Hruška

Krásne, červené alebo zelené, veľmi bohaté, cukor textúry ovocie už dlho považovaný za jeden z najobľúbenejších ovocia. Hruška prináša pocit sýtosti, a jej cukrová dužina sa len rozpúšťa v ústach. Je známe veľké množstvo hruškových odrôd, ale jednou z najobľúbenejších odrôd je odroda hrušky Lada, dnes sa budeme rozprávať o zvláštnostiach pestovania tejto odrody, o všetkom, čo súvisí so starostlivosťou o odrodu Lada.

Čítajte Viac

Všetky ovocné plodiny sú napadnuté škodcami a hrušky nie sú výnimkou. Neužívajte žiadne prostriedky na ochranu stromov aspoň bezohľadne, pretože to môže viesť nielen k smrti plodiny, ale celý strom. V tomto ohľade sa začínajúci záhradníci veľmi obávajú otázky: "Aký hmyz je nebezpečný a aké prostriedky by sa mali používať, aby škodcovia hrušky navždy opustili strom?"

Čítajte Viac

Krásne hruškové plody prinášajú pocit rýchlej saturácie a potešenia svojou príjemnou chuťou a výraznou arómou. Jedným z najobľúbenejších je odroda hrušky "Nika", o ktorej budeme viac diskutovať v tomto článku. Popis hrušky triedy "Nika" Výška stromu odrody "Nika" je priemerná a miera rastu je priemerná.

Čítajte Viac

Zrelé hrušky v záhrade znamenajú koniec leta. Môžete ušetriť kus z toho prípravou tohto slnečného ovocia na zimu. Džemy, džemy, marmelády, kompóty, sirupy a nakladané ovocie, ako aj dezerty vyrobené s nimi, rozjasňujú chladné zimné dni a večery. Recepty na hruškové prírezy na zimu sú rôzne a takmer všetky sú pripravené bez zdĺhavého sterilizačného postupu.

Čítajte Viac

Hruška je veľmi chutné a zdravé ovocie, ktoré sa dá použiť nielen v jeho prirodzenej forme alebo vo forme džemov, džemov, marmelád, duseného ovocia atď., Ale aj ako prísada, ktorá dáva úplne novú chuť dezertom a šalátom. pokrmy z mäsa a rýb. Niektoré odrody hrušiek možno dobre udržiavať až do nachladnutia, ale otázka, ako správne zbierať hrušky na zimu, zostáva relevantná pre mnohé ženy v domácnosti.

Čítajte Viac

Hruška bola pestovaná viac ako tri tisíce rokov. Vo voľnej prírode rastie v celej Eurázii až do 60 ° severnej šírky. Vedci identifikovali dve starobylé centrá domestikácie divokej hrušky - starovekej Číny a Malej Ázie, ale miesto, kde sa prvýkrát kultivovala, nebolo určite známe. Príjemná chuť a zdravé vlastnosti z hrušky patria medzi najobľúbenejšie druhy ovocia (existuje viac ako 5000 pestovaných odrôd).

Čítajte Viac

Hruška je obľúbená u záhradkárov, pretože jej chutná a šťavnatá ovocná dužina, nenáročnosť v pestovaní a rôzne odrody. V súčasnosti existuje veľký výber odrôd rôznych období dozrievania, ktoré sú odolné voči chorobám a poveternostným podmienkam - mrazuvzdornosť, suché obdobia. Na jednej z odrôd hrušiek - Kokinskoy hovorí v tomto článku.

Čítajte Viac

Hrušky sú z väčšej časti nenáročné rastliny, ktoré nevyžadujú osobitnú starostlivosť ani podmienky pestovania. Vďaka chovateľom majú noví záhradníci možnosť doplniť svoje zbierky ovocných stromov o tie najlepšie odrody vhodné na pestovanie v rôznych klimatických podmienkach. História chovu odrôd hrušiek "Rogneda" Odroda hrušky "Rogneda" - ovocie práce ruských chovateľov.

Čítajte Viac

Medzi letné odrody hrušiek, je hruška škôlky považovaná za najstaršiu, ktorá je tiež pozoruhodná svojou obzvlášť sladkou chuťou a dobrým výnosom. Z tohto dôvodu podrobne preskúmame vlastnosti pestovania hrušky škôlky, aby každý záhradník mohol ozdobiť svoj vlastný pozemok. História vzniku hruškovej odrody Children´s

Čítajte Viac

Dnes sa vyrastalo veľké množstvo odrôd hrušiek, čestné miesto, medzi ktorými sa nachádza augustová rosa. Zamilovala sa do záhradkárov za neokázalosť a veľkorysú úrodu. Čo ešte je pozoruhodná rosa hrušky Augustus, ako aj jej opis a základné pravidlá starostlivosti, ktoré popisujeme nižšie. Hruška Avgustovskaya Rosa: opis odrody Avgustovskaya rosa bola vyšľachtená v roku 2002 krížením odrôd Tenderness a Triumph Pakgam slávnym chovateľom S.

Čítajte Viac

Výsadba je najdôležitejším štádiom pestovania hrušky. Ak sa vyrába nesprávne, potom dobrá úroda dozrieva dlhú dobu, alebo celkom pravdepodobne môžete vôbec očakávať žiadnu úrodu. Ako si vybrať čas na výsadbu, tak vzniká prvá otázka pre záhradníka, ktorý chce zasadiť strom: kedy je lepšie zasadiť hrušku na jar?

Čítajte Viac

Pomerne často sa záhradníci stretávajú s rôznymi chorobami stromov a škodcami. Jeden z nich je hruškový žlčový roztoč a ako sa s ním vysporiadať, povieme v tomto článku. Ako vyzerá "nepriateľ" Škůdca má veľmi malé rozmery - dĺžka dospelého jedinca je len 0,18 mm. Hmyz má bielu farbu, ktorá je s príchodom jesene nahradená ružovou alebo svetlohnedou.

Čítajte Viac

Poškodenie hubovitou hrdzou je známe všetkým záhradkárom, v ktorých záhradách rastie hruška akéhokoľvek druhu. Táto choroba nielen kazí vzhľad stromu, ale aj poškodzuje rastlinu. Dnes budeme hovoriť o tom, ako odlíšiť hrdzu od hrušky od iných chorôb, ako je nebezpečná a ako ju liečiť.

Čítajte Viac

Jedným z najnebezpečnejších škodcov, s ktorými sa záhradkári stretávajú, keď rastú hrušky, je hmyz. Tento škodca je schopný zasiahnuť prakticky celý povrch rastliny vo veľmi krátkom čase. Pearsheet vyžaduje efektívne, okamžité a čo je najdôležitejšie, metódy, ako s nimi zaobchádzať.

Čítajte Viac

Štepenie stonky hrušky je zaujímavou záhradníckou technikou, pomocou ktorej môžete diverzifikovať svoju záhradu a svoju stravu, získať možnosť odrody odrody z obyčajnej hrušky alebo iného stromu. Nakoniec by mohlo byť zvedavé vyskúšať niečo nové. Dôvody sa môžu líšiť, ale neublíži študovať teóriu predtým, ako sa pustíme do vzrušujúceho povolania chovateľov - očkovania.

Čítajte Viac

"Krasulya" je letná hrušková odroda, obľúbená a milovaná medzi záhradkármi pre chuť ovocia a nenáročnosť v kultivácii. Vďaka svojej zimnej mrazuvzdornosti sa môže hruška pestovať v oblastiach so studeným podnebím. História chovných odrôd hrušiek "Krasulya" Hrušky "Krasulya" - produkt šľachtiteľskej práce vedca Výskumného ústavu záhradníctva a zemiakov Južného Uralu

Čítajte Viac

Hruška je krásny strom, ktorý sa môže stať vrcholom každej záhrady. Ale čo robiť, keď je každý milovaný strom náhle zasiahnutý chrastavom? Čo je nebezpečné a odkiaľ pochádza šupka - spoločné plesňové ochorenie, ktoré sa často vyskytuje v stromoch mierneho podnebia. Kauzálnym agensom choroby je vačica hniezdna Venturia pirina.

Čítajte Viac