Všetky nuansy transplantácie ibišteka. Čo ak kvet neprežije?

Hibiscus príjemne potešil svojou krásou, pestrosťou palety kvetov (viac ako 300 druhov) a samozrejme neokázalosťou. Svoju popularitu každoročne rastie s kvetinármi. Preto mnoho snov o takých pôžitkoch doma.

Ale aby ste ho potešili jeho kvitnutím, je potrebná správna starostlivosť: svetlo, zalievanie, prerezávanie, kŕmenie. Nemenej dôležitá je správna transplantácia. Napokon, môžete ho poškodiť. Článok popisuje, ako to urobiť a kedy: niektoré jemnosti, ako zasadiť túto úžasne krásnu kvetinu. A tiež to, čo robiť po zákroku a možných problémoch: rastlina nekoreňuje ani nevädne.

Prečo musím zariadenie presunúť do iného hrnca?

Existujú dva typy pohybu izbových rastlín z hrnca do hrnca - presádzanie a transfer.

Prechod na všetky kvety je vhodnejší, s touto metódou korene rastliny zostávajú v starej krajine, rastlina reaguje menej na nové prostredie a berie koreň rýchlejšie, tiež pomáha udržať korene neporušené. Transplantácia zahŕňa úplnú zmenu zmesi pôdy, odkrytie koreňov, čo môže viesť k poškodeniu.

Transplantácia sa vyžaduje, ak:

 • chorá rastlina;
 • v pôde sa objavili škodcovia;
 • korene sa začali hniť;
 • nahradenie nesprávnej zvolenej zmesi zeminy.

Manipulácia je vhodnejšia, keď korene hibiscusov nemajú miesto na pestovanie v starom hrnci.

Je možné jar alebo počas kvitnutia, keď je to možné?

Prvé tri roky sa rastliny presádzajú každú jar, potom každé 3-3,5 roka. Ideálny čas na transplantáciu je marec-apríl, kedy sa kvetina prebudí po zime a začne sa aktívne rozvíjať. V tejto dobe sa ibištek rýchlejšie prispôsobuje novému prostrediu, ale v lete si môžete presvetliť kvet na daždivý alebo zatiahnutý deň. Neodporúča sa presádzať na jeseň, pretože ibištek sa pripravuje na stav odpočinku, „ospalý“ ibištek môže zomrieť.

Transplantácia sa vykonáva, keď sa hrniec na ibištek zmenšil, ako aj počas choroby. Replant kvitnúca rastlina je prísne zakázané.

Postupné transplantačné inštrukcie doma

 1. Niekoľko hodín musíte hojne naliať ibištek.
 2. Skontrolujte korene škodcov a hniloby. Ak nejaký, držať korene v roztoku Fudnzola.
 3. Ďalej by mal byť hrniec s otvormi na dne a podnos na odtok vody.
 4. Nalejte 4-5 cm drenáž, potom zem.
 5. Po vykonaní malej depresie umiestnite rastlinu a rovnomerne zakryte pôdu.
 6. Tampónka.
 7. Potom je potrebné vodu dobre zalievať.
 8. Zo zásobníka vypustite zvyšnú vodu.

Z videa sa naučíte, ako transplantovať hibiscus:

Pohyblivé funkcie

Po zakúpení

Transplantácia ihneď po príchode domov nie je žiaduca. Hibiscus by si mal zvyknúť na nové prostredie. Výnimkou je nevhodný hrniec. Skladovacia rastlina pred transplantáciou musí byť ošetrená dezinfekčným roztokom, pretože je úplne nejasné, aké podmienky zariadenie obsahuje.

V otvorenom teréne

Najdôležitejšia vec pri presune je výber miesta pre čínsku ružu. Mala by byť chránená pred prievanom, zahriata slnkom a dobre osvetlená.

Výsadba mladej rastliny by mala nastať po nástupe konštantného tepla. Je potrebné kopať veľkú dieru, uistite sa, že položiť vrstvu drenáže (to môže byť drenážne uhlie alebo expandovaného ílu), potom vrstva dobre uvoľnenej pôdy (najlepšie nalievanie zakúpenej špeciálnej zmesi) a nechať ju ohriať počas dňa.

Ako zasadiť krytý kvet?

Proces sedenia ibišteka je takmer rovnaký ako pri transplantácii. Dôležité upozornenie - oddeliť rastlinu musí byť opatrné, aby nedošlo k poškodeniu zdravých koreňov. Po rozdelení, nechajte vo voľnom priestranstve, aby korene trochu vyschli. Ďalšie, dal do zeme.

Ďalšia starostlivosť

 • Prvý mesiac do vody ibištek je mierne cez panvicu.
 • Nedovoľte sušenie.
 • Mala by skrývať korunu pred priamym slnečným svetlom.
 • Nádoba by mala stáť na tmavom mieste po dobu 3 dní.
 • Žiadne návrhy.

Čo robiť, ak rastlina nezakorení alebo nezmizne?

 1. Pomalá rastlina potrebuje prístup k svetlu a vlhkosti.
 2. Poškodená čínska ruža bude musieť byť znovu vysadená a do pôdy sa pridá vermikulit. Súčasne je potrebné opatrne odrezať zhnité korene sterilizovaným nožom a spracovať roztokom manganistanu draselného.
 3. Príčinou môžu byť škodcovia. Starostlivo skontrolujte zariadenie.

Adaptácia čínskej ruže na nové miesto nastáva v priebehu 7-10 dní. Ak po čase rastlina je pomalý, kôlne opustí alebo sa zmení na žltú, mali by ste venovať pozornosť podmienkam zadržania.

Vedieť všetko o zložitosti výsadby a výsadby čínskych ruží, môžete bezpečne ozdobiť svoj dom a záhradu s krásnou tropickou rastlinou, ktorá vás poteší veľkým množstvom kvetenstvo a zdravý vzhľad rokov.

Loading...