Kvet lásky alebo hibiscus hybrid: opis odrôd, výsadba a starostlivosť

Hibiscus je rastlina čeľade Malvaceae. Nazýva sa tiež kvetom lásky, kvetom smrti a kvetom krásnych žien.

Rastlina miluje vlhké a horúce podnebie a je národným kvetom havajských ostrovov. Je to hibiscus náhrdelníky vyrobené na stretnutie turistov.

V našom článku sa pozrieme na najznámejšie odrody tejto krásnej kvety. Hovorme o pravidlách starostlivosti. Môžete si tiež pozrieť užitočné video na túto tému.

Populárne druhy a odrody

Hybridný ibištek sa chová krížením rastlinných druhov, ako je močiar, jasne červená a Nórsko. Kvety bylinné trvalky sú veľmi veľké a svetlé..

Medený kráľ

Hibiscus hybridný medený med (Hibiscus moscheutos Kopper King) pochádza z Lincolnu, Nebraska (USA). Bol vzatý bratmi Flemingovcami. Vytrvalá hybridná rastlina. Udržiava mrazy do -30 stupňov. Prebúdza sa ako pivonky, puky v zemi, umrie na zimu, čo určuje jej mrazuvzdornosť.

Na jar rastie rastlina veľmi rýchlo na 120 cm, krík je kompaktný, silný a zaoblený. Listy sú medené. Kvety majú veľkosť až 30 cm, ružovo-biele s červeným okom a lúče na okvetných lístkoch. Kvitne od júna do októbra. Rastlina sa cíti najlepšie na slnku alebo v čiastočnom tieni, v tieni lístia nebude tak veľkolepé.

Plum Crazy

Slivka Crazy (Hibiscus moscheutos Plum Crazy) je vytrvalá rastlina do výšky 150 cm, kvety majú priemer od 20 do 30 cm, modré s fialovými žilami (preto sa táto odroda nazýva aj „Crazy Plum“), stred je tmavší, okraje sú zvlnené.

Plum Crazy udržuje mráz až do -30 stupňov, pretože nadzemná časť je odrezaná a zomrie, z mocných odnoží, ktoré zostávajú v zemi, vyrastajú nové výhonky, ktoré rastú veľmi rýchlo. Pôda Plum Crazy nie je náročná, existuje relatívna odolnosť voči suchu a vysoká odolnosť voči chorobám. Kvitne od júna do októbra.

Stará yella

Hibiscus Old Yella (Hibiscus moscheutos Old Yella) až do výšky 120 cm má zaoblenú korunu s 3-5 prstami podobnými listom, ktoré sa podobajú javorovým listom. Farba listov - zelená, ale po dlhom pobyte na slnku získať fialový odtieň. Kvety na Old Yella sú obrovské, vlnité, 30 cm v priemere, krémová citrónová biela vo farbe s malým červeným okom. Staré Yella kvitne od júla do konca septembra.

rada: Aby bolo možné úplne odhaliť krásu rastliny, je potrebné ju zasadiť na slnečné miesto.

Pôdny kvet má rád výživný, mierne vlhký, bez stojatej vody, Kvôli vyhynutiu anténnej časti, ker toleruje mráz dobre do -30 stupňov.

Robert Fleming

Hibiscus Robert Fleming (Hibiscus moscheutos Robert Fleming) v miernom klimatickom pásme rastie až do výšky jedného metra s kompaktným, silným a mierne zaobleným kríkom. Javorové listy, 3-5 prstové, lesklé, zelené. Kvety sú jasne červené, s tmavým okom a zvlnenými lístkami umiestnenými na sebe, majú priemer 30 cm.

Rastlina je odolná voči chorobám. Zalievanie vyžaduje pravidelnú a bohatú.

Cranberry Crash

Hybrid Cranberry Crash (Hibiscus moscheutos Cranberry Crush) populárne má názov "Cranberry pulp". Ker rastie svieža, zaoblená, až do výšky 120 cm a so šírkou 60-90 cm s terénnymi úpravami z koreňov.

Listy sú zpeřené, zelené s fialovými žilami. Kvety s priemerom do 25 cm, farebne bohaté na bordó alebo karmínovo-červené, tmavé pruhy na zvlnených okvetných lístkoch. Cranberry Crash mrazuvzdorný (do -30), zimy v zemi, Kvitne celé leto až do polovice septembra.

ohnivá guľa

Ohnivá guľa (Hibiscus moscheutos Fireball) do výšky 120 cm, koruna zaoblená a kompaktná. Listy sú podobné javoru, zelené, s fialovými okrajmi a žilkami. Kvety sú ohnivé-červené, až 30 cm v priemere s vlnité, prekrývajúce navzájom okvetné lístky.

Ohnivá guľa miluje výživnú pôdu, oplodnenú organickýmpri zavlažovaní by sa mala zabrániť stojatej vode. Rastlina prezimuje v pôde, podobne ako pivonky, pri teplotách do -30 stupňov. Kvitne od júla do septembra.

satelit

Satelit (Hibiscus moscheutos Satellite) je nižší ako u iných druhov hybridov, jeho výška je iba 75 cm, listy mladých rastlín sú tmavo zelené s fialovými žilami, pod slnečnými lúčmi sa celý list stáva zeleno-fialovou. Kvetina s priemerom 25 cm, fialovo-karmínová farba, okvetné lístky sú na sebe. Krík je mrazuvzdorný, rovnako ako všetky podobné trávnaté trávy ibištek v zemi pri teplotách do -30 stupňov.

Kui Nuku

Hybrid Kui Nuku (Hibiscus moscheutos Kui Nuku) výška 90 cm, Lístie je tmavo zelené, s časom sa stáva tmavo fialovej. Kvetina je veľká, jej priemer je 25 cm, okvetné lístky sú fialovo-ružovej farby, v jednom kvete je 5 kvetov, ktoré sa nachádzajú na sebe. Stred kvetu je tmavší. V mulčovacej pôde prezimuje v zemi pri teplotách do -30 stupňov.

Malé putovanie

Malé pútniky (Hibiscus moscheutos Small Wonders) strednej výšky. Krík je kompaktný, dospelá rastlina rastie od 75 do 90 cm, lístie malých Wanders je tmavo zelené, od okraja až po hnedé. Rôzne hibiscus hybrid Small Wanders odolné voči mrazu.

Malý princ

Malý princ (Hibiscus moscheutos Little Prince) - krátky, jeho výška nepresahuje 60 cm, Lístie rastliny je zelené a priemer kvetu dosahuje 25 cm, farba okvetných lístkov sa líši od bielej po ružovo-červenú. Kvitnutie Malého princa je bohaté a dlhé, poddimenzovaný ker, posypaný obrovskými kvetmi, ktoré dávajú rastlinám exotický vzhľad.

Kvitnutie začína na jar a pokračuje až do neskorej jesene. Po skončení kvitnutia as výskytom prvého mrazu sa anténna časť odreže a rastlina sa rozpadne v mulčovacej zemi.

Osobitosti starostlivosti

 • Top dressing, Dobre vníma organické hnojivo. Pre rýchlejší rast a dlhodobé kvitnutie by mal byť ibištek kŕmený nasledovne: na jar s dusíkatými hnojivami, od júla - s draselnými hnojivami.
 • prezimovanie, Hybridné ibištek zimné ako pivonky, púčiky v krajine. Výkonný koreňový systém odoláva teplotám až do -30 stupňov. Preto je nevyhnutný zimný prístrešok nad šírkou Moskvy.
  Je dôležité: Pred zimou, stonky všetkých hybridných odrôd hibiscus hibernating púčiky v krajine musí byť znížená na 10-15 cm.Na jeseň, odnože hybridný musí byť mulched - posypané suché padlých listov, takže podzemná časť závodu nezomrie ani v drsnej snehu bez zimy.
 • zalievanie, Stagnácia vody nemá rád, rovnako ako nedostatok - rastlina znižuje listy. Zalievanie je potrebné mierne, po úplnom vyschnutí pôdy. Ak je počasie suché, potom je potrebné vodu každý deň.
 • kvitnúce, Kvitnúť bol silný, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:
  1. Závod na slnečnom mieste.
  2. Krmte počas celého obdobia kvitnutia.
  3. Zabrániť obvetrivaniye (držať sa od návrhov).

  Na kvitnúce ibištek skoro, v skorých jarných mulčovanie je odstránený a malý skleník je vyrobený, ktorý je odstránený s nástupom tepla. Kvety po uschnutí je potrebné štipka, aby Bush čistý vzhľad.

 • pôda, Pôda v blízkosti ibišteka by mala byť pravidelne uvoľňovať a ničiť burinu.

Vlastnosti pristátia

 1. Hibiscus je južná rastlina, takže by mala byť zasadená na teplom, slnečnom mieste, chránenom pred prievanom. Dokonca aj výsadba v penumbre je nežiaduca, pretože rastlina môže stratiť niektoré zo svojich dekoratívnych vlastností. So správnou voľbou miesta pristátia môže hybridný ibištek vyrastať až do 20 rokov.
 2. Hybridy sú zasadené na jar. Jáma sa zberá viac ako dvojnásobne ako koreňový systém rastliny, v spodnej časti sa položí drenáž lámaných tehál a piesku, nainštaluje sa koreňová guľa a pokryje sa hnojenou pôdou. Po výsadbe je kvet zavlažovaný.
 3. Hybridný ibištek netoleruje stagnujúcu vlhkosť, preto je potrebná drenážna vrstva.

Odporúčame sledovať video o výsadbe ibišteka v záhrade:

záver

Akýkoľvek typ hybridného ibišteka bude skvelým dizajnovým riešením pre zdobenie záhrady, chaty, alebo dokonca dom plot. S jednou kópiou je zabezpečená pozornosť všetkých pestovateľov kvetov, záhradkárov alebo priateľov. Koniec koncov, je nemožné prejsť ľahostajne rastlinou, ktorá má svetlé kvety veľkosti veľkého taniera, a listy neobvyklého tvaru a farby.

Loading...