Pestujeme paradajky "Volgograd 5 95": opis, vlastnosti a fotografie odrody

Všetci milovníci paradajok majú rôzne chute a príležitosti na pestovanie. Niekto má rád obrovské paradajky z ružového šalátu a pre iných je dôležitejšie pestovať smotanu, ktorá bude uskladnená na dlhú dobu.

Pre milovníkov čistých kríkov strednej výšky v ich lôžkach a pre záhradkárov, ktorí chcú získať úrodu lahodných sladkých paradajok, je tu veľký hybrid, ktorý sa nazýva „Volgograd 5 95“. Tento typ je vhodný pre začiatočníkov a milovníkov s malým priestorom v skleníku.

Prečítajte si úplný popis v našom článku. Pripravili sme pre vás aj jeho hlavné charakteristiky a charakteristiky kultivácie.

Paradajka "Volgograd 5 95": opis odrody

Jedná sa o mid-late hybrid, od okamihu, keď sú sadenice zasadené až do prvých zrelých plodov, 115-130 dní prejsť. Má rovnaké hybridy F1. Neurčené Bush, shtambovy, sredneoblichny. Lístie je svetlozelené. Rovnako ako mnoho moderných hybridov, je dobre odolná voči hubovým chorobám a škodlivému hmyzu.

Odporúča sa na pestovanie v otvorenom teréne, ale veľa rastú paradajky v skleníkoch a na balkóne, vďaka rastu rastlín 70-80 cm Zrelé plody červenej farby, okrúhle, ploché, mierne rebrované. Chuť je typická pre paradajky, príjemná, sladká a kyslá, dobre výrazná.

Hmotnosť rajčiakov sa pohybuje od 80 do 120 gramov, pri prvom zbere môže dosiahnuť 150-170 gramov, Počet komôr 5-6, obsah sušiny do 4,5%, cukry 3%. Zberané ovocie je možné skladovať dlhú dobu a nosiť dlhú prepravu v boxoch.

charakteristiky

Odroda paradajka "Volgograd 5 95" je zástupcom domáceho chovu, získaného na experimentálnej stanici VIR výberovou metódou z hybridného Kuban x Chernomorets 175. Odroda bola zónovaná v roku 1953. Odvtedy si vďaka svojej vysokej komodite a odrodovým kvalitám užil stály dopyt poľnohospodárov a letných obyvateľov.

"Volgograd 5 95" - paradajka tejto odrody, ktorá je vhodnejšia pre južné regióny, sa vyznačuje najvyšším výnosom. V ideálnom prípade sa hodí Astrakhan, Volgograd, Belgorod, Doneck, Krym a Kubán. V iných južných regiónoch tiež dobre rastie. V strednom pruhu sa odporúča zakryť film. V severnejších oblastiach krajiny rastie len vo vyhrievaných skleníkoch, ale v chladných oblastiach môžu výnosy klesať a chuť ovocia sa zhoršuje.

Paradajky hybridnej odrody "Volgograd 5 95", vzhľadom k ich veľkosti, sú veľmi vhodné pre prípravu domácej konzervy a sudové uhorky. Bude tiež dobrý a svieži. Šťavy a pasty sú veľmi chutné a zdravé.

V otvorenom teréne s každým Bush môže zbierať až 3 kg paradajok, s odporúčanou hustotou výsadby 3-4 Bush na meter štvorcový. m, teda až 12 kg, V skleníkoch je výsledok vyšší o 20-30%, teda o 14 kg. To určite nie je rekordný ukazovateľ výnosov, ale stále nie je taký zlý, vzhľadom na nízky rast závodu.

Medzi hlavné pozitívne vlastnosti tejto hybridnej bankovky:

  • veľmi vysoká odolnosť voči chorobám;
  • odolnosť voči výkyvom teploty;
  • vysoké odrodové vlastnosti ovocia;
  • skorá zrelosť;
  • priateľský vaječník a dozrievanie.

Medzi nedostatky možno identifikovať slabé vetvy a ruky, nie príliš vysoké výnosy a nároky na obväzy.

Vlastnosti pestovania

"Volgograd 5 95" sa nelíši špeciálne kvality. Rastlina je krátka, štetcom husto visel s paradajkami. Treba tiež poznamenať skorú zrelosť a odolnosť voči teplotným extrémom. Kufra Bush "Volgograd 5 95" potrebuje podväzok, a vetvy sú v rekvizitách, pretože rastlina nie je veľmi silná, so slabými vetvami. Semená sa vysievajú v marci a začiatkom apríla, sadenice sa vysádzajú vo veku 45-50 dní.

Na pôdu nenáročnú, Miluje komplexné kŕmenie 4-5 krát za sezónu. Dobre reaguje na stimulátory rastu. Zalievanie teplou vodou 2-3 krát týždenne večer.

Choroby a škodcovia

Tí, ktorí rastú "Volgograd 5 95", sa zriedkakedy musia vyrovnať s chorobami. Zvyčajne ide o prevenciu. Opatrenia ako: vetranie skleníkov, pozorovanie zavlažovania a ľahkého režimu, uvoľňovanie pôdy bude slúžiť ako vynikajúca ochrana proti chorobám.

A čo je najdôležitejšie, eliminuje potrebu používať chemikálie v prípade choroby. Výsledkom je čistý produkt, ktorý je vhodný pre dospelých a deti. Vo veľmi zriedkavých prípadoch môže byť ovplyvnená koreňová hniloba. Bojujú s touto chorobou uvoľnením pôdy, znížením zavlažovania a mulčovaním. Chemikálie sa nepoužívajú.

Zo škodlivého hmyzu často poškodeného voškami a strapcami, proti nim úspešne užívali drogy "Zubr", V otvorenom teréne je napadnutý slimákmi, sú zbierané ručne, všetky vrchy a buriny sú odstránené a zem je posypaná hrubým pieskom a vápnom, čím sa vytvárajú jedinečné bariéry.

Ako vyplýva zo všeobecného prehľadu, "Volgograd 5 95" je vhodný pre začiatočníkov a záhradkárov bez rastúcich skúseností. Dokonca aj tí, ktorí sa prvýkrát zaoberajú sadenicami paradajok, sa s tým vyrovnávajú. Veľa šťastia a mať dobrú dovolenku!

Pozrite si video: Pestovanie paradajok NOVÁ ZÁHRADA (Február 2020).

Loading...