Tajomstvo sušenia hlohu v elektrickej sušičke a mikrovlnnej rúre: vyberte optimálnu teplotu

Hawthorn je skvelý spôsob, ako zmierniť stres. Varenie niekoľkých bobúľ v hrnčeku s vašim obľúbeným čajom, budete cítiť úplnú relaxáciu a simultánny výbuch energie.

Tiež je potrebné si uvedomiť, že hloh je prírodným antiseptikom. Gastrointestinálna nevoľnosť je váš najlepší pomocník.

No, ak je hloh aspoň niekedy prítomný vo vašej strave. To znamená, že vždy dostanete veľa vitamínov a živín.

Hloh sa môže jesť s akoukoľvek potravou - pridáva sa do obilnín, zmrzáva sa s ním a tiež sa konzumuje s inými druhmi ovocia a bobúľ. Kvitnutie hlohu a dozrievacia sezóna je veľmi krátkatak nezabudnite zásobiť na tejto užitočné berry v období od augusta do septembra.

Pamätajte si, že hloh je zdroj prírodného vitamínu c, ako aj omega 3, Tieto vitamíny sa nazývajú vitamíny krásy. Okrem neoceniteľného prínosu pre kardiovaskulárny systém a črevný trakt, hloh nepoškodí vašu krásu. Aj v starovekom Rusku slúžil hloh ako chutná a užitočná alternatíva všetkých druhov iných plodov, pretože obsah vitamínov v hlohách je mnohonásobne väčší ako u iných plodov a plodov.

V tomto článku chceme zistiť, ako zachrániť hloh a užívať si ho čo najdlhšie. Medzi všetky druhy spôsobov, ako ukladať zmrazenie a konzerváciu existuje dojem, že sušenie bobúľ je veľmi škodlivé pre živiny, Páči sa mi to alebo nie, pochopíme v tomto článku a nájdeme pravdu, a tiež vás naučí, ako správne sušiť hloh v elektrickej sušičke, mikrovlnnej rúre a všeobecne doma.

Kde môžem vyschnúť?

Otázka je určite správna, ale ak na ňu odpoviete na slnku, potom budete nekonečne zle. V skutočnosti, hloh je bobule, ktorá by nikdy nemala byť nahradená ultrafialovými lúčmi. Samotný človek sa tiež vyhýba slnku. Pamätajte si, že ideme na pláž, rozmazávame rôzne krémy s ochranou pred slnečnými lúčmi. Tak prečo by sme mali veriť slnku lúčnemu hlohovému. V skutočnosti hloh by nemal byť v kontakte s lúčmi, oddelený od stromu.

Faktom je, že ultrafialové žiarenie úplne zabíja všetky živiny aj pri hodinovej expozícii bobule, Predstavte si, čo sa stane, ak bude hloh ležať pod priamym slnečným svetlom viac ako jeden deň.

Samozrejme, to všetko je veľmi smutné, ale človek vynašiel veľa nástrojov, ktoré mu umožňujú sušiť plody doma, bez toho, aby odhalili slnko. Samozrejme, metódy sušenia sa výrazne odlišujú od seba, preto je našou úlohou preskúmať a vyvodiť vlastné závery.

Pokyny krok za krokom

Pred pokračovaním sušenia hlohu v elektrickej sušičke, mikrovlnnej rúry, pozorne si prečítajte návod, aby ste sa vyhli chybám.

výcvik

Hawthorn najprv musí byť riadne pripravený, až potom sa celý proces sušenia uskutoční správne. Hloh je starostlivo rozdelený, Musíte vylúčiť všetky druhy vetvičiek, listov a v našom procese nie je miesto pre zhnité bobule a nezrelé ovocie.

Tiež nezabudnite, že hloh by mal byť dobre umyť. Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť. Môžete buď umyť hloh pod tečúcou vodou, alebo ho nechať na chvíľu v teplej vode.

Počas tejto doby, všetky nečistoty a prach, ktoré zostali na berry, začnú opúšťať povrch a zostanú na vode. Len potom si berry a umyte pod tečúcou vodou.

Ďalej by ste mali venovať pozornosť sušeniu bobúľ. Predtým, ako sa dostane do niektorého z uvedených zariadení, musí vyschnúť. Musíte dať bobule na suchom mieste a počkajte niekoľko hodín, kým nie je úplne suché. Až potom sa môžete začať pripravovať na skutočné sušenie plodov na zimu.

Čo zaschnúť?

 1. Elektrické sušičky.
  Ak ste sa spýtali na otázku: „Ako vyschnúť hloh v elektrickej sušičke?“, Potom by ste mali byť pripravení na zložitý a časovo náročný, niekoľkohodinový proces. Výhodou tohto postupu je, že môžete vidieť proces sušenia z prvej ruky av prípade potreby regulovať tok tepla do stroja.

  Nevýhodou je, že čas na varenie je neuveriteľne roztiahnutý a môže trvať veľmi dlho. Nie každý má odhodlanie čakať toľko času.

  Zásobník by mal byť umiestnený priamo v strede vykurovacieho telesa tak, aby bolo teplo rovnomerne rozložené vo vnútri. Nenastavujte zásobník príliš vysoko alebo príliš nízko. Môžete riskovať suché bobule, alebo naopak, nesušte.

 2. Konvekčná pec.
  Sušenie trvá v konvekčnej peci viac ako niekoľko hodín a časti plodov, ktoré sa hodia do konvekčnej pece, sú oveľa menšie.
 3. mikrovlnná rúra
  Pokiaľ ide o mikrovlnnú rúru, potom musíte byť schopní správne zvládnuť. Nevýhodou tejto metódy je veľká spotreba energie, plus je, že môžete skontrolovať pripravenosť kedykoľvek.

Koľko je hodín

V elektrickej sušičke sušenie trvá najmenej päť hodína nie viac ako osem, inak riskujete pálenie alebo úplné vypustenie bobule. V elektrickej sušičke nie sú žiadne režimy, takže všetko, čo musíte urobiť, je správne nastaviť teplotu.

Pri sušení v konvekčnej rúre zahŕňa sušenie počas 8 alebo 10 hodín vzhľadom k tomu, že hustota vykurovania nie je rovnaká ako v peci. Pokiaľ ide o aerogrill, tu je dôležitá len teplota a rýchlosť dúchadla. Preto bude nastavená teplota v konvekčnej rúre a rúre odlišná.

Sušenie bobúľ v mikrovlnných úsekoch niekoľko dní Vzhľadom k tomu, že všetky bobule nemôžu vojsť dovnútra. Hawthorn je poslaný do mikrovlnnej rúry v malých porciách, ale táto metóda je ideálna, ak máte málo zozbieraného ovocia.

Pokiaľ ide o mikrovlnnú rúru, tu je potrebné nastaviť režim rovný 300 wattom alebo dokonca 600 wattom na značke rukoväte rúry. Ak tieto značky nemáte, nastavte nasledujúci režim po odmrazení, niekedy nastavte teplotu o niečo viac na chvíľu pri prechode do nasledujúceho režimu pri 600 wattoch. Keď je bobule takmer pripravený, vráťte sa na značku 300 wattov.

teplotné podmienky

Takže ďalšia dôležitá otázka, ktorá sa objaví počas procesu sušenia: „Pri akej teplote?“, Vás upozorňujeme, že odpoveď sa môže líšiť v závislosti od dostupnej technológie. Tak napríklad v sušičke je potrebné položiť hloh a až potom začať jeho ohrev, Po prvé, teplota by sa mala rovnať 60ºС, potom, po niekoľkých hodinách, prejsť na päťdesiat alebo štyridsať a dve hodiny pred pripravenosťou je opäť pripravená vrátiť teplotu na šesťdesiat.

Pokiaľ ide o aerogrill s ním musí byť opatrný, Zahrieva sa rovnako ako elektrická sušička, ale na úkor ventilátora s horúcim vzduchom sa samotné vykurovanie vykonáva viackrát. Navyše, vzhľadom na malú priestrannosť aerogrill, priestor sa zahrieva rýchlejšie a bobule môže vyhorieť. Toto by nemalo byť povolené. Nastavte teplotu na šesťdesiat a ohrievaním jednotky na konvekciu vzduchu ju znížte na niekoľko hodín na nižšiu hodnotu. Potom sa môžete vrátiť na najvyššiu a opäť znížiť znížením.

Ako si pamätáte v mikrovlnnej rúre nie sú žiadne stupnea existujú režimy, ktorými sme situáciu už objasnili.

Určite pripravenosť

Pripravenosť je určená v každom prípade rovnako. Napríklad pripravenosť je určená uplynutím času uvedeného v tomto článku. Chuť bobúľ by mala byť suchá, ale dužina by mala byť ešte stlačená. Šťava by nemala vyniknúť, pretože je opravená a zanecháva živiny v bobule.

Aj bobule môžu byť identifikované pre pripravenosť podľa farby. Napríklad, ak má bobule mierne priesvitný červený alebo medený odtieň, potom je pripravený. Je tiež veľmi ťažké rozbiť jej prsty. V bobuliach nie je žiadna šťava. Berry je trochu pokrčený. Tu sú základné princípy kontroly pripravenosti. Jesť tieto bobule okamžite. Mali by sa nechať vychladnúť.

recepty

Suchý hloh môže s prídavkom rôznych korenín, Napríklad škorica, bergamot alebo mandľový orech. Tiež, zázvor je niekedy pridaný do hloh. To príde pikantná chuť. Toto bobule je dobré na čaj a na varené víno.

Hawthorn je tiež sušený pre chuť s jablkami a hruškami. Vôňa kompótu vareného z týchto zložiek je jednoducho božská. Citrusové šupky sa pridávajú k vašej chuti.

záver

Hawthorn je veľmi užitočný, takže si nenechajte sa ujsť, aby ste ho udržali na zimu. To je veľká radosť pridať ju do nápojov a jedla, a nikdy nebudete kaziť žiadne pokrmy s takýmito plodmi. Preto dúfame, že po prečítaní článku chápete, ako sušiť hlohu v mikrovlnnej rúre, a nie len, a začať sušiť bobule dnes.

Loading...