Ktorá podlaha je lepšie robiť v kurníku

Bez ohľadu na to, aké kurčatá si uchovávate (mäsové alebo vaječné plemená), aby ste dosiahli maximálnu produktivitu vtákov, musíte pre nich vytvoriť dobré podmienky. Existujú určité požiadavky na to, čo by malo byť priestorom pre chov domácich vtákov. V článku sa budeme rozprávať o tom, ako robiť podlahu v kurníku, aby sa vtáky cítili pohodlne a bezpečne.

Podmienky chovu kurčiat v kurníku

Podmienky pre kurčatá rôznych plemien budú mierne odlišné.

Pre každého však existujú základné pravidlá:

 • dom musí byť vždy čistý;
 • miestnosť by mala mať okná, ktoré sa ľahko otvárajú pre ventiláciu. V prípade ich absencie je potrebné vybaviť vysokokvalitný systém vetrania;
 • udržiavanie potrebnej teploty a vlhkosti v kurníku (v závislosti od plemena vtákov). V podstate kurčatá ľahko žijú v nevykurovaných miestnostiach. Ak je však vaším cieľom najvyššia produktivita, je potrebné vykurovanie. Optimálna teplota vzduchu v kurníku je + 21-25 stupňov. V zime by nemala klesnúť pod + 10-15;
 • ďalšou dôležitou podmienkou pre dom je otvorený priestor. Preplnenie ohrozuje infekcie a dokonca epidémie, oslabenie imunity vtákov. Coop zaberajú 2 až 3 vrstvy na 1 štvorcový. m štvorcový;
 • ak sú kurčatá prevádzkované celoročne, je potrebné zabezpečiť, aby sa v dome zachovali denné hodiny. Ak sú v lete okná, svetlo, ktoré nimi preniká, bude stačiť. V zime sú potrebné ďalšie svetelné zdroje. Svetelný deň by mal byť 14-16 hodín.
Upratovanie v dome by sa malo vykonávať pravidelne. Najmenej raz ročne by malo byť všeobecné upratovanie miestnosti. Raz za 2 mesiace - dezinfekcia špeciálnymi prostriedkami, chemickými alebo organickými (kyselina chlorovodíková s manganistanom draselným, kryštalický jód, "Monclavite", "Baktericíd", "Virotsid" atď.)

Zistite, čo je to fermentovaný kurací vrh.

Pre pohodlie sliepok by mal byť dom vybavený:

 • bidlá umiestnené v rôznych výškach so vzdialenosťou 40-50 cm od seba;
 • podávače - na 1 dospelú osobu by mali byť aspoň 10-15 cm;
 • objem konzumentov 5-6 l;
 • hniezda - 1 kus pre 5 osôb;
 • kúpele popola pre suché vtáky na kúpanie.
Podlaha by mala byť pokrytá slamou, senom, pilinami alebo inými materiálmi. V zime by mal byť o niečo hrubší ako v lete. Ak dom nie je vykurovaný, potom jeho vrstva by mala dosiahnuť aspoň 30-40 cm. Vrh musí byť vymenený dvakrát za mesiac (so zvýšenou vlhkosťou, môžete to robiť častejšie). Kuram musí chodiť, takže je dôležité pre nich vybudovať zastrešenie s tienením a prístreškom pred počasím. Na mieste pre chôdzu tiež potrebujú kŕmidlá a konzumenti.
Viete? Kurčatá sa môžu prepravovať len vo svetle. Aj keď čas vajíčka už prišiel, vták bude čakať na deň alebo svetlo, aby sa rozsvietilo.

Ako studená a teplá podlaha ovplyvňuje zdravie vtákov?

Podlaha v miestnosti pomáha udržiavať požadovanú teplotu domu, bez ohľadu na počasie vonku. Jeho kvalita a materiály, z ktorých sa vyrába, ovplyvňujú zdravie a vývoj vtákov a vykonávajú tiež 3 hlavné funkcie:

 • podporou;
 • Tepelné izolácie;
 • ochranný účinok.
Žijúci v kurníku s chladnou podlahou, v prvom rade porazí produkciu vajec vtákov. Ak sú vtáky držané v interiéri s teplou podlahou, vyznačujú sa silným imunitným systémom a vysokou produktivitou. Prakticky netrpia artritídou, pneumóniou, katarálnymi ochoreniami. Pri výbere podlahovej krytiny by sa mala uprednostniť bezpečná, odolná voči vlhkosti, odolná, nízka tepelná vodivosť, šetrné k životnému prostrediu.

Pavol v slepačom s vlastnými rukami

Podlahu v dome usporiadajte niekoľkými spôsobmi az rôznych materiálov. Ktorá možnosť voľby závisí od veľkosti miestnosti, jej usporiadania a materiálnych možností majiteľa. Pozrime sa na klady a zápory najbežnejších podlahových krytín - hlinené, betónové a drevené.

Prečítajte si aj informácie o tom, ako vybaviť podlahové usporiadanie nosníc.

Prízemné zariadenie

Prízemie - najjednoduchšia možnosť pre každého. Jeho výhodou sú nepochybne jednoduchosť a lacnosť. Táto možnosť má však viac nevýhod. Medzi nimi sú:

 • rýchle chladenie v chladnom období;
 • nedostatočná ochrana pred hlodavcami a škodcami;
 • ťažkosti pri starostlivosti, pretože taká podlaha môže často tvoriť nečistoty.
Na izoláciu špiny sa odporúča vytvoriť hlinené podlahy.

Podrobný návod na vykonanie tejto možnosti pokrytia je takýto:

 1. Odstráňte vegetačnú vrstvu.
 2. Zarovnajte základňu.
 3. Kompaktný s použitím tampera.
 4. Položte 10 cm vrstvu mastného ílu.
Ako dodatočná ochrana môže byť strešná krytina položená na hlinku v 1-2 vrstvách.

Zariadenie na betónové podlahy

Ďalšou spoločnou podlahovou možnosťou v dome je betónové tienenie. Vybaviť takú podlahu tiež nevyžaduje špeciálne znalosti a úsilie. Hlavné výhody betónovej dlažby - spoľahlivá ochrana pred hlodavcami a inými škodcami, ako aj životnosť (životnosť - cca 20 rokov). Je odolný voči vlhkosti, ohňu a kyselinám. Táto možnosť je však studená a vyžaduje povinné otepľovanie. Podstielka s betónovým poľom môže byť vyrobená z prírodného dreva (štiepky, slama, seno, rašelina atď.) A syntetických materiálov. Betónovanie podlahy je nasledovné:

 1. Zarovnajte povrch.
 2. Položte vrstvu štrku alebo drveného kameňa (2-3 cm).
 3. Nainštalujte obvodové obmedzovače.
 4. Nalejte betónový roztok pripravený v pomere 4 nádoby s pieskom na 1 vedro cementu s prídavkom vody. Roztok by mal byť kvapalný v konzistencii.
 5. Povrch hladidla dreva vyhladzujte.
 6. Nechajte podlahu nastaviť na týždeň.
Je to dôležité! Ak položíte drevené dosky na povrch betónovej dlažby, potom sa vyjde najlepšie poschodie domu. Bude spoľahlivo chránený pred hlodavcami a zároveň teplý.

Drevené podlahy

Drevené podlahy sú považované za najlepšiu možnosť. Je teplá a nevyžaduje usporiadanie podstielky. Jeho prednosťami sú tiež šetrnosť k životnému prostrediu, jednoduchosť a rýchlosť vybavenia, ako aj jednoduchosť výmeny a možnosť rôznych možností ohrevu.

Toto poschodie má však niekoľko nevýhod:

 • vystavenie plesniam a iným mikroorganizmom, ktoré zhoršujú hygienický stav miestnosti;
 • Veľmi horľavý;
 • možnosť poranenia labiek vtákov s nesprávnym zaobchádzaním.
Drevené dosky môžu byť inštalované len na základoch. Pre usporiadanie drevených podláh bude potrebné dosky s hrúbkou 25 cm, tyče s prierezom 100 x 100 mm, klince, cement, píla, kladivo, tehly.

Nezávisle vyrábať kurník na letnej chate, vybaviť, aby krásny dizajn a vetranie.

Dosky sú umiestnené pod miernym sklonom pre pohodlie čistiacich prác. Ako vyzerá krátky návod na drevenej podlahe:

 1. Položte rovnobežne s polenami na základoch.
 2. Prípadne ležať medzi pásmi expandovaného ílu.
 3. Kolmo na lag položte dosky tak, aby kĺb padol uprostred guľatiny.
 4. Poraziť dosky na zaostávanie.
 5. Spracovať strom s vodou odpudzujúcimi roztokmi.
 6. Podlahu namažte vápennou maltou na ochranu pred škodcami.
Je to dôležité! Pri pokládke drevených podláh je potrebné zabezpečiť, aby neexistovali žiadne prvky, ktoré by mohli poraniť vtáky, ako sú klince, uzly, ostré hrany atď.

Ako rýchlo zahriať podlahu v kurníku

Ohrievanie je možné vykonať pokládkou podstielky z rôznych materiálov. Výška by mala byť od 10 do 30 cm, v závislosti od ročného obdobia. Najobľúbenejšie možnosti vrhov sú organické materiály - slama, piliny, rašelina, seno, mach, šupka z kukurice. Piliny, slama a seno sú považované za najbežnejšie materiály pre rýchlu a ekonomickú izoláciu podlahy. Najúčinnejšia je rašelina z machu a machu. Pri chôdzi na nich sú labky vtákov teplé. Okrem toho dokonale absorbujú pachy a vlhkosť. Slama udržiava teplo dlhšie a piliny sa nerozpúšťajú. Piliny je vhodné používať len v kombinácii s hoblinami a senom. Aby sa spojili všetky tieto pozitívne vlastnosti, vytvorte zmiešaný vrh. Napríklad si vezmú 3 časti triesok, 1 časť pilín, pridajú k nim rašelinu a na vrch sa naleje vrstva slamy. Podlaha môže byť tiež potiahnutá lôžkom zo syntetických materiálov (fermentované formulácie), zakúpené v špecializovaných predajniach.

Video: ako urobiť teplú podlahu v kurníku

Ako sa starať o náter

Organický vrh by mal byť vymenený aspoň dvakrát za mesiac. Je úplne odstránený a zlikvidovaný a na miesto je umiestnený nový. Môžete tiež naliať nové vrstvy na staré. Úplná výmena je vykonaná na jar. Stelivo z fermentovaných formulácií sa mení raz za 2-3 roky. Stelivo je umiestnené na čistej, dobre vysušenej podlahe.

Viete? Napriek všeobecne prijatému názoru o malom mozgu kurčaťa a jeho jednoduchej štruktúre sa dospelý človek môže zapamätať asi 100 ľudí, rozpoznať svojho majiteľa v dave vo vzdialenosti 10 metrov, orientovať sa v čase a ľahko sa naučiť veľa príkazov.
Ak je podlaha uzemnená, potom sa pri výmene podstielky odstráni aj jej horná časť impregnovaná pachom a trusom. Zbavia sa vône rozptýlením preosiateho dreveného popola na podlahe (1 vedro 5-6 m2). Drevená podlaha pri výmene podstielky opäť pokrytá vrstvou vápna. Aby kurčatá potešili svojho hostiteľa vysokou produkciou vajec, chutným mäsom a dobrým zdravím, musí sa postarať o dôstojné podmienky pre svoje bývanie. Môžete vytvoriť pohodlné podmienky pre vaše vtáky vlastnými rukami a bez zvláštneho úsilia. Hlavnou vecou je riadiť sa pokynmi a dodržiavať všetky vyššie uvedené požiadavky.

recenzia

Moja osobná rada nie je robiť drevenú podlahu. Necháte kurčatá chodiť na čerstvý vzduch, že? V kurníku budú sedieť len na protestoch, takže v dobrom poschodí nemá zmysel. Urobte ho vhodným na čistenie nečistôt a iných bjaki a všetkých! Skontrolujte aj neprítomnosť trhlín v stenách v blízkosti podlahy tak, aby v zime nevyfúkli.
evgsek
//www.lynix.biz/forum/pol-v-kuryatnike#comment-180936

Podlaha musí byť betónová a teplá, ktorá sa tu vykuruje v dome bude teplá a suchá.
Leonid, 22
//www.pticevody.ru/t4988-topic#572869

Loading...