Čo robiť s moriakmi z prvých dní života

Od prvých dní života potrebujú morky náležitú starostlivosť. Iba dodržiavanie základných požiadaviek na ich obsah umožní pestovanie zdravých potomkov. Dôležitú úlohu v tomto procese zohráva systém kŕmenia mladých zvierat rôznymi drogami: ich používanie prispieva k rýchlemu rastu a prírastku hmotnosti, ako aj k zníženiu pravdepodobnosti výskytu morí medzi kurčatami. Tento článok popisuje top 10 liekov používaných na kŕmenie slimákov, ako aj schému ich použitia.

Prečo piť morčatá

V prvých dňoch bývania je potrebné zabezpečiť suchú podstielku, dodatočný zdroj vykurovania a osvetlenia, ako aj vyváženú stravu. Avšak v takých podmienkach nie sú chránené pred účinkami rôznych chorôb a beriberi, ktoré môžu výrazne znížiť mláďatá mláďat. Na tento účel skúsení chovatelia hydiny používajú rôzne prípravky, pomocou ktorých sa vykonáva profylaktické kŕmenie, čím sa zvyšuje miera prežitia mladých mláďat. V budúcnosti budú morčatá kŕmené špeciálnymi prísadami potešiť svojho hostiteľa mäsom najvyššej kvality. Vitamínové doplnky a antibiotiká môžu uspokojiť potreby mladého tela morky a chrániť ho pred rozvojom rôznych infekčných ochorení.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, aké plemená moriek možno chovať doma, ako dosiahnuť vysokú produktivitu moriek, koľko moriek a dospelých moriek vážiť, ako rozlíšiť morku od moriek a ako zlepšiť produkciu moriek.

Čo robiť s moriakmi

Skúsení poľnohospodári presne vedia, aké lieky, v akom objeme a kedy sa musia podávať mladým kurčatám. Avšak začínajúci chovateľ hydiny môže mať určité problémy so vstupom do lekárne veterinárnych lekárov. Koniec koncov, existuje veľký sortiment liekov, ktoré budú potrebné v prvých dňoch mladých. Od narodenia potrebujú psy vitamínové doplnky, antibiotiká, probiotiká a imunomodulátory. Naše top 10 liekov patrí medzi najviac osvedčené a účinné.

"Trykhopol"

Toto je syntetické antibiotikum, ktoré sa používa na boj proti prvokom, mikróbom a aeróbnym baktériám. Protozoóza alebo protozoálna infekcia, ktorá sa dostáva do krvi mladého kuriatka, ovplyvňuje centrálny nervový systém, tráviace orgány, pľúca a pečeň. V dôsledku tohto efektu sa v nechránenom organizme vyvinú závažné ochorenia. Vystavenie aeróbnym baktériám a mikroorganizmom vedie k rozvoju hnisavých zápalových procesov. Môžu spôsobiť poškodenie mozgu a vyvolať rozvoj chorôb, ako je botulizmus alebo tetanus.

Princíp účinku "Trichopol" je založený na interakcii metronidazolu (hlavnej aktívnej zložky) s DNA buniek patogénnych baktérií. V dôsledku tejto interakcie je v dôsledku blokovania syntézy nukleovej kyseliny potlačený rast mikroorganizmov, čo vedie k ich ďalšej smrti.

Viete? Morky majú vo svojich vlastnostiach jedinečný tráviaci systém. Napríklad v 18. storočí Lazaro Spallanzani uskutočnil experiment, v ktorom sa sklenená guľa prehltnutá morom zmenila na prášok za deň.

"Trichopol" sa vyrába vo forme:

 • prášok, ktorý sa používa na prípravu roztoku;
 • infúzny roztok;
 • tablety;
 • suspenzie.
použitie: ako prevencia a pri liečbe infekčných chorôb moriek. Pre tento najčastejšie používaný Trichopolum vo forme tabliet alebo prášku.

dávkovanie:

 • profylaxia - Trichopol sa zriedi 0,5 g alebo 2 tablety na 1 kg krmiva alebo 1 g (4 tablety) na 5 litrov vody;
 • terapia - 1,5 g (6 tabliet) na 1 kg krmiva alebo 3 g (12 tabliet) na 5 litrov vody.
Priebeh liečby je 9 dní, po ktorom sa liek používa ako prevencia.

"Farmazin"

Antibiotiká, ktoré sa používajú na veterinárne účely, na liečbu infekčnej sinusitídy, mykoplazmózy, zápalu priedušiek alebo iných infekčných a respiračných ochorení. Používa sa na liečbu hovädzieho dobytka, ošípaných a hydiny (kurčatá, morky atď.).

Morky môžete pestovať z vajec pomocou inkubátora. Naučte sa, ako inkubovať morčacie vajcia doma, ako urobiť misky pre morky a ako postaviť morčacie sliepky vlastnými rukami.

Hlavnou účinnou zložkou je tylozín, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje baktérie, ako sú: t

 • stafylokokov;
 • Pasteurella;
 • streptokoky;
 • mykoplazmy;
 • chlamydia a iné.
"Farmazín" začína svoj vplyv na úrovni nepembránového organoidu živej bunky (ribozómu), pričom dochádza k inhibícii syntézy proteínov.

Vo vetaptek môže stretnúť "Farmazin" v troch formách vydania:

 • prášok;
 • injekčný roztok;
 • pelety.
použitie: Prášok je dostupný v baleniach s plastovými nádobami s hmotnosťou 25 a 200 g. Pred použitím nalejte malé množstvo vody a roztok dobre premiešajte. Potom pridajte potrebné množstvo vody do výpočtu 1 g lieku v 1 litri vody. Zriedený "Farmazin" nalial do misy na pitie a dal do tieňa, zatiaľ čo všetky ostatné konzumentov. Liek sa musí riediť denne.

Liečebný kurz pre morčatá je 5 dní a pre ostatné hydiny 3 dni.

Je to dôležité! Injekčný roztok, v ktorom je obsah tylozínu 50 mg, nemôže byť použitý na liečbu hydiny, vrátane moriek. Tiež nemôžete použiť "Farmazin" akejkoľvek formy na ošetrenie vrstiev, ako sa môže hromadiť vo vajciach.

"Enroflon"

Toto antibiotikum pomáha v boji proti infekčným a vírusovým ochoreniam. Účinné v boji proti mykoplazme rôzneho stupňa, enteritíde, bronchopneumónii, tiež pri kolibacilóze a ďalších sekundárnych infekčných ochoreniach. Liek sa tiež používa na profylaktické účely, keď je pravdepodobnosť lovu infekcie významne zvýšená, to znamená počas obdobia chôdze vtákov. Účinnou zložkou Enroflonu je enrofloxacín, ktorý je vo fluorochinolónovej skupine. Táto zložka má široké anti-mykoplazmové a antibakteriálne spektrum účinku. Ovplyvňuje inhibíciu enzýmov, čo zasa ovplyvňuje replikáciu alebo "kopírovanie" špirály DNA baktérie. Liek sa ľahko vstrebáva, pričom sa ľahko vylučuje močom. Aktívny účinok liečiva sa pozoruje už po 1-2 hodinách od užitia.

Naučte sa, ako liečiť hnačku u moriek a ako liečiť sinusitídu u moriek.

Liek je dostupný vo forme:

 • 5% roztok, ktorý obsahuje 50 mg účinnej látky na 1 ml - táto látka sa používa na injekcie, ale nepoužíva sa na liečbu hydiny;
 • 10% roztok obsahujúci 100 mg enrofloxacínu na 1 ml sa používa na vtáky - prostriedok na perorálne podanie;
 • dávky tabliet 2,5 mg.
použitie: liek sa podáva vo forme tabliet alebo roztoku.

dávkovanie:

 • v čistej forme poskytne 2,5 až 5 mg na 1 kg živej hmotnosti;
 • 10% roztok sa pridá do krmiva alebo vody, pri výpočte 0,5 mg na 1 kg, vo svojej čistej forme sa podáva v dávke 2,5 až 5 mg na kilogram.
Vo veku 5 až 10 dní je imunita slabá a počas tohto obdobia často trpia infekčnými chorobami. U kurčiat je porucha zažívacieho systému, môže sa vyskytnúť aj vírusová patológia a prechladnutie. V tomto čase sa Enroflon môže podávať v čistej forme rozpustením vo vode (0,5 ml na 1 1 vody) alebo 10% roztoku (1 ml na 1 l). Liek sa podáva 3 - 5 dní.

Zistite viac o správnom kŕmení morčiat, najmä morčiat denne.

"Tetracyklín"

Využíva rozsiahly dopyt veterinárov. "Tetracyklín" je antibiotikum so širokým spektrom antimikrobiálnych účinkov. Mechanizmus účinku tohto lieku je založený na potlačení práce ribozómov bakteriálnych buniek.

Používa sa na liečbu infekčných ochorení - napríklad respiračná mykoplazmóza, ktorá sa vyskytuje v dôsledku podchladenia. Najčastejšie sa toto ochorenie vyskytuje u mláďat so oslabeným imunitným systémom a nedostatkom vitamínov A a skupiny B. Vo veku 12 dní môžu byť zvieratá vystavené takémuto ochoreniu, ako je napríklad pulloróza. Tetracyklín sa tiež používa na liečbu. Toto antibiotikum je vo forme:

 • tablety a kapsuly v dávke 100 mg a 250 mg;
 • prášok v injekčnej liekovke s dávkou 100 mg, určený na injekciu (často sa nachádza pod názvom tetracyklín hydrochlorid);
 • prášok v liekovke s 0,25 g a 0,5 g (tetrachlorid);
 • masť, ktorá obsahuje 10 alebo 30 mg antibiotika v 1 g.
použitie: lieky tohto antibiotika sa používajú dvakrát denne pri výpočte 20-50 mg na 1 kg telesnej hmotnosti. Priebeh liečby je 5-7 dní.

"Chloramfenikol"

Antibiotiká so širokým spektrom účinku. Má malý vplyv na nižšie huby. Používa sa na liečbu salmonelózy, dyspepsie, kolibacilózy, kokcidiózy a iných infekčných ochorení.

Tento liek ovplyvňuje mikroorganizmy, ktoré sú rezistentné voči penicilínu, streptotidu a sulfónamidom, ale vykazuje slabé účinky v boji proti pseudomonas bacillus, baktériám rezistentným voči kyselinám a klostrídii.

Viete? Existuje pretrvávajúca mylná predstava, že "Levomitsetin" pomáha pri bolesti brucha alebo pri prvých príznakoch otravy. V skutočnosti, tento liek je antibiotikum, ktoré je dobré pre infekčné alebo hnisavé ochorenia, ale má negatívny vplyv na pečeň a obličky. Takáto aplikácia je nebezpečná, hoci niektorí ľudia majú "placebo efekt" a bolesť ustupuje.

"Levomycetín" pôsobí selektívne na citlivé mikroorganizmy, pričom inhibuje tvorbu polypeptidových reťazcov. Dobre sa vstrebáva a začína svoj vplyv po 1,5-2 hodinách.

Formulár vydania:

 • tablety;
 • prášok;
 • dražé;
 • na vnútorné použitie.
K dispozícii v dávkach 0,1; 0,25 a 0,5 g použitie: liek môže byť pridaný do krmiva alebo zriedený vodou.

dávkovanie:

 • s krmivom vo výpočte 3 - 10 mg na kurča - 2-3 krát denne, priebeh liečby od 5 do 7 dní;
 • s vodou na 0,5 g na liter, priebeh liečby - 3-4 dni.

"Veto"

Tento bakteriálny liek je silným probiotikom. Vetom obsahuje baktérie Bacillus subtilis. Koncentrácia tejto baktérie v 1 g suchého prípravku je 1 milión jednotiek.

Toto probiotikum má antivírusové, antibakteriálne, imunomodulačné účinky na telo vtáka. Zároveň zlepšuje metabolizmus, urýchľuje proces hojenia rán. Vetom preukázal svoju účinnosť pri prevencii ochorení, ako je salmonelóza a kokcidióza, ako aj ochorenia dýchacích ciest. Pri používaní tohto lieku sa vták stáva odolnejší voči stresu.

Prečítajte si viac o týchto plemenách moriek: Uzbekský plavák, Veľký 6, Bronz-708, Čierny Tikhoretskaya, Biely a bronzový široký-breasted, Grade Maker, Victoria.

Baktéria Bacillus subtilis, ktorá sa dostáva do čreva, prispieva k vytesneniu patogénov. Vetom tak aktualizuje črevnú mikroflóru a zlepšuje metabolizmus organizmu. Tiež zložky tohto lieku môžu syntetizovať interferón, čím zvyšujú imunitu vtákov.

"Vetom" sa používa v rozpore s tráviacim procesom, používaním nekvalitných potravín alebo v procese zmeny stravy. Používa sa v prípadoch, keď je potrebné odstrániť poruchu príjmu potravy alebo zvýšiť mieru prežitia mladých.

K dispozícii v práškovej forme, balenie od 5 g do 5 kg. použitie: Toto probiotikum sa môže pridať do krmiva alebo miešať vo vode. Ak použijete druhý spôsob kultivácie, pomer je 5 g na 3 litre vody. Priebeh liečby je 7 dní, po ktorom sa priebeh opakuje v mesiaci. "Vetom" v budúcnosti používať 5 dní s prestávkou jeden mesiac.

Pri pridávaní do krmiva sa použije dávka 1,5 g "Vetom" na 1 kg krmiva alebo 50 mg na 1 kg živej hmotnosti kurčaťa. Na posilnenie imunitného systému je predpísaný priebeh 20 dní od momentu narodenia, s opakovaním po podobnom období. V prípade črevnej nevoľnosti sa liek používa v rovnakej dávke dvakrát denne. V najzávažnejších prípadoch sa frekvencia konzumácie lieku zvyšuje až 4-krát denne s frekvenciou 6 hodín.

Je to dôležité! Na zlepšenie črevnej mikroflóry po konzumácii antibiotika sa Vetom predpisuje počas 21 dní s jednorazovým použitím lieku.

"Enroksil"

Širokospektrálne antibiotikum. Dobre sa osvedčil v boji proti väčšine mikroorganizmov, napríklad mykoplazmám, Escherichia, Proteus, Clostridia, Pseudomonas a ďalšie. Liek je bezpečný, ak sa používa v súlade s odporúčaniami výrobcu.

Aktívny prvok je enrofloxacín. Liek vstupuje do tela cez tráviaci trakt a cez krv sa šíri po celom tele. Látka inhibuje proces replikácie DNA patogénnych baktérií.

Formulár vydania:

 • vo forme prášku;
 • 5% a 10%.
použitie: Do krmiva sa pridá prášok Enroxilu a do nápoja sa pridá kvapalný antibiotický prípravok. Na profylaktické účely sa liek aplikuje na morčatá, od 5 do 8 dní života. Použite 5% roztok. Používa sa pri výpočte 1 ml na 2 litre vody, pričom sa denne aktualizuje voda v nápoji. Priebeh liečby trvá až 3 dni.

S prejavom infekčných chorôb s použitím 10% roztoku Enroxilu, pričom sa roztok riedi v pomere 5 ml až 6 litrov vody.

Je to dôležité! "Enroxil je nekompatibilný s makrolidovými antibiotikami, ako aj tetracyklínom a chloramfenikolom.

"Baytril"

Širokospektrálne antibiotikum, ktorého hlavnou účinnou zložkou je enrofloxacín. Tento liek má iný vplyv na rôzne baktérie: jeden úplne zničí, zatiaľ čo iní blokujú funkciu reprodukcie. Takáto expozícia vám umožňuje veľmi efektívne sa vysporiadať s infekciami (napríklad streptokoky, kolibakteriózy, salmonelózy, hemofílie a iné).

Forma produktu: "Baytril" je dostupný vo forme ampuliek s rôznymi koncentráciami (2,5%, 5% a 10%) roztoku. použitie: antibiotikum zriedené vo vode, pričom sa dodržiava pomer 50 ml na 100 litrov vody. Pri liečbe zmiešaných infekcií, ako aj salmonelózy, používajte zvýšenú dávku: 100 ml na 100 litrov vody. Počas tohto obdobia by mal vták konzumovať iba tekutinu obsahujúcu antibiotikum. Priebeh liečby pre morčatá je 1 až 3 týždne. Liečivo začína svoju činnosť po 45 minútach po podaní.

Je to dôležité! V procese aplikácie je potrebné pripomenúť, že použitie "Baytrilu" môže spôsobovať vedľajšie účinky - napríklad voľné stolice alebo alergickú reakciu.

"Nutrie"

Liek kombinovaného typu, ktorý sa skladá z potrebných vitamínov a aminokyselín, ako aj selénu. Vďaka vyváženému zloženiu Nutril obnovuje nutričné ​​nedostatky, aktivuje redoxné reakcie, normalizuje metabolické procesy v tele, pomáha chrániť telo pred účinkami stresových situácií.

Prípravok obsahuje vitamíny A, D, E, C a K, ako aj vitamíny skupiny B. Okrem toho Nutril obsahuje esenciálne aminokyseliny (napríklad tryptofán), ktoré podporujú syntézu vitamínov, hormónov, enzýmov a proteínov. Taktiež normalizujú prácu imunitných a endokrinných systémov a ich nedostatok výrazne znižuje produktivitu hydiny.

"Nutril" vám umožňuje efektívne sa vysporiadať s avitaminózou, hypovitaminózou, chorobami, ktorých výskyt je spôsobený nedostatkom selénu, ako aj profylakticky proti stresu.

Uvoľňovanie formy: liek je dostupný v papierových vreckách, plastových nádobách a vreciach s objemom 1,5 a 25 kg. použitie: "Nutril" sa zriedi pri výpočte 100 g na 200 litrov vody. Tento roztok sa pripravuje denne; Objem sa vypočíta na 500 morčiat. Na profylaktické účely sa liek používa 3 až 5 dní.

Ako preventívne opatrenie pri ochoreniach spôsobených nedostatkom selénu sa Nutril používa ako preventívne opatrenie s intervalom 1,5-2 mesiace medzi jednotlivými cyklami.

"Baykoks"

Liek sa používa na liečbu a prevenciu ochorení spôsobených jednobunkovými parazitmi (najjednoduchšími kokcidiami). Tento liek postihuje všetky druhy kokcídií, ako aj jeho kmene s precitlivenosťou na antikoccidy.

Je to dôležité! Odporúča sa poraziť hydinu na mäso iba vtedy, ak po ukončení liečby uplynulo viac ako 8 dní na odstránenie negatívnych účinkov na ľudský organizmus.

Toltrazuril, ktorý je aktívnou zložkou tohto liečiva, má škodlivý účinok na patogény nielen v rôznych štádiách rastu, ale aj v období intracelulárneho vývoja. V procese užívania "Baykoks" nepotláča imunitný systém, a jeho účinnosť sa zvyšuje pri použití s ​​komplexom vitamínov.

Uvoľňovanie formy: 2,5% roztok na perorálne podanie. Na predaj sú fľaše a fľaše rôznych objemov. použitie: Liek sa používa v kombinácii s pitnou vodou. 1 ml Baycoxovho roztoku sa zriedi v 1 litri vody a tento objem sa k vtákovi spája 2 dni. Priebeh liečby mladých mláďat začína od narodenia a trvá 5-7 dní.

Vzor kŕmenia

Теперь вы знаете, какие препараты используются для индюшат и в какой дозировке. Можно составить схему, по которой будет осуществляться выпаивание молодых птенцов в первые дни их жизни.

Схема выпаивания индюшат:

Дни жизниprípravaДозировкаПримечание
1-2Аскорбиновая кислота 1%10 мл на 1 л водыМожно также использовать глюкозу в расчёте 30 г на 1 л воды
3-5Антибиотики"Bayril": 1 ml na 1 liter vody, dať počas dňa;

Farmazín: 1 g na 1 l vody, priebeh liečby počas 5 dní

Kurz sa opakuje mesačne, kým morky nie sú staršie ako 5 mesiacov.
6-9Multivitamínový komplex"Nutril": pre 2 litre vody 1 g lieku, priebeh liečby 3-5 dníTáto dávka je určená pre 5 morčiat.
od 10Prevencia kokcidiózy"Baykoks": 1 ml na 1 l vody, podávané počas 2 dní, priebeh liečby je 5-7 dní
od 20. storočiaPrevencia histomoniázy"Trichopol": 1 g na 5 litrov vody, priebeh liečby po dobu 9 dní

Pestovanie moriek vyžaduje od farmára chovajúceho hydinu veľa práce a pozornosti. Poskytnutím správnych podmienok zaistenia, ako aj vykonaním všetkej potrebnej preventívnej práce si však môžete byť istí, že táto práca bude odmenená. A po niekoľkých mesiacoch, zdravé a plné morčacie poults pobeží po mieste.

Preskúmanie hydinárov

Myslím, že je to na vás ... niekto sa snaží prežiť na niečí prirodzenej imunite. Podal som si vlastné ... možno prvých pár dní antibiotika je trochu ... od kokcidiózy potom ... od histomoniasis na tri mesiace na pitie (prerušovane) ... anthelmintiká niekoľkokrát ... Nikto nezomrel ... jedna noha mala vrtuľník, ale to bolo už dva mesiace pre neho. Fellow sa neobťažoval s pitím a nikto nezomrel ani ... všetci vyrastali. Záleží len na vás ... alebo skúsených ... Môžem vám povedať z mojej malej skúsenosti ...

LexaLexa

//fermer.ru/comment/1077462525#comment-1077462525

Loading...