Ako používať močovinu

Všetci agrárnici, skúsení aj novici, vedia o močovine (karbamid). Toto je univerzálne a vysoko účinné hnojivo pre záhradu. Dnes povieme: čo je močovina, pravidlá jej používania ako hnojiva a ako sa vysporiadať s pesticídmi v záhrade s močovinou.

Čo je močovina

Močovina (močovina) - dusíkatých hnojív v granulách, ktorý je široko používaný v záhradníctve a záhradníctve, navyše je lacný a cenovo dostupný.

Ak použijete správne dávkovanie močoviny ako hnojiva pre konkrétnu plodinu, rastlina bude dobre rásť, vyvíjať sa a produkovať veľa ovocia.

Močovina vo svojej čistej forme - okrúhle biele alebo transparentné granule a presne skutočnosť, že sa vyrába v granulách, neumožňuje, aby sa počas prepravy a skladovania zalepila. (NH2)2CO je chemický vzorec močoviny, v ktorom je takmer polovica, a to 46% z celkového množstva, dusík.

Viete? E927b - doplnok stravy je močovina, ktorá sa používa pri výrobe žuvačky.
Močovina sa rozpustí v mnohých populárnych rozpúšťadlách, vrátane obyčajnej vody, čo umožňuje jej použitie v čistej forme (vo forme granúl) a vo forme vodného roztoku požadovanej koncentrácie.

Je to dôležité! Močovina by mala byť počas skladovania starostlivo chránená pred vlhkosťou, pretože je veľmi vlhká.

Príznaky nedostatku dusíka v rastlinách

V pôde pod holým nebom sú semenáčiky ovplyvnené rôznymi faktormi, aj keď boli silné v štádiu sadeníc. Keď v pôde nie je dostatok dusíka, určite to uvidíte v rastlinách podľa určitých charakteristík:

  • Veľmi pomalý, depresívny rast rastlín.
  • Príliš slabé, tenké a krátke výhonky stromov a kríkov.
  • Listy na rastlinách sú malé a úzke, svetlozelené (bledé) vo farbe, alebo dokonca s viditeľnou žltosťou. Pri rastlinách, ktoré nemajú dusík, môžu listy spadnúť príliš skoro.
  • Púčiky kvetov sú nedostatočne vyvinuté a slabé, sú oveľa menšie, než by mali byť, resp.
Je to dôležité! Prebytok dusíka v rastlinách je tiež veľmi škodlivý, potom sa môže premeniť na dusičnany a nadbytok dusíkatých hnojív v pôde vedie k intenzívnemu rastu rastlín s tvorbou bohatej zelene, ale trpí fruktifikáciou.

Použitie močoviny ako hnojiva

Močovina je vhodná pre všetky termíny a spôsoby aplikácie (pri siatí, pred siatím, počas vegetačného obdobia, listové kŕmenie pred vaječníkom plodu).

Močovina sa používa ako hlavné hnojivo pred výsadbou na všetkých druhoch pôd a na kŕmenie rastlinných, okrasných a ovocných plodín. Môže sa používať aj v chránených zemných podmienkach.

Zaujímavý fakt! Názov futbalového klubu Amkar z Permu je skratka dvoch chemikálií, amoniaku a karbamidu.

Korenový obväz

Ošetrenie koreňov rastlín močovinou často znamená, že sa zavádza do zeme povrchne, s ďalším zapustením do rôznych hĺbok.

Jednoduchý rozptyl karbamidových granúl počas dažďa nebude veľmi dobrý.Preto je najlepšie použiť miestnu aplikáciu - pre-made roztok močoviny pre záhradné sadenice s kanva sa naleje čo najbližšie k koreňom.

V prípade jahôd, uhoriek, paradajok, kapusty sa roztok vyrába z 20 - 30 g močoviny na 10 litrov vody, na egreše - 10 g močoviny na 10 litrov vody a na ríbezle - 20 g močoviny na 10 litrov vody.

Používa sa aj druhá metóda - kopanie dier alebo malých jamiek, do ktorých sa vrhajú močovinové granule, naleje sa na ne a naleje sa vodou. Prvá možnosť je lepšie použiť v suchom počasí, a druhá - v daždi. V prípade ovocných drevín sa karbamid pridáva podľa projekcie ich korún.

Jablone sa odporúča, aby až 200 g hnojiva pre každý strom, a čerešne a slivky len do 140 g.

Je to dôležité! Ak sú stromy mladé a stále ešte nenesú ovocie, potom by sa množstvo močoviny malo znížiť na polovicu, a ak sa používa organická, aspoň jedna tretina.

Spracovanie listov

Akonáhle sa prvé stanú viditeľnými príznaky hladovania dusíkom v rastlinách je nevyhnutné vykonať ošetrenie sprejom na listy večerné alebo ráno ráno s použitím roztoku močoviny s použitím ručného postrekovača.

Ak nie je postrekovač, potom ošetrenie môže byť vykonané jednoduchým metlou. Roztok na hnojenie zeleniny sa vyrába v množstve 60 g močoviny 10 litrov vody a na ovocné plodiny - 30 g močoviny na 10 litrov vody a tento roztok nespáli listy, čo sa nedá povedať o dusičnane amónnom.

Je to dôležité! Ak sa zráža vonku (napríklad dážď), potom nemôžete použiť karbamid na obväzy na listy.

Močovina proti škodcom v záhrade

Urea našla svoje využitie v záhrade a záhradníctve aj ako dobrý pomocník pri hubení škodcov, a ak nechcete používať rôzne pesticídy, bude to správne.

Za týmto účelom je potrebné postriekať rastliny močovinovým roztokom, Obličky ešte neboli prebudené a teplota vonkajšieho vzduchu dosiahla +5 ° C.

Rozprašovací roztok vykonáva takto: 1 1 vody - 50-70 g močovinya vysoko koncentrovaný roztok (pre 1 l vody - viac ako 100 g močoviny) by sa nemal robiť tak, aby nespálil listy.

Táto metóda pomôže ľahko sa zbaviť zimujúcich škodcov (weevils, vošky, zelenáč a iné).

Striekaním rastlín s rovnakým roztokom ako proti škodcom, môžete ich tiež chrániť chrasta, purpurová škvrna a iné infekčné ochorenia. Urob to správne na jeseňv prvých dňoch pádu listov.

Loading...