Recepty na varenie a návod na použitie kŕmenia sadeníc paradajok a papriky s kvasinkami

Stále častejšie, skúsení záhradníci kŕmia sadenice paradajok a papriky s kvasinkami.

Kvasinky bohaté na rôzne mikroelementy majú pozitívny vplyv na pestované rastliny a zvyšujú ich imunitu.

Predmetom dnešného článku je hnojenie paradajok a paprikových sadeníc ľudovými liečivami: droždie, hnoj, vtáčie trus.

Činidlá na hnojenie kvasiniek

Kvasinky patria k zdrojom prírodných baktérií, sú založené na špeciálnych hubách s vysokým obsahom organických železa, proteínov a aminokyselín, Semenáčiky kvasiniek majú pozitívny vplyv na: t

 • vytrvalosť sadenice za nepriaznivých podmienok pri slabom osvetlení;
 • rast sadeníc a jej vegetatívnu hmotnosť;
 • vývoj koreňov;
 • rastlinnej imunity a jej nasýtenie základnými vitamínmi.

Všetky tieto pozitívne zmeny sa objavujú v dôsledku reorganizácie pôdneho zloženia po kŕmení sadeníc papriky kvasinkami. Základom produktu je jednobunkové baktériektoré sa aktívne reprodukujú za priaznivých teplých podmienok, spracovávajúc organickú hmotu okolo kultúry.

Výsledkom je tvorbou fosforu a dusíka, ako aj výrazné zlepšenie zloženia pôdy v dôsledku vývoja pôdnych organizmov, ktoré zvyšujú plodnosť.

Nevýhodou kŕmenia roztokom kvasiniek je rozklad draslíka vo fermentačnom procese. Tento problém sa rieši zavedením infúzie drevného popola, ktorý sa vyrába paralelne so zavlažovaním kvasinkami.

POZOR! Priaznivé prostredie pre kvasinky je teplé, preto by sa mali hnojivá sadenice korenia vykonávať len v teplom počasí.

Vzhľadom k obohateniu pôdy, korenie sadenice dobre tolerovaný picka adaptácia prebieha v otvorenom teréne.

Potrebujete hnojivo pre kvasinky stráviť niekoľko dní po transplantáciiktoré podporia rast rastlín a rozvoj koreňov. Aby sa dosiahol znateľný výsledok, je potrebné kŕmiť podľa všetkých pravidiel.

Pokyny na hnojenie kvasiniek

Prvý kvasnicový obväz sadeníc korenia sa aplikuje 5-7 dní po transplantácii na trvalé miesto v skleníku alebo v otvorenom teréne.

Je dôležité počkať na dobré sadenice., Obohatenie pôdy hnojivami na báze kvasiniek aktivuje rast rastlín a umožňuje im prispôsobiť sa novému umiestneniu.

Druhé kŕmenie sa vykonáva pred paprikou kvitne, aby sa nasýtili budúce plody základnými vitamínmi. Recept na hnojivo, ktorý bol použitý na prvé kŕmenie, nie je možné zmeniť.

Je dôležité zachovať presné zloženie zložiek použitých predtým.súčasne sa mení množstvo zmesi aplikovanej pod koreňom. Pre prvé hnojivo mladých rastlín postačuje 0,5 litra roztoku kvasiniek, pri druhom postupe asi 2 litre.

POZOR! Príprava hnojiva pre sadenice Neodporúča sa kombinovať droždie s hnojom alebo vtáčím trusom. - Prvý minimalizuje účinnosť nástroja.

Pre sadenice papriky, tieto dva postupy za sezónu stačí, aby sa impozantné výsledky. Podobný účinok možno dosiahnuť, ak je pivo zavlažované korením, avšak variant s pekařskými droždiami je ekonomickejší.

Príprava kvasinkových roztokov

Pripraviť účinné hnojivo z kvasiniek bude trvať trochu času a minimálne množstvo ingrediencií. Kompozícia môže obsahovať suchý aj živý produkt.

Ak táto ingrediencia nie je po ruke, môžete ju nahradiť chlebom, strúhankou alebo inými výrobkami z múky, pomocou ktorých dostanete dobrú živinu.

Klasický recept na kvasinkový roztok obsahuje 1 kg živých kvasiniek a 5 litrov vody, Po zriedení zložky vo vode sa nástroj nemôže použiť v koncentrovanej forme, musí sa opäť zriediť vodou v pomere 1 až 10.

Prípadne sušené droždie, potom sa 10 g zriedi v 10 litroch vody s prídavkom dvoch polievkových lyžíc cukru, Po príprave by sa roztok mal nejaký čas vylúhovať a potom sa musí zriediť vodou v pomere 1 až 5.

Viditeľne zlepšuje rast a vývoj papriky, fermentovaného kvasinkového roztoku, na výrobu ktorého sa v troch litroch vody rozpustí pol pohára cukru a 100 g kvasiniek.

Výsledná zmes by mala byť pokrytá handričkou a nechať sa variť 5-7 dní, potom sa produkt zriedi vodou v pomere 1 šálka na 10 litrov. Dávkovanie - liter na rastlinu.

POZOR! Neodporúča sa zvyšovať dávkovanie a zapájať sa do kŕmenia sadeníc papriky. To môže nepriaznivo ovplyvniť výťažok.

Často záhradníci uchýliť k recept na kvasničné hnojivo s kuracím hnojom a drevený popol. Pre jeho prípravu budete potrebovať:

 1. 10 g suchých kvasiniek;
 2. 10 litrov vody;
 3. 5 polievkových lyžíc cukru;
 4. 0,5 litra dreveného popola;
 5. 0,5 l vtáčieho trusu.

Zmes, ktorá sa odchádza na výstupe, nemôže byť aplikovaná v koncentrovanej forme., Musí sa zriediť vodou v pomere 1 až 10.

Je potrebné opatrne okoreniť korenie získaným hnojivom bez toho, aby ste ho nalili pod koreň. pretože v zložení je vtáčie trus, bude stačiť mierne zvlhčiť zem okolo rastliny.

Príprava prírodných kvasinkových roztokov

Okrem roztokov na báze hotových kvasiniek sa na obohatenie pôdy môžu použiť fermenty. V tomto procese sa predpokladá rýchly rozvoj jednobunkových baktérií, ktoré významne stimulujú rastliny.

POZOR! Častejšie ako iné na obohacovanie pôdy pomocou kvasiniek z pšenice, chmeľových šištičiek a roztoku pekárenského droždia.

Na výrobu kysnutého cesta z pšenice sa musí tráva premočiť a čakať asi jeden deň na jej klíčenie. Pšeničná múka by mala byť rozdrvená do kašovitého stavu, pridajú sa 2 podnosy cukru a 2 polievkové lyžice múky.

Výsledná zmes sa odporúča najprv stáť na nízkom ohni po dobu 25 minút, a potom dať kyslé po dobu jedného dňa v horúčave, kým nie sú známky fermentácie. riešenie Pred použitím premiešajte 10 I vody..

Chlieb kvasnicový roztok, ktorý sa pripravuje z chlebovej kôry, balíčkov kvasníc, kyslého mlieka, pohára dreveného popola a kandizovaného džemu, je medzi záhradníkmi veľmi obľúbený.

Všetky zložky sa vložia do 10 litrovej nádoby naplnenej horúcou vodou a na týždeň sa odoberú na ohrev na fermentáciu.

Chmeľový kvas pozostáva z:

 1. sušené alebo čerstvé chmeľové šišky (1 šálka);
 2. múka (4 polievkové lyžice);
 3. cukor (2 polievkové lyžice);
 4. zemiaky (2 kusy).

Kužele sa varia hodinu, po ktorých sa musí vývar vypustiť, zmiešať s múkou a cukrom a umiestniť na 2 dni do tepla.

Potom sa do zmesi pridajú 2 nakrájané zemiaky a uchovávajú sa ďalší deň. Na hnojenie sadeníc papriky sa kváskový kyslík používa v pomere k poháru produktu na 10 litrov vody.

Hnojivá s kvasinkovou bázou a fermentačné roztoky sú živými biologickými rastovými stimulátormi. Výsledky kŕmenia korením budú viditeľné po niekoľkých dňoch. Kríky sa budú zväčšovať a listy rastlín budú šťavnaté a silné.

POMôŽTE! Ďalšie informácie o rôznych metódach pestovania papriky: v rašelinových nádobách alebo tabletách, v otvorenom teréne a bez zberu, a to aj na toaletnom papieri. Naučte sa mazaný spôsob výsadby v slimákovi, rovnako ako aké choroby a škodcovia môžu napadnúť vaše sadenice?

Užitočné materiály

Prečítajte si ďalšie články o sadeníc korenia:

 • Správne pestovanie semien a či ich namočiť pred výsadbou?
 • Ako pestovať hrášok čierneho korenia, chilli, horkú alebo sladkú doma?
 • Čo sú rastové stimulátory a ako ich používať?
 • Hlavné dôvody, prečo sú listy stočené na výhonky, sadenice padajú alebo sú vytiahnuté, a tiež prečo výhonky umierajú?
 • Podmienky výsadby v regiónoch Ruska a najmä pestovanie v Ural, na Sibíri av Moskovskej oblasti.
 • Naučte sa pravidlá výsadby bulharských a feferoniek, ako aj potápanie sladké?

Loading...