Organické hnojivo

Ruža bola zrejme vždy považovaná za kráľovnú kvetov, preto je tak rozmarná. Kvet si vyžaduje pozornosť a starostlivosť počas celého životného cyklu. Zvlášť ruže potrebuje hnojenie, bez ktorého vädne a prestáva kvitnúť. Minerálne hnojivá pre ruže Dnes je v kvetinárňach veľký výber minerálnych hnojív na kŕmenie ruží: v tekutých prípravkoch, v granulách, práškoch.

Čítajte Viac

Dusík je dôležitým chemickým prvkom pre rast rastlín. Bohužiaľ, neustále sa vyparuje z pôdy do atmosféry, takže je dôležité, aby záhradníci pravidelne kompenzovali deficit dusíka na dvore pre dobrú úrodu. Organické hnojivá, ako je guano, hnoj, kompost, sa môžu stať zdrojom dusíka, ale ich získavanie vyžaduje materiálne náklady.

Čítajte Viac

Na jar, keď sa príroda prebúdza, sa aj obyvatelia letísk stávajú aktívnejšími, pretože pre nich je horúci čas. S cieľom získať bohatú úrodu na jeseň, mali by ste pripraviť pôdu na podstielku skoro na jar, vrátane vyzdvihnutia správnych hnojív a dodržiavania správnych dávok. Je dôležité brať do úvahy potreby záhradných plodín, ktoré budú vysadené na mieste.

Čítajte Viac

Kompost je organické hnojivo, ktoré možno získať hnilobou rôznych prvkov (rastliny, potraviny, pôda, listy, vetvičky, hnoj). Kompost je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach a môžete to urobiť sami. Príprava kompostu vo vreciach na odpadky je len jeden spôsob.

Čítajte Viac

V poslednej dobe čoraz viac záhradkárov a záhradkárov uvažuje o ekologickom poľnohospodárstve. V súčasnom stave ekológie však žiadna úroda nevytvára dobrú úrodu bez obohatenia pôdy a hnojenia rastlín. Ale existuje cesta von - to sú nutričné ​​elixíry a rastové stimulanty, ktoré môžu byť vyrobené vlastnými rukami z prírodných materiálov po ruke.

Čítajte Viac

Pestovanie záhrady alebo zeleninovej záhrady nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pre vysoký výnos je dôležité pozorovať spôsob starostlivosti o plodiny: burinu, zavlažovanie, kŕmenie. Poďme hovoriť o hnojivá, a to zelené bylinné zmesi, v tomto článku. Čo je trávne hnojivo Trávne hnojivo sú všetky bylinky, ktoré nie sú pestované na kultúrne účely, môžu sa pestovať, potom kosiť a používať v komplexnej starostlivosti o záhradné a zeleninové záhradné plodiny.

Čítajte Viac