Najlepšie odrody červeného ríbezla pre strednú kapelu

Letoví obyvatelia často čelia problému výberu rôznych rastlinných rastlín, ovocných stromov alebo bobuľoviny. Dnes viedli výsledky šľachtiteľskej vedy k tomu, že človek si musí vybrať zo širokej škály odrôd - napr. Budeme hovoriť o najlepších odrôd červeného ríbezľa, alebo porichki, ktoré sú vhodné pre pestovanie v strednom pruhu.

"Alpha"

Ruskí chovatelia pracovali na šľachtení odrody „Alpha“, ktorá v roku 2009 získala plody stredne zrelé, To znamená, že prvé zrelé plody na ríbezle sa objavujú asi o 2 týždne neskôr ako najstaršie odrody.

Ríbezľový krík "Alpha" sa vyznačuje strednou veľkosťou a šírením. Bobule sú veľké - 0,9-1,5 g. Sú zaoblené. Vo farbe - svetločervená. Chuť ovocia je príjemná, sladká a kyslá, podľa dezertnej stupnice 4,7 bodu. Okrem chutných, veľkých a všestranných bobúľ sú hlavnými výhodami odrody Alpha odolnosť v zime, odolnosť proti múčnatke, dobrá samo-plodnosť a vysoké výnosy - 7,2-16,4 ton na 1 ha a 1,8-4,1 kg na krovu ,

Viete? Rybíz obsahuje látky, ktoré sú silnými antioxidantmi, ktoré vám umožňujú odstrániť rádioizotopy z ľudského tela a vyrovnať sa s účinkami rádioaktívneho žiarenia. Čierne ríbezle sa odporúčali konzumovať po havárii v jadrovej elektrárni v Černobyle, ako aj tých, ktorí žijú v oblastiach so zvýšenou rádioaktívnou úrovňou. Zároveň sú červené a čierne ríbezle samotné najcitlivejšie na rádioaktívnu kontamináciu a zaraďujú sa na prvé miesto v stupni akumulácie rádionuklidov medzi plodinami ovocia a bobuľovín.

"Hazor"

To je jedna z najlepších odrôd, ktoré dozrieva v neskorej fáze. Rovnako ako ten predchádzajúci je úspechom ruských chovateľov.

Kríky vytvoril stredne veľké. Pobočky sú silné, šíria sa. Tento ríbezle má silnú imunitu proti múčnatke a mnohým škodcom. Dobrá námraza. Plody "Asora" sú okrúhle a veľké - v priemere dosahujú hmotnosť 1 g. Majú príjemnú, sladkú a kyslú chuť. Podľa dezertnej stupnice je hodnotená na 4 body, Bobule sú univerzálne používané.

Odroda sa vyznačuje vysokým výťažkom.

Oboznámte sa s receptami na prípravu červených ríbezlí: džem, džem, kompót.

"Versailles Red"

Bobule tejto odrody dozrievajú priemerný čas, Krídla majú priemernú veľkosť. Plody sú okrúhle, veľké - 1 cm v priemere, maľované v šťavnatej červenej farbe, majú hustú pokožku. Chuť sladkej a kyslej; viac chutné v období hlbokej zrelosti. Ich použitie je univerzálne.

Plodnice sa vyskytujú vo veku troch rokov. Jeho vrchol nastáva v 6-7 rokoch života. Výnos a odolnosť voči mrazovej kultúre sú priemerné. Rybie kríky tejto odrody sú náročné na kŕmenie a starostlivosť. Rastlina je samo-plodná.

"Vika"

"Vika" označuje stredných odrôd, Tvorí stredne veľký ker so širokou korunou a hustými, pubertálnymi vetvami. Počas obdobia plodenia sú stredne okrúhle plody 0,5-0,8 g. Ich koža je maľovaná v krásnej fialovej farbe. Sú chutné, v chuti prevláda sladká chuť. Bobule sú vhodné na čerstvé použitie a na spracovanie, ako aj na prípravu alkoholických nápojov.

Vysoko výnosná odroda - s riadnou výsadbou a agrotechnológiou je možné dosiahnuť zber 19,3 ton na 1 ha. Vyznačuje sa dobrou znášanlivosťou zimných teplôt, ako aj odolnosťou proti múčnatke a antracnose.

Je to dôležité! Výnos ríbezlí ovplyvňuje úspešný výber odrôd, sadeníc, miest na výsadbu, ako aj dodržiavanie všetkých odporúčaných opatrení pre starostlivosť. Z ríbezlí rastúcich v chladných, ale slnečných oblastiach, dosiahnuť luchshi zbery v porovnaní s tými, ktoré vyrastajú na území s horúcou, suchou klímou, kde prevláda oblačné počasie.

"Viksne"

Včasná odroda "Viksne" chovaná lotyšskými chovateľmi. Vytvára vysoký krík s veľmi rozľahlou korunou nepravidelného tvaru as výkonnými rovnými výhonkami. Líši sa v dobrej odolnosti voči nízkym teplotám, odolnosti voči antracnose, vysokému výťažku - 5 kg z kríka a 16,7 ton na 1 ha. Medzi nedostatkami je častá porážka vošiek s červenými špičkami.

Rybíz dáva priemernú veľkosť ovocia - 0,7-0,8 g. Sú okrúhle, tmavo červené. Majú jemnú príjemnú chuť, ktorá je ohodnotená na 4,5 bodu. Plody majú dobrú prezentáciu a univerzálny účel.

Ďalšie informácie o vlastnostiach a agrotechnológii pestovania odrody Viksne.

"Holandská červená"

Neskorá samonosná vysoko výnosná odroda pestovaná v Holandsku koncom sedemnásteho storočia. Vytvára silné kríky. Ovocie pravidelne. Plody sú veľké (až do hmotnosti 1 g), svetlo červenej farby, v tvare pripomínajúce hrušku. Na ochutnanie kyslej, dezertné vlastnosti sú odhadované v 3,5 bodu, Schopný dlhý čas nespadať z kríkov. Najčastejšie sa používa na výrobu džúsov, dezertov. Výťažok odrody je 12-15 ton na hektár a 4-5 kg ​​na krík.

Rybie kríky sú odolné voči bežným chorobám, ktorých pôvodcami sú huby. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči nízkym teplotám.

"Detvan"

"Detvan" označuje stredne skoré odrody. Chovaný v Českej republike. Jeho fruktifikácia je v polovici júla. Puzdrá sú hrubé a vysoké - až do výšky 1 m. Plody sú tvorené veľké, s hmotnosťou od 0,7 do 1 g, s jasne červenou kožou. Ich chuť je sladká a kyslá. Účel - univerzálny.

Kľúčové vlastnosti: stabilná odolnosť voči chorobám, dobrá znášanlivosť mrazivých teplôt, trvalo vysoký výnos - až 10 kg z jedného kríka.

Odporúčame Vám, aby ste si prečítali informácie o pestovaní, liečivých vlastnostiach a používaní červeného ríbezla.

"Jonker van Tets"

Holandská odroda, chovaná v roku 1941, ktorá je stále jednou z najlepších a má stabilnú popularitu medzi záhradníkmi a chovateľmi. Jeho popularita je vysvetlená nasledujúcimi výhodami: skorá zrelosť dozrievania, vysoký výťažok (až 6,5 kg z jedného kríka, až 16 ton na 1 ha), schopnosť prežiť suchá a mrazy bez problémov s vývojom, odolnosť proti plesňovým infekciám. Puzdrá v tejto triede sú vysoké - do 1,5-1,7 m, s obrysmi pripomínajúcimi guľu. Bobule sú veľké - 0,7 - 0,8 g každá, pokrytá hustou, jasne červenou kožou. Schopný po dlhú dobu nespadať z konárov. Chutí sladké a kyslé. Pri varení sa používajú na výrobu dezertov, používajú sa čerstvé, vhodné na stláčanie šťavy.

Video: Jonker van Thets Review

Hrad Houghton

Ak plánujete zasadiť vysoko výnosnú odrodu stredne zrelé, potom by ste mali zvážiť možnosť výsadby starého "hradu Houghton", ktorý sa objavil vo vzdialených 1850 úsilím anglických chovateľov.

Odroda produkuje stredne veľké, ale husté kríky, na ktorých sa v období plodenia objavujú krátke kefy s malými svetlými červenými plodmi s hmotnosťou 0,5 g.

"Hrad Houghton" má mnoho výhod: chutné ovocie s vynikajúcimi vlastnosťami produktu (4,5 bodu na stupnici dezertu), odolnosť voči mrazu a suchu, bohatý výťažok, trvanlivosť (kríky žijúce od 6 do 19 rokov), samovoľnosť.

"Cascade"

Rybíz "Cascade" je považovaný za jeden z najlepších v kategórii stredne skoro, Je to skvelé pre pestovanie v domácich záhradách. Tvorí veľmi vysoký, ale zároveň kompaktný krík. V období plodov, krásnych, okrúhlych a veľkých bobúľ s hmotnosťou 1,2-1,4 g sa objavujú na 10 cm strapcoch, ktoré majú výbornú chuť - sú sladké a kyslé a osviežujúce. Kuchyňa môže byť využitá na rôzne účely.

Okrem kvalitného ovocia je Cascade tiež známa svojou mrazuvzdornosťou, vysokým výťažkom - až 120 centov na 1 hektár a priemernou odolnosťou proti múčnatke a antracnose.

Ďalšie informácie o pestovaní ríbezlí (jar a jeseň), sezónna starostlivosť (na jar, jeseň, príprava na zimu), ako aj orezávanie, boj proti chorobám a škodcom (pohár hrdza, vošky, kosy).

Červený kríž

Ďalšou zaujímavosťou je Červený kríž. Chovaný v polovici XX storočia v Spojených štátoch. Vytvára puzdro strednej výšky a šírenia. Jeho plody sú veľké - od 0,8 do 1,3 g. Sú okrúhleho tvaru, ale mierne rozdrvené zhora i zospodu. Ich chuť je hodnotená na 4 body.

"Červený kríž" má tieto vlastnosti: samoúrodný, stredne ťažký (9 ton na 1 ha a 2,7 kg z jedného kríka), odolný voči niektorým chorobám a škodcom ríbezlí, ale nie proti antracnóze. Zimná odolnosť je priemerná. Vyžaduje nároky na pôdu - dosahuje najvyšší výnos len v úrodných pôdach.

Viete? V Európe sa začalo pestovať červené ríbezle v stredoveku. Spočiatku bola privedená do Francúzska, potom prišla do Nemecka. V európskych krajinách jeho dlhú dobu sa pestuje ako liečivá rastlina.

"Požiare Uralu"

Zreje priemerný čas, Vytvára vysoké husté kríky so stredne klenutou korunou a tenkými vetvami. V závislosti od rastových podmienok a kvality poľnohospodárskej technológie prináša stredne veľké alebo veľké plody - od 0,5 do 1 g hmotnosti. Sú bohaté červenej farby, okrúhle.

Charakteristiky chuti na vysokej úrovni - hodnotené na 4,5 bodu, Pri varení sa používa čerstvé a na spracovanie. Chuť sladkej s miernou kyslosťou.

Odroda "Požiare Uralu" je samo-plodná, výborne znáša zimné teploty, poskytuje vysoké výnosy - 6,4 kg z kríka a 21,3 tony na 1 ha. Chovatelia sa uistili, že rybie kríky majú dobrú odolnosť proti múčnatke, antracnose a septoria.

"Ob západ slnka"

Jedná sa o bobuľoviny s vysokými a mierne rozľahlými kríkmi a rovnými výhonkami. Jeho plody sú malé - s priemernou hmotnosťou 0,3 g. Tvar je okrúhly, na bokoch sploštený. Vytvorené v rukách 10-12 cm na dĺžku. Líši sa v uspokojivom chute. S náležitou starostlivosťou je plodenie dobré - 3,4 kg na krík a 11,3 tony na hektár.

Odroda je samovoľná, dobre pretrvávajúca mráz. Nemocne zriedkavo, rovnako zriedka vystavený škodlivému hmyzu.

Prečítajte si aj informácie o vlastnostiach, aplikácii a príprave bieleho ríbezla.

"Milovaný"

Bieloruská odroda vyšľachtená v 80. rokoch minulého storočia. Dozrieva v priemere. Masová fruktifikácia nastáva v polovici leta. Vytvára malé kríky s kompaktnou zaoblenou korunou a silnými vetvami. Bobule sú tvorené na nie príliš dlhých kefách - 7 cm na dĺžku. Plody sú stredne veľké, s hmotnosťou do 0,9 g. Mäkké a šťavnaté, majú vynikajúce chuťové údaje, sú hodnotené najvyššie na ochutnávke. Okrem vynikajúcej chuti sa bobule vyznačujú dobrou prepravovateľnosťou, vysokým obsahom vitamínu C (30,2 mg na 100 g) a univerzálnym účelom.

Medzi hlavné vlastnosti ríbezle "Neprirodzené" - imunita proti hlavným hubovým infekciám, antracnose a múčnatke, vysoký výnos - 12 kg z kríkov, samo-plodnosť - 60%, dobré prežitie pri nízkych teplotách. Medzi nedostatkami - časté porážky biely bod, hrdza.

Video: odroda červených ríbezlí "Milovaný"

"Niva"

Rôzne stredne skoré dozrievanie. Ovocie sa objavujú v prvej polovici júla. Objemové plodiny v priemere - 11 ton na 1 ha a 1,6 kg na krík. Ale veľmi dobrá samo-fertilita - po samoopelení vytvorenom z 69% na 91% vaječníkov.

Puzdro má strednú veľkosť a hustotu. Plody môžu byť stredné aj veľké - s hmotnosťou od 0,7 do 1 g. S vysokou úrovňou poľnohospodárskej technológie je možné dosiahnuť plody s hmotnosťou 1,9 g. Ich tvar je zaoblený, farba je bohatá na červenú. V chuti dominuje sladkosť. Podľa dezertnej stupnice v ríbezle "Niva" z 3,1 až 4 body, Obsahuje veľké množstvo vitamínu C - od 71,9% do 76%. Odroda sa vyznačuje priemernou odolnosťou voči suchám, dobrou zimnou odolnosťou, odolnosťou voči múčnatke, septoriozu, roztočom obličiek, nenáročnej starostlivosti.

"Early Sweet"

V ríbezle "Early Sweet" rastú pomerne vysoké kríky - až 1,5 m, s nie príliš silnými výhonkami. Plody dozrievajú skôr - tvoria sa stredne veľké červené lesklé bobule s hmotnosťou 0,5 - 0,9 g, ktoré majú atraktívny vzhľad, dobrú prepravovateľnosť, dobré chuťové vlastnosti, dlho visia na konárov po dozrievaní. Podľa dezertnej stupnice sú vystavené 4 body, Ich účel je univerzálny. Medzi výhody odrody patrí aj odolnosť voči mrazu, infekciám a škodcom a vysoká produktivita. Priemerný výťažok je 3,5 kg na ker.

Čierne ríbezle môžu urobiť veľa medzier: džem, päťminútový džem, bobule, mletý cukor, tinktúra vodky, mesačný svit a alkohol, víno.

"Rondo"

Silné kríky odrody "Ronde" prinášajú ovocie v neskorom období. Dávajú tmavočervené, sladké a kyslé bobule s hmotnosťou 0,6 - 0,7 g. Vyznačujú sa vysokou produktivitou - pri správnej poľnohospodárskej technike je možné zbierať až 10 kg z jedného kríka. V priemere z jedného závodu môže dosiahnuť 7-8 kg. Ovocie má guľovitý tvar. Majú šťavnatú dužinu s výbornou chuťou - v Európe sa táto odroda považuje za referenciu. Bobule sú počas prepravy dokonale zachované. Akonáhle zrelé, dlhú dobu neopúšťa konáre. Čerstvé možno skladovať v chlade až 3 týždne.

Odroda má veľmi vysokú zimnú odolnosť a miernu toleranciu voči suchu. Jeho kríky sú kompaktné, čo im umožňuje pestovanie v malých osobných pozemkoch.

"Rosetta"

Stredne neskorá odroda holandského pôvodu. Rastie sredneroslye a non-rozrastajúce sa kríky so silnými a tvrdými výhonkami, ktoré sa vyznačujú rýchlym rastom. Ovocie sa tvoria na dlhých rasách koncom júla - začiatkom augusta.

V závislosti od kvality starostlivosti a podmienok pestovania môžu byť bobule stredne veľké alebo veľké - od 0,7 do 1,2 g. chutí sladko s príjemnou kyslosťou. Ich účel je univerzálny.

Je to dôležité! Červený rybíz sa neodporúča pre tých, ktorí majú v minulosti peptický vred, gastritídu, hepatitídu, hemofíliu, problémy s zrážaním krvi.

"Ural beauty"

Táto odroda má mnoho výhod. Má stredne vysoké a neroztiahnuté kríky. V strednodobom horizonte sa vytvárajú veľké jednorozmerné plody s hmotnosťou 1-1,7 g. Plody sú veľmi chutné, dobre sa prepravujú, majú atraktívnu prezentáciu, za ktorú získali najvyššie hodnotenie na stupnici dezertov. 5 bodov.

Kríky dokonale tolerujú kruté zimy, dávajú vysoké výnosy - 11,7 ton na 1 ha a od 3,5 do 15,5 kg na krík. Ich miera samo-plodnosti je mierne nad 61%. Odvážne znášajú útoky ohňa a píl a prakticky netrpia múčnatkou.

Video: odroda "Ural beauty"

"Serpentine"

"Serpentine" ovocie v ranom období. Dáva veľké, až 1,1 g, okrúhle ovocie. Kríky rastú a sú kompaktné. Dokonale prispôsobené na zimovanie, sú očkované s dobrou imunitou voči veľkým infekciám a škodlivému hmyzu. Výťažok je 16,8 tony na 1 ha, 6,4 kg na ker.

Bobule sú ovládané kyselinou, čo je dôvod, prečo sú hodnotené v 3,8 bodu, Môže byť použitý na univerzálne účely. Tak sme Vám predstavili 20 druhov ríbezlí, ktoré majú najlepšie vlastnosti - dobrú chuť, vysoký výťažok, odolnosť voči chladu a najčastejšie ochorenia. A tak, že ríbezle priniesli dobré výnosy po dlhú dobu, môžete zasadiť niekoľko odrôd s rôznymi podmienkami dozrievania.

Loading...