Ako zvýšiť kravu po pôrode rodičovstva

Proces pôrodov vrhá akýkoľvek organizmus do stresového stavu, čo môže mať za následok komplikácie, napríklad kravy sa držia v období po pôrode.

Zvážte, prečo kravy ležia, aké sú príznaky tohto stavu, ako pomôcť zvieraťu a zabrániť tomuto javu v budúcnosti.

Dôvody na oklamanie

Niekedy sa kravy nemôžu dostať na nohy len bezprostredne po pôrode a niekedy po dlhom čase po ich ukončení. Všetky snahy zvieraťa vstať sú neúspešné, pretože sa môže dokonca prestať snažiť. Hlavnými príčinami tejto patológie sú:

 • nekvalitné kŕmenie kravy počas nosenia potomstva;
 • poranenia a zlomeniny v panvovej oblasti počas pôrodu alebo tehotenstva;
 • zovretie uzáveru a sedacieho nervu;
 • nesprávna, predčasná pomoc osoby pri narodení veľkých teliat;
 • natiahnutie kĺbov panvovej a sakrálnej kosti;
 • svalový zápal alebo poranenie;
 • obmedzená aktivita kravy počas tehotenstva potomstva.

Je to dôležité! Príčinou pobytu môže byť aj zimovanie v stiesnených a nepríjemných podmienkach. Kravy potrebujú dobré životné podmienky na udržanie celkového zdravia.

Príznaky popôrodnej patológie

Najdôležitejším príznakom je, že krava, ktorá bola vynechaná, sa snaží dostať na nohy so všetkou svojou silou, ale nefunguje to. Veterinárne vyšetrenie zvieraťa vykazuje slabosť zadnej časti tela pri zachovaní citlivosti a motorických funkcií. Citlivosť sa kontroluje podráždením kože kopytnej ihly. Ak sa končatina vzdiali od injekcie, zachová sa citlivosť a funkčnosť.

Pretože príčiny patológie môžu byť výrony a zlomeniny, veterinárny lekár vyšetrí zviera na viditeľné zmeny a opuchy, skúma bolesť postihnutej oblasti.

Viete? V Indii je krava považovaná za posvätné zviera. Je symbolom hojnosti, plodnosti a pôdy.

diagnostika

Diagnóza je priamo spojená s prítomnosťou symptómov. Po prvé, vylúčiť traumatický faktor vo výskyte tejto patológie. Po zistení príčiny bdelosti pristúpia k predpisovaniu liečby a prognóze zotavenia.

Prognózy sa môžu líšiť. Ak nie sú žiadne závažné traumatické faktory v príčinách patológie, potom kopytník bude schopný vstať v priebehu 3-10 dní. Ak je dôvod na nalepovanie závažný, potom toto ochorenie môže dokonca skončiť smrťou zvieraťa, pretože dochádza k všeobecnému úbytku tela, sú tu otlaky. Môže sa začať kongestívna pneumónia, prolaps pohlavných orgánov, zápcha a sepsa.

Ako sa liečiť

Liečte túto patológiu, predovšetkým od symptómov. Zviera musí tiež poskytovať osobitnú starostlivosť a vykonávať pravidelné manipulácie. Je potrebné monitorovať kvalitu potravín, pridať do krmiva klíčiace zrná ovsa a pšenice, mrkvy, trávy a vitamínu D.

Je potrebné zvýšiť množstvo minerálov v potravinách, je vhodné pridať do neho rybí olej.

Je to dôležité! Nikdy sa nespoliehajte na domáce zvieratá. Ak sa u Vás vyskytnú iné príznaky, ako je normálny stav kravy, obráťte sa na svojho veterinára.

Pohodlné podmienky

Na to, aby sa neobjavili otlaky, aby sa zviera nemrzlo a nebolo choré, je potrebné preň vytvoriť pohodlné podmienky.

Je potrebné:

 • položiť čisté a mäkké podstielky;
 • zabezpečiť, aby sa krava chovala v teplej a suchej miestnosti;
 • dbajte na dobré vetranie miestnosti.

Rub pre zlepšenie krvného obehu

Na zlepšenie krvného obehu, pomoc pri hojení postihnutých oblastí, masáž sa vykonáva, a trela boľavé oblasti s gáfor alebo horčičný alkohol. Môžete tiež robiť otepľovanie obväzy na bedrovej oblasti a sacrum.

Intramuskulárne a intravenózne injekcie

Drogová liečba predpísaná pre ťažký priebeh ochorenia.

Krava je ošetrená:

 • protizápalové lieky;
 • antibiotiká;
 • lieky proti bolesti;
 • spazmolytiká.

Viete? Kravy, ako ľudia, ochutnávajú kyslú, horkú, sladkú a slanú chuť.

Intramuskulárne v oblasti zadku vstreknutý roztok alkoholu "Veratrin" (0,5%) 0,5-1 ml v dvoch alebo troch bodoch na každej strane. Celkovo zviera dostáva naraz 4 až 6 ml liečiva. V prípade potreby sa postup zopakuje po niekoľkých dňoch. Tetravit alebo Trivitamin sa tiež podávajú v dávke 10 ml. Intravenózne sa vstrekne roztok glukózy (40%) a chloridu vápenatého (10%) v pomere 200 ml až 100 ml. Subkutánne sa pridá roztok kofeínu (20%) v množstve 10 ml.

Pri pestovaní hovädzieho dobytka môže nastať taký problém ako avitaminóza. A tiež zistiť, čo robiť, ak je krava plná kúskov a ako odstaviť kravu.

Mierne preklopte a zdvihnite

Niekoľkokrát denne sa zviera prevráti z jednej strany na druhú, aby sa zabránilo vzniku otlakov. Pomáhajú tiež kravám vstať pomocou lán alebo špeciálneho závesného zariadenia.

Vzhľadom k tomu, že v normálnom stave, aby sa vstať, artiodactyls najprv zdvihnúť panvu, potom musia byť zdvihnutý za chrbtom, a potom budú môcť zdvihnúť horné končatiny.

Ako zabrániť takýmto problémom

Aby sa zabránilo takejto patológii, je oveľa jednoduchšie ako liečiť zviera.

Prevencia pozostáva z:

 • správnej výživy;
 • aktívny životný štýl - chôdza na ulici;
 • poskytovanie kvalifikovanej starostlivosti počas pôrodu;
 • životných podmienok.

Je to dôležité! V stodole by mala byť plochá podlaha tak, aby končatiny kravy pri státí neboli príliš namáhané.

Krava počas popôrodného lepenia potrebuje ľudskú pomoc. V čase, obráťte sa na veterinára, postupujte podľa všetkých pokynov, a potom vaše zviera bude zdravé a plné sily znova.

Loading...