Hruška

Stará odroda hrušiek "Bere Bosk" nestratila svoju popularitu medzi záhradníkmi už štyri storočia. Odroda má rôzne názvy: "Bere Alexander", "Bere Apremon", "Bottle". Veľké plody dozrievajú na jeseň, ale ich čakanie stojí za to. História chovu Bere Bosc je francúzskeho pôvodu: chová sa v blízkosti mesta Apremont (Champagne - Ardenes) už v XYIII storočí.

Čítajte Viac

Hrušky sú jedným z najznámejších a najobľúbenejších plodov v našej strave. To je spôsobené tým, že sú veľmi užitočné a dostupné, na rozdiel od mnohých zámorských plodov. Rozmanitosť odrôd tohto ovocného stromu len obdivuje a vedie k určitému zmätku kvôli skutočnosti, že je ťažké rozhodnúť, ktorý z nich dáva prednosť a závod v jeho záhrade.

Čítajte Viac

V poslednej dobe, rôzne záhradné plodiny len valí. Hruška - jedna z hlavných "klasických" plodín, ktorá dáva ročnú úrodu výživného, ​​voňavého a chutného ovocia. Hlavnými znakmi dobrej hrušky sú trvanlivosť, vysoký výťažok a vynikajúca chuť. Opeľovače s dlhou životnosťou zostávajú vo vysokej úcte k modernému spotrebiteľovi.

Čítajte Viac

Ak hľadáte ovocné stromy vo vašej záhrade, odporúčame zvážiť možnosť výsadby jesennej hrušky "Academic". Podrobný opis odrody a podmienok jej pestovania nájdete v našom článku. Ihneď si všimneme, že jednou z hlavných hodnôt tejto hrušky je jej zimná odolnosť a možnosť rastu v severných regiónoch a ďalších zónach „riskantného záhradníctva“.

Čítajte Viac

Po mnoho desaťročí chovatelia našli obrovské množstvo odrôd hrušiek, ale príroda nestojí v pokoji, takže niekedy môžeme vidieť prirodzené mutácie, ktoré vytvárajú nové odrody. Dnes budeme diskutovať o Williams Red hrušky, stanoviť opis odrody, a tiež hovoriť o jeho silné a slabé stránky.

Čítajte Viac

Práca chovateľov sa v poslednej dobe veľmi úspešne rozvíja, čoho výsledkom sú nové odrody hrušky. Zlepšovaním a zlepšovaním vzoriek prostredníctvom syntézy s inými odrodami získavajú rastliny nové funkcie. Jednou z najúspešnejších odrôd, ktoré boli nedávno odchované, bola hruška „Zaveya“.

Čítajte Viac

Jedným z najpopulárnejších rastlín v záhradách sú hrušky. Tieto stromy sú nielen veľmi krásne, ale aj najčastejšie nás potešia bohatou úrodou chutných, zdravých a zvyčajných plodov. Avšak, vzhľadom k širokej palete odrôd, je pre záhradníkov ťažké rozhodnúť, ktorý z nich uprednostňuje, takže je nenáročný na starostlivosť, prináša dobrú úrodu a má aj ovocie univerzálneho účelu.

Čítajte Viac

So slovom "vévodkyňa" si mnohí ľudia spomínajú na spomienky na slávnu limonádu alebo sladké cukrovinky z detstva. Pre záhradkárov toto nádherné slovo znamená odrodu dezertnej hrušky s veľkou sladkou chuťou. Letné odrody tohto ovocia, tiež volal "Williams Summer", amatérske záhradníci môžu ľahko rásť v ich záhrade, a po - žať bohatú úrodu, ak vedia a dodržiavajú určité pravidlá a tajomstvo.

Čítajte Viac

Francúzska hrušková odroda "Cure" je tu známa ako "Williamsova zima". Hoci závod teraz žije ďaleko od svojej vlasti, je dokonale prispôsobený. Táto odroda produkuje veľké vytrvalé stromy s hustou korunou a bohatou úrodou. História výberu Odroda hrušiek "Cure" nebola zámerne vytvorená pomocou výberu.

Čítajte Viac

Hruška "Uralochka" je neskorá odroda, ktorá dokonale toleruje aj ťažké mrazy a vyznačuje sa dobrým výnosom a skorým rastom. V tomto článku sa dotkneme opisu odrody, pochopíme vlastnosti starostlivosti, kľúčové výhody a nevýhody. História šľachtenia a šľachtiteľskej oblasti Uralochka Sort je chovaný v Čeľabinskej oblasti krížením Ussurian Pears a Severyanka.

Čítajte Viac

Doteraz boli vyvinuté mnohé odrody hrušiek zimnej zrelosti s rôznymi chuťovými vlastnosťami. Jedným z nich je odroda "Kyrgyzská zima", ktorá môže rásť v chladnom podnebí. Ak však chcete získať bohatú úrodu, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel pre výsadbu a sezónnu starostlivosť o stromy. História chovu Kyrgyzská zimná zimná hrušková odroda bola vyvinutá pre regióny, kde sú nepriaznivé poveternostné podmienky pre pestovanie ovocných stromov.

Čítajte Viac

Zo širokej škály hrušiek je najvýraznejšia ruská krása. Jeho produktivita, nenáročnosť a odolnosť voči chorobám sú obzvlášť atraktívne pre záhradkárov a letných obyvateľov. Voňavé, šťavnaté a sladké hrušky nájdu uplatnenie vo všetkých odvetviach potravinárskeho priemyslu. História chovu Odroda "Ruská krása" bola vyšľachtená v All-ruskom výskumnom ústave genetiky a šľachtenia ovocných drevín (VNIIGiSPR) pomenovanom podľa Michurina I.

Čítajte Viac

Pre severné regióny je často ťažké nájsť odrody ovocných stromov. Výskumné ústavy neustále pracujú na odstraňovaní mrazuvzdorných odrôd. Jedným z plodov týchto prác je odroda červenohnedých hrušiek Severyanka, zvažuje sa jej opis, klady a zápory. Chovná história a chovná oblasť V sovietskom výbere sa venovala veľká pozornosť pestovaniu ovocných stromov pre severné regióny.

Čítajte Viac

Plátky hruškového džemu v sirupe sú veľmi chutné. Pri správnej príprave sa plátky získajú celé a podobné kandovanému ovocím a citrón dodáva príjemnú kyslosť a pomáha zachovať krásnu jantárovú farbu. O výhodách hruškového džemu Hruška má mnoho užitočných vlastností po varení.

Čítajte Viac

Hruška - jeden z najbežnejších ovocných stromov v prímestských oblastiach. Záhradníci často čelia náhlemu sčernaniu, ktoré stáča listy, čo vedie k smrti stromu. Vzhľadom k tomu, čo choroby a ďalšie faktory, ako problém sa objaví, budeme rozumieť tomuto článku. Bakteriálne popálenie Najnebezpečnejšou a najčastejšou chorobou hrušky je popálenie baktérií.

Čítajte Viac