Cesnak

Cesnak je vytrvalá rastlina. Ak sa rozhodnete pestovať zimné cesnak, je najlepšie postarať sa o to na jeseň. Po vysadení tejto cibuľovitej rastliny v zime, budúci rok dostanete cesnak vynikajúcej kvality a veľkosti. Viete? Cesnak získal širokú popularitu a má viac ako 70 odrôd.

Čítajte Viac

Určite každý od detstva vie, že cesnak je nepostrádateľným lekárom, najmä v zime. V konečnom dôsledku je imunita osoby veľmi slabá. Preto sa každému odporúča používať cesnak na prevenciu. Ale nikto netvrdí, že škoda z cesnaku môže byť tiež významná. Prinajmenšom hlavný nedostatok cesnaku možno pripísať jeho zápachu.

Čítajte Viac

Prvý pocit aj pri zmienke o cesnaku je jeho vôňa (zo zlúčenín síry). Niektorí ľudia ako on, iní nie. Ale vôňa cesnaku je subjektívna vec, ale užitočnosť cesnaku (jeho hodnota) je zrejmá a objektívna realita. Pozrime sa na túto realitu z rôznych uhlov pohľadu. Nutričná hodnota cesnaku Na našom stole je cesnak prítomný v troch formách: čerstvý, v práškovej forme a tiež vo forme zeleného peria.

Čítajte Viac

Cesnak je nepostrádateľný pre mnoho jedál, ktoré sú nám známe, marinády a konzervárenské výrobky, používajú ho aj na liečbu a prevenciu sezónnych prechladnutí. Existuje tiež veľa receptov na tradičnú medicínu na zlepšenie imunity, zlepšenie funkcie srdca, očistenie a omladenie tela. Nie je to zlé pre všetky tieto účely, ktoré vyrástli na vlastnom lôžku, a nie kúpil cesnak.

Čítajte Viac

Neobvykle pikantné a horiace, s úžasnou arómou a jedinečnou chuťou - to sú epitetá, ktoré najpresnejšie opisujú cesnak. S týmto výrobkom sa môžete stretnúť absolútne v každom dome, či už čerstvom alebo ako súčasť rôznych korenín, dressingov a polotovarov. Popularita cesnaku je nesporná, a preto sa každý rozumný letný rezident usiluje nielen o pestovanie plodín vo svojej krajine, ale aj o zber úrody na zimu, kedy sa čerstvý cesnak stáva skutočnou pochúťkou.

Čítajte Viac

Cesnak a naklíčené šípky cesnaku, ktorých použitie je vedecky podporované, sú obľúbené nielen ako potravinový výrobok, ale aj ako liek. Cesnak a jeho výhody pre telo sú známe takmer všetkým národom sveta. V rôznych krajinách sa úspešne používa na liečenie a liečenie už od staroveku. Cesnak slúži ako alternatíva k niektorým imunomodulátorom, zvyšuje obranyschopnosť organizmu a predchádza prechladnutiu, kardiovaskulárnym, vírusovým ochoreniam.

Čítajte Viac

Dnes, skúsené ženy prišli s veľkým množstvom spôsobov, ako skladovať zeleninu v zime. A cesnak nebol výnimkou, pretože mrazený cesnak si zachováva všetky svoje prospešné vlastnosti, chuť a vôňu. Uchovávajte v mrazničke chladničky. V tomto článku budeme vysvetľovať, ako obstarať zelený cesnak na zimu.

Čítajte Viac

Mnohí z nás používajú cesnak na kulinárske alebo dokonca lekárske účely, ale málokto vie, aký druh kultúry je botanický. Patrí do bylinných rastlín čeľade cibule, mnohí záhradníci v počiatočnom štádiu rastu cesnaku ho môžu ľahko zameniť s burinami a odstrániť z postelí, čím sa zbavia možnosti zásobovania vitamínmi.

Čítajte Viac

Na jar na mieste, mnoho letných obyvateľov s obťažovaním nájsť zažltnuté listy výsadby cesnaku. A to nie je len nepríjemný efekt, ale aj znamenie, že poľnohospodárska technológia pestovania zimného cesnaku je rozbitá. Koniec koncov, po zožltnutí listov, rastlina úplne prestane rásť a hrebeň klinčekov. Prečo sa zimné cesnak na jar žlté a čo robiť, uvažujeme v tomto článku.

Čítajte Viac

Sme zvyknutí myslieť na amoniak, liek, ktorý sa používa na oživenie omdleného človeka pri liečbe neuralgie, myozitídy a navodenia zvracania. Ukázalo sa však, že používanie čpavku v záhrade je možné - najmä na zavlažovanie a striekanie cibuľových plodín: cesnaku a cibule.

Čítajte Viac

Cesnak je rastlina čeľade Amarallis. Je to jedna z najbežnejších rastlinných plodín na svete. Používa sa ako prísada do potravín a liekov. Ročne sa na svete zbiera viac ako 17 miliónov ton cesnaku. Táto zelenina sa môže pestovať kedykoľvek počas roka. V tomto článku budeme podrobne analyzovať všetky populárne a najlepšie odrody zimného cesnaku (s fotografiami).

Čítajte Viac

Tento článok bude užitočný pre tých, ktorí sú fanúšikom cesnaku a chcú pestovať túto nepostrádateľnú užitočnú rastlinu v jeho záhrade. V ňom nájdete zoznam najbežnejších odrôd jarného cesnaku s fotografiou a popis, ktorý vám pomôže rozhodnúť o type rastliny, ktorá je pre vás to pravé.

Čítajte Viac

Garlic je častým hosťom na stole, najmä v jesennom a zimnom období. Cesnak, ktorý má štipľavú chuť a silnú vôňu, je základnou zložkou mäsových jedál, omáčok a šalátov. Cesnak je zima a jar. Je veľmi jednoduché tieto odrody od seba odlíšiť - v hlave zimného cesnaku je 5-6 klinčekov av strede je falošný kmeň, v hlave jarného cesnaku je veľa klinčekov (10-20 kusov), nie je tam žiadny falošný kmeň.

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci pestujú cesnak vo svojej oblasti a keď príde čas zberu, vzniká otázka jeho skladovania. V našom článku budeme vysvetľovať, ako skladovať cesnak na zimu doma tak, aby nebol suchý, zvážte rôzne spôsoby jeho uloženia. Zber Úroda na zber na zimu by sa mala vykonávať v určitom období.

Čítajte Viac

Skúsení záhradníci vedia: ak správne zorganizujete správne zavlažovanie vašej záhrady, môžete nielen zachrániť pestované zelené a ovocie z mnohých problémov, ale tiež výrazne zvýšiť množstvo budúcej úrody. Dnes budeme hovoriť o kultúre, ktorá je pomerne náročná na zvlhčovanie, ktorá má prirodzene oslabenú koreňovú štruktúru a potrebuje bohaté zavlažovanie počas špeciálnych období svojho vývoja.

Čítajte Viac

Trvácna rastlina, ktorá nám dáva veľa vitamínov v lete iv zime. Ak chcete pestovať cesnak vo vašej záhrade, zásobiť na ne na zimu, musíte poznať dôležité faktory: miesto, čas a podmienky výsadby. Dodržiavajte ďalšie rady a na výslednú úrodu sa môžete živiť rok.

Čítajte Viac

Cesnak je známy mnohým ako voňavé a pikantné korenie, čo dodáva pokrmu osobitnú chuť a vôňu. Je známy svojimi liečivými vlastnosťami a je veľmi aktívne používaný v tradičnej medicíne. Pythagoras ho nazval "kráľom korenia" a Slovania ho zavesili do domu ako strážca zlých duchov a zlých duchov. Mnohé legendy idú o tejto úžasnej rastline a jej magických a liečivých vlastnostiach.

Čítajte Viac

Cesnak je dlhý a dobre sa etabloval ako súčasť rôznych kulinárskych špecialít hostesiek našich krajín. Ale len málo ľudí vie, aký druh užitočných a škodlivých vlastností praženého cesnaku sa v sebe ukrýva. Pozrime sa na túto otázku spoločne. Pečený cesnak: vzhľad a chute ,

Čítajte Viac

Mnohí záhradníci preferujú zimné odrody cesnaku. Koniec koncov, sú pomerne skoro, okrem toho dávajú značnú úrodu. Medzi týmito odrodami priaznivo rozlišoval cesnak "Lyubasha", ktorý má mnoho výhod, čo je dôvod, prečo drží vedúcu pozíciu medzi záhradkármi. Popis Odroda "Lyubasha" - ukrajinský chov, ale je vhodný na pestovanie nielen na Ukrajine, ale aj v Rusku, Bielorusku, Moldavsku.

Čítajte Viac

Cesnak, nepochybne, je jednou z najpopulárnejších rastlinných plodín pestovaných ľudstvom. Je už dlho známa svojimi vynikajúcimi chuťovými a liečivými vlastnosťami. Tento materiál je venovaný charakteristike výsadby zimného cesnaku na Sibíri. Najlepšie odrody zimného cesnaku Z existujúcich odrôd zimného cesnaku sú medzi sibírskymi farmármi populárne nasledovné: „Alkor“ je stredná odrodová odroda, hlava je ružovo-fialová, jej hmotnosť môže dosiahnuť 35 g, ostrá chuť, stabilný výnos, odroda je náchylná na vírus žltého trpaslíka; "SIR 10" je odroda strednej pušky, hlava je svetlo fialová, jej hmotnosť môže dosiahnuť 30 g, ostrá chuť, odroda je odolná voči chorobám, ale niekedy je náchylná na bakteriálny rozklad; "Skiff" je odroda strednej pušky, hlava je biela s fialovým odtieňom, jej hmotnosť môže dosiahnuť 30 g, ostrá chuť, odroda je všeobecne odolná voči chorobám, ale niekedy je ovplyvnená bakteriózou a bielou hnilobou; "Jeseň" je skorá zrelá odroda, hlava je biela, ale má fialový alebo fialový odtieň, hmotnosť môže dosiahnuť 40 g, korenistá chuť, odolná voči chorobám; „Spoľahlivá“ je odroda strednej pušky, hlava je biela s fialovým odtieňom, jej hmotnosť dosahuje 70 g, štipľavá chuť, odolnosť voči chorobám, medzi vlastnosti patrí vynikajúca kvalita uchovania, ktorá umožňuje skladovať plodiny až 11 mesiacov.

Čítajte Viac