Ako pestovať estragón vo vašej záhrade

estragón - trvalka, jeden z druhov paliny.

Viete? Toto je jediný druh paliny, ktorý nemá charakteristickú charakteristiku horkosti týchto rastlín.

Výška môže rásť až jeden a pol metra, listy sú úzke, a kvetenstvo sú žltozelené, snehobiely typ, ktorý sa nachádza na koncoch vetvičiek. Rastlina estragónu (estragón) je dobre známe korenie a jeho pestovanie je veľmi populárne v záhradnej kultúre.

Aj táto rastlina sa používa pri konzervovaní zeleniny a príprave marinád. Tarhun získal neobvyklú korenistú arómu vďaka éterickým olejom obsiahnutým v listoch a stonkách tejto rastliny.

Viete? Táto rastlina je základom pre populárny nápoj "Estragon".

Výsadba a rozmnožovanie semien estragónu

Výsadba semien estragónu - viac časovo náročnejší proces ako iné metódy, ale ak sa kvôli rôznym okolnostiam nevyhovujú iným metódam, potom si poďme na to, ako pestovať estragón týmto spôsobom, Semená môžu byť zasadené v otvorenom teréne priamo na záhrade, a môžete pre-klíčiť v sadeníc. Druhá metóda je zložitejšia, ale spoľahlivejšia.

Výsadba sadeníc estragónu

Semená Tarragon sú malé, budú klíčiť 2-3 týždne. Nie je nutné posypať zemou, zasiať obyčajným spôsobom, so vzdialenosťou medzi radmi asi 10 cm, apríl - máj je najlepší čas, keď môžete sadenice vysádzať estragón.

Po niekoľkých týždňoch klíčia semená, semenáčiky treba nariediť v rade o 10 cm. V hniezdisku zostávajú rastliny na jednu zimu. Na začiatku jari sa môžu presadiť do otvoreného terénu.

Výsadba semien estragónu v otvorenom teréne

Tam nie je veľký rozdiel, kde sa pestovať estragón, však, medzi nežiaduce prekurzory možno rozlíšiť topinambur, čakanka a šalát. Ak existuje možnosť voľby, pestovanie estragónu zo semien je lepšie produkovať v miestach, kde sa predtým pestovali strukoviny.

Pristátie je možné vykonávať na jar a na jeseň, pod snehom. Malé semená sú zasiate v radoch po 30 cm a pokryté malou vrstvou zeme, nezabudnite navlhčiť výsadbu. Sadenice sa objavia za 2-3 týždne, s časom, kedy je potrebné ich zriediť.

Iné spôsoby chovu tráva estragón

Existujú aj iné spôsoby chovu estragónu, ale na to potrebujete dospelú rastlinu.

Rozdelenie podzemkov

Najjednoduchší spôsob: dospelé rastliny sú vykopané a rozdelené, potom vysadené na nových miestach. Každá z častí by mala mať svoj vlastný podzemok a pár pukov.

graftage

Reprodukcia estragónu je najvhodnejšia, ak potrebujete získať veľké množstvo nových rastlín. S jedným dospelým kríkom môžete získať 60-80 odrezkov.

Štepenie sa najlepšie vykonáva v období aktívneho rastu, takže zakorenenie nastane rýchlejšie. Pre estragón je jar alebo začiatkom leta. Rezne sú rezané 10-15 cm dlhé, a potom zasadil do skleníka s pôdnou zmesou humusu a piesku.

Je to dôležité! Rezne je potrebné prehĺbiť do pôdy nie viac ako 5 cm a potom zakryť a pretrepať.

Potom musia byť pravidelne vetrané a napojené, teplota by mala byť udržiavaná v rozsahu 18 stupňov. Ak sa všetko urobí správne, odrezky budú pripravené na výsadbu do troch týždňov.

vrstvenie

Nie veľmi populárny, ale efektívny spôsob - reprodukcia pomocou segmentov rizómov. Na začiatku jari sú odrezky vykopané a narezané na kúsky s dĺžkou približne 5 cm. Okrem toho je schéma presne rovnaká ako pri pestovaní rezmi.

Ako sa starať o estragón na vašich stránkach

Hlavnou starostlivosťou o estragón je odstraňovanie burín, uvoľňovanie pôdy a včasné zalievanie, najmä počas sucha. Mladé výhonky musia byť viazané na kolíky, pretože silný vietor ich môže poškodiť.

Už od druhého roku je žiaduce kŕmiť rastlinu. Najlepšie je to urobiť na jar, s použitím komplexných minerálnych hnojív vo výške 1 polievková lyžica na meter štvorcový.

Zber a príprava tráva estragón na zimu

Estragon sa používa v mnohých receptoch, a to ako v čerstvej, tak v sušenej forme. Tiež to konzervované, mrazené. Samozrejme, každý vie o nápoji, ktorý má rovnaký názov. Zber však nie je možný v zime, preto je potrebné na zimu pripraviť estragón.

Sušenie estragónu

Na ďalšie sušenie sa estragón reže na začiatku kvitnutia. Obsah vody v ňom je malý, takže sušenie netrvá dlho. Je potrebné zavesiť vrcholy materiálu v suchom, vetranom priestore. Po úplnom vysušení by sa pikantné bylinky estragon mali zložiť do vzduchotesných nádob tak, aby aróma nezmizla.

mrazivý

Tráva sa musí umyť, trochu osušiť na uteráku. Pre pohodlie, môžete rozkladať porcie a zabaliť do vriec alebo prilepiť film (hustejšie a tesnejšie, tým lepšie). Mrazom.

morenie

Rovnako ako v prípade mrazenia, musia byť zelené premyté a sušené. Potom jemne nakrájajte surovinu a potom premiešajte so soľou. Pomer by mal byť 5: 1, pričom je dôležité, aby ste to nepreháňali - tráva musí byť zmiešaná a nie rozstrapkaná.

Potom pevne upchať v nádobe, zatvorte nylonový kryt a nechajte ho v chladnom mieste, kým ho nebudete potrebovať.

Teraz nie je pre vás tajomstvom, ako pestovať estragón na vašej dacha a vychutnávať si jeho chuť po celý rok.

Loading...