Ako vyzerá biely páv?

Pávi sú považovaní za jedny z najkrajších vtákov na planéte. Vo svete je len niekoľko druhov, ale často sa vyskytujúce plemeno - biely páv si zaslúži osobitnú pozornosť.

Popis a externé údaje

Podľa klasifikácie vedcov, biela odroda obyčajného páva patrí, podobne ako všetci ostatní, do rodiny Fazanovcov, rádu Curonidae.

Priemerná dĺžka života je dve desaťročia. Modrooké vtáky majú pomerne veľkú štruktúru: dĺžka tela muža sa pohybuje od 1 do 1,25 m, jeho hmotnosť je do 5 kg, veľkosť chvosta je až pol metra, luxusné perie nadhvostu môžu dosiahnuť 1,7 m. , Cez krátke krídla pritlačené k telu, biely páv môže dobre lietať a jeho krátke nohy nezasahujú do aktívneho pohybu na žiadnom území.

V mnohých krajinách je toto plemeno vtákov považované za kráľovské pre ich skutočne krásny výhľad: malá hlava je korunovaná zábavným chomáčom pripomínajúcim korunku, samec má, rovnako ako samica, snehobiele perie, ale na chvostových perách je možné pozorovať mierne obrysy očí, ktoré sú obsiahnuté v rôznofarebných vtáčích druhoch.

Viete? V hinduismu je páv považovaný za posvätného vtáka a je tiež národným symbolom Indie a Iránu.

habitat

Rodisko bielych pávov je považované za starovekú Indiu. K dnešnému dňu je toto plemeno rozšírené a teraz jeho zástupcovia žijú v prírodných podmienkach Pakistanu, Číny, Nepálu, Thajska a dokonca aj Afriky.

Väčšinou vtáky pestujú korene v zarastených krovinách na brehoch rieky, v lesoch a džungli. Tiež rád, že sa nachádza na úbočí zarastené trávou a stromami.

Odporúčame vám zistiť, čo pávi sú, ako sa chovajú pávy doma a ako ich kŕmiť

Životný štýl a zvyky vtákov v ich prirodzenom prostredí

Biele pávi žijú v malých kŕdľoch. Vo dne sú bdelí, prechádzajúc po zemi, bližšie k noci - vzlietajú a sú vysoko v stromoch, aby sa nestali korisťou predátorov. Ich správanie môže byť v podstate opísané ako skromné ​​a pokojné, ale nálada sa môže dramaticky zmeniť v dôsledku prístupu búrky - potom vtáky začínajú znateľne nervózne a prudko kričať, varujú pred možným hroziacim nebezpečenstvom.

Diéta vo voľnej prírode

Biele pávi vo svojom prirodzenom prostredí radšej jedia rastlinné a živočíšne krmivá: bobule, ovocie a korene rastlín, orechov, drobného ovocia, hmyzu a dokonca aj malých hadov.

Viete? Na východe sú pávi považovaní za symbol pýchy a nesmrteľnosti, v našej kultúre stelesňujú narcizmus a pýchu.

Spárovanie hier

Od asi dvoch a troch rokov sa vtáky stávajú schopnými chovu. Obdobie „sobášnych hier“ začína v polovici apríla a môže pokračovať až do septembra. Jeho ofenzívu charakterizuje rivalita mužov a "bitiek" pre pozornosť žien. Keď sú jedinci oboch pohlaví ponechaní sami, muž rozpustí chvost a čaká na špeciálny „signál“ od samice.

Počas celého obdobia párenia je pastier schopný sedieť cez tri pazúriky, pričom v čase, keď sú na zemi, sa nachádzajú štyri až desať vajec. Kurčatá sa objavujú v mesiaci a rýchlo rastú, za tri týždne môžete určiť pohlavie novorodencov.

Okrasné kurčatá, spoločenské vtáky, bažant bažantí pávi, bábiky mandarínky, perličky, prepelice, divé husi majú vynikajúce dekoratívne vlastnosti.

Udržať v zajatí

Pre veľkú radosť chovateľov nie je údržba bielych pávov problematická. Vtáky sú v starostlivosti veľmi nenáročné. Aj napriek svojmu južnému pôvodu sa ľahko prispôsobuje podmienkam stredného pásu. Stále je však potrebné dbať na budúce bývanie a výživu, ktoré sú nevyhnutné pre ich zdravie a dlhovekosť.

Je to dôležité! Ak sa potenciálny chovateľ rozhodol chovať pávy, musí byť vtáčia rodina v pripravenej voliére zložená z 1 samca a 3 až 5 žien.

Požiadavky na voliéry

Ako pohodlný "dom" pre vtáky, úplne postavená vlastná konštrukcia voliéry, ktorej dĺžka a výška by mala byť najmenej 5 ma 3 m. Je nevyhnutné dodržať túto výšku, pretože pávi sú obyčajne hrádzaní jeden a pol metra od zeme.

Vnútri kabíny by mal byť vybavený vaňou s popolom, ako aj pohodlnou fľašou na vodu, vždy naplnenou čistou vodou.

Niekoľko ďalších dôležitých pravidiel pre starostlivosť:

  • kryt by mal byť udržiavaný v čistote a podľa potreby dobre vetraný;
  • podávače a napájače sa dezinfikujú týždenne;
  • Nevystavujte vtáky zbytočnému stresu: vylúčte hlasnú hudbu, zrútenie, opravy atď.
  • osvetlenie nechajte v interiéri (najmä v zimnom období) najmenej 15 hodín, pre ktoré sú vhodné špeciálne žiarivky.

Susedstvo s kurčatami a bažantmi

Neodporúča sa deliť ostatné pávy bielych vtákov (dokonca aj „príbuzných“ - kurčiat a bažantov). S vlastnou sebeckou dispozíciou môžu v najlepšom prípade priniesť divoký boj, v najhoršom prípade poraziť susedov k smrti.

Okrem kurčiat, kačíc, husí, moriek v domácnostiach sa čoraz častejšie chovajú exotické vtáky - bažanty, pštrosi, prepelice, perličky.

Čo kŕmiť

V zajatí môžu byť vtáky kŕmené rovnakou potravou ako všetky kuracie plodiny, proso a jačmeň. Jáhly sa musia starostlivo preosiať a potom umyť. Niekedy je žiaduce obohatiť diétu vtákov s obzvlášť užitočnými klíčiacimi zrnami a niektorými „jedlami“:

  • varené zemiaky so zelenými;
  • zeleninová zelenina;
  • suchý chlieb;
  • varené obilniny;
  • sena múka.
Kŕmenie by sa malo vykonávať dvakrát denne av dopoludňajších hodinách na mokré kaše a vo večerných suchých zrnách.

Je to dôležité! Počas obdobia rozmnožovania a umývania by mali byť pávi prevedení na tri jedlá denne. 200 g obilia a 400 g zelených by sa malo vypočítať na osobu a deň.

Ako bolo uvedené vyššie, starostlivosť o biele pávy nedáva chovateľom (a len milencom) žiadne zvláštne ťažkosti a okrem základných pravidiel starostlivosti musia byť s vtákmi zaobchádzané zodpovedne as láskou, potom, v dobrej nálade, potešia majiteľov svojou krásou. , zdravie a potomstvo.

Recenzie z internetu

už vzniesla otázku bydliska, ale ... môžu mať toto tajomstvo?))) aspoň uvedený región. Mám štyri samice na muža vo voliére, plodnosť je vynikajúca, na posledných vajciach od júla do začiatku augusta bol malý neoplot, záleží na podmienkach chovu a kŕmenia, nestojí za to zdôrazniť a zahriať sa, prvá zima v noci v prístrešku sa nevyhrieva ďalej na ulici. len jeden rok spia pod baldachýnom, tí, ktorí sú vo voliére a tí, ktorí sú zadarmo, spia na korunách stromov.
cfif
//ferma.org.ua/threads/pavliny.143/page-18#post-74784

Pohlavie mladých bielych pávov je oveľa komplikovanejšie, ale podľa 4-6 mesiacov sa domnievam, že samci sú zvyčajne väčší a mnohí mladí pávi rozpúšťajú chvosty, mám jeden rok, takže je to stále šikanovanie.
Alexander D
//fermer.ru/comment/1075675886#comment-1075675886