Ako rýchlo zlomiť prepelice vajcia

Křepelčí vajcia sa často používajú vo varení av kozmetike (na výrobu masiek), ako aj na detskú výživu, najmä pre deti trpiace diatézou. Zároveň ľudia často čelia problému - ako ich rozbiť tak, aby sa malé kúsky škrupiny nedostali do jedla.

Zvážte, aké metódy existujú.

Užitočné vlastnosti prepeličných vajec

Tento výrobok je v Japonsku vysoko cenený a dokonca zahrnutý do povinnej diéty školákov. Vajcia prepelice majú množstvo užitočných vlastností: t

 • v dôsledku vysokej koncentrácie vitamínov B a iných prospešných látok stimulujú duševný vývoj u detí, stimulujú mozgovú aktivitu u dospelých;
 • zlepšiť fungovanie centrálneho nervového systému;
 • posilniť telo, prispieť k jeho uzdraveniu po chorobách a operáciách;
 • užitočné počas tehotenstva, pretože obsahujú kyselinu listovú a veľa železa, pričom dve vajcia z mäkkého varu ráno znižujú prejav toxikózy tehotných žien;

 • obsahujú antioxidanty, prispievajú k ochrane mládeže;
 • sú prevencia rakoviny;
 • užitočné pre videnie, pretože obsahujú veľa vitamínu A;
 • normalizovať hormóny;
 • hypoalergénne a zlepšili stav bronchiálnej astmy;
 • zvýšenie reprodukčných funkcií u mužov a žien.

Je to dôležité! Existujú kontraindikácie pre použitie tohto výrobku s kameňmi v žlčníku, vysoký cholesterol, diabetes. V tomto prípade by ste sa pred zavedením tohto výrobku do vašej stravy mali poradiť s lekárom..

Ako rozbiť prepeličie vajíčko

Existuje niekoľko spôsobov, ako rozbiť surové prepeličie vajcia a šupky varené škrupiny:

 1. nožnice, Existujú špeciálne nožnice pre rezanie ich škrupiny. Na jednom konci je oválny otvor, do ktorého sa vkladá vrch vajca, a odrezaný druhým koncom nožníc, ktorý má trojuholníkový tvar. Ukazuje sa, že ide o upravený strih.
 2. nôž, Surové vajíčko je porazené v strede nožom. Potom odrežte fóliu v mieste rozdelenia špičkou noža a rozdeľte škrupinu a nalejte jej obsah do nádob. Na pitie je najlepšie odrezať vrch ostrým nožom a odsať obsah.
  Neodhadzujte shell, zistite, ako je to užitočné.
 3. Nožnice na manikúru, Po prvé, mušle sú opatrne prepichnuté nožnicami na manikúru a potom sú opatrne vyrezané.
 4. ocot, Táto metóda sa odporúča pre veľké množstvo vajec. V tomto prípade sa vložia do sklenenej alebo smaltovanej misky a nalejú 9% octom. Za 30 minút sa všetka škrupina rozpustí a zostane len na odrezanie membrány.
 5. Piercing pred varením, Ak prepichnete škrupinu pred varením ihlou, potom sa ľahko čistí.
 6. Čistenie varených vajec, Mal by byť zvinutý na tvrdom povrchu stola, alebo môžete len dobre pokrčiť vo vašich rukách. Potom je potrebné vyzdvihnúť prasknutú škrupinu s filmom a vyčistiť.

Ako čistiť prepeličie vajíčko: video

Ako piť prepeličie vajcia

Prepelice nie sú veľmi citlivé na salmonelózu a iné infekcie, takže pravdepodobnosť infekcie z ich surových vajec je veľmi nízka. Z výrobku, ktorý nebol podrobený tepelnému spracovaniu, telo absorbuje mnoho prvkov v plnej miere. Užívanie sa odporúča vykonávať ráno nalačno do 30 minút pred príjmom potravy, opláchnuť tekutinou - vodou alebo šťavou.

Viete? Starovekí Egypťania prepelili obraz obrazu "in" a "y". A v Ázii, od staroveku, prepelice boli použité nielen na kulinárske účely, ale aj ako boj a speváci.

Pred použitím sa odporúča dobre umyť pod tečúcou teplou vodou a mydlom. Pri praní tento krehký predmet silne nestláčajte. Trhliny a zárezy v škrupine môžu prispieť k prenikaniu mikróbov a baktérií. V tomto prípade je lepšie variť pokrm s tepelným spracovaním, napríklad miešané vajcia.

Škrupina sa neodporúča vyhadzovať a krájať a jesť. V ňom je veľa vápnika a jeho príjem pomôže eliminovať krehkosť nechtov a vlasov, nespavosť, urtikáriu, posilnenie kostí. Ak kvapkáš niekoľko kvapiek citrónovej šťavy na tento prášok alebo pridáš trochu rybieho oleja, jeho účinnosť sa zvýši.

Je to dôležité! Vajcia prepelice sa skladujú najviac 60 dní od okamihu, keď boli prijaté od vtákov. Ak chcete kúpiť za požitie tohto produktu, budete potrebovať len čerstvé od dobre zavedených predajcov a sledovať skladovateľnosť.

Individuálna neznášanlivosť na surové prepeličie vajcia je veľmi zriedkavá, ale ak sa podávajú deťom prvýkrát, mali by ste začať s malým množstvom a sledovať stav dieťaťa. Keďže v prepeličkách je malá šanca na kontamináciu salmonelózou, deťom do troch rokov sa odporúča, aby ich pripravili na tepelné ošetrenie. Okrem toho sa proteín a železo lepšie absorbujú z vareného produktu.

Denný príjem dvoch surových prepelíc po dlhú dobu priaznivo ovplyvňuje zdravie a vzhľad. Najlepšie je však dodržiavať normy odporúčané odborníkmi:

 • Deti od 1 do 3 rokov - 1-2 kusy počas dňa;
 • deti 3-8 rokov - 2-3 kusy;
 • deti 8-12 rokov - 3-4 kusy;
 • dospievajúci vo veku 12-18 rokov - 4 kusy;
 • dospelí vo veku 18-50 rokov - 5-6 kusov;
 • dospelí 50 rokov a viac - 4-5 kusov.

Viete? Pri nepretržitom používaní odporúčaných štandardov u ľudí dochádza k výraznému zlepšeniu zdravia. V tomto prípade sa odporúča, aby pacienti s bronchiálnou astmou konzumovali najmenej 120 kópií a na obnovenie sexuálnych funkcií by mali jesť najmenej 130 kusov. Ak chcete zachovať mladosť a zlepšiť vzhľad, musíte jesť najmenej 330 kusov.

Jesť surové prepeličie vajcia môžu pomôcť zlepšiť vašu pohodu a vzhľad. Je ľahké ich rozbiť a poznať niektoré črty tohto procesu. Pri odbere surového produktu musíte monitorovať jeho čerstvosť a integritu, dodržiavať odporúčané miery spotreby.

recenzia

Dobré popoludnie, drahí jedlíci, ako osoba, ktorá nie je cudzinec prepeličiť vajcia, dá trochu rady pre začiatočníkov: ak sa chystáte na výrobu miešaných vajec z prepeličných vajec, musíte najprv rozbiť požadovaný počet vajec do nejakého kontajnera a potom ho naliať na vyhrievanú panvicu, pretože ak to urobíte ako obvykle u kurčiat, potom prvé vajce môže byť prevarené a posledné je ešte surové.

Možno niekto hodí recept na nakladané prepeličie vajcia? V obchode som videl údené nakladané kuracie vajcia. Veľa šťastia všetkým! Konstantin, Minsk.

BigFish_16ch
//forum.onliner.by/viewtopic.php?t=3908625#p36144735

Sergey ... Skôr, pred nožnicami, ja osobne rozbil prepelice vajcia s jednoduchým nožom, hlavná vec je štrajk ostro s určitou silou a presnosťou ...

A aby som bol úprimný, nemám naozaj rád nožnice, často mušle padajú do nádoby na rozbité vajcia, z nejakého dôvodu sa to stalo menej často s nožom.

Laima
//pticedvor-koms.ucoz.ru/forum/13-113-55706-16-1413979359

Loading...