Astragalus: tráva života, tajomstvo liečby

Astragalus nie je pre nič, čo sa nazýva tráva života. Podľa legiend, to bolo vďaka tejto rastline, že vodcovia Kremľa žili v pokročilých rokoch a vyzerali oveľa mladšie ako ich vek. Nie je isté, ako generálni tajomníci Ústredného výboru ÚKSÚP používali tento závod, ale až do začiatku roku 1969 boli všetky správy a údaje o astragale uchovávané v najprísnejšom utajení. Ale nedávno, vedci objavili výhody tejto rastliny pre telo a opísal jeho chemické zloženie. Dnes sa astragalus aktívne používa v alternatívnej medicíne na liečbu mnohých ochorení. V tomto článku budeme hovoriť o liečivých vlastnostiach byliny života.

Opis rebarbory

Existuje viac ako 1500 odrôd astragalus, ktoré sa líšia v štruktúre kvetu a chemického zloženia. Pod slovom "astragalus" naši krajania naznačujú astragalus webbed alebo vlnený kvet. Tieto dva druhy rastlín sa najčastejšie používajú v alternatívnej medicíne.

U ľudí sa takéto rastliny často nazývajú trávou života alebo hráškom. Astragalus sa vzťahuje na bylinné rastliny kríka alebo semi-keř formy života. Vlhko kvetené druhy tejto rastliny sa často nachádzajú na kontinentálnej časti strednej a východnej Európy.

Membránové druhy rastú prevažne vo východnom Rusku, v Mongolsku a Číne. Mimochodom, v Číne tento typ mačky hrášok získal veľkú popularitu a je široko používaný liečiteľmi v alternatívnej medicíne. Astragalus je vytrvalá rastlina s komplexnou štruktúrou listov a slnečnými žltými kvetmi (vlnené kvety a pavučiny). Dĺžka listov môže dosiahnuť 20 cm, šírka - 6 cm, rastlina má belavé vlasy s jemnými a jemnými vlasmi. Plody sú prezentované vo forme fazule do 1 cm dlhé.

Oboznámte sa s prospešnými vlastnosťami týchto bylinných rastlín, ako sú liečivé prítoky, bezlisté oheň, voš, drevo, nesmrteľ, krymská železnica, zlatník, skutočný spevák, ostrica, ďatelina biela, repka, sverbig východná, lúčna a sušené vajcia.

Koreňový systém rastliny má silné vetvenie a stonky dosahujú výšku 40 cm, v koreňovom systéme trávy života sa baktérie často usádzajú, že spracúvajú dusík do bielkovín, takže rastlina môže rásť na pôde chudobnej na dusík bez osobitných problémov.

typy

Popri vlnobielych a membránových druhoch tejto rastliny zostávajú populárne aj tieto odrody astragalus:

 • močiar - rastie na lesných okrajoch, na stepných lúkach, v blízkosti pobrežia riek, na močiaroch. Široko rozšírený na ázijskom kontinente, konkrétne v jeho severovýchodnej časti. Koruna rastliny je bledožltá, výška stonky dosahuje 100 cm, listy tvoria páry (10-13 každý na stonku).
  Viete? Scythiani nazvali astragalus trávu nesmrteľnosti a používali vývar z jej výhonkov s kobylovým mliekom. Takýto odvar im pomohol prekonať prvé známky staroby.
 • Daurskiy - Rôzne mačky s fialovo-fialovými kvetmi a kosáčikmi. Distribuované na východnej Sibíri, Primorye a na Ďalekom východe. Rastie prevažne na piesočnatej pôde v blízkosti riek a záplavových lúk.
 • krovinatý - trpasličí ker až 60 cm s fialovo-fialovými kvetmi a tenkými kopijovitými listami. Často sa nachádza na území Altaj a na Sibíri. Rastie na skalnatých svahoch av horských borovicových lesoch.
Je to dôležité! Vlastná liečba tradičnou liečbou môže poškodiť vaše zdravie. Pred začiatkom liečby sa poraďte so svojím lekárom.
 • Povislotsvetkovy - Rastlina s rozvetveným kmeňom, ktorého výška dosahuje 30 cm, listy sú tupé, eliptické. Kvety sú visiace, stopkaté, s tmavožltou korunou. Doba kvitnutia padá v júli až auguste. Nachádza sa na vápencových pôdach bohatých na humus Číny, Mongolska, Primorye, Amuru a Sibíri.
 • posadiť sa - vytrvalá bylina s rastúcim stonkom, na ktorej je 10-12 párov listov. Kvety sú fialové alebo modré, plody sú vo forme webbed fazuľa. Rastie v listnatých lesoch, na suchých lúkach a pozdĺž brehov horských riek. Habitat pokrýva väčšinu strednej Ázie.
 • Sladký zoznam - vytrvalá rastlina so stúpajúcou stonkou do výšky 90 cm. Má nepárové listy, bledo-našuchorené stopky a zelenožltú korulu. Rastie v Európe av Malej Ázii v listnatých lesoch a na pobreží riek.

ubytovať

Na lekárske účely tradičná medicína využíva všetky časti rastliny: kvety: listy, výhonky a koreňový systém. Obdobie zberu výhonkov, listov a kvetov pripadá na aragalskú fázu kvitnutia (máj - jún). Kvety sú zbierané starostlivo odrezať, listy a stonky musia byť starostlivo rezané.

Korene rastliny by mali byť vykopané v septembri - októbri a plody sú najlepšie zbierané ešte nezrelé (august). Je potrebné zbierať suroviny na miestach vzdialených od ciest a chemických podnikov, pretože tráva v blízkosti vyššie uvedených lokalít nebude šetrná k životnému prostrediu.

Zozbierané iné než výhonky, listy a kvety by sa mali sušiť na dobre vetranom mieste. Najlepšie nie je sušiť suroviny na priamom slnečnom svetle, pretože môžete stratiť niektoré prospešné vlastnosti astragalusu. Ak ste vlastníkom súkromného domu, surovina môže byť sušená v podkroví: zavesiť výhonky vo vzpriamenej polohe, a šíriť listy a kvety na sieťoviny materiál (pre dobré fúkanie) a nechajte niekoľko týždňov. Korene sa sušia rovnakým spôsobom ako listy s kvetmi, len málo času na sušenie je potrebné.

Viete? Góti a Gréci používali odvar z bylinky života na ochranu pred senilnou impotenciou.

Je tiež možné sušiť suroviny v špeciálnej sušičke pri teplotách + 50 ... +55 ° C, ale podľa niektorých odborníkov táto technika nie je ideálna a môže "odniesť" niektoré užitočné vlastnosti astragalusu.

Po správnom zaschnutí suroviny a obsahu vlhkosti v suchom materiáli nepresiahne 14%, môže byť rozrezaný na malé kúsky a schovaný v papierových vreckách na konzerváciu. Suchá tráva by sa mala skladovať na suchom, teplom a tmavom mieste pri teplotách nižších ako +20 ° C. Za ideálnych podmienok skladovania bude suchý materiál vhodný na spotrebu 1 rok.

štruktúra

Biochemické zloženie koreňov astragalus sa mierne líši od rovnakého zloženia listov a výhonkov. Korene tejto rastliny obsahujú nasledujúce užitočné chemické zlúčeniny: t

 • saponíny a triterpénové glykozidy;
 • flavonoidy, medzi ktorými sú: izoramnetín, narcissín, kaempferol a iné;
 • oxykumaríny a kumaríny;
 • triesloviny a éterické oleje;
 • arabin a basorín.

Výhonky a listy sú bohaté na takéto biologicky aktívne zlúčeniny:

 • alkaloidy a steroly;
 • tuky a éterické oleje;
 • flavonoidy, vrátane: quatakeínu, ononínu, formokeketínu a ďalších;
 • astragaloside;
 • triterpénové saponíny a fytosteroidy.
Okrem toho všetky časti rastliny (kvety, listy, výhonky) obsahujú takéto vitamíny a makro-, mikroelementy:
 • tokoferol, retinol, kyselina askorbová, beta-karotén;
 • hliník, selén, molybdén, zinok, sodík, horčík;
 • železo, kremík, fosfor, mangán, volfrám.

Užitočné vlastnosti

Tráva života má pre ľudský organizmus mnoho prospešných vlastností. Povedzme o vlastnostiach a receptoch tradičnej medicíny na základe astragalusu:

 • Imunomodulačné vlastnosti Je to spôsobené prítomnosťou vitamínov C a E v bylinkách, ako aj selénu a mnohých organických zlúčenín. Na posilnenie obranyschopnosti tela by ste mali pripraviť odvar z astragalusu a vziať ho ako prevenciu. Vývar sa pripraví nasledovne: 20 g suchej trávy zalejeme 200 ml vody a priveďte zmes do varu, potom prefiltrujeme a použijeme 2 polievkové lyžice. l. každých 4-5 hodín.
  Javor, stonky fialovej, čiernej orechy, hlohu a kurkumy majú tiež imunomodulačné účinky.
 • Mačací hrášok je účinný majetok vykašliavanie, Odporúča sa použiť pri ochoreniach horných dýchacích ciest (bronchitída, pleuritída). Na liečbu takýchto ochorení sa pripravuje nasledujúci liek: 3 polievkové lyžice. l. kvetenstvo je potrebné naliať 250 ml vody, priveďte do varu a varte na miernom ohni po dobu 3-4 minút, potom vylúhujte vývar po dobu 3-4 hodín. Vezmite 4 polievkové lyžice. l. 4-6 krát denne.

Je to dôležité! Štandardná infúzia koreňov astragalusu pomôže liečiť ochorenia pečene, ako aj glomerulonefritídu a nefritídu.

 • Kardiotonické a vazodilatačné vlastnosti. Komponenty Astragalus prispievajú k relaxácii epitelového tkaniva krvných ciev a artérií, vykazujú diuretický účinok, zlepšujú cirkuláciu mozgu. V dôsledku týchto účinkov sa hladina krvného tlaku začína znižovať, spazmy zmiznú. Vyššie uvedené vlastnosti sú preukázané koreňom astragalus, z ktorého je možné pripraviť vodka tinktúra: mix 40 g koreňového prášku a 400 g vodky, trvajú na tmavom suchom mieste po dobu 10-14 dní. Pite 20-25 kvapiek 2-3 krát denne po dobu pol hodiny pred jedlom.
 • Antidepresívny a sedatívny účinok. Astragalus infúzia tóny hore, zlepšuje náladu, potláča nervové stavy a depresie. Pripravte si infúziu veľmi jednoduchú: 2 polievkové lyžice. l. rozdrvené listy a trávne kvety nalejeme 0,25 litra vriacej vody a necháme 2 - 3 hodiny, potom kmeň a použijeme 50 g dvakrát denne (ráno a pred spaním).
 • Antibakteriálne a antivírusové vlastnosti bylinky života pomáhajú účinne sa zbaviť chorôb infekčnej povahy. Astragalus dobre zvláda vírus Coxsackie, adenovírus, streptokoky a stafylokoky. Na liečbu infekčných chorôb pripravená infúzia založená na koreňoch a výhonkoch: 1,5 polievkovej lyžice. l. koreňový prášok a 1,5 čl. l. výhonky naliať liter vriacej vody a trvajú na 1-2 hodiny, potom filtrovať a používať 2 polievkové lyžice. l. 3-krát denne počas 10-14 dní.
 • Antioxidačné vlastnosti Astragalus nedovoľuje predčasnému starnutiu pokožky a tela. Ak chcete zlepšiť vitalitu, musíte pripraviť túto infúziu: 1-2 lyžice. l. korene, kvety a výhonky nalejte 250 ml prevarenej vody a nechajte 2-3 hodiny, vziať 1 polievková lyžica. l. pred každým jedlom.

Infúzie, tinktúry a dekorácie založené na bylinkách života sa používajú v tradičnej medicíne na liečbu mnohých ochorení. Liečebné cykly často pokračujú počas celého mesiaca, ale o účinnosti takejto terapie už dlhý čas kolujú pozitívne povesti.

Liečba astragalus sa teda vykonáva s nasledujúcimi patológiami a ochoreniami:

 • Ateroskleróza, ischémia a angína. Na ošetrenie pripravte štandardnú infúziu: 4 polievkové lyžice. l. suché korene naliať liter vriacej vody a trvajú na 2-3 hodiny, aby tento nástroj by mal byť 2-3 krát denne (100 ml pred každým jedlom). Je potrebné poznamenať, že takáto infúzia bude účinná aj pri hypertenzii.
 • Hnačka, nevoľnosť a vracanie. Užívajte rovnakú infúziu ako pri ateroskleróze. Počas varenia môžu byť namiesto koreňov použité výhonky, listy a kvety. Piť 1/2 šálky 3-4 krát denne na zlepšenie zdravia.
  Hazel, hloh, ziziphus, strieborná húsenica, skoumpia, reďkovka a olovo sa tiež používajú ako liek na hnačku.
 • Bronchiálna astma. 4 polievkové lyžice. l. práškové korene alebo výhonky s listami nalejte liter vody a priveďte do varu, potom varte na malom ohni po dobu 10 minút.
  Viete? Ivan hrozný za astragalus svätej trávy, ktorá mu pomohla vyliečiť mnoho chorôb.
  Trvajte na vývar na 2-3 hodiny, potom kmeň a použitie 1 polievková lyžica. l. 3-krát denne po dobu pol hodiny pred jedlom. Liečba by mala trvať 40-45 dní, potom si vezmite 10-dňovú prestávku a opakujte liečbu.
 • Diabetes mellitus. 4 polievkové lyžice. l. rozdrvené výhonky sa pridajú do litrovej nádoby s vriacou vodou a trvajú na 3-4 hodinách. Vezmite 1 polievková lyžica. l. 3-4 krát denne po dobu 3 mesiacov. Tento nástroj pomôže stabilizovať hladinu cukru v krvi.
 • Nespavosť. Astragalus pomáha prekonať chronickú a opakujúcu sa nespavosť. Ak niekedy nemôžete spať v noci, potom je potrebné pripraviť odvar z mačacieho hrachu s červeným vínom a použiť pre silné sny.

  Pre jeho prípravu budete potrebovať: 5 polievkovej lyžice. l. suchá tráva zmiešaná s vysoko kvalitným červeným vínom a varí sa 20 minút, potom sa nechá 1 hodinu vylúhovať. Použiť na 1 sklo len v prípadoch, keď nočný sen samovoľne nepríde.

  V boji proti nespavosti sa tiež používajú droga morušová, melissa, sunberry, tymián, adonis a verbena.
  Ak chcete bojovať proti chronickej nespavosti, mali by ste pripraviť nasledujúce lieky: 4 polievkové lyžice. l. bylinky zalejeme 0,5 litra vriacej vody a trvajú na 3 hodinách, vezmite pol šálky 2 hodiny pred spaním a tesne pred spaním.

 • Alergické ochorenia. V tomto prípade, s kožnou vyrážkou, je vhodné vziať terapeutické kúpele, ktoré sa pripravujú v množstve 5 lyžíc. l. suchá tráva na 10 litrov teplej vody.
 • Infekčné ochorenia horných dýchacích ciest. 3 polievkové lyžice. l. korene s listami nalejte 1/2 litra prevarenej vody a vylúhujte hodinu, použite 2 polievkové lyžice. l. 3 krát denne až do úplného vyliečenia.

Kontraindikácie a poškodenie

Ak sú liečivé infúzie, tinktúry a odvarky astragalusu brané mierne a bez fanatizmu, potom nebudú žiadne vedľajšie účinky a poškodenie zdravia. S mimoriadnou opatrnosťou (len po konzultácii s lekárom) by sa mal mačací hrách používať na liečbu ľudí, ktorí trpia hypotenziou, urolitiázou, chronickou zápchou.

Je to dôležité! So silným vzrušením, tinktúra Astragalus je najlepšie nepoužívať.

Okrem toho sa u niektorých ľudí môžu vyskytnúť alergické reakcie na túto rastlinu. Na záver by som rád poznamenal, že bylinka života je bezpečným a účinným liekom, ktorý pomohol mnohým ľuďom liečiť sa pred vážnymi chorobami.

Vyskúšajte si to a pripravte si odvar alebo infúziu a po určitom čase sa vaše zdravie výrazne zlepší.