Ako vystrašiť holuby z balkóna a ďalších dôležitých miest

Veľké zhluky holubov môžu spôsobiť vážne poškodenie nielen architektúry, niektorých rastlinných plodín a čistoty na dvore, ale aj samotnej osobe.

Holubí trus a perie môžu spôsobiť alergické ochorenie a na labkách holubov, ktoré sedia na balkónoch, vonkajších stoloch a detských hojdačkách, sa môžu tolerovať také nebezpečné choroby, ako je svrab, dyzentéria, záškrt a mnohé ďalšie.

Domáce holuby sú menej náchylné na napadnutie vírusmi alebo blchami, ale mestské vtáky sú uznávanými nositeľmi infekcií. Ako ochrániť váš dvor pred inváziou týchto vtákov, čo sú holubice a ako zabezpečiť ochranu pred „vtákom sveta“ správne - viac v článku.

Do-it-yourself holub repeller

Ak ste unavení z neustáleho čistenia územia dvora z vtáčieho trusu, ak je kapusta, paprika a paradajky roztrhané vtáčím zobákom, a je ťažké dýchať z chmýří a holuba peria - je čas premýšľať o špeciálnom repelere.

Viete? Napriek svojej povesti dopravcu chorôb hrá dôležitú úlohu holub v histórii. Títo predstavitelia holubov boli obzvlášť populárni počas francúzsko-pruskej vojny: okrídlené boli použité na "poštu poštových holubov", ktorá prenášala správy zozadu rýchlejšie ako telegraf. Podľa niektorých odhadov až 70% holubov zomrelo počas celej kampane prvej svetovej vojny. Ale niektorí z tých, ktorí prežili, získali medailu od Maria Deakin, najvyššieho britského vojenského ocenenia pre zvieratá.
Odpudzovacie zariadenie tak ovplyvňuje vtáka, že stráca svoju túžbu pristáť na tomto území. Dnes existuje niekoľko účinných zariadení, ktoré úspešne chránia ekonomiku pred rodinou holubov, a každý z nich zvážime podrobnejšie.

fólie

Holub nemá rád lesklé alebo šukajúce predmety, takže obvyklá fólia pomôže malému počtu nezvaných hostí. Gum je s balkónom zábradlia, položiť uličný stôl alebo lavice, fóliové obrubníky medzi lôžkami a miesto, kde holuby radi hniezdia najviac zo všetkých.

Zistite, ako poštová holuba pracovala, ako aj plemená holubov.

Môžete použiť striebornú alebo zlatú farbu: s ním, budete nielen strašiť vtákov, ale aj aktualizovať výzdobu balkóna alebo záhrady plot. Vďaka svetlu odrazenému od šumivého lietadla sa vták bude báť pristáť na takom lesklom a desivom povrchu.

Disky

Úlohou odvrátiť tvrdohlavé holuby dobre a CD. Môžete ich náhodne rozptýliť na povrchu, postaviť na balkóne originálnu lampu, navliecť na šnúrku a zavesiť ju s "korálikom" cez územie dvora alebo urobiť strašiaka.

Je to dôležité! Holub sa obáva nielen lesklých predmetov, ale aj silného zápachu. Na zvýšenie efektu sa na balkón vedľa "korálkov" umiestni veľa cibule, cesnaku, sušenej mäty piepornej a ďalších voňavých bylín - vták má zvýšenú citlivosť na korenie, preto táto kompozícia účinne odradí vtáky.
K tomu, z niekoľkých kolíkov, vybudovať vertikálne zloženie, na ktoré pripojíte disky. Okrem farebného oslnenia, takýto dizajn, vďaka laserovému nosiču, vyžaruje farebné záblesky a vták sa bude báť pristáť vedľa takejto štruktúry.

Yard scarecrows

Inštalácia strašiak je populárny spôsob, ktorý sa používa od staroveku. Dnes je na niektorých farmách v Európe obľúbený. Strašiak je dekoratívna postava dravých vtákov, zvierat alebo ľudí, ktorá je určená na vystrašenie škodcov.

Bude pre vás užitočné čítať o tom, ako urobiť strašiaka vlastnými rukami.

Je dôležité si uvedomiť, že holub sa nebude báť len veľkej stacionárnej postavy, preto musí byť výstupok vybavený vetrom, lesklými a vlajúcimi predmetmi vo vetre.

Môžete "ozdobiť" strašiaka starými páskami páskami zviazanými zväzkom - keď vietor fúka, robia tichý, ale šukajúci zvuk, ktorý desí vtákov. Hlavou podobizne môže byť svetlý balónik s maľovanými čiernymi očami - vtáky si vezmú taký obraz pre predátora a lietajú s ním. Tiež na strašiak držať zvony, banky, balíčky a akékoľvek ďalšie zvonenie alebo šušťanie objekty. Vďaka inštalácii strašiaka je dosiahnuté okamžite a efekt - hluk a vonkajšie, úžasné. Mínus takejto štruktúry môže byť rovnaký zvuk - nie všetci majitelia budú pohodlne počúvať hluk, vrzanie alebo rachot zvončekov na dvore každý deň.

Voda polys

Tichý, ale účinný spôsob, ako odradiť vtáky: s hadicou, záhradným policherom alebo obyčajným vedrom, sa nezvaní hostia zrazu naplnia veľkým množstvom vody. Namočené vtáky na dlhú dobu si budú pamätať lekciu a nebudú sedieť na území.

Nevýhody tejto metódy sú však vyššie ako predchádzajúce:

 • nie je vhodné, ak chcete vyľakať vtáky z balkóna alebo iného územia, v ktorom sa nachádzajú akékoľvek budovy (iba ak vaše plány samozrejme nezahŕňajú celý balkón s vodou);
 • musia strážiť a čakať na príležitosť, kým celý balíček nesedí na mieste;
 • mokré holuby môžu byť nahradené inými, ktorí ešte neboli vystrašení vodou - v takom prípade budú musieť začať znova.
Okrem týchto metód, ľudia stále používajú strašidelný vták s rybárskym vlascom - je vhodné vytiahnuť ho na balkón alebo pozdĺž parapetov: kvôli takejto prekážke, vták jednoducho nemôže pristáť. Niekedy dokonca aj draci sa používajú na ochranu stránok, ich úžasný vzhľad desí vtákov. Experiment, použiť niekoľko metód naraz, pomôže dosiahnuť najlepší efekt.

Moderné jazvy

Problém invázie a poškodenia holubov v posledných desaťročiach je tak naliehavý, že boli vyvinuté moderné účinné zariadenia na ochranu záhrady, záhrady a záhrady. Sú určené na ochranu veľkých plôch, kde sa inštalácia plnených zvierat alebo polilok vody nedokáže vyrovnať s problémom invázie vtákov.

ultrazvuk

Základom tohto repeleru sú emisie vysokofrekvenčného zvuku, ktoré vtáky chytia. Vtáky sa boja ultrazvuku a vyhýbajú sa takému nebezpečnému miestu. Zvláštnosťou týchto zvukov je zmena ich frekvencie: pernatí škodcovia nemajú čas si zvyknúť na pulzy určitej frekvencie, preto sú v neustálom strachu.

Odporúčame, aby ste si prečítali, aké choroby môžete získať od holubov, ako dlho žijú holuby vonku a doma, a kde môžete vidieť holuby.

Moderné ultrazvukové repeller je malé zariadenie, ktoré možno použiť pre otvorené aj uzavreté oblasti rôznych oblastí.

Nižšie uvádzame dva najpopulárnejšie a najúčinnejšie repelery na báze ultrazvukového žiarenia:

 1. "EcoSniper LS-987BF". Vďaka snímaču detekcie pohybu je schopný monitorovať až 85 kilometrov štvorcových. Charakteristickým znakom tohto zariadenia je kombinácia ultrazvukových signálov a svetla: keď je vták v zornom poli snímača, začnú blikať strašné LED diódy. Keď senzor nie je detegovaný, používa sa len ultrazvukový signál, čím sa šetrí spotreba energie. Takéto zariadenie je napájané z oboch batérií a priamo zo siete.
 2. "SITITEK Pegasus". Toto zariadenie je solárne, preto je veľmi úsporné a odolné. Pre väčší efekt je vybavený LED diódami a hlasnou sirénou, je schopný odvrátiť nielen pernaté, ale aj túlavé psy, iné mačky a iných škodcov.
  Je to dôležité! Pri inštalácii "EcoSniper LS-987BF" a "SITITEK Pegasus" zariadenia musíte umiestniť vo výške maximálne 1,5-2 m od zeme a odstrániť všetky prekážky v zornom poli snímača (inak môže dôjsť k rušeniu a LED diódy rýchlo zlyhajú). Je dôležité chrániť zariadenia pred nečistotami, vlhkosťou a prachom av prípade znečistenia ich utrite mäkkou handričkou.
  Niekedy sa takéto zariadenie používa aj proti votrelcom: detekcia pohybu detekuje nielen malé, ale aj veľké pohyblivé prekážky. V prípade nemožnosti dobíjania zo slnka výrobcovia poskytli energiu na úkor troch batérií typu AA.

Výhodou moderných ultrazvukových odpudzovacích zariadení nie je len ich výkon a účinnosť, ale aj úplná autonómia: akonáhle nainštalujete takéto zariadenie, môžete bezpečne ísť o svojom podnikaní, ultrazvukový repeller ochráni lokalitu nielen pred vtákmi, drobnými zvieratami a hlodavcami, ale aj pred votrelcami.

Video: Ktorý vták má na výber

Anti-Golub Thorns

Populárna metóda strašenia a použitia "proti zmršťovaniu" lúčov. Kovové tyče alebo pletacie ihlice sú uviaznuté v zemi, kde sa holuby radi túlajú. Na tvrdom povrchu (napr. Parapet) sa pomocou špeciálneho lepidla umiestnia anténne hroty.

Viete? Holuby - jeden z najstarších vtákov, prvá zmienka o týchto vtákoch patrí do III. Storočia pred naším letopočtom. v nájdených zvitkoch Mezopotámie našli kresby tohto vtáka a kosti boli nájdené v hroboch starobylého Egypta. Napriek všeobecnej viere, holuby nie sú len sivé, hnedé alebo biele, niektoré plemená (napr. Holub hrivnatý) majú svetlú farbu, ktorá kombinuje odtiene zelenej, žltej a dokonca červenej farby.
Táto metóda, aj keď nie vždy estetická, ale veľmi účinná: holuby jednoducho nemôžu sedieť na ostrých koncoch hrotov. Tŕne nie sú účinné z holubieho trusu, ale určite sa zbavíte „komunikácie“ s týmito vtákmi.

bioakustika

Medzi systémy bioakustického strašenia patria zariadenia digitálneho typu, ktoré, keď sa objavia vtáky, začínajú vydávať výkriky poplachu alebo úzkosti buď zo samotných vtákov, alebo z ich predátorov (jastrabov, sokolov sťahovavých, drakov atď.). Holub, ktorý počuje výkrik tiesne vydaný zariadením, okamžite opustí územie. Pomáha odpudzovať veľké množstvo vtákov.

Bioakustický zvuk je oveľa lepšie prenášaný vzduchom ako ultrazvuk, takže toto zariadenie môže byť použité na veľmi veľkých miestach.

Nevýhodou však je, že určité liečivo je spravidla schopné produkovať akustický zvuk nasmerovaný proti určitému vtákovi - takže bioakustické zariadenie bude schopné chrániť oblasť pred holubmi, ale chýba im napríklad havran.

Jedným z najbežnejších bioakustických zariadení je:

 1. "LS 2001". Schopný chrániť územie na 400 metrov štvorcových. metre. Vydáva zvuky takýchto predátorov, ktorí úspešne odradia nielen holuby, ale aj vrabce, drozdy a iné vtáky.Prístroj môže byť nastavený pre dva režimy: autonómne (nezávisle nastavená perióda a frekvencia repelentných zvukov) a PIR (režim, v ktorom sa zvuk prehráva iba vtedy, keď je detekovaný pohyb špeciálnym senzorom). V tomto prípade môžete nezávisle nastaviť hlasitosť - gombík sa nachádza na bočnej strane zariadenia. Podobne ako ostatné elektrické spotrebiče musí byť "LS 2001" inštalovaný pod krytom, aby bol chránený pred vlhkosťou a vlhkosťou.
 2. "Tornado OP.01". Zvláštnosťou tohto bioakustického systému je široká škála produkovaných zvukov - 7 režimov desenia pre všetkých vtákov. Veľkou výhodou takéhoto zariadenia je jeho hospodárnosť: v noci sa vypína, keď spia aj vtáky a nepredstavujú hrozbu pre lokalitu. "Tornado OP.01" je žiaruvzdorný, nebojí sa mrazu, je napájaný zo siete aj zo vstavanej batérie. Oblasť pokrytia je tiež impozantná - až 1000 kilometrov. Okrem hrania zvukov predátorov, zariadenie je schopné robiť zvuky brokovnice a ďalšie zvuky, ktoré účinne vystrašiť vtákov.

Pozitívnym znakom bioakustických zariadení je možnosť ich použitia v mestských oblastiach, pretože interferencia vo forme budov alebo pohybujúcich sa ľudí nezabráni zariadeniu, aby vyplašilo pernaté škodcov.

Grompushka

Najvýkonnejší a pokrývajúci najväčšie územie repeller zo všetkých možných, je schopný odviezť vtáky na ploche 5 hektárov!

Je zaujímavé zoznámiť sa s tuctom najpodivnejších holubov na svete.

Prístroj je zdravá ochrana pred všetkými vtákmi: hlasný zvukový výbuch vydávaný vtákom je veľmi desivý a v dôsledku toho sa už v tejto oblasti neobjavujú. Hlasitý požiar sa spravidla spúšťa v dôsledku stlačeného plynu, ktorý pri vznietení vytvára počas detonácie hlasný tresk.

Objem a frekvenciu explózie je možné nastaviť manuálne, na tento účel sú na hlasných ústach špeciálne ovládané. Výhodou použitia je nielen rozsah jeho pokrytia, ale aj výkon, odolnosť voči teplote a vlhkosti. Na rozdiel od iných vystrašených zariadení nemusí byť hlasitý človek chránený pred vetrom a dažďom alebo pravidelne čistený od znečistenia. Odporúča sa však používať zariadenie vo veľkých priestoroch nachádzajúcich sa ďaleko od ľudských sídiel - hlasné salóny vydávané prístrojom môžu vystrašiť nielen vtáky, ale aj susedov.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako správne chovať holuby, ako správne kŕmiť holuby a holuby, ako aj to, čo vitamíny dávajú holubov.

Pozreli sme sa na tie najzákladnejšie jazvy, ktoré sa používajú v priemyselnom meradle alebo na letných chatách. Všetky sa líšia stupňom svojho vplyvu, typom práce, veľkosťou pokrytej plochy a cenovou kategóriou.

V malých oblastiach alebo na záhrade, môžete robiť bez moderných spotrebičov, s použitím iba overené ľudové metódy strašiakov holubov. Ale na ochranu veľkej oblasti stojí za to uvažovať o získaní funkčného, ​​moderného a výkonného zariadenia.

Recenzie zo siete

je potrebné vziať železné plechovky, budú robiť hluk, keď vietor odfúkne vtáky alebo japonský hrkálka
Hosť
//www.woman.ru/home/animal/thread/4408705/1/#m45883615

Natiahnite niť okolo okraja parapetu vo výške 10-15 centimetrov, na ňom - ​​cukríky z chrumkavej fólie. Rodičia susedia na vrchole kŕmili tohto holuba. A na našom balkóne šli dole. Pomohlo to. Ďalšia mačka pomohla. Môžete začať a otvárať okno.
chief39
//honda.org.ua/forum/about63742.html#1004405

V civilizovaných krajinách, na parapetoch, priezoroch atď. Stoh gumové / plastové vysoko napnuté rohože (alebo čo to nazývate). Vták hlúpe nemôže sadnúť, bolí to. Humánne, čisté, pokojné. Železničné stanice v Európe, ktoré boli alebo budú vyzerať. Tam bolo, že sa vyriešil problém faulu.
mpa
//honda.org.ua/forum/about63742.html#1004434

Som extrémnym oponentom fyzického násilia - pretože vtáky vám nič neurobili, aby ste si zaslúžili taký krutý trest ... Máte obytný balkón (v zmysle jeho opustenia) alebo nie? Pravdou však je, že si vezmeme kúsok preglejky, nalepíme klince v krokoch po 2 ... 3 cm a položíme ich na podlahu. Holuby sa nepáčia a odletia. V našej záhrade žijú holuby pod strechou susednej verandy. Ani my, ani oni nie sú znepokojení. Aj keď dupnú na plechovej streche, sú veľmi hlasné.
Vcoder
//forum.cofe.ru/showthread.php?t=105753&p=3219871&viewfull=1#post3219871

Loading...