Vytvorenie klietok pre králiky vlastnými rukami pomocou mriežky

Grid domy pre králiky - ideálna voľba pre ich domov. Sú mobilné, bezpečné, otvorené a priestranné - pre domácich miláčikov to bude radosť.

Typy konštrukcií

Predtým, ako začnete stavať klietku pre králika, musíte sa rozhodnúť, kde presne ju chcete nainštalovať. Existujú dva typy dizajnov - bezrámové a rámové (zobrazenie ulíc). Podrobnejšie zvážte obe možnosti.

Je to dôležité! Vytvorenie domu pre králiky akéhokoľvek dizajnu, nepoužívajte plast. Zvieratá ho budú môcť ľahko okusovať a otráviť alebo získať vážnejšie zranenia.

Bezrámový dizajn

Takéto domy sa používajú pri pestovaní králikov v interiéri - ich kompaktná veľkosť šetrí priestor. Pri jeho výrobe sa používa iba kovová sieťovina a samotná konštrukcia sa montuje na stojan, napríklad na stôl alebo parapet.

pouličné

Pouličné bunky majú komplexnejšiu štruktúru - pridáva sa kostra z drevených trámov alebo kovových tyčí. Nezabudnite nainštalovať baldachýn, pod ktorým sa zvieratá môžu ukryť pred počasím.

Aká je najlepšia bunka

Napriek veľkému výberu sietí v železiarňach nie je každá možnosť vhodná pre naše účely. Napríklad steny z plastovej sieťoviny budú ľahko ohryzané ostrými zubami zvierat, a ak s ňou položíte podlahu, potom časom klesne pod hmotnosť králikov. Najlepšou možnosťou je oceľové pletivo, ktorého bunky sú pevne upevnené pomocou bodového zvárania. Doplnková kovová vrstva s galvanickým zinkovaním pomôže vašej bunke vyhnúť sa korozívnym procesom a predĺžiť ich životnosť.

Viete? Vo zvlášť horúcom lete sa môžu samce králikov stať sterilnými a neschopnými reprodukovať potomstvo. Je zvláštne, že akonáhle teplota vzduchu klesne na obvyklé ukazovatele, obnoví sa reprodukčná funkcia týchto zvierat.

Kovová sieťovina bez ochrannej vrstvy z galvanického pokovovania bude stáť o niečo menej, ale je omnoho nižšia v pevnosti pozinkovanej a náchylnejšej na hnilobu. Sieťka, vyrobená z hliníka, sa tiež neodporúča na použitie - tento kov je príliš mäkký a počas prevádzky môže byť tak tenký, že králik môže padnúť cez vytvorené otvory.

Rozmery buniek a priemer tyčí

Skúsení pestovatelia králikov pri stavbe klietok králikov akéhokoľvek dizajnu odporúčajú použitie dvoch typov ôk: t

 • štvorcové bunky - 2 x 2 cm, priemer tyčiniek - 0,4 cm;
 • obdĺžnikové bunky - 2,5 x 5 cm, priemer tyčiniek - 0,2 cm.

Mali by ste vedieť, že veľkosť buniek závisí od veľkosti zvierat a ich plemena. Pre králiky veľkých plemien by sa mala vybrať veľká sieťka.

Naučte sa, ako to urobiť pre králiky vlastnými rukami: klietka, kráľovná bunka, kôlňa, kôlňa, dom, pitná miska, kŕmna koryta a sennik.

Klietka pre jednu dospelú osobu by mala mať tieto veľkosti: t

 • dĺžka - 128 cm;
 • šírka - 80 cm;
 • výška - 44 cm.

Ak máte v pláne ponechať niekoľko králikov v jednej klietke, potom by malo mať každé zviera aspoň 120 metrov štvorcových. cm od celkovej plochy. Preplnenie zvierat v úzkych priestoroch môže viesť k bojom medzi mužmi, rozdrveniu mladých zvierat a šíreniu rôznych chorôb u králikov.

Ako to urobiť sám

Samozrejme, že každý chovateľ králika si môže takýto dom kúpiť v každom obchode. Ale musíte pripustiť, že je oveľa príjemnejšie a zaujímavejšie sledovať život ušatých v dome, ktorý si vytvoríte vlastnými rukami.

Požadované materiály a nástroje

Pred začatím stavby klietky pripravte nasledujúce materiály:

 • kovové pletivo;
 • plechy;
 • polystyrénový alebo preglejkový list;
 • drevené tyče;
 • klince alebo skrutky.

Je to dôležité! Skúsení chovatelia radia, aby ste podávali podávač a konzumenti v klietke. Tak ušetríte potraviny pred rozliatím a striekajúcou vodou.

V tomto procese budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • videl;
 • kladivo alebo skrutkovač;
 • šmirgľový papier;
 • nožnice na rezanie kovov.

Postup prác

Pripravili sme pre vás podrobný popis konštrukcie pohodlnej klietky pre králiky. Môžete vidieť sami, že vytvorenie takéhoto domu je jednoduchá záležitosť.

Konštrukcia bunkových stien

Konštrukcia stien môže začať výrobou rámu. Poradie práce je nasledovné:

 1. Drevené dosky pripravte a pílu rozrežte na požadovanú veľkosť.
 2. Zamerajte sa na rozmery konštrukcie a nainštalujte ich po obvode.
 3. Pomocou kovovej mriežky obejmite drevený rám. Pre spoľahlivé upevnenie použite klince a kladivo alebo skrutky a skrutkovač.
 4. Pomocou nožníc na kov odrežte z mriežky dva obdĺžniky požadovanej veľkosti - to bude strop a podlaha v klietke. Strop je možné okamžite pripevniť na drevený rám s upevňovacími materiálmi. Zaobchádzajte so všetkými ostrými rohmi so smirkovým papierom.

Vyrábame paletu

Pred upevnením podlahy do klietky je potrebné nainštalovať kovovú panvu, ktorá môže výrazne urýchliť proces čistenia obydlia králika.

 1. Za týmto účelom upevnite obdĺžnikovú podlahu mierne nad spodnou časťou konštrukcie - zvyčajne dosť miesta pre jednu alebo dve bunky.
 2. Pomocou nožnice na rezanie kovu, rezané obdĺžnik z plechu - to bude paleta. Po inštalácii podlahy musí byť inštalovaný vo výslednom priestore.
 3. Paleta je upevnená klincami alebo skrutkami, podobne ako iné konštrukčné detaily.

Izolácia buniek

Jedným z hlavných znakov zimných králikov je otepľovanie ich buniek rôznymi izolačnými materiálmi. Podlaha klietky je zvyčajne pokrytá prírodnou izoláciou - mach, slama, malé vetvičky alebo suché lístie. Na izoláciu stien môžete použiť listy z preglejky alebo peny. Rezané obdĺžniky požadovanej veľkosti a pripevniť na drevený rám. Pre upevňovacie prvky používajte klince alebo skrutky.

Viete? Králiky sú považované za najviac žuvacie zvieratá. Za jednu sekundu majú čeľuste čas na žuvanie jedla dvakrát.

V chladnej sezóne budú teplé steny chrániť vaše domáce zvieratá pred prievanom a studeným vzduchom. Ako môžete vidieť, každý fanúšik týchto zvierat bude schopný vyrovnať sa s výstavbou rozvodnej siete pre králiky. Pomocou našich odporúčaní môžete ľahko vytvoriť domov pre domáce zvieratá.

Video: králičia klietka

Loading...