Ako pestovať a pestovať uhorky odrody "Semcross" t

Uhorka je takmer 98% vody. Pri pohľade na túto zelenú zeleninovú zeleninu je ťažké pochopiť, odkiaľ pochádza z takej sily, ktorá je schopná pojať tak nádhernú chuť, jedinečnú chuť a celý rad užitočných živín pre ľudí. Medzitým človek pomáha tejto zelenine kultivovať, prinášajúc všetky nové odrody. Ako napríklad "Semkross", už mal čas vyhrať srdcia a postele mnohých pestovateľov zeleniny.

Popis odrody

"Semcross", ktorý je hybridnou uhorkou, absorbuje mnoho pozitívnych vlastností, medzi ktorými je jednou z najdôležitejších absencia horkosti v ňom. A na genetickej úrovni. To znamená, že bez ohľadu na rastové podmienky, nikdy nebude chutiť horké.

Viete? Kultivovaná uhorka, špeciálne pestovaná človekom pre jeho stôl, existovala na Zemi najmenej šesť tisíc rokov.

Okrem toho sa táto odroda vyznačuje skorou zrelosťou, vstupujúcou do obdobia plodenia 40-43 dní po prvých výhonkoch. Ďalšou veľkou výhodou tohto typu uhorky je jej odolnosť voči chorobám veľkých uhoriek.

Zároveň má vynikajúcu chuť ako v čerstvom, tak v solenom, nakladanom a inom druhu konzervovania zeleniny. To je hlavne opelené včely, ktoré ochotne lietajú na malé, ale voňavé žlté kvety. Listy tejto zeleniny nie sú príliš veľké, radikálne zelené a nie ako vrásčité ako ostatné uhorky. Pohroma rastliny nie sú dlhé, ale sú rozvetvené, aj keď nie sú, aby tento uhorka vodca okrem iného podľa tohto ukazovateľa.

Charakteristiky a výnosy ovocia

Samotné ovocie rastliny uhorky, nazývanej greeny, váži v priemere 80-90 g s dĺžkou 9 až 11 cm, má tvar vretena v tvare vzácnych, ale skôr veľkých hľúz. Jeho hustá zelená farba sa riedi svetlými pruhmi a veľkými škvrnami.

Oboznámte sa s nuansami pestovania takýchto hybridných odrôd uhoriek ako "Claudia", "Herman", "Kibriya", "Berendey", "Aquarius", "Kytica", "Green Stream", "Ecole", "Merenga", "Buyan" , Crispina, Amor, Spino, Mama's Favorite, Shosh, Miranda, Moskovské noci a Malý chlapec.

Ďalšou hlavnou výhodou tejto odrody je vysoký výťažok. Z 1 námestia. m otvorená zem, je schopný dať až tucet kilogramov.

Výber sadeníc

Ak neexistuje možnosť alebo túžba pestovať sadenice uhoriek, môžete sa uchýliť k službám tých, ktorí to robia na predaj. A tu, okrem hlavnej požiadavky - záruka, že navrhované sadenice patria do odrody "Semcross", by sa mali brať do úvahy aj iné nuansy.

Napríklad, aby boli sadenice pripravené na pestovanie v otvorenom teréne, je potrebné, aby sa v ňom objavil tretí list. Treba však vziať do úvahy ešte jednu vec. Sadenice môžu byť vysadené v pôde pod otvoreným nebom len po uplynutí nebezpečenstva mrazu.

Preto je potrebné, aby sa tieto dva body zhodovali: pripravenosť sadeníc a pripravenosť pôdy prijať semenáčiky bez akéhokoľvek ohrozenia. Zarastené sadenice po výsadbe v otvorenom teréne budú po dlhú dobu zranené, prispôsobené novým rastovým podmienkam a výhonok, ktorý sa nedokázal vyvinúť až do konca, môže dokonca úplne zomrieť.

Pôda a hnojivá

Podľa odborníkov, uhorky rastú na takmer každej krajine, aj keď dávajú prednosť ľahkej piesočnatej a hlinité pôdy s nízkou kyslosťou. Ale to je, keď príde na jednoduché prežitie rastliny. Ale aby sa dosiahol maximálny výnos zo zeleniny, mal by byť nad zemou, kde budú sadenice zasadené, aby pracovali tvrdo.

Odporúčame čítať o tom, aké druhy pôdy existujú, ako zlepšiť úrodnosť pôdy, ako samostatne určiť kyslosť pôdy v lokalite a tiež ako dezoxidovať pôdu.

Najprv musíte vziať do úvahy skutočnosť, že Je veľmi nežiaduce pestovať uhorky na parcelách, kde sa pestovali iné tekvicové rastliny. Pôda môže byť nositeľom rôznych infekcií nahromadených predchádzajúcou zeleninou.

Ale pre uhorky, pôda, na ktorej kapusta, paradajky, hrášok a zemiaky predtým vyrástol, je dokonalá. Na jeseň by mala byť pôda, na ktorej sa má zasadiť sadenice uhorky na jar, vykopaná a aplikovaná na univerzálne minerálne hnojivá a hnoj vo výške 1 l na 1 m2. m. A na jar, asi 10 dní pred výsadbou, musíte re-vykopať postele a pripraviť pôdu v podobe "buchta", Prečo rozložiť vrstvy:

 • ihličnaté piliny;
 • kompost;
 • rašelina;
 • slama;
 • humus s pridaním popola;
 • vrstva černozem najmenej 20 cm.
Je to dôležité! Na zaručenie úplnej bezpečnosti proti infekcii patogénnou infekciou, bezprostredne pred vysadením sadeníc do každej jamky, je potrebné naliať horúcu vodu.

Po vytvorení vrstiev počas dvoch dní pred výsadbou by sa pripravená pôda mala naniesť horúcou vodou ohrievanou na teplotu približne +80 ° C s prídavkom 1 čajovej lyžičky síranu meďnatého na každých 10 litrov. Na 1 námestí. m lôžok musí stráviť 3 litre roztoku. Táto operácia je potrebná na dezinfekciu pôdy.

Podmienky pestovania

Uhorka je svetlo milujúca a termofilná zelenina. Preto musia byť sadenice vysadené v dobre osvetlených priestoroch, ak je pôda už zahrievaná a teplota vzduchu je v rozmedzí + 15-17 ° C. Optimálna teplota pre rast a hojné plodenie uhorky je teplota vzduchu medzi +25 a +30 ° C s vlhkosťou najmenej 70%.

Táto zelenina preferuje vlhkú pôdu a potrebuje pravidelné zavlažovanie. Ale pred kvitnutím, zalievanie by malo byť vykonané v miernom množstve, a počas kvitnutia a počas plodnice, zalievanie by malo byť vykonané dvakrát tak hojne, čím sa jeho objem na 12 litrov na meter štvorcový. m každé dva dni. Zalievanie by malo byť vo večerných hodinách, s použitím teplej vody pri izbovej teplote.

Pestovanie z osiva na sadenice doma

Ak sú semená pred-pestované sadenice v chránenom teréne, je možné výrazne priblížiť nástup úrody v otvorenom priestore. Ale na to musíte dodržiavať jednoduché, ale povinné pravidlá.

Príprava semien

Zvyčajne sa semená uhoriek vysievajú doma v druhej polovici februára. Hoci tieto semená môžu byť skladované bez straty klíčivosti, až do desiatich rokov, odborníci sa domnievajú, že optimálny vek semien na siatie je dva až tri roky.

V závislosti od toho, kde boli získané semená odrody "Semcross", v distribučnej sieti alebo obstarané nezávisle, mali by byť pripravené na siatie. V prípade osiva skladov si pozorne prečítajte návod a presne ich dodržiavajte.

Ak sa semená zbierali doma sami, potrebujú preventívne opatrenia, ako aj preventívne opatrenia vykonávanie niekoľkých etáp ich prípravy na siatie, ktoré sú nasledovné: t

 • pri kalibrácii, počas ktorej sa semená nalejú do 3% roztoku chloridu sodného a plávajúce sa z nej odstránia a tie, ktoré zostanú na dne, sa odstránia a vysušia;
 • pri dezinfekcii s použitím 1% roztoku manganistanu draselného, ​​v ktorom sa semená namáčajú pol hodiny a potom sa premyjú teplou vodou a vysušia;
 • pri klíčení, pri ktorom sa semená uhorky položia na vlhkú bavlnenú tkaninu a udržiavajú sa tam, až kým stopka stonky nedosiahne 2 cm, na aktiváciu procesu sa môžu do vody pridávať biostimulanty;
 • pri vytvrdzovaní, ktoré spočíva v zasielaní naklíčených semien do chladničky na dva dni, na ktoré sú opatrne zabalené vo vlhkej handričke, ktorá bola na nej stále.

Obsah a umiestnenie

Optimálna kapacita na výsadbu naklíčených semien sa považuje za plastový pohár s priemerom 7 cm.

Je naplnený pôdou pre sadenice v zložení:

 • 40% trávnatej pôdy;
 • 40% nížinnej rašeliny;
 • 10% pilín;
 • 10% hnoja.

Môžete tiež pripraviť pôdu pre sadenice z:

 • 60% humusu;
 • 30% trávnatej pôdy;
 • 10% piesku.

Pri príprave týchto pôd sa musia pridávať v množstve 5 litrov:

 • superfosfát - 7 g;
 • síran draselný - 4 g;
 • močovina - 3 g;
 • síran horečnatý - 1 g.
Okrem tradičných plastových šálok môžete použiť aj ako miesta na pestovanie sadeníc:
 • rašelinové tablety;
 • piliny;
 • Plastová fólia vo forme plienky po zemi;
 • vaječné škrupiny;
 • a toaletný papier.

Hlavnou podmienkou pre umiestnenie všetkých týchto kontajnerov s rastúcimi sadenicami je svetlé a teplé miesto. Teplota by sa mala udržiavať na úrovni nie nižšej ako +20 ° C. Na zabezpečenie toho sa často používajú fytolampy, ktoré pri zamračených dňoch zachovávajú potrebné osvetlenie.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, kedy je najlepší čas na výsadbu uhoriek pre sadenice, ako aj to, ako pestovať uhorky pre sadenice.

Proces výsevu semien

V každom plastovom kelímku určenom pre sadenice by sa mala v spodnej časti vytvoriť otvor na odstránenie prebytočnej vody. Potom musí byť dno naplnené drenážou vo forme slnečnicového šupky alebo expandovaného ílu a naplniť pohár pripravenou pôdou na 4/5 objemu.

Viete? Zrkadlo utreté vo vnútri uhorky v kúpeľni sa nezmrazí.

Keď výhonky idú vyššie, bude potrebné pridať pôdu. Potom, čo prstom urobil zárez 2 cm v zemi, je potrebné do neho vložiť semeno a pokropiť ho pôdou.

Potom musíte naliať zeminu a zakryť ju plastovou fóliou, aby sa vytvoril skleníkový efekt. V tomto stave, pri teplote približne +25 ° C, by sa šálky mali uchovávať tri dni. Po otvorení listov sa teplota musí znížiť o päť stupňov.

Video: výsadba semien uhorky pre sadenice

Starostlivosť o sadenice

Asi mesiac sa semenáčiky uhorky pestujú doma.

Počas tejto doby sa kŕmia dvakrát:

 1. Pol mesiaca po prvom výhonku boli proklyutsya. Na tento účel by sa mali rozpustiť 3 litre destilovanej vody 20 g močoviny. Do každej nádoby s výhonkom treba naliať najmenej 100 ml roztoku.
 2. O týždeň neskôr sa kŕmenie opakuje. V tomto čase sa 15 g nitrofosfátu a 30 g drevného popola zriedi v 3 litroch vody. Po štyroch hodinách usadzovania a filtrovania sa vrchný obväz aplikuje rovnakým spôsobom ako v prvom prípade.

Aj keď uhorky milujú vodu, domáce sadenice nemôžu byť zvlhčované. Ich korene by mali byť len mierne vlhké. Voda sa sadenice podľa potreby s teplou vodou po usadení. Často na pestovanie vysoko kvalitných sadeníc je potrebné aplikovať spôsob osvetlenia, ktorý je nevyhnutný pre krátke svetelné dni, predĺžené oblačné počasie a nedostatok dostatočného priestoru na svetlých parapetoch. Doplnenie sa vykonáva pomocou fitinglampov, ktoré poskytujú dobré osvetlenie s malou spotrebou energie.

Je to dôležité! Pri použití doshochivaniya sadenice by mali byť napojená dvakrát tak často - ráno a večer.

Týždeň alebo desať dní pred výsadbou v otvorenom teréne sú semenáčiky semkrosovej uhorky spevnené, pre ktoré sú zriedkavejšie zalievané, čím sa teplota zníži o päť až sedem stupňov a potom ich vystavia v tieni bezvetria pod otvoreným nebom. Po 10 minútach sa kalenie postupne zvyšuje.

Video: starostlivosť o sadenice uhoriek pred výsadbou

Presádzanie sadeníc na zem

Najlepšie sadenice určené na presadenie do otvoreného terénu majú tri, maximálne štyri letáky. Ak existuje viac, potom sa takéto sadenice považujú za zarastené a musia sa pri vylodení prehĺbiť. Ale potom bude chorá a ťažko sa prispôsobí novým podmienkam rastu.

Optimálny čas na výsadbu sadeníc v otvorenom teréne prichádza pri stabilnej dennej vonkajšej teplote v rozmedzí + 21-23 ° C a nočná teplota by nemala klesnúť pod +18 ° C.

Pri presadení z kvetináčov na otvorenú pôdu sú sadenice vystavené vážnemu stresu. Preto by mal byť čo najhladší. Najjednoduchší spôsob, ako zasadiť sadenice na trvalé miesto v rašelinových nádobách. Oni sú jednoducho pochovaný v zemi bez rušenia závodu. Plastové kelímky úhľadne rezané pozdĺž dna a stien a odstrániť pôdne gule z nich. Umiestnením do dobre pripraveného vopred zaspávajte sadenice do listov listového listu.

Poľnohospodárska technológia pestovania semien v otvorenom teréne

Hlavným pravidlom, ktoré by sa malo dodržiavať pri pestovaní semien uhorky v otvorenom teréne, je potreba zahriať pôdu na +15 ° C a zaručiť neprítomnosť mrazu. Zasiatie semien v chladnejšej pôde nemá zmysel, pretože klíčia veľmi dlho, ak vôbec nezomrú.

Nie je však potrebné oddialiť siatie, pretože vrchol vývoja rastlín sa môže zhodovať s teplom v júli, v dôsledku čoho bude úroda neuspokojivá. Preto v rôznych regiónoch optimálny čas na siatie uhoriek prichádza rôznymi spôsobmi.

Vonkajšie podmienky

Pohodlná väčšina zo všetkých uhoriek cítiť na svetlom mieste, chránené pred vetrom a prievanom. A oblasti, kde uhorky rástli predtým, ako aj tekvicové rastliny a repa, sú pre nich veľmi škodlivé.

Vzhľadom k tomu, lôžok po výsadbe semien uhorky na nich sú pokryté polyetylénom vytvoriť skleníkový efekt s vysokou vlhkosťou, a tiež čas od času ponuky výhonky z horiaceho slnka sú pokryté rovnakým filmom, to je myšlienka, že je najvýhodnejšie pestovať uhorky celé leto v skleníku.

Často sa to deje so samoopelivými odrodami. Avšak, odrody uhoriek opelené včiel, na ktoré "Semcross" patrí, by mali byť na otvorenom počas kvitnutia.

Plocha vyhradená na pestovanie uhoriek by mala byť najprv pokrytá tenkou vrstvou kravského hnoja alebo kuracích trusov, po ktorej musí byť pôda vykopaná. Pre každý štvorcový meter lôžok sa odporúča použiť 5 kg organických hnojív. Je veľmi užitočné rozptyľovať drevený popol na povrchu zeme. Okrem toho by sa pôda mala dezinfikovať roztokom síranu meďnatého. Bezprostredne pred výsadbou sa na lôžko natiahnu dierky a drážky s hĺbkou 2 cm, ktoré by mali byť od seba vzdialené asi pol metra.

Proces výsadby semien v krajine

Ak chcete urobiť rovnú drážku na záhradnom lôžku s hĺbkou 2 cm, môžete na to použiť drevenú latu, ktorá by sa mala položiť na zem a mierne stlačiť. A vrtáky sú veľmi ľahké s vrtuľníkom.

Prečítajte si viac o tom, kedy je najlepšie pestovať uhorky v otvorenom teréne.

V pripravených dierach alebo drážkach sa semená dajú položiť do roviny a môžu byť ostré až do konca. Potom sú semená posypané malou vrstvou pôdy a mierne stlačené.

Video: proces výsadby semien v krajine

zalievanie

Pokiaľ sú vysadené semená pod krytom filmu vo vlhkej atmosfére, nemusia byť napojené. To však vôbec neznamená, že počas tohto obdobia nie je potrebné kontrolovať pôdnu vlhkosť. Ak z nejakého dôvodu pôda vyschne, okamžite to povedie k smrti sotva odpružených výhonkov.

Je to dôležité! Zalievanie uhoriek pestovanie pod otvoreným nebom by mala byť voda, ktorej teplota nie je nižšia ako +18. ° С, Chladiaca voda významne zhoršuje schopnosť koreňového systému absorbovať živiny.
Uhorky milujú vlhkú pôdu, ale nemajú radi zamokrenie. Preto v období dažďov nie sú napojené. A počas vegetačného obdobia, keď je suché počasie, zelenina sa zavlažuje každé dva až tri dni. Najužitočnejšie zalievanie ráno alebo večer pri západe slnka.

Uvoľňovanie a odstraňovanie pôd

Korene uhorky sa nachádzajú v blízkosti povrchu zeme, takže nie je možné uvoľniť zem okolo tejto rastliny. Plevel, ktorý vyrástol vedľa, bude musieť byť odstránený ručne. Aby sa tomu zabránilo, musí byť pôda okolo uhoriek mulčovaná pilinami, slamou alebo senom.

Okrem toho táto podstielka chráni dozrievajúce plody pred kontaktom s mokrou pôdou. Aby sa korene, ktoré sa nachádzajú v blízkosti povrchu zeme, nestali holé, je veľmi užitočné vykonávať hilling, ktorý okrem ochrany koreňov zo slnka stimuluje vznik nových procesov.

Hilling sa vykonáva, keď stonka uhorky stúpa do výšky štvrtiny metra a potom sa operácia podľa potreby opakuje.

pasynkovanie

V prvej polovici leta môžu byť uhorky posvätné, to znamená odstrániť listy a vaječníky, ktoré sú tvorené v pazuchách listov. Táto operácia pomáha zlepšovať osvetlenie kríka a prostredníctvom prerozdeľovania živín v kríku zvyšuje jeho produktivitu, pričom tvorí mnoho ženských kvetov na bočných výhonkoch.

Bude užitočné pre vás čítať o tom, kedy a ako držať uhorky.

Strhnite rastlinu po piatom až šiestom liste. Podľa odborníkov je však takáto manipulácia účinná pre odrody v polovici sezóny av neskorých dozrievaniach. Pokiaľ ide o skoré dozrievajúce odrody, ku ktorým patrí aj semcross, potom je pre nich štadión nevýhodný.

Podväzkový pás

Na zníženie rizika infekcie plesňovými chorobami a na zjednodušenie starostlivosti o rastliny v otvorenom teréne by mali byť uhorky stonky dlhé viac ako 30 cm zviazané.

Video: uhorka podväzok To sa vykonáva pomocou zvislého alebo vodorovného priehradového nosníka, ktorý je dvojicou dvojmetrových stĺpov, medzi ktorými sa rozprestiera niekoľko radov drôtov alebo lanov v intervaloch jednej štvrtiny metra.S pomocou úzkych pásikov z mäkkej bavlnenej tkaniny sú stonky opatrne a následne zviazané do radov drôtov alebo lana.

Je to dôležité! V žiadnom prípade nemôžete stláčať stonky počas podväzku.

Top dressing

Existujú dva spôsoby, ako kŕmiť rastliny uhorky - koreň a list. Prvá metóda sa odporúča v teplom lete, keď koreňový systém zvláda svoje povinnosti.

V chladnom a daždivom lete korene nie sú tak účinne absorbujú živiny z pôdy, a rastlina musí byť kŕmené cez listy. Ktorý mimochodom vôbec nezrušuje kŕmenie koreňov, ktoré treba len trochu znížiť.

Počas sezóny by sa rastliny uhorky mali niekoľkokrát oplodniť:

 1. 15 dní po objavení sa prvých výhonkov. Pôda hnojiva sa vykonáva čerstvým kuracím hnojom, zriedeným vodou v pomere 1:15. Toto hnojivo môže byť nahradené močovinou, superfosfátom a síranom draselným vo forme proporcionálnej zmesi každej zo zložiek.
 2. Od začiatku kvitnutia sa na hnojivo používa zelená tráva naplnená vodou alebo dusičnan draselný (20 g), dusičnan amónny (30 g) a superfosfát (40 g) v zmesi.
 3. Počas maximálneho rastu plodín sa hnojivo vyrába infúziou zelenej trávy alebo močoviny, z ktorých 50 g sa zriedi v vedre s vodou.
  Naučte sa, ako kŕmiť uhorky po výsadbe v krajine, rovnako ako počas kvitnutia a plodenia.
 4. Pár týždňov po predchádzajúcom obliekaní sa použije dvojdňová infúzia lámaného sena alebo pohára dreveného popola, ktorý sa naleje do vedra s vodou.

Video: čo a kedy nakŕmiť uhorky Pri aktívnom plodení je veľmi účinné hnojenie popolom, ktoré by sa malo vykonávať každý týždeň.

Škodcovia, choroby a prevencia

Semkrosové odrody sú odolné voči najbežnejším chorobám uhoriek. Samozrejme neexistuje stopercentná záruka proti infekcii ich chorobami alebo invázia škodcov na ne.

Prečítajte si viac o tom, ako sa vysporiadať so škodcami a chorobami uhoriek.

Najčastejšie sú postihnuté uhorky:

 1. Múčnatka, čo je škodlivé huby, čo vedie k zožltnutiu listov a ich pádu. Toto ochorenie je vyvolané nadmerným zavlažovaním, nadmernou koncentráciou dusíkatých hnojív a vysokou vlhkosťou, preto sa vo forme profylaxie odporúča optimalizovať aplikáciu zavlažovania a hnojív. Ako ošetrenie by mali byť infikované kríky posypané popolom a úplne choré by mali byť odstránené a zničené.
 2. Sivá hnilobaktorý je vyjadrený v šedých škvrnách na listoch a dotyk rovnakej farby na plodoch. Choré rastliny by mali byť posypané dreveným popolom a zastaviť zalievanie.
 3. Koreňová hniloba, čo vedie k rozpadu stoniek a smrti koreňového systému. Ako ošetrenie, postihnuté oblasti by mali byť posypané dreveným popolom, a zalievanie by malo byť vykonané bez namáčania stonky. Pre prevenciu je potrebné dezinfikovať pôdu pred výsadbou zeleniny.
 4. Spider mitečo vedie k zožltnutiu listov a ich vysušeniu.
 5. Gourd Melondeformovanie hornej časti rastliny, čo vedie k jej vysušeniu. Veľmi dobrá pomoc v boji proti tomuto škodcovi lienky.

Zber a skladovanie

Frekvencia zberu zelených závisí od ich ďalšieho použitia. Konzervovanie napríklad vyžaduje ovocie, ktoré dosahuje maximálnu dĺžku 10 cm. Zelentsy sú vhodnejšie na solenie - do 18 cm, ale šalátové uhorky by mali dosiahnuť počiatočnú veľkosť 12 cm.

Naučte sa ukladať uhorky na zimu.

Počas aktívneho plodenia sa plody musia zbierať v intervaloch najviac dvoch dní. Ale je lepšie ich odstrániť z kríkov dvakrát denne. Čím častejšie sa plody zbierajú, tým viac sa vyskytujú malé greeny na konzervovanie a čím menej sa zberajú, tým úspešnejšie uhorky rastú na veľkosť potrebnú na solenie alebo šaláty.

Pri zbere na oddelenie zelených od riasy je potrebné odstrániť stonku z kríka. Preto je najlepšie použiť nôž na tento účel, vyhýbať sa zášklbom, otáčaniu a otáčaniu rias. Najlepší čas na zber ovocia je ráno alebo večer. Rezané uhorky musia byť rýchlo umiestnené na tienistom a chladnom mieste. Vzhľadom k tomu, že zelené listy na dlhú dobu nie sú zachránené, sú solené alebo konzervované po zbere. Avšak pár týždňov na predĺženie životnosti skleníkov je stále možné.

Môžu byť napríklad vložené do plastového vrecka, ktoré zaručuje čerstvosť skleníkov po dobu piatich dní. Ovocie vydrží ešte dlhšie, ak sa na nich ponechajú stonky a potom ich položia na dno hrnca alebo môžu s týmito stonkami stonky systematicky meniť vodu.

Nie je to zlé je zachovanie čerstvosti uhoriek aj mimo chladničky, ak sú dobre umyté, potom pokryté vrstvou vaječného bielka a sušené.

Tam je ďalší populárny spôsob, ako zachovať Zelentsa v čerstvom stave. Sú uložené vo vzduchotesnej drevenej nádobe a so záťažou, ktorá je k nej pripojená, sú spustené na dno hlbokého prúdu. Za predpokladu, že prúd v zime nezmrzne na dno, zeleň poteší svoju sviežosť v zime.

Možné problémy a odporúčania

Často sa stáva, že rastliny nepodliehajú žiadnym chorobám ani invázii škodcov, ale napriek tomu majú z nejakého dôvodu žlté a padajúce vaječníky.

Môže k tomu dôjsť, keď:

 • zle zvolené miesto pristátia, ktoré je zaplavené dažďom a je v tieni;
 • príliš kontrastné denné a nočné teploty;
 • nadmerne vysoké alebo nízke teploty okolia;
 • zalievanie studenou vodou;
 • riedke zavlažovanie;
 • nadmerné množstvo bočných výhonkov;
 • nedostatok minerálov v pôde.

S odstránením týchto dôvodov sa rastliny rýchlo vrátia do normálu a vychutnajú si dobrú úrodu. Často sa stáva, že uhorka kríky pre žiadny zjavný dôvod začať žltej a curl listy.

Môže k tomu dôjsť, keď:

 • nesprávny algoritmus zavlažovania, keď je buď príliš zriedkavý, alebo častý, ale skromný, v dôsledku čoho sa rastlina stáva dehydratovanou;
 • nedostatkov výživy, najmä v prípade nedostatku dusíkatých hnojív;
 • podchladenie, ktoré spôsobuje stres v zelenine a vedie k zožltnutiu listov;
 • popáleniny získané po dennom zalievaní, keď kvapky vody padajú na listy, sústreďujú slnečné lúče a spaľujú listy;
 • nízka vlhkosť vzduchu, ktorá provokuje rastlinu, aby otočila listy do trubice, aby sa zmenšila oblasť odparovania.

Pri včasnom odstránení týchto problémov by sa životne dôležitá činnosť uhoriek mala stať normálnou. Obľúbená zelenina pre všetkých nie je tak ťažké rásť. Ako teplomilná rastlina však vďačne odpovedá nielen na teplo zeme a vzduchu, ale aj na teplo ľudských rúk, ktoré na ňu reaguje chutnou, voňavou a jedinečnou chuťou na plodinách zubov.

Pozrite si video: Papriky, vysazování, pěstování podle pana Jana Meisla na (Február 2020).

Loading...