Maďarskí holuby s vysokými letmi: história pôvodu, opis, obsah

Mnohé farmy sa zaoberajú chovom a udržiavaním čistokrvných holubov, ktorí sa zúčastňujú rôznych výstav a súťaží. Dnes sa zoznámite so zaujímavým plemenom maďarských holubov a dozviete sa o jeho štandardoch.

Zvážte podmienky zadržiavania a starostlivosti, ako aj informácie o správnej strave týchto vtákov.

História pôvodu

Jedná sa o relatívne mladé plemeno, ktorého výber bol oficiálne obsadený až v roku 1941, ale mnohé zdroje poukazujú na to, že úsilie sa vynakladalo na začiatku 20. storočia.

Vlastnou doménou maďarských vysoko lietajúcich holubov je mesto Čapel, kde sa ako šľachtiteľský materiál používali bociany holubov v Budapešti.

Je to dôležité! Toto plemeno patrí k lietajúcim holubov, preto je často možné tento znak splniť na začiatku názvu.

Popis plemena

Vtáky sa vyznačujú neprítomnosťou zložitých foriem, malou hlavou a tiež hustým, zrazeným telom. Oči na pozadí malej hlavy sa zdajú byť obrovské a trojuholníkový zobák je relatívne malý.

Exteriér:

 • hlava - oválny, línia čela je hladká;
 • oči - vyčnievajúce, dúhovka sfarbená v tmavých odtieňoch;
 • zobák - husté, ľahké, smerujúce dole;
 • krku - stredne dlhé, zúžené k hlave a rozšírené k telu;
 • prsia - svalnaté, mierne zvýšené, mierne klenuté, strednej šírky;
 • krídla - štandardný formulár, tesne priliehajúci k telu, konce nie sú zbiehavé;
 • chvost - úzka, stredne veľká, pôda sa neuplatňuje;
 • farba peria - rôzne, najčastejšie sa vyskytujú odtiene hnedej a šedej, môžu mať snehovo bielu farbu.

Oboznámte sa s druhmi vysoko-lietajúcich holubov, lesných a divých holubov, druhov holubov holubov, plemien holubov, druhov holubov a najpodivejších holubov.

Vták má silný temperament, rovnako ako vynikajúcu pamäť, ktorá vám umožní zapamätať si trasu letu. Holub môže lietať viac ako 100 km a potom sa vrátiť domov. Priemerný čas neprerušovaného letu je 8 hodín.

Kritériá pre nepripravených holubov

 1. Dĺžka karosérie viac ako 45 cm.
 2. Príliš dlhé alebo príliš krátke nohy.
 3. Veľká hlava.
 4. Nedostatok telesných proporcií.
 5. Výrazný výstupok nad čelom.
 6. Biele očné krúžky.
 7. Dlhý alebo príliš tenký zobák.
 8. Iris oči, maľované v rôznych farbách.
Viete? Holubice nemôžu položiť vajcia samy o sebe, a pretože spoločnosť môže konať ďalšiu holubicu, ale nie samca. V zajatí sa táto funkcia obchádza zrkadlom.

Funkcie obsahu

Zvážte požiadavky „Maďarov“ na podmienky zadržiavania a potravín.

holub

Holuby nemožno porovnávať s kačicami alebo kurčatami, pretože potrebujú viac miesta, ako aj určitú vzdialenosť od zeme. Z tohto dôvodu je dovecord vybavený v podkroví, kde majú vtáci možnosť voľne vystúpiť na strechu.

Zariadenie na uvoľnenie maďarských holubov

Priestory sú predbežne vyčistené všetky odpadky, sú dezinfikované, že náplasť všetky trhliny. Pozdĺž obvodu je vytvorená podobnosť políc s bunkami, na ktorých budú holuby odpočívať. Napájače a podávače sa nachádzajú na podlahe. Ak bude sloboda vtákov obmedzená, mala by byť vytvorená priestranná klietka, v ktorej holuby nebudú v nebezpečenstve. Bunka je vytvorená z mriežky s malými bunkami.

Taktiež je potrebné urobiť okná pre vtáčie lety, ktorých veľkosť nepresahuje 20x20 cm a sú umiestnené tak, aby vo vnútri holubníka nebol žiadny ponor.

Holuby, rovnako ako iné vtáky, potrebujú pravidelnú výmenu vrhov, ktorá nielen skracuje čas zberu, ale aj chráni pred podchladením v zime. Použitým materiálom sú piliny alebo suchá rašelina.

Je to dôležité! Je zakázané používať penové loptičky na posteľnú bielizeň. Holu ich začnú jesť a potom zomrú kvôli črevnej obštrukcii.
Každý deň je potrebné čističe a police čistiť bez použitia agresívnych chemikálií. Raz týždenne je potrebné utierať bidlá a tiež meniť časť podlahy. S vysokou hustotou výsadby sa vrh úplne mení každé 3-4 dni.

Dvakrát ročne sa vykonáva všeobecné čistenie, ktoré zahŕňa kompletnú dezinfekciu miestnosti a inventára, ako aj bielenie stropu a stien, ak nie sú pokryté drevom.

V zime by teplota v miestnosti nemala klesnúť pod + 7 ° C, inak sa vták vyvinie príznaky podchladenia. V lete by sa mala teplota udržiavať v rozmedzí +18 ... 20 ° C. Na to je nutne potrebné vetranie, ktoré pozostáva z prívodnej a výfukovej rúry: jedna je umiestnená vo výške 15 cm od podlahy a druhá je zobrazená pod stropom. Inštalujú sa mriežky a západky.

Zistite si, aké sú vlastnosti vyklápacích holubov, stuha Volga, krátke zobáky Armavir a bielo-hlava, Kasan, Baku, Nikolaev, holuby tureckej Takla, Agarana, uzbecké bojové holuby.

Po zakúpení by holuby mali vytvoriť lekárničku, ktorý zahŕňa lieky a nástroje pre pohotovostnú starostlivosť, a to: t

 • pinzety;
 • injekčné striekačky (3 ml);
 • Veterinárne nožnice;
 • vata a bandáž;
 • kyselina boritá;
 • kvapky "Levomitsetin";
 • manganistanu draselného.
Tiež sa postarať o nákup vitamínov pred nástupom chladného počasia, aby sa eliminoval pokles imunity u hospodárskych zvierat.

Čo kŕmiť

Nadbytok živín vedie k obezite, čo je dôvod, prečo je kladenie vajec narušené, vták nemôže lietať normálne, začínajú problémy s orgánmi a systémami. Je dôležité si uvedomiť, že počas letu holub spaľuje veľa kalórií, takže nemôžete robiť len obilné potraviny, ktoré sú chudobné na bielkoviny.

Viete? Holuby majú jedinečnú víziu: na rozdiel od nás nie je vták oslepený slnečným svetlom alebo zábleskom zváracieho stroja. Navyše ani smerový laserový lúč nemôže poškodiť sietnicu očí. Zároveň vnímajú nie 24 snímok za sekundu, rovnako ako ľudia, ale až 75, čo výrazne urýchľuje reakciu.
Približná diéta dospelých holubov je uvedená v nasledujúcej tabuľke.

Typ informačného kanála Potreba v lete,% Potreba zimy,%
pohánka100
šošovka010
ovos040
pšenica100
jačmeň2040
kukurica1010
vika100
proso200
hrášok200

Osobitná pozornosť sa venuje minerálnej prísade, ktorá má toto zloženie: t

 • malé červené tehly;
 • vaječné škrupiny;
 • piesok;
 • mäsová a kostná múčka;
 • železo;
 • uhličitan vápenatý;
 • síran kobaltu;
 • roztok soli (2 g / l).

Je to dôležité! Je zakázané dávať výrobky, ktoré obsahujú farbivá, príchute, kofeín alebo cukor. Nepodávajte odpad zo stola.

Ak nie je možné pripraviť takúto minerálnu prísadu, potom je lepšie zakúpiť hotový výrobný premix vhodný pre maďarské plemeno.

Zrná a fazuľa obsahujú dostatok živín, ale existuje len veľmi málo vitamínov. Z tohto dôvodu je potrebné vtákovi denne podávať ovocie a zeleninu. Feathery ponúka jemne nasekané tekvice, mrkva, kapusta, rovnako ako jablká, hrušky, melóny, melóny. Je dôležité, aby výrobky neobsahovali hnilobu a plesne. Predbežné tepelné spracovanie sa nevykonáva.

Užitočné tipy

 1. Poskytnite vtákovi možnosť odchodu. Ak vtáky neustále sedia v klietke, ich svaly budú atrofické a tukové usadeniny začnú.
 2. V zime je potrebné vodu predhriať. Ak používate otvorené konzoly, tekutina v nich by sa mala meniť denne.
 3. Upravte množstvo krmiva pre každého jednotlivca v zime av lete. V chladnom období potrebujú holuby viac živín na udržanie telesnej teploty.
 4. Obmedzte čo najväčší možný prístup do holubníka na voľne žijúce vtáky a zvieratá, ktoré sú potenciálnymi nositeľmi chorôb.
Zistite, koľko holubov žiť, ako udržať holuby.
Maďarskí holuby sa neodlišujú od nadmerných požiadaviek, ale aby sa zachoval vzhľad a letové schopnosti, mali by byť riadne kŕmení, zapojení do výcviku, pustení na let. Maximálne obmedziť prístup k tretím osobám v holubníku, aby sa zabránilo nepríjemným následkom.

Lietajúce maďarské holuby: video

Recenzie o obsahu plemena

ÁNO BIRD S CHARACTER-CAM WATCH AS PISCUNS STÁLE V NESTE, A SUN TO HIM HAND-SO BEATS WING na dospelého! NENECHALI SA NIEKOĽVEK.
A.Nastin
//golubevod.moibb.ru/viewtopic.php?f=11&t=329&st=0&sk=t&sd=a&start=10#p9662

Šťastný Nový Rok, Miešanie, robíme také vrecúško červené, 1 vrecko prosa čierne, 1 vrecko prosa biele, 1 vrecko proso žlté, 1 vrecko wiki, 1 vrecko ciroku červené, 1 vrecúško ciroku, 1 vrece pšenice, 1 vrece ovsených vločiek, Kanárska zmes 3 vedrá, Teraz pridáme do tejto zmesi malý jačmeň, 2-3 krát mesačne pridávame šošovicu do zmesi, malý kukuričný hrášok, dávame kanabis raz mesačne,

Počas lievika pridáme ľanové semeno, repku

Minerál, Tehla, Shell po celý rok,

FWM
//golubevod.ru/index.php?showtopic=19899&p=334562

Loading...