Ako skladovať sušené jablká tak, aby krtko nezačal v nich: možnosti ochrany

Zberané na zimu sušené ovocie majú veľa výhod: pomáhajú šetriť na voľnom mieste, za určitých podmienok, môžu byť uložené roky, variť kompóty po celý rok a vychutnávať si to tak. Viac informácií o spôsobe sušenia a skladovaní sušených jabĺk nájdete na našich webových stránkach.

Ale s príchodom potravy v zásobách všetky práce riskovať márne.

Okrídlení škodcovia kladú vajcia do obilnín, zŕn a medzi sušenými jablkami, z ktorých sa vyliahnu nenápadné svetlé ružové larvy. Môžu pokaziť sušenie ovocia, ak zanedbáme opatrenia na spracovanie a správne skladovanie. Ako skladovať sušené jablká tak, aby krtko nespustí?

Detekcia škodcov

Ako pochopiť, že krtko sa začal množiť v jablkách? V spodnej časti kontajnerov so sušeným ovocím určite nájdete nielen biele červyale aj podivné ľahké peletytiež stopy po hodvábnom kokóne, Moth potravy sa môže okrem kŕmenia množiť aj na iných miestach a častejšie sa nachádza v blízkosti skríň alebo na stenách kuchyne.

Mnohí nájomníci často zamieňajú zvyčajné oblečenie alebo kožušinovú líniu s jedlom, ktoré má zase svoje vlastné poddruhy. Väčšina odrôd potrava mora možno rozlíšiť podľa veľkosti a vzoru na krídlach.

Tak sa naučíte kakaové plamene skromná veľkosť a dokonca svetložltej farby.

krídla obilia keď je zložený, ako keby bol rozdelený na dve časti - horný od hrudníka po stred krídel je ľahký a spodný je tmavší, s párom priečnych čiernych pruhov.

Pokiaľ ide o múkyjeho krídla sú hnedé s veľkými tmavými plochami (zo strany hlavy a koncami krídel), ktoré sú ohraničené bielou čiarou.

Oblečenie mora iná béžová farba, malá veľkosť (do 1 cm), pevne prilepená na lýtkové krídla a zlaté alebo červenkasté chĺpky na hlave.

Ako sa vyhnúť výskytu hmyzu?

Ako udržať sušenie jabĺk tak, aby sa krtko nespustil? Aby bolo možné zabezpečte sušené ovocie väčšina problémov, ako je hmyz, plesne a choroby, sa odporúča uchýliť sa k dezinfikovaným a utesneným obalom.

Papierové a plastové vrecia na podobné účely nežiaduce: jedna malá diera alebo roztrhaný kútik a škodcovia sa môžu ľahko dostať k vašim produktom.

Všetko ostatné v plastových vreckách nie je vetranie, kondenzát sa bude hromadiť, čo môže viesť k rastu plesní.

V tomto ohľade najlepším riešením budú tam sklenené poháre s pevnými viečkami, tašky vyrobené z hrubých tkanín a kovové nádoby. Vnútorný povrch nádob môže byť pokrytý voskom alebo iným papierom. Po naplnení sušeného ovocia by mali byť tiež pokryté list papiera.

Ako úložný priestor pre prijatý kontajner si môžete vybrať tieňovaný police a nástenné skrinky. V miestach, kde sa môže hromadiť vlhký vzduch, podobne ako podlaha, je lepšie nenechávať sušené ovocie. Miestnosť musí byť pravidelne vetraná a udržiavaná na optimálnej teplote. Lepšie, ak je to priestor nie teplejšie ako + 10 ° С.

Malý pohár alebo hlboká miska vám ušetrí od nadmernej vlhkosti v kuchynskej skrinke (vedľa zásob sušeného ovocia). stolný soľ.

Absorbuje nežiaduca vlhkosťpri zachovaní neatraktívnej atmosféry mora.

Počas skladovania raz za pár týždňov by ste mali starostlivo skontrolovať obsah tašiek alebo plechoviek.

Ak sa vám dotyk jablká zdajú lepkavý, mokrý a ľahko ohýbateľný, potom musíte vymeniť papier, a tiež suché sušené ovocie a nádoby pre nich.

Mnohé druhy hmyzu netolerujú určité druhy pachov, ktoré ich spoľahlivo odradia od požadovaného jedla. Medzi týmito prostriedkami, pri ukladaní sušenia jabĺk, bude položený ďalší pomôže. bobkové listy, oregano, levanduľa, arabská guma.

Tiež sa nemusíte báť rozkladu na rovnakom mieste sušená citrónová kôra, mandarinka alebo iné citrusové plody. Hlavná vec je, aby boli oddelené, a nie vo vreckách alebo plechovkách jabĺk, takže tieto nie sú nasýtené chuťou iných ľudí.

Za dobrého letného počasia je sušenie bezpečné na skladovanie vonku. balkón alebo parapet, Sušené ovocie v drevených škatuliach alebo plastových vedrách by malo byť zabalené do čistej, hustej tkaniny, ako je gáza, ktorá by sa nechala vniknúť na čerstvý vzduch, ale zabránila vniknutiu prachu a hmyzu. Okolo 3-6 vrstiev gázy je dosť na ochranu.

Nikdy neopúšťajte daždivé a dusné počasie jablká na uzavretom balkóne. V opačnom prípade zásoby zmäknú z vlhkosti alebo hniloby.

Ochrana sušeného ovocia

Ako udržať sušenie jabĺk z mora? V prípade, že krtko už položil veľa vajec, a húsenice majú hojne zaplavené boxy a sklady, odborníci radia zbaviť sa všetkých zásob potravínkde sa škodlivý hmyz môže usadiť. Medzi recyklácie je potrebné priniesť do múky, obilnín, obilia, instantné polievky, cestoviny a všetky sušené ovocie.

Ak situácia nie je tak smutná, vysychanie jabĺk a iných zásob môže okrem tepelného spracovania, V prvom rade vylejte všetky nádoby jabĺk z nádob, vyberte z nich pokazené a umiestnite nedotknuté vzorky na plech na pečenie v jednej vrstve. Potom rúru zahrejte na 60-70 ° C a všetky jablká v nej sušte asi 20-30 minút.

Larvy potravy tiež nemôžu stáť nízke teploty.

Ak nie je možné použiť ohrievanie v zimnom období rovnakým spôsobom, nechajte všetky sušené ovocie pol hodiny na balkóne (-15 ° C a nižšie).

V opačnom prípade, aby jablká na policiach. chladničky nie viac ako jeden deň.

Motýle a larvy potravinového mora milujú teplé a vlhké prostredie (približne + 25 ° C a 50% vlhkosť). Ak je váš dom horúci a vlhký, odstránenie plameňov bude veľmi časovo náročné, Najlepšie je dôkladné vetranie všetkých miestností, sušenie rohov, vyhodenie vlhkých obilnín, chlieb atď. Pred spracovaním.

Je potrebné mať na pamäti, že použitie chemickými prostriedkami ako sú postreky na obťažovanie hmyzom, sú len dočasným a dodatočným meradlom kontroly. Ale ak sa rozhodnete uchýliť sa k tomuto nástroju, potom upravte všetky povrchy nočných stolíkov a skríň.

Ich dodržiavanie nie je zložité a dostatočné účinné pravidlá skladovania, nielenže ochránite svoje zásoby sušeného ovocia pred škodcami, ale tiež výrazne predĺžite ich trvanlivosť.

Pre akúkoľvek metódu skladovania: v interiéri, v podkroví alebo balkóne, často kontrolujte a kvalitu sušených jabĺkaby sa zabránilo ich včasnému poškodeniu.

O nuansy sušenia jabĺk doma, na balkóne alebo na ulici, prečítajte si na našich webových stránkach.

Ako udržať sušené jablká z mora? Informácie o tom, ako chrániť sušené jablká pred molmi vo vákuu, nájdete v tomto videu:

Loading...