Má ocot pomôcť ploštice domácej? Ako odstrániť parazity a či sa to dá urobiť? Recepty ľudových prostriedkov

Ako viete, domáce chyby sú pre ľudí veľmi škodlivé a nebezpečné, takže ich musíte bojovať.

Ocot je jedným z najdostupnejších prostriedkov, ako sa vysporiadať s plošticami, pretože je dostupný takmer v každej domácnosti a má nízku cenu.

Dnes analyzujeme otázku: pomáha základný ocot octom? Zvážte základné ľudové recepty založené na ňom. Povedzte nám, ako odstrániť chyby s octom a je to možné?

Môžem zabiť ploštice s octom?

Ocot bol používaný ako spôsob, ako kontrolovať ploštice domácej po dlhú dobu, takže to môže byť nazývaný jedným zo starých ľudových prostriedkov.

POZOR! Ocot nezabíja bug na smrť, ale len ich vystraší pomocou svojho zápachu. Ak ho však použijete správne, môžete zabudnúť na krvavce až šesť mesiacov.

Čo sa týka účinnosti, je výrazne menej ako u moderných insekticídnych liekov, ale odporúča sa používať v nasledujúcich prípadoch:

  • Pri dome majú malé deti alebo domáce zvieratá.
  • Keď je člen rodiny alergický. Mimochodom, existujú bezpečné prostriedky pre ľudí a zvieratá.
  • Keď rodina nemá možnosť opustiť svoje domovy na dobu dezinfekcie.

V reakcii na zápach kyseliny octovejrýchlo opustiť územie, ošetrené octom, a nevracajú sa tam dovtedy, kým aróma úplne nezmizne. Účinnosť tohto postupu závisí od koncentrácie a množstva roztoku kyseliny octovej.

POZOR! Bezpečný pre ľudí je roztok s koncentráciou nie väčšou ako 9%. inak možné otravy parami kyseliny octovej.

Bloodsuckers môžu zomrieť na tento ľudový liek, len ak sú v nádobe kyseliny octovej. Esencia koroduje telesné tkanivo a umiera.

Použitie s inými látkami

Na zvýšenie účinku octu, miešať s inými látkami, Týmto spôsobom dostanete viac jedovatú zmes, ktorá vás môže zbaviť parazitov úplne.

ak zmiešajte ocot s naftalénom a 90% alkoholom, dostanete riešenie, ktoré môže zabiť bug v prípade kontaktu s jeho telom. Vyparovanie takejto kvapaliny však nedáva žiadny výsledok a nezasahuje do chýb, ktoré vedú k aktívnemu životu v noci.

Steny, soklové lišty a nábytok môžu byť s kyselinou octovou a terpentínovou zmesoustriekaním sprejovou fľašou. Úder takéhoto roztoku vedie k smrti škodcov za dvanásť sekúnd.

POZOR! V dôsledku použitia zmesi octu a terpentínu v miestnosti po dlhú dobu bude cítiť, spôsobujú bolesť hlavy, dýchavičnosť a astmatický záchvat.

Veľmi dobrý výkon kombinácia octu s odvarom z paliny, Táto zmes je potrebná na manipuláciu s nohami a telom lôžka, vetracími otvormi, oknami a zárubňami.

Príprava miestnosti pred spracovaním

Predtým, ako začnete s liečbou miestnosti, používajte ocot proti hmyzu, urobte všeobecné čistenie, Demontujte všetky lôžka a umyte posteľnú bielizeň pri vysokých teplotách.

Vezmite vankúše do sucha a dajte matrace do chladu alebo ich upravte parou. Ploštica domáca má škodlivý vplyv na vysoké aj nízke teploty.

Premiestnite všetok nábytok od stienuľahčiť prístup k základňovým doskám. Nezabudnite pozorne skontrolovať všetok nábytok na tému žijúci v kolóniách hmyzu.

Odstráňte knihy z políc a vyberte malé deti a domáce zvieratá z bytu. Odstráňte všetky dekoratívne prvky zo stien a zaobchádzať s nimi octom zvnútra.

Ako otráviť ploštice domácej ocot? Ošetrenie miestnosti by sa malo vykonávať pomocou striekacej pištole alebo kefy. Zalievanie by malo byť hojné. Osobitná pozornosť by sa mala venovať miestam, kde ste našli chyby.

Keď dokončíte spracovanie, Nezabudnite na vzduchu, Po niekoľkých hodinách vykonajte mokré čistenie.

POMôŽTE! Viete, ako uhryzne ploštice u dospelých a detí? Môžu poškodiť telo, takže musia byť liečení.

Ocot má nasledujúce výhody:

  • dostupnosť, pretože si ho môžete kúpiť v každom obchode.
  • Nízka cenavýrazne odlišný od nákladov na insekticídy.
  • bezpečnosť, pretože ocot nevyvoláva výskyt alergií a nemá toxický účinok na ľudské telo, ak sa používa v množstve, ktoré je potrebné na odstránenie chýb.

Nevýhody octu zahŕňajú:

  • Silný zápachktoré zostanú vo vašej domácnosti na dlhú dobu.
  • Nízka účinnosť, pretože po spracovaní priestorov s týmto prostriedkom nápravy sa môžu chyby čoskoro vrátiť k vám a ocot nepracuje na vajciach týchto hmyzov vôbec.

Ocot možno použiť ako dočasné alebo profylaktické opatrenie. A úplne sa zbaviť ploštice domácej, je potrebné zavolať špecialistov z dezinsekčnej služby.

Ak volať odborníkov drahé pre vás, tu je zoznam účinných prostriedkov pre self-ošetrenie priestorov: Spray Clean House, Raid, Raptor, Boj, ak je infekcia je už príliš silný, potom Geth, Hangman alebo Karbofos vám pomôže.

Loading...