Nie drahé a veľmi efektívne! Blchy kvapky pre mačky: pravidlá používania, ako aj stručný prehľad toho najlepšieho

Keď prijímate prenikavé zviera do svojho života, mali by ste pochopiť, že zodpovednosť majiteľa nie je len naplnenie misky potravinami a včasné vyprázdnenie zásobníka.

Niekedy môže zviera získať malé "krvavé" priateľov "priateľov", ktorí šťastne zaberajú kožu svojho nového priateľa, rovnako ako celý byt.

A riešiť tento nepríjemný problém bude mať, bohužiaľ, nie samotná mačka.

Výhody oproti iným insekticídnym liekom

Potlačiť ofenzívu blcha, roztoče, ako aj črevné parazity môže byť rôznymi spôsobmi. Ak sa však chcete zbaviť nechcených hostí, čo najskôr a na dlhú dobu, Insekticídne kvapky budú najlepším nástrojom.

Popularita takýchto fondov je jednoducho vysvetlená:

  • všetky druhy kvapiek sú k dispozícii v špeciálnych kvapkadlových pipetách, Počítanie dávky liečiva je teda značne zjednodušené;
  • je možné spracovať v zajatí flea cat aj bez akejkoľvek pomoci.;
  • väčšina výrobcov kvapiek eliminuje možnosť opätovnej infekcie parazitmi počas niekoľkých mesiacov po použití nástroja.

Ako správne používať

Princíp spracovania zvieraťa je čo najjednoduchší a rovnaký pre všetky odrody kvapiek. Stojí za to začať proces určovania telesnej hmotnosti kamaráta z caudate., Po stanovení hmotnosti t je potrebné prečítať si pokyny k nástroju, zistenie, koľko kvapaliny sa má použiť v konkrétnom prípade.

Poslednou fázou procesu je priama aplikácia kvapiek na kožu mačky.

Na postup užívania lieku stojí za to najviac opatrný, Všetky druhy blší opravné prostriedky sú aplikované v oblastiach tela, ktoré sú neprístupné pre zviera na olizovanie.

Takéto miesta sú spravidla kohútik a chrbtice, Po použití mačka sa nemôže kúpať. Ak sa biotop zvieraťa neobmedzuje na rámec bytu, potom je potrebné sa uistiť, že zviera nespadá do dažďa. V opačnom prípade nástroj nebude fungovať..

Blchy a kliešte kvapky: značky a účinnosť

Vydávanie insectoacaricidal kvapky sú zapojené do mnohých výrobcov vetsredstv. Zastavme sa na najrozšírenejších známkach.

"Bary"

Insectoacaricidal droga domácej produkcie. Tento nástroj sa stal veľmi rozšírený kvôli jeho nízkym nákladom, ako aj dostatočnú účinnosť v boji proti blchám a kliešťam, Kapky účinnej látky "leopard"je insekticíd." permethrin.

Hlavnou výhodou lieku je, že jeho použitie prakticky nespôsobuje vedľajšie účinky. Okrem toho, pod rovnakým názvom sa vydávajú finančné prostriedky pre mačiatka, ktoré možno použiť už od dvoch mesiacov veku zvieraťa.

Všeobecne platí, že akcia klesá.leopard“produktívne niekedy je profylaktický účinok príliš krátky, Reinfekcia parazitmi sa spravidla vyskytuje v priebehu niekoľkých týždňov po použití insekticídu.

Viac o kvapkáchleopard»Prečítajte si článok.

Komplex IN-AP

Zloženie kvapiek zahŕňa zložky, ako sú napr aversectin, fipronil a praziquantel, Popularita klesá IN-AP vzhľadom na skutočnosť, že tento nástroj bojuje proti všetkým druhom parazitov u mačiek, vrátane červov.

Pred spracovaním je potrebné preskúmať kožu zvieraťa kvôli poškodeniu. Ak sa nenašli, domáce zviera je potrebné umývaťtým, že mu dáva šancu uschnúť. Až potom môžete aplikovať kvapky. Tento nástroj je vysoko účinný v boji proti parazitom, Absolútna záruka, že sa zbavíme blší, však nie je.

Podľa recenzií zákazníkov používajúcich liek, niekedy je hmyz schopný prežiť útok na drogy.

Je dôležité! IN-AP komplex nodporúča sa pre tehotné ženy, dojčenietiež mladších ako dva mesiace zvieratá.

inšpektor

Kvapky sú určené na kontrolu blší kliešť s riasami a črevnými háďatkami. Aktívne zložky lieku - fipronil a moxidektín.

Metóda aplikácie rovnakých kvapiekako iné podobné lieky. "inšpektor" neplatí pre mačiatka do 7 týždňov, Sú ošetrení opatrne alergia náchylná a tehotné zvieratá.

Kvapky sa považujú za vysoko účinné pri antihelmintickej profylaxii a majú dosť pozitívnych recenzií od majiteľov mačiek.

Viac ako o kvapkách inšpektor Tu si môžete prečítať.

"Dana Ultra"

Dana je domáci liek proti blchám na báze fipronilu. Účinok účinku kvapiek trvá 4 týždne. Ošetrenie zvieraťa na účely prevencie sa vykonáva najviac 1 krát za mesiac. Neodporúča sa kúpať mačku do 3 dní po ošetrení prípravkom. V budúcnosti nie je kúpanie zakázané, pretože v súčasnosti neznižuje účinnosť nástroja.

Priemerné náklady na blchy a kliešte klesajú

prostriedkycena
"leopard"45 - 60 s.
Komplex IN-AP170 - 200 s.
inšpektor250 - 300 r.
"Dana Ultra"170 - 190 s.

Pre tých najmenších

Oplatí sa užívať bĺch v mačiatkach pomocou kvapiek len vtedy, ak sú oddelené od mačky a keď počet parazitov ohrozuje zdravie detí. Dôležité pamätaťže insekticídy, ktoré tvoria prípravky môže spôsobiť vážne poškodenie nezrelého tela dieťaťa.

Môžete použiť kvapky až po dosiahnutí veku dvoch mesiacov, Ak mačiatko ešte neprešlo týmto vekovým barom, je lepšie ho neriskovať a odložiť spracovanie, alebo sa pokúsiť odstrániť niektoré parazity hrebeňom.

K dnešnému dňu existuje niekoľko druhov kvapiek, ktoré umožňujú spracovanie malých domácich zvierat. Sú to lieky:

  • Chistotel Junior (Platí od 8 týždňov veku).
  • výhoda (platí 10 týždňov veku).
  • "Predná línia"(platí od 8 týždňov veku). t
  • pevnosť (platí od 8 týždňov veku).
Odporúčame tiež prečítať si článok o type liekov proti blchám pre mačiatka.

Čo robiť, ak mačka olízla blchy

Pri dodržiavaní pravidiel používania insekticídov uvedených v pokynoch, riziko otravy zvierat sa zníži na nulu, V situáciách, keď sa zvieraťu podarilo vymyslieť a olizovať liek, lepšie sa uchýliť k pomoci špecialistu, Ak sa z nejakého dôvodu odloží návšteva veterinárnej kliniky, môžete dať zvieraťu "Enterosgel" a sledovať jeho správanie.

Zvyčajne žiadne známky poškodenia znamená, že neexistuje žiadne vážne zdravotné riziko, V budúcnosti, aby sa zabránilo takýmto prípadom, mačka potrebuje nosiť špeciálny golier po ošetrení kvapkami.

Veľký sortiment, relatívna dostupnosť a jednoduchosť použitia insekticídnych a akaricídnych prípravkov uľahčujú život majiteľom domácich zvierat. Aby sa zbavil chlpatého priateľa parazitov, stačí navštíviť akúkoľvek lekáreň veterinára a kúpiť potrebný produkt.

Ak však vaším cieľom nie je len zničenie nechcených nájomníkov, ale aj zdravie mačky - nebuďte leniví na návštevu špecialistu, Koniec koncov, iba odborná prehliadka pomôže identifikovať individuálne charakteristiky vášho oddelenia a vybrať si najúčinnejší a najbezpečnejší liek.

Odporúčame Vám, aby ste sa zoznámili so šampónmi a blšími pre mačky.

Na záver Vám ponúkame video o prevencii parazitov pomocou kvapiek:

Loading...