným íl, ktorý bude chrániť kvetinu pred stagnujúca vlhkosť.

Varovanie! Okrem parapetu môže byť zariadenie umiestnené aj v závesných nádobách.

prerezávanie

Nie je potrebné rezať. Starostlivosť o rastliny môže byť obmedzená na odstránenie sušených listov. To sa vykonáva s nožnicami na samom základe úteku kvetu.

zalievanie

Zalievanie rastlín by malo byť vykonané sušením hornej vrstvy v hrnci 2-3 cm hlboko.

V lete môžete vodu zalievať raz za dva dni.

V zime je potrebné vytvoriť podmienky, za ktorých sa pôda zvlhčí 1 krát za 8-10 dní.

Pri zavlažovaní je potrebné zabrániť stagnácii vody v hrnci.

Ak to nestačí na zvlhčenie pôdy rastliny, potom sa objavia hnedé škvrny, a kvety sú malé.

V horúcom počasí a vo vykurovacej sezóne je potrebné zachovať podmienky pre kvet postrekom.

Výsadba a pôda

Rastlina preferuje ľahkú alebo piesočnatú pôdu. Výsadba na záhrade pozemku môže začať na začiatku júna, kedy sa pôda už zahriala. Optimálne miesto kvetu - svahy alebo trhliny kameňov. Vzdialenosť medzi "karfiolom" môže byť aspoň 10 cm.

Keď pestujete kvetinu doma, môžete si kúpiť jednoduchú univerzálnu pôdu, alebo zmiešať pôdu - na to si vezmite jedno opatrenie zeminy a hrubého piesku a 2 podiely rašeliny alebo humusu.

Pomoc! "Stonebreaker Arends" je užitočný v prítomnosti vápenca v pôde.

transplantácia

Transplantácia je zriedka potrebná., s rastom "saxifrage", keď sa priestor v kvetináči stáva malý.

Je potrebné zvoliť plytké hrnce, pretože korene rastliny sú povrchné. Odvodnenie hliníka je naplnené až na dno. V jednej nádobe možno umiestniť viac ako dve zásuvky.

Pestovanie zo semien

Apríl môže byť vhodný na pestovanie rastlín zo semien.

Semená zakúpené v obchode sú umiestnené na vlhkej pôde (nie je potrebné zakopávať hlboko) a čistiť po dobu 14 dní na chladnom mieste (môžete v chladničke).

Potom musí byť nádoba položená na slnečné okno a pokrytá fóliou. Musíte sa uistiť, že je neustále 17-20 stupňov.

Ak boli splnené podmienky a proces klíčenia, potom sa v týždni môže objaviť prvý "Stone-Hemlock". Výhonky sa môžu vykonať po tom, ako sa na stonke objaví druhý list.

Sadenice sa najlepšie umiestnia do plochých kvetináčov, pričom medzi rastlinami zostanú 7-10 cm, slnko je kontraindikované pre mladé rozety.

Je to dôležité! Ak sú splnené všetky podmienky a semená nevyklíčili po 2-3 týždňoch skleníkového režimu, mali by sa považovať za nevhodné na pestovanie.

rozmnožovanie

"Arend's" Saxon sa môže pestovať s rozetami alebo odrezkami.

Pri rozmnožovaní rozety, vedľa hlavného hrnca musíte dať ďalší, bez rastliny, ale naplnený zemou.

Niekoľko fúzy sú odobraté z hlavnej kvetiny v tomto hrnci, ale tak, že zásuvky na nich sú uprostred. Po zakorenení sú prerezané a „Saxifrage“ rastie nezávisle.

Reprodukcia odrezkami je potrebné urobiť potom, čo rastlina vybledla. Na tento účel je vankúš rozety rozdelený na časti po 1-2 cm a zasadený do pôdy v hrnci.

Nádoba by mala byť umiestnená v tieni a uzavretá priehľadným sklom alebo fóliou. Dôkazom zakorenenia môže byť vytvorenie nových bočných vývodiek. Potom sa rastliny môžu zasadiť do kvetináčov.

teplota

Je dobre tolerovaný 20-25 stupňov.

S jeho nárastom, je potrebné, aby vzduch v miestnosti, zabezpečenie cirkulácie vzduchu okolo hrnca s rastlinou.

Inak, s túžbou zomrieť.

"Saxifrage Arends" - mrazuvzdorná rastlinaktoré by sa v tomto čase mali udržiavať na 10-15 stupňov.

V zime kvet nevyžaduje prístrešie.

osvetlenie

Rastlina miluje penumbra, ale tiež rastie na slnku, môže vydržať aj priame lúče. Je potrebné vziať do úvahy len to, že po dlhšej expozícii strácajú listy a kvety ružice svoj jas, stmavnú.

Pre nich je nemožné dovoliť veľké zatemnenie, môže zomrieť. Je potrebné zvoliť východné a západné okná pre umiestnenie hrnca, možno ho vybrať na balkón.

Prínos a škoda

"Camoform" je populárny v ľudovej medicíne - má protizápalové a antiseptické účinky, môže byť použitý ako liek proti horúčke alebo nádorom.

Listy rastliny obsahujú veľké množstvo látok - saponíny, organické kyseliny, flavonoidy, vitamíny a stopové prvky, éterické oleje.

Dekorácie a infúzie sušených listov sa môžu použiť na zvracanie, infekčné ochorenia, zápal pečene a orgánov močového a pohlavného systému. Šťava z kvetu môže pomôcť s otitis bolesti.

Žiadne škodlivé vlastnosti.

"Saxifrage" - vytrvalá rastlina, ktorá miluje čiastočný tieň a mierne zalievanie. Jej vývod vyzerá vo vnútorných nádobách, ale môže rásť v hraniciach, zadržiavacie regály ako dekoračné kompozície s kameňmi. Kvetina môže byť množená semenom, rozetami alebo odrezkami. Listy rastliny, čerstvé aj sušené, sa používajú v medicíne proti mnohým chorobám.

Pozrite si video: Best Perennials for Sun - Saxifraga 'Triumph' Arend's Saxifrage (Október 2019).

Loading...