Ako urobiť pijan pre holuby to urobiť sami

Pre pohodlné držanie holubov je potrebné poskytnúť im čistú vodu. Ak voda nestačí alebo je znečistená, potom to nepriaznivo ovplyvní zdravie vtákov. Môžete kúpiť špeciálny pijan pre vtáky, ale ak chcete, je to celkom jednoduché, aby sa sami, vrátane z improvizovaných prostriedkov. Zvážte, čo si ich perníčky môžu urobiť vlastnými rukami.

Všeobecné požiadavky na zariadenie

Pri výrobe misiek na pitie je dôležité dodržiavať základné požiadavky:

 • dostatočnú hĺbku, Počas pitia sú holuby ponorené do úrovne očí. V malom tanku, vtáky bahnitej vody, znečistiť, snaží sa plávať, a môže stúpať s nohami. To je dôvod, prečo odborníci odporúčajú piť s hĺbkou najmenej 8 cm;
 • počet konzumentov a ich veľkosti, Môžu byť odlišné a závisia od hospodárskych zvierat vtákov. Piť potrebu poskytnúť všetkým vtákom;
 • jednoduchosť použitia, Holuby by mali mať stály prístup k pijanovi a mali by z neho pohodlne piť. Aj pre osobu je potrebné zabezpečiť možnosť ľahkej výmeny vody;
 • prítomnosť ochranných prvkov, Ak je zariadenie vyrobené tak, aby odpadky, vtáčie trus a labky neznečisťovali vodu v ňom, potom bude splnená hlavná požiadavka - hygiena.

Je to dôležité! Špinavá voda pre holuby môže byť zdrojom mnohých chorôb. Často spôsobuje zápal žalúdka a čriev. V tomto prípade dochádza k hnačke, ktorá sa vyznačuje výskytom plynov, tekutých penových výkalov žltej a zelenej farby s hnilobným zápachom. Nestrávené častice sa tiež môžu vylúčiť. V tomto prípade sa vták umyje strumou so slabým roztokom manganistanu draselného.

Čo sa dá urobiť

Zariadenia na pitie vtákov môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, pokiaľ dobre drží vodu. Najobľúbenejšie materiály na pitie sú tieto:

 • plastický, Ľahký, rozpočet a ľahko sa udržiava, ale musíte sa uistiť, že voda nestaguje. Na výrobu improvizovaných prostriedkov sa často používajú presne plastové fľaše rôznych objemov. Nanešťastie, plasty sa čas od času oxidujú, získavajú žltozelenú farbu a takéto produkty by sa mali meniť, ale nie je potrebné veľa míňať na materiály a výroba je pomerne jednoduchá;
 • sklo, Často na výrobu konzumentov používajte sklenené poháre. Takíto konzumenti sú šetrnejší k životnému prostrediu, ale tu je dôležité, aby sa nezlomili kvôli silnému vetru alebo z iného dôvodu;
 • pozinkovaná oceľ, Výrobky z neho sú najpraktickejšie a trvanlivé, ale tu je potrebné míňať peniaze na nákup pozinkovaného oceľového plechu. Okrem toho je tento materiál ekologickejší ako plast. Budete musieť rozhodnúť o výbere sami, po zvážení všetkých výhod a nevýhod tohto alebo tohto materiálu.

Ako urobiť pijan pre holuby to urobiť sami

S vlastnými rukami, môžete robiť rôzne možnosti pre pitie s použitím rôznych materiálov.

Viete? Holuby si môžu zapamätať až 300 objektov. Sú tiež jedným z mála zvierat, ktoré rozpoznávajú svoj odraz na zrkadlovom povrchu.

Pozinkované železo

Pozinkovaný pijan bude trvať dlho. Potrebné materiály a nástroje pre zariadenie 50 cm dlhé:

 • kus plechu pozinkovaného železa pre výrobok široký 22 cm - 0,7 m;
 • kovové nožnice;
 • kladivo.
Pri výrobe tohto pijana by mali vykonať tieto kroky:
 1. Ak chcete rozloženie na hárku pre obdĺžnikový pijan so šírkou 6 cm a výškou steny 8 cm, dĺžka 50 cm.Rezané s kovovými nožnicami. Tieto rozmery umožnia holubov ponoriť svoje hlavy a piť pohodlne, ale nedovolia vtákom plávať v miske na pitie, čo je dôležité pre zachovanie čistoty vody.
 2. Skopírujte okraje so súborom.
 3. Vykonajte označenie ohýbania kovu kladivom. Zarovnajte rohy a ohnite kladivom.
 4. Zalomte hrany tak, aby ste získali utesnený výrobok.

Zhotovená konštrukcia je upevnená na doske pomocou dvoch tyčí.

Ak je príliš veľa holubov, rýchlo vypijú všetko z takého kontajnera, preto sa odporúča nalepiť naň plastovú fľašu, ktorá podľa potreby dodá vodu podľa príkladu automatického žľabu.

Naučte sa, ako urobiť krmítka pre holuby, ako vybudovať holubicu.

vákuum

Na výrobu vákuových napájačov boli potrebné nasledujúce materiály:

 • sklenená nádoba - 1 ks;
 • viečko z plastu - 1 ks;
 • železné veko na plechovky - 1 ks;
 • 3-4 skrutky;
 • kapacita (plastová podložka alebo široká plechovka atď.);
 • skrutkovač.
Ak chcete, aby toto zariadenie spĺňalo tieto pokyny:
 1. Vo viečkach urobte otvory pre vodu symetricky.
 2. Uzávery zakryte skrutkami 3–4 cm nad úrovňou uzáveru.
 3. Nalejte vodu do nádoby a prikryte vekom.
 4. Invertovanú plechovku umiestnite skrutkami priamo do nádoby. Takže voda v ňom po celú dobu bude na rovnakej úrovni. Je potrebné, ak je to potrebné, iba pridanie vody do plechovky.

Automatická fľaša na pitie z plastovej fľaše

Z takéhoto odpadového materiálu možno vyrobiť automatickú holičku ako plastovú fľašu.

Plastové fľaše môžu byť použité na výrobu palmy, kvety, uhorky kontajnery, kvapkové zavlažovanie, myši pasce.
Na to budete potrebovať:

 • dvojlitrová plastová fľaša s uzáverom - 1 ks;
 • päťlitrová plastová fľaša s vekom - 1 ks;
 • samorezné skrutky - 2 ks;
 • drevený blok o hrúbke 1 - 3 cm, mierne väčší ako veko päťlitrovej fľaše (5-6 cm);
 • skrutkovač.
Ak chcete vytvoriť toto zariadenie, musíte postupovať podľa týchto pokynov:
 1. Menší uzáver umiestnite na väčší kryt tak, aby boli závity oboch uzáverov na jednej strane.
 2. Umiestnite tyč pod dno väčšieho veka a pevne ich spojte dvomi samoreznými skrutkami.
 3. Opatrne odrežte hornú časť päťlitrovej fľaše asi o tretinu a zaskrutkujte ju do uzáveru. Ukázalo sa, plastová miska, stojaci na bare.
 4. V dvojlitrovej fľaši vytvorte otvor s priemerom približne 0,5 cm. Mala by byť pod okrajmi našej misky približne 3-5 cm.
 5. Nalejte vodu do fľaše s objemom 2 litre a otvor uzavrite prstom.
 6. Fľašu naskrutkujte do príslušného veka nášho zariadenia a otočte ju. Z otvoru sa začne naliať voda do plastovej misky, až kým sa naliata kvapalina rovná. Pozornosť by sa mala venovať tesnosti spojov uzáverov - voda z nich nesmie unikať.
 7. Nebude zbytočné pripojiť zariadenie na stabilitu drôtu na akúkoľvek podporu.
Miska na pitie je pripravená. Výsledkom je automatický prívod vody - fľaša s objemom 2 litre vypustí kvapalinu na úroveň otvoru v nej, až kým ju vtáky nepijú. Hlavná vec - nezabudnite naliať čerstvú vodu podľa potreby vo fľaši.

Viete? Holuby nie sú zaslepené priamymi lúčmi slnka, bleskom fotoaparátu alebo bleskom. Sú schopní pozrieť sa na slnko. Dokážu zachytiť 75 snímok za sekundu a iba ľudí - 24 snímok.

Ako môžem urobiť kúrenie pre konzumentov holubov

V zime môže voda v konzole zamrznúť, aby sa tomu zabránilo, môžete si kúpiť elektrické ohrievače, ale môžete si urobiť elektrické kúrenie vlastnými rukami. Bude to vyžadovať nasledujúce materiály:

 • štvorcová plechová krabica s rozmermi 20x20 cm a výškou steny 8 cm (možno použiť plechovú krabičku podobnej veľkosti);
 • náboje s vonkajším koncom na závite - 2 ks;
 • žiarovka 40 W - 1 ks;
 • prepínač - 1 ks;
 • elektrický kábel správnej veľkosti so zástrčkou;
 • kus linolea;
 • drill.

Naučte sa, ako urobiť pijan pre prepelice, kačice a kačice, brojlery, kurčatá a kurčatá, morky, husi, králiky.

Na výrobu zariadení na vykurovanie sa vykonávajú tieto činnosti: t

 1. Do bočnej steny skrinky je vyvŕtaný otvor s priemerom 4 cm, aby ste do neho mohli zasunúť kazetu.
 2. Prsteň je zo zásobníka priskrutkovaný. Druhá náplň sa zasunie do otvoru a krúžok sa priskrutkuje na druhej strane.
 3. V linoleu je rovnaký otvor vyrobený vrtákom a je naskrutkovaný do kazety s bočnou stenou na vonkajšej strane tak, aby bola nad kazetou a šnúrou. Toto sa robí na ich ochranu pred vodou.
 4. Na druhom konci linolea je vytvorený malý otvor, cez ktorý je ťahaná šnúra.
 5. Spínač a zástrčka sú pripojené ku káblu.
 6. Lampa je priskrutkovaná do kazety.
 7. Na zachovanie tepla sa odporúča inštalovať na boky vykurovacieho zariadenia tehly.
Domáce kúrenie, v prípade potreby sa pripojí k sieti a zapne. Na ňu sa umiestni vyhrievaná nádrž s vodou. Teplo zo žiarovky sa zohrieva v plechovke, na ktorej stojí pitná nádoba, a voda sa zahrieva.

Je to dôležité! Ak sú silné mrazy, potom by ste mali použiť žiarovku 60 wattov. Na vrchole takéhoto ohrievača by ste mali zahrievať kovové výrobky alebo iné žiaruvzdorné materiály s dobrou tepelnou vodivosťou.
Napájače pre holuby sa ľahko vyrábajú z rôznych materiálov. Ale pri ich výrobe je dôležité dodržiavať potrebné podmienky na udržanie čistoty a použiteľnosti, inak budete musieť celú prácu prepracovať. V chladnom počasí, aby voda nemrzla, môžete si nastaviť vlastné vyhrievané plechové puzdro a obyčajnú žiarovku.

Video: ako urobiť pijan pre holuby

Vyhrievané konzoly: recenzie

+1

Ahoj všetci Sergej, možno máš pravdu a nie je vždy a vždy užitočné dať holubice s ohrievanou vodou. Samozrejme nebudeme porovnávať žiadnu domácu hydinu s menšími voľne žijúcimi zvieratami, ich povaha ich prežije. Ale poviem vám o vašom regióne. Vyhrievaný pijan som si dal v novembri, keď mrazy už tlačia a denné hodiny sú až na 5 hodín (najkratšie v decembri je až 3 hodiny). Miska na pitie má iný účel, holuby môžu v slabom svetle pijana odletieť v noci a piť vodu. Bez vody, holuby zamrzli v dlhom temnom dni, so snehom v takom krátkom dni ľahkých holubov nemajú čas uhasiť ich potreby vody. Nemám v žiadnom prípade agitovať, pre seba som sa snažil najlepšiu možnosť a chcel som sa o ne podeliť.

Veľa šťastia a zdravia pre všetkých!

Gregory V.
//golubevod.com.ua/forum/thread38-3.html#45421

Pozrite si video: .: Firefight (Február 2020).

Loading...