Stredné sezóny univerzálne paradajka "Pink King" - opis odrody a vlastností

Spočiatku, vo voľnej prírode, paradajky boli len červené a nemali veľmi vysoké vlastnosti. Keď túto nádhernú zeleninu objavili chovatelia, objavila sa široká škála rôznych odrôd, odlišných od seba v chuti, tvare, veľkosti a farbe.

Aj keď drvivá väčšina ovocia zostane červená, ružové odrody sú veľmi populárne medzi záhradkármi. Sú väčšinou veľké a veľmi chutné, bez kyslosti, určené na konzumáciu surového mäsa.

Zvyčajne nie sú veľmi prenosné, ale odroda paradajok "Pink Tsar" môže tolerovať dlhé cesty bez straty prezentácie, alebo nejakú dobu uloženú v záhradnom košíku.

Paradajka "Pink King": opis odrody

„Pink Tsar“ je všestranná ružová odroda paradajok, ktorej pôvodcom je spoločnosť Zedek. Takéto paradajky sú dobré nielen v surovej forme, ale aj pre rôzne prípravky na zimu, paradajková šťava bude z toho obzvlášť chutná..

Paradajky "Pink King" - zástupca odrôd v polovici sezóny, záhradník bude musieť čakať na zber od 100 do 112 dní. Počítanie by sa malo začať od prvého výskytu semenáčikov, a nie pred výskytom ovocia, ale pred zrením a vhodnosťou na použitie.

  • Plody sú svetlé, atraktívne svetlo ružovej farby.
  • Veľkosti sú pôsobivé, v dobrých podmienkach môže hmotnosť jedného rajčiaka dosiahnuť až 300 gramov.
  • Dužina je hustá, dosť šťavnatá.
  • Chuť je mierne sladká, vhodná na šalát bez kyslých prísad.
  • Tvar plodu je okrúhly, mierne sploštený.
  • Koža je hladká.

fotografie

Ďalej uvidíte fotografiu odrody paradajok "Pink King":

Návod na údržbu

Samotná rastlina je neurčitá, veľká, výška jedného kríka môže dosiahnuť 1,8 metra pri pestovaní v skleníkoch a 1,5 metra v otvorenom teréne. Kvôli ich veľkosti musia byť kríky zviazané. Ak má dostatok tepla, svetla, vody a hnojiva (je žiaduce kŕmiť trochu), potom výnos bude vysoký a poteší záhradníka.

Nákup semien a pestovanie sadeníc nie je ťažké, pretože táto odroda je veľmi populárna.

Choroby a škodcovia

Zo škodcov môže napadnúť chrobáka zemiakového, ale len na mladých rastlinách sú dospelí postihnutí týmto plazom veľmi zriedka. Je ľahké sa ho zbaviť, keď sa objaví vo veľkých množstvách - na morenie, a ak je málo jedincov - môžete ich jednoducho vyzdvihnúť z kríkov a rozdrviť.

Pamätajúc si na choroby, stojí za zmienku, že ružový cár má rezistenciu voči verticillu, ale z iných chorôb, ako je napríklad neskorá pleseň, sa paradajky budú musieť spracovať na prevenciu chorôb.

Loading...