Hruška

Ovocie "Honey" hrušky sú voňavé, šťavnaté a majú medovú dochuť. Stromy zaberajú málo miesta v záhrade a sú nenáročné na údržbu. Dokonca aj tieto fakty sú dosť zaujímavé pre záhradníkov v tejto odrody hrušiek. Chovná história a oblasť chovu V roku 1964 sa skupine vedcov na Kryme podarilo vyvinúť novú odrodu hrušiek - "Honey".

Čítajte Viac

Sladké hruškové ovocie už dlho populárne. Tieto stromy však dlhodobo niesli klimatické podmienky nášho regiónu a ovocie sa rýchlo zhoršovalo. V tomto ohľade bolo potrebné chovať zimné odrody, ktoré sa neboja mrazu a môžu byť uskladnené na dlhú dobu vo vhodných podmienkach.

Čítajte Viac

Vďaka nepretržitému výberu hrušiek rastie popularita a rastie takmer v každej záhrade. Je to spôsobené tým, že vylepšené odrody sa vyznačujú vysokou zimnou odolnosťou a ľahkou údržbou, ako aj vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami ovocia. Ale tieto plody sú nielen chutné, ale aj užitočné, obsahujú obrovské množstvo vitamínov a minerálov.

Čítajte Viac

Čoskoro na jeseň hruška "Bryansk Krása" sa vzťahuje na elitnej rady hrušiek. Ochutnávatelia jej dávajú najvyššie známky pre šťavnaté, veľmi sladké mäso, šarlátovú farbu plniacich strán a atraktívny estetický vzhľad. V opise tejto odrody je potrebné spomenúť nielen vysokú chuť, ale aj samo-plodnosť stromu a minimálne riziko poškodenia skorými mrazmi.

Čítajte Viac

Málokto vie, že čínska hruška je veľmi skromná, ľahká pieskovitá - lahodný dezert, sklad vitamínov, kozmetická taška a súprava prvej pomoci. Naše Nashi pulty prišli hlavne kvôli ich vynikajúcej chuti, ale v tomto článku budeme vzdávať hold všetkým príjemným a užitočným vlastnostiam tohto neobvyklého ovocia.

Čítajte Viac

Leto je obdobím zberov a veľkorysých darov prírody. Práve v tomto čase sa snažíme vychutnať skvelú chuť ovocia. A ak sa pestujú vlastnými rukami, potešenie sa mnohonásobne zvyšuje. Preto sa chovatelia snažia priniesť najviac nenáročné a plodné odrody. A jeden z takých darov pre záhradkárov bola hruška odrody "Alyonushka" ("Thumbelina"), ktorého opis budeme prezentovať ďalej.

Čítajte Viac

Ak sa rozhodnete pestovať hrušku na pozemku, mali by ste starostlivo vybrať odrodu. Náš článok bude popisovať "Red-sided" hruška, rovnako ako poskytovať svoje vlastnosti. Povieme vám, ako zasadiť strom a starať sa oň. História šľachtenia rastlín a oblasti chovu Vedecká organizácia poľnohospodárskej vedy FSUE 'YUNISK sa zaoberala chovom odrody.

Čítajte Viac

Vzhľadom na cenu hruškového ovocia na trhu, mnohí majitelia hľadajú dobrú produktívnu hruškovú odrodu, ktorá bude produkovať chutné ovocie s mäkkou dužinou. Dnes budeme diskutovať o hruške "Dukhmyanaya", dať stručný opis odrody, a tiež hovoriť o žiadosti. Chovná história Máme pred sebou bieloruskú odrodu, ktorá bola získaná ako výsledok kríženia Aleksandrovka a Klapp Obľúbené hrušky.

Čítajte Viac

"Poklad" je nová jesenná vysoko výnosná hrušková odroda. V tomto článku Vás pozývame, aby ste sa zoznámili s popisom tohto typu hrušky, diskutovali o jej výhodách a nevýhodách a tiež sa naučili niektoré dôležité pravidlá pre starostlivosť o strom. História spúšťania "Poklad" - inovácia južného výberu. Odroda bola získaná na Moldavskom vedeckovýskumnom ústave záhradníctva, vinohradníctva a vinárstva.

Čítajte Viac

Záhradník sa snaží zlepšiť voľné miesto na pozemku. Pestovanie hrušiek je zodpovednou a vážnou záležitosťou, ale pozitívne účinky takejto myšlienky sú oveľa negatívne. Pri výbere odrody, záhradníci dávajú pozor na výnos, ovocné vlastnosti a zimné odolnosť stromu. V tomto článku budeme hovoriť o odrody hrušky, ktorá najviac spĺňa všetky vyššie uvedené parametre.

Čítajte Viac

Hrušky "Just Maria" - dar pre svet z bieloruských chovateľov. Patrí do elitnej skupiny odrôd a je takmer najlepší medzi dezertmi. Mnohí ľudia nazývajú tento nádherný závod "Santa Maria" pre nenáročný v starostlivosti a nádhernú úrodu s úžasnými chuťovými vlastnosťami. História chovu Hruška „Just Maria“ je pomerne nová odroda bieloruského pôvodu.

Čítajte Viac

Každý majiteľ chce nájsť rôzne hrušky, ktoré sa nielen ľahko starajú, ale aj produkujú výrobky s vynikajúcou chuťou. Hoci mnohé hruškové odrody majú dobré výnosy, produkujú produkty, ktoré nemajú dobrú chuť. Dnes budeme diskutovať o vynikajúcom variante bežného závodu - „Larinska“ hruška, a ponúkneme aj úplný opis odrody, poďme sa zaoberať výberom sadivového materiálu a starostlivosti o stromy.

Čítajte Viac

Skúsení záhradníci vedia, aké ťažké je vybrať strom pre malý pozemok. Koniec koncov, chcem, aby záhrada potešila oko nielen starostlivými výsadbami, ale aj bohatou úrodou krásneho ovocia. Preto mnoho ľudí venuje pozornosť stredne veľkým ovocným stromom, najmä hruškám. Zvážte, čo je pozoruhodné hruška "pstruh", ktorý nám sľubuje opis tejto odrody, a ako sa starať o tieto sadenice v našich zemepisných šírkach.

Čítajte Viac

Existujú tisíce odrôd hrušiek, milovaných všetkých druhov ovocia. Mnohé odrody sú umelo pestované hybridy. Jedným z nich je dúhová hruška. On bol vzatý na Ural, kde on bol dlho medzi najobľúbenejšie. Poďme sa o tom dozvedieť viac. História výberu Všetko to začalo tým, že na začiatku devätnásteho storočia sa v belgickom lese nachádzala jesenná hruška, ktorá bola pomenovaná Forest Beauty a neskôr sa stala veľmi populárnou v Európe.

Čítajte Viac

Pravidlom je, že odrody hrušiek odolné voči chladu, ktoré sa pestujú v oblastiach s pomerne drsným podnebím, majú malé plody. Na ich pozadí sa líši odroda hrušiek "Perun", úspešne pestovaných na Sibíri. Oboznámime sa s popisom a vlastnosťami tejto odrody. Výber Pôvodca hrušky "Perun" je Výskumný ústav záhradníctva na Sibíri.

Čítajte Viac