Odrody neskorých dozrievajúcich čerešní. Opis, vlastnosti výsadby a starostlivosti

Sen každého milovníka sladkej čerešne je hodovať sa po celý rok. Alebo aspoň predĺžiť trvanlivosť bobúľ. Najlepšie však nie je vybrať si odrodu s dlhou trvanlivosťou a na jej mieste zasadiť sladkú čerešňu neskorej doby dozrievania.

Keď sú teda plody z skorej čerešne už dlho odtrhnuté, jedené a zvinuté v bankách, tie neskoršie dozrievajú. Ide o tieto odrody a bude sa o nich diskutovať nižšie.

Odroda neskorej zrelej čerešne "Bryanochka"

Táto odroda čerešní, z ktorých bobule dozrievajú skôr neskoro v porovnaní s inými odrodami, bola získaná selekčnými metódami. Najmä, aby sa získali, boli použité také odrody ako "8-14", krížené s cherry "Red Dense".

Bobule sú stredne veľké., Najbežnejšie veľkosti sa pohybujú od 4,7 do 7,1 gramov. Výška zrelých bobúľ je v priemere 2,1 cm, šírka je 2 cm a hrúbka je 1,9. Tvar čerešní tejto odrody je široko tvaru srdca. Preto je vrch ovocia okrúhly a ich základ je plochý. Vo vzhľade sú tmavo červené, veľmi atraktívne, majú vysokú prezentáciu.

Buničina a šťava, ktoré obsahuje, sa nachádzajú v čerešňoch odrody Bryanochka, podobne ako koža má tmavo červený odtieň. Štruktúra buničiny je veľmi hustá, bohatá na sladkú chuť. Hodnotenie chuti bobúľ stanovené profesionálnymi degustátormi sa rovná 4,7 bodu z 5.

Obsah cukru v biochemickom zložení mäsa čerešne je 49-krát vyšší ako obsah kyselín. Tiež 100 gramov ovocia obsahuje približne 15,6 mg vitamínu C, vďaka čomu sú plody tiež veľmi užitočné na konzumáciu.

Kosť z bobúľ má oválny tvar so špičkou a oválnou základňou. Jeho hmotnosť je v priemere 0,31 (6,6% z celkovej hmotnosti bobúľ). Má hnedú farbu. Pozitívna kvalita tejto odrody je, že kosť sa ľahko oddelí od buničiny.

Splatnosť ovocia prichádza neskoro, okolo polovice júla.

Veľkosť stromov čerešní Bryanochka je priemerná, čo je typické pre všetky odrody čerešní. Koruna stromu je veľmi vzácna, má zaoblený oválny tvar. Výhonky na strome sú silné, rovné so stredne veľkými púčikmi. Vo vegetatívnych a generatívnych štádiách sú puky stromu vajcovité.

Listy sú veľmi veľké, oválne. Vrchol a spodok listu tohto stromu je špicatý. Kvetenstvo, ktoré sa tvorí na strome neskôr (čo vysvetľuje neskoré dátumy dozrievania plodov), sa skladá hlavne z 2-3 kvetov. Kvety sa líšia strednou veľkosťou a klenbou v tvare tanierikov. Usporiadanie okvetných lístkov Cherry "Cherry" kvetina je zadarmo, bez toho, aby sa navzájom dotýkali. Sú biele vo farbe.

Sladká čerešňa "Bryanochka" charakterizované veľmi vysokými výťažkami, Z jedného hektára stromov sa zberá v priemere 93 centov bobúľ. Maximálny výnos na hektár je 308 centov. Strom dáva prvé úrody až v piatom roku po výsadbe v mieste trvalého rastu.

Ako sme opísali vyššie, odroda je schopná produkovať veľmi vysoké výťažky. Okrem toho sa plody čerešní "Bryanochka" vyznačujú mimoriadnou chuťou a veľmi krásnym vzhľadom. Okrem toho, strom aj jeho púčiky a výhonky majú pomerne vysokú úroveň odolnosti voči zimným mrazom a jarným mrazom. Odolnosť voči takýmto spôsobom chorobaako cherry škvrnitosť príliš veľmi vysoká.

Hlavnou nevýhodou čerešne Bryanochka je to stupeň patrí k sterilným, to znamená, že nie je schopný samoopelenia. Preto sa odporúča pestovať také odrody višní ako „Tyutchevka“, „Iput“, „Veda“ spolu s „Bryanochka“ na mieste.

Vďaka týmto odrodám môžete získať vysoko kvalitné opelenie a vynikajúce výťažky plodov. Tiež stojí za zmienku neskoré termíny nástupu plodenia (5 rokov) a priemerný stupeň rezistencie voči chorobám, ako je choleróza a monilióza.

Je tiež zaujímavé čítať o starostlivosti o jesenné čerešne.

Rôzne neskoré zrelé čerešne "Michurinskaya Late"

Ďalšia odroda neskorého dozrievania, ktorá sa získala aj prostredníctvom výskumu a vývoja.

Počas obdobia odstrániteľnej zrelosti ovocie Táto odroda sladkej čerešne dosahuje strednú veľkosť a váži asi 6,5 g, Forma, ktorú majú, je veľmi krásne, široké srdce. Bobule sa tiež vyznačujú zaobleným vrchom a rovnakým základom, ale s prehlbovaním strednej veľkosti. Ventrálna sutúra je, ale je nenápadná. Koža plodov je tmavo červená, nemá žiadne podkožné škvrny.

Mäso neskorších višní Michurinskaya má tiež charakteristickú červenú farbu. vyzretosť jeho vysokýChutí príjemne sladko. Pomer cukrov a kyselín v zložení bobúľ tejto odrody je 1/29. Množstvo vitamínu C obsiahnuté v 100 gramoch bobúľ je 9,79 mg.

Kameň v zrelých plodoch má strednú veľkosť. Vyznačuje sa oválnym tvarom, bez vydutín a zúbkov. Tiež sa vyznačuje hladkým povrchom a dobrou separáciou od buničiny. Stonka je krátka a nie je dostatočne hrubá, ale môže sa ľahko oddeliť od vetvy.

Dátumy zrenia višní Michurinskaya Late odrody sú plne v súlade s ich názvom, pretože ich spotrebiteľ splatnosť prichádza až po prechode v polovici júla, Preto dozrievajú aj neskôr ako odroda "Bryanochka". Podľa jeho účelu sú bobule univerzálne. Veľmi vhodný na prípravu rôznych konzervácií. Menej vhodné na sušenie, pretože majú strednú veľkosť.

Rovnako ako u odrody opísanej vyššie, Michurinskaya neskoro neskoršie sladké čerešne v dospelosti dospelých veku dosahuje strednú veľkosť, Zároveň sa strom rýchlo líši v rýchlom tempe rastu. Koruna čerešne je zaoblená. Pobočky sa zvýšili, stredne hustá koruna. Líši sa do hnedastej farby kôry. Plody sú tvorené hlavne na kytičných vetvách, bez ohľadu na ich vek.

výhony Táto odroda je iná v tom, že majú hrubú základňurastú rovno a nahý. Farba výhonkov je tiež hnedá. Púčiky sú silne odchýlené, stredne veľké, majú tvar vajec.

Listy sú stredne veľké a úzko vajcovité. Povrch listov je hladký, maľovaný tmavozelenou farbou. Na strome sa v priemere vytvárajú kvetenstvo. Skladajú sa z 2-3 veľkých bielych kvetov. Forma kvetov je ružová s krásnymi okrúhlymi okvetnými lístkami.

Stojí tiež za zmienku vysoký a pravidelný výťažok z čerešní "Michurinskaya Late", ktorých priemerné ukazovatele sa rovnajú 80-140 centners od 1 hektára. Je pravda, že strom začína niesť ovocie pomerne neskoro - až po dosiahnutí 5-6 rokov na novom mieste rastu.

Odroda je veľmi oceňovaná mnohými záhradkármi pre jej vysoký výnos a vynikajúcu kvalitu ovocia. Okrem skutočnosti, že bobule dozrievajú pomerne neskoro, ako aj vynikajúcu chuť, sú tiež veľmi vhodné na prepravu na dlhé vzdialenosti.

Stojí za zmienku, že plodiny v strome sú pravidelné. Odroda má vysoký stupeň odolnosti voči nízkym zimným teplotám. a nebojí sa sucha. Poráža takú chorobu ako kokokomykóza v "Michurinskaya Late" sweet cherry neboli pozorované.

Okrem toho, že strom začína niesť ovocie neskoro, nie je schopný sám opeľovať. Opeľovanie sa vyskytuje len v prípade, že vedľa neho rastú také odrody, ako sú „ružová perla“ alebo „Michurinka“.

hoci strom a toleruje nízke teplotyPorážka dreva mrazom však výrazne znižuje jeho trvanlivosť. Táto čerešňa sa rozmnožuje len v spôsobe pučania, keď je odrodový výhonok štepený na sadenice pestovaných odrôd čerešní alebo klonových podnoží Vladimirskaya sweet cherry.

Starostlivosť o neskoršie dozrievajúce odrody čerešní

Čerešňové odrody s neskorým dozrievaním bobúľ úplne začínajú vegetačné obdobie. V období kvitnutia vstupujú buď neskoro, alebo v priemere, trvanie tvorby ovocia v nich trvá dlhšie, čo si vyžaduje oveľa viac prostriedkov na zdroje čerešní. Z tohto dôvodu je starostlivosť o tieto čerešne trochu odlišná.

O pravidlách prerezávania

Veľká pozornosť venovaná tvorbe korunkových čerešní nie je potrebné platiť. Ale stále je lepšie rezať vetvy v úrovniach tak, aby najnižšie vetvy boli najdlhšie a každý vedľa hornej vrstvy je kratší ako ten predchádzajúci o 5-8 centimetrov. Hlavný vodič by mal vždy zostať najdlhší, hovoriť 10 centimetrov pred ostatnými vetvami.

Zvyšok prerezávania by mal smerovať k odstráneniu zlých vetiev, ktoré už nie sú schopné niesť ovocie. Koniec koncov, počas obdobia rastu môžu byť vetvy poškodené tak hmotnosťou plodiny, ako aj ťažkým jarným snehom a vplyvom vetra alebo škodcov. Musíte ich strihať veľmi opatrne.

Ak je vetva tenká - je lepšie rezať záhradným nožom. Miesta, ktoré stoja za kefovanie a lesk s pomocou záhradného bojovníka. Odporúča sa prerezávať vetvy čerešní na jar, aby sa rezy hojili rýchlejšie a nepoškodili mrazom.

Top dressing - dôležitá etapa starostlivosti

Top dressing zohráva veľmi dôležitú úlohu pri pestovaní čerešní. Najmä je veľmi dôležité, aby strom mal dostatok živín počas obdobia plodenia. Preto je možné aj na jeseň pred veľmi mrazom pod 20 cm vrstvou pôdy rastlinné organické hnojiváteda oplodnenie celého obvodového kruhu.

Močovina, bohatá na dusík, má veľmi dobrý vplyv na rast stromov a ich vitalitu. Neodporúča sa robiť veľa, na 1 m2 pôdy nie viac ako 200 gramov tohto hnojiva.

Tieto látky, ktoré sa rozložili a potopili na korene na jar, veľmi dobre vyživujú čerešňu v období kvitnutia a tvorby ovocia. Aby plody mohli dobre rásť a boli kŕmené chuťou, na jar to nebolí pridávanie superfosfátov do pôdy v množstve 120-150 gramov na 1 m2 pôdy v blízkosti vrtu.

Je veľmi dôležité pamätať na to oplodniť čerešňa by mala byť s určitou frekvenciou, V prvom roku po výsadbe strom nepotrebuje ďalšie krmivá. Na druhú možno pridať iba močovinu. Ale už v treťom roku po výsadbe bude užitočné kombinovať minerálne a organické hnojivá. Tieto by sa však mali používať na kŕmenie čerešní najviac 1 čas po dobu 2-3 rokov.

Zalievanie neskorých zrelých čerešní

Rovnako ako všetky ostatné odrody, tieto čerešne milujú vodu veľmi, Preto by sa mali pravidelne zavlažovať v intervaloch jedného mesiaca. Počas období sucha sa počet zavlažovaní počas období dažďa zvyšuje - klesá. Na jeden strom by sa malo v mladom veku použiť približne 3-4 lyžice v období plodenia - približne 6 vedier.

V období dozrievania ovocia sa neodporúča zalievať hojne čerešne. Príliš veľa vody môže spôsobiť popraskanie bobúľ čerešní.

Príprava neskorých čerešní na zimu

Príprava na zimu tieto odrody čerešní sa nelíšia od prípravy iných odrôd. potrebovať vykopať pôdu okolo čerešne, hojne ju zalejte, aby bola zem úplne hydratovaná.

Kvôli tomu pôda nezmrzne a strom bude mať dostatočné množstvo vlhkosti a vzduchu. Jediným rozdielom je, že pre tento druh čerešní je potrebné kŕmiť pôdu až na jeseň, a to nielen na jar.

Chereshin ochrana pred škodcami a chorobami

Aj keď je odroda odolná voči chorobám, odporúča sa ju pravidelne spracúvať proti možnej infekcii. Najmä počas kvitnutia púčikov sladkých čerešní a izolácie pukov sa odporúča ošetrovať strom takýmito prípravkami ako Horus a Aktara.

Ďalej, na konci kvitnutia a počas tvorby stonkovej fossy sa čerešňa postrieka "Aktelik" a "Horus". Počas rastu ovocia zachráni pred čerešňovými muškami a voškami striekanie drogy "Aktelik". Po zbere nie je vylúčené nebezpečenstvo kontaminácie čerešní s chorobami, ako je napríklad kokokomykóza a uzliny, takže strom môže byť pomocou Horusa ešte raz striekaný.

Záchrana kôry z hlodavcov môže byť a spôsob páskovanie a smrek, takže chráňte strom pred škodcami a mrazom.

Ak chcete ochrániť čerešňu pred škodcami na jeseň, keď sú myši obzvlášť aktívne, môžete jednoducho položiť jed v blízkosti nory.

Pravidlá pestovania neskorých odrôd čerešní

Než začnete výsadbu čerešní, je veľmi dôležité vybrať správne miesto a čas. Jar je najlepšie pre pestovanie čerešní., pretože na jeseň je vysoké riziko omrzliny mladých výhonkov. Miesto na výsadbu čerešní by malo byť slnečné a bezvetrie. Severné vetry a stagnujúci studený vzduch predstavujú veľké nebezpečenstvo pre čerešňu.

Jáma je kopanie pre predčasne, môžete ho pripraviť od pádu. Hĺbka jamy a šírka musia byť najmenej 60 cm. Vykopaná ornica z jamy sa zmieša s organickým hnojivom a naleje sa na dno jamy tak, aby sa vytvoril kopec.

Na jar budete potrebovať na vrchole tohto kopca šíri korene stromčekovspustením do jamy tak, aby koreňový golier zostal nad zemou. Potom pomaly zaspávame dieru, jemne zhutníme pôdu a hojne ju zalievame. Po niekoľkých dňoch by mala byť pôda okolo čerešne mulčovaná.

Loading...