Vlastnosti efektu cesnaku na krv: riedi, reguluje hladinu cukru a čistí telesnú tekutinu

O liečivých vlastnostiach cesnaku je známe už od staroveku. To bolo veril, že on bol schopný obnoviť telo, dať osobe dobrú náladu, predĺžiť život.

V súčasnosti je táto rastlina tiež považovaná za jednu zo zázračných prírodných liekov a je široko používaná v tradičnej medicíne.

V našom článku budeme hovoriť o prospešných vlastnostiach cesnaku a jeho kontraindikáciách. Podeľte sa o najlepšie recepty cesnaku na čistenie krvi. Môžete si tiež pozrieť užitočné video na túto tému.

Má to vplyv?

Cesnak obsahuje viac ako 400 ingrediencií, ktoré priaznivo pôsobia na ľudský organizmus., Medzi ne patria soli horčíka, vápnika, sodíka, jódu, selénu, zinku, fosforu, rôznych vitamínov A, E, C, skupín B, organických zlúčenín, ako sú inulín, fytosteroly, lyzín, folín, kyselina sírová, kyselina fosforečná, kyselina kremičitá, fytoncidy, allicin, ajoen.

Americkí vedci, ktorí uskutočnili mnoho experimentov na štúdium liečivých vlastností rastlín, dokázali, že jeho zložky zlepšujú profil krvných lipidov, znižujú úroveň koncentrácie tukov, zvyšujú celkovú antioxidačnú aktivitu plazmy, znižujú systolický a diastolický krvný tlak, redukujú oxidačné reakcie v tele.

Nedávne štúdie naznačujú, že vďaka alicínu má cesnak spúšťací účinok, keď ovplyvňuje cholesterol, To znamená, že „spúšťa“ mechanizmus na jeho redukciu, ale dlhodobo ho nemôže udržať na nízkej úrovni. Preto musí byť používanie zeleniny podporované diétou a niekedy aj užívaním špeciálnych liekov.

Ako presne to ovplyvňuje?

Tenké alebo zahustené?

Ako rastlina riedi krv? Biologicky aktívne látky ajoena (ahoen) a adenozín v ňom obsiahnuté znižujú viskozitu, zabraňujú adhézii červených krviniek zodpovedných za zrážanie krvi - krvných doštičiek. To významne znižuje možnosť trombózy. V Indii boli študenti testovaní, aby odpovedali na otázku, či zelenina narastá alebo nie.

V dôsledku toho sa zistilo, že na zlepšenie resorpcie krvných zrazenín stačí použiť tri zuby denne.

Pri varení zeleniny sa antitrombotický účinok zvyšuje. Efektívne skvapalňovanie možno dosiahnuť pomocou tinktúry z citrónu a medu.

vykonávajúci čistiace

Alicín, diskutovaný vyššie, prichádza do styku s červenými krvinkami. V dôsledku chemickej reakcie sa uvoľňuje sírovodík. Ten znižuje napätie cievnych stien, zvyšuje lúmen ciev, zabezpečuje ich ochranu pred aterosklerotickými formáciami, zvyšuje prietok krvi, znižuje záťaž na srdcový sval.

pozorZnámy výskumník cesnaku, indický kardiológ Arun Borgia tvrdí, že cesnak znižuje obštrukciu koronárnych tepien, takže prínosy jeho užívania sa zvyšujú s vekom.

Znižuje cukor alebo nie?

Ako zelenina ovplyvňuje cukor? Vedci z Japonska hovoria, že látky obsiahnuté v cesnakovom vanáde a allaxíne môžu byť zahrnuté do tabliet diabetes mellitus typu 1 a 2 a dokonca môžu nahradiť denné inzulínové injekcie, pretože znižujú hladinu cukru v krvi. Kombinácia cesnaku a cibule zvyšuje terapeutický účinok: zníženie hladiny cukru v krvi nastáva rýchlejšie, imunita je posilnená a celkový stav tela je normalizovaný.

kontraindikácie

Ale nie vždy je možné s touto rastlinou zaobchádzať. V niektorých prípadoch môže poškodiť osobu. Kontraindikácie pre jeho použitie sú:

 • ochorenia gastrointestinálneho traktu (o účinku cesnaku na gastrointestinálny trakt, prečítajte si tu);
 • zápal pankreasu;
 • anémia;
 • ochorenia močového mechúra;
 • hemoroidy (o použití cesnaku pre hemoroidy možno nájsť tu);
 • alergia na produkt.

Je tiež dokázané, že produkt obsahuje sulfanyl-hydroxylový ión, ktorý preniká do mozgu a je toxický pre vyššie cicavce. Pri použití vo veľkých množstvách môžu byť rastliny slabou bolesťou hlavy, nepozornosťou a zmätkom.

Postupné recepty

Cesnak si môžete kúpiť v lekárni v kapsulách, tinktúrach, potravinových doplnkoch, Pokyny hovoria, že zvyšujú imunitu, zmierňujú zápal, je povedané, či je tenká krv.

Ale pretože tento produkt je široko dostupný a rastie v takmer každej letnej chate, je lepšie z neho vyrábať lieky sami. Nižšie je niekoľko receptov na čistenie a výrobu krvi menej husté s liečivými rastlinami.

očistiť

S citrónom

prísady:

 • cesnak - 2-4 hlavy;
 • citróny z kože - 2-4 kusy;
 • prevarená voda pri izbovej teplote - 1-2 litre.

Ako variť a vziať:

 1. Otáčaním ošúpaného cesnaku a citrónov cez mlynček na mäso umiestnite do trojlitrovej nádoby, nalejte vodu na vrchol.
 2. Trvať na tri dni, občas pretrepte.
 3. Kmeň cez niekoľko vrstiev gázy, zalejeme do čistej misky a umiestnite do chladničky.
 4. Vezmite 100 g trikrát denne po dobu jedného mesiaca.

Odporúčame sledovať video o liečivom elixíre cesnaku s citrónom:

S alkoholom a mliekom

Verí sa, že tento recept k nám prišiel z tibetských mníchov.

prísady:

 • lúpaný cesnak - 350 g;
 • lekársky lieh 200 ml.

príprava:

 1. Cesnak nakrájajte na mlynček na mäso alebo na cesnakovú misku, nalejte alkohol, korok pevne prilepte na tmavom mieste na 10 dní pri izbovej teplote.
 2. Potom kmeň, stlačiť cesnak hmotnosť cez gázu.
 3. Výsledná lepkavá šťava je pripravená k jedlu.

Ako si vziať:

 1. Začať príjem podľa schémy 3 krát denne 20 minút pred jedlom s mliekom, kvapkajúci do jednej kvapky a zvyšujúci sa počet kvapiek pri každom jedle.
 2. Večer piateho dňa by sa mal počet kvapiek rovnať 15.
 3. Potom sa počas nasledujúcich piatich dní zníži o jednu, opäť s každým jedlom a desiaty deň sa upraví na jednu kvapku.
 4. Od 11. dňa sa do mlieka pridáva 25 kvapiek a pijú, až kým sa tinktúra nedokončí.

Odporúčame sledovať video o príprave liečivej infúzie cesnaku na alkohol podľa tibetského receptu:

Znížte hustotu

S medom

prísady:

 • cesnak - 300 g;
 • med - 300 g

Ako variť a vziať:

 1. Nakrájaný cesnak je kombinovaný s medom a trvá tri týždne.
 2. Vezmite 1 polievková lyžica. l počas 40 minút pred jedlom.

S citrónom a medom

prísady:

 • 1/3 mletého cesnaku;
 • 2/3 vodky.

Ako variť a vziať:

 1. Trvať na tmavom mieste, pravidelne triasť, 2 týždne, kmeň.
 2. Pridajte med a citrónovú šťavu v pomere 1: 1: 1.
 3. Miešajte, vezmite si lyžicu raz denne pred spaním.

Odporúčame sledovať video o varení medu z citróna a cesnaku:

S lukom

prísady:

 • cesnak - 100 g;
 • cibuľa - 100 g;
 • med - 100 g;
 • citrón - 50 g.

Ako variť a vziať:

 1. Všetky zložky sú rozdrvené, zmiešané a infundované počas 6-7 hodín.
 2. Užívajte 3 krát denne, jednu čajovú lyžičku.
 3. Priebeh používania - 3 mesiace.
rada: Ak chcete zastaviť krvácanie, môžete použiť zmes rovnakých častí kaše z cesnaku, myrty prášok a med.
Aké choroby môžu pomôcť cesnak? Ponúkame sa dozvedieť o liečbe cesnakovej prostatitídy, blokovaných ciev, onychomykózy, helmintiázy, prechladnutí, rinitídy, srdca a ciev, kašľa.

záver

Cesnak nielen zlepšuje krvný obraz, ale aj aktívne bojuje s baktériami a inými patogénnymi mikroorganizmami, posilňuje imunitný systém a ničí rakovinové nádory. Okrem toho je to nádherné chuťové korenie. Denná spotreba šalátov s týmto nádherným produktom, len pár klinčekov cesnaku denne, zaručuje dobrý zdravotný stav v každom veku.

Loading...