Môžem kŕmiť kuracie pohánky a ryžu

Mnohí začínajúci farmári si kladú dôležitú otázku: je možné kŕmiť kurča jačmeňom, a ak áno, ako to urobiť správne.

A z dobrého dôvodu, pretože obilniny sa líšia od obyčajných zŕn a môžu poškodiť tráviaci systém, ak kŕmite vtáky bez toho, aby ste mali určité vedomosti.

Pohánka a ryža v kuracích dávkach

Je vhodné pre poľnohospodárov používať tieto kaše, pretože sú lacné a je vždy v takmer každom dome. Avšak, aj keď na prvý pohľad pohánka a ryžové krupice sú spoločné obilie, tento názor nie je úplne pravda. Biele zrno. Táto kultúra obsahuje veľké množstvo škrobu, ktoré nepriaznivo ovplyvňuje tráviaci a nervový systém kurčiat. Ale môžete určite kŕmiť vtáka ryžou, hlavná vec je to robiť s mierou.

Viete? Skúsení chovatelia si všimli, že biele obilie je obľúbeným krmivom pre kurčatá.

Pohanka. Táto obilnina je zdrojom rastlinných bielkovín a je sama o sebe veľmi užitočná. Ale vo svojej surovej forme nemôže byť spotrebovaná. Faktom je, že pohánka sa okamžite dostane do žalúdka a okamžite narastie, čo spôsobuje veľa problémov s tráviacim systémom.

Prítomnosť varenej pohánky a ryže v strave je zárukou dobrej imunity, pretože tieto produkty nasýtia kuracie telo vápnikom, horčíkom, železom, zinkom a ďalšími životne dôležitými látkami.

Zistite, ako by mala byť strava kurčiat, čo sa má kŕmiť a ako pripraviť krmivo pre nosnice, ako kŕmiť kurčatá v zime na produkciu vajec.

Ako dať obilie kurčatám

Ako sme už pochopili, je možné jesť biele zrno a pohánku pre vtáky, avšak s určitou opatrnosťou. V prvom rade musíme pamätať na najdôležitejšie všeobecné pravidlo: dať kurčatá a pohánku a ryžu treba variť. Surový záď môže byť pre vtáka veľmi škodlivý. Je potrebné prísne dodržiavať aj ďalšie funkcie a pravidlá.

ryža

Dospelí, ako napríklad nosnice, a iní členovia čeľade vtákov, sa odporúča podávať varené zrno len raz denne (najlepšie v čase obeda). Zároveň musí byť kaša zmiešaná s akoukoľvek inou potravinou v pomere: 1 diel takejto kaše na 3 časti inej potraviny. Mláďatá majú veľmi rád ryžu, najmä vo forme kaše zriedenej mliekom. Takáto kaša dokonale vyživuje telo a obohacuje ju o všetky potrebné vitamíny a minerály.

Je to dôležité! Prebytok ryže v strave môže spôsobiť paralýzu alebo dokonca smrť v celej populácii kurčiat.

Na prípravu chutných a zdravých potravín môžete použiť nielen neleštenú ryžu, ale aj plevy a ryžovú múku, ktoré sa pridávajú aj do vlhkých kŕmnych zmesí.

pohánka

Varené neupravené môžu byť zahrnuté do stravy dospelých kurčiat a kurčiat. Neexistuje žiadna veková hranica pre konzumáciu tejto obilniny.

Čas konzumácie pohánky obilnín je rovnaký ako ryža - obed. A je potrebné zmiešať kašu v rovnakom pomere: 1 porcia kaše sa zmieša s 3 dielmi iných potravín.

Pohanka obsahuje veľké množstvo makro a mikroživín, ktoré telo potrebuje: vápnik, zinok, horčík a mnohé ďalšie. Aj v pohánkovej kaši majú vitamíny B a E.

Zistite, či môžete dať kurčatá zemiaky, otruby, fazuľa, ryby, cesnak.

Lacnejšie kuracie mäso

To je veril, že ryža a pohánka majú najväčšie množstvo živín, ale to nie je. Existujú niektoré obilniny, ktoré sú oveľa lacnejšie a užitočnejšie:

  • jačmeň;
  • yachka (drvený jačmeň);
  • proso;
  • ovos.

To však neznamená, že celá strava vtákov môže pozostávať z takýchto potravín.

Je to dôležité! Kŕmenie samotných kurčiat obilninami je absolútne nemožné.

Ideálne: v čase obeda pridajte malú kašu na zeleninu, bylinky alebo iné základné potraviny.

Takže, na kŕmenie kuracie pohánky a ryže je určite možné. Je však dôležité dodržiavať dve jednoduché pravidlá: obilniny sú vhodné pre potraviny len vo varenej forme a nadmerné množstvo takéhoto krmiva môže vážne poškodiť zdravie vtákov.

Loading...