Holuby kapely Volga: vlastnosti, vlastnosti

Staroveké pramene Mezopotámie, ktoré sú staršie ako 5 tisíc rokov, obsahujú prvé príbehy o holubov. A egyptské pohrebisko ukladá pozostatky týchto vtákov ako posvätné vtáky. Po tisícročia žijú holuby vedľa človeka a menia sa s ním.

História chovu

Relatívne mladé plemeno stuhy Volhy vyšľachtené ruskými chovateľmi (chovateľmi holubov) na začiatku 20. storočia prechádzaním cez Volhu červeno-prsia, Syzran vislokryly a Rzevevsky holuby.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, aké choroby môžete získať od holubov, ako zistiť pohlavie holuba, akú očakávanú dĺžku života holubov vo voľnej prírode a doma, ako správne a spoľahlivo odradiť holuby z balkóna, kde môžete vidieť holubov mláďat holubov a spôsob, akým holubica predtým pracovala. ,

Tieto vtáky sú považované za jedno z najznámejších a najkrajších plemien. Ich vzhľad sa dlho spomína a obyvatelia mesta ani vidieka nie sú zvyknutí na oko. Holuby sú obdarené zvláštnou štruktúrou tela a nezvyčajne jasným perím. Po odmietnutí chvostového peria, ukazovaní hrdého, istého držania tela a pokojného správania, ďalej zdôrazňujú svoj postoj k veľkolepému vzhľadu. Mimoriadny záujem o ne majú odborníci z medzinárodných výstav.

Stojí za to povedať, že tieto vtáky sú nenáročné na podmienky bývania a jedla, vykazujú dobré letové vlastnosti, stávajú sa vynikajúcimi rodičmi pre svoje mláďatá.

Je to dôležité! Samičky všetkých druhov holubov neskladajú vajíčka samé. Na to potrebujú aspoň viditeľnú prítomnosť samca. V zajatí sú podvedení pomocou zrkadla.

Externé funkcie

Páska Volga má priemernú veľkosť, majestátnu postavu a krásnu farbu gamutu perie. Charakteristické pre plemeno sú tieto znaky:

 • hlava v tvare matice, plochá koruna;
 • čelo je relatívne široké, zaoblené, strmé klesá k základu zobáku;
  Bude užitočné, ak sa dozviete o vlastnostiach chovných a kŕmnych holubov, ako aj o tom, ako vybaviť holubicu.
 • oči sú tmavé, stredne veľké;
 • viečka úzke, hladké, bledé mäso;
 • zobák krátky, špicatý, husto uzavretý, svetlo ružový odtieň (niekedy je medzera);
 • ceramum mäkký, nerozvinutý, mäsový;
 • krk je stredne dlhý, plný, krásne klenutý;
 • hrudník konvexný a široký;
 • chrbát je široký, ale krátky, naklonený smerom k chvostu;
 • krídla visiace, tzn. nižšie ako chvost, zložené z krídlového peria;
 • chvost je široký, plochý, zdvihnutý a pozostáva z riadiaceho peria (12-16 kusov);
 • nohy krátke, pokryté perím;
 • mäsové pazúry;
 • štíty majú farbu hlavného peria;
 • perie biela, príležitostne žlto-biela;
 • chýbajú pásy.

Je to dôležité! Páskové holuby okolo veku 1 si vyberú kamaráta na celý život. Muži a ženy sa často prejavujú navzájom oddanými pocitmi: čistia perie, dodávajú jedlo, sedia na dlhé obdobia vedľa seba. Neoddeľujte vytvorený pár úmyselne alebo bez úmyslu!

Výkonnosť lietadla

Úplný obraz letových vlastností holubov sa prejavuje neustálym a správnym tréningom a dobrými podmienkami. Volha pás vykazujú vysoké letové vlastnosti kruhového pomalého letu trvajúceho 2-3 hodiny (niekedy aj dlhšie), schopný vyliezť do väčšej nadmorskej výšky.

Rozsah farieb

Farebné spektrum tohto plemena má jasné hranice, bohatú, hladkú a brilantnú textúru. Čerešňa (zriedka žltá) bude hlava, krk, hrudník, chrbát, nadhvoste a chvost holubov. Biele perie obdarovaná mandibula, hrdlo, líca, obočie, krídla, brucho a nohy pernatých jedincov.

Viete? Zo všeobecného zoznamu druhov holubov vystupujú valce Birmingham. Úžasné vtáky vykonávajú flip (niekedy celú sériu) počas letu. Chovatelia tvrdia, že valce milujú tieto triky.

Perie krku a hrudníka sa leskne s odlivom. Povinným prvkom chvosta je prítomnosť bieleho pruhu širokého 1-2 cm, ktorý prechádza cez chvost vo vzdialenosti 0,5-1 cm od jeho konca. Nepopierajte si potešenie z komunikácie s neuveriteľne krásnymi a nenáročnými chovnými holubmi kapely Volga.

Viete? Holuby majú nanikalny vízia. Slnečné lúče, záblesk blesku, prúd iskier z elektrických zváracích strojov a dokonca záblesky laserov nepoškodzujú sietnicu oka vtákov. Spojivové tkanivo, ktoré má schopnosť meniť svoju hustotu, pomáha chrániť sietnicu pred škodlivými stimulmi.

Pozrite si video: Aké vlastnosti majú materiály na výrobu duší? (Február 2020).

Loading...