Popis a tipy na pestovanie papriky Bellflower

Ak ste unavení z obvyklého chilli papričky, závod na záhrade zeleninu odrody "Bell".

A nielen na záhrade.

Táto rastlina sa cíti skvele, keď sa pestuje doma, a jej plody sú skôr ako okrasné kvety ako zelenina.

História vzhľadu

Pepper vo forme zvončeka bol v našej oblasti až donedávna vzácnosťou. Táto horká odroda, patriaca k paprike v tvare bobule, pochádza z Južnej Ameriky, kde sa teší mimoriadnej popularite. Keď naši záhradníci dostali možnosť nakúpiť semená tejto odrody, stali sa u nás menej populárnymi.

Viete? Prvé zmienky o koreni ako zelenine sa našli v liste starovekých indických indiánov pred 3000 rokmi, čo je dôvod, prečo sa India tradične považuje za miesto narodenia zeleniny.

Berry pepper: popis

Po vysadení papriky, nečakajte, že uvidíte zvyčajné kríky a plody horkého korenia. Napriek svojej veľkosti má rastlina dekoratívnejší vzhľad.

krovia

Kríky tohto druhu zeleniny možno bezpečne nazývať ker: rastlina z vysadených sadeníc skleníkových rastlín môže dosiahnuť dva metre na výšku a približne meter v priemere. Listy sú mierne našuchorené a stonky sú dlhé, tenké a rozvetvené.

Ak sa chystáte pestovať korenie na pozemku, mali by ste študovať vlastnosti odrôd Habanero, Ratunda, Kakadu, cigán, sólista, lastovička, atlas, kravské ucho, oranžový zázrak, zázrak Kalifornie.

ovocný

Neobvyklý tvar zeleniny pripomína kvitnúce kvety. "Bell" má bohatú červenú farbu, je to veľkosť zápalky a váži v priemere asi 70 gramov. Z jedného kríka môžete zvyčajne zbierať kilogram úrody.

Charakteristická odroda

Pepper odrody "Bell" - neskoro, takže pestovanie sadeníc by mala byť zahájená na začiatku februára. Odo dňa vzniku výhonkov a pred zberom by malo trvať asi päť mesiacov. Ovocie získava svoju chuť počas dozrievania, takže skoré plody budú mať sladkokyslú chuť a neskoršie zrelé - pikantné, sladké a korenisté. Výnos z jedného kríka dosahuje jeden kilogram. Odolný voči väčšine chorôb a škodcov, ako všetky druhy horkého korenia.

Viete? V feferónke obsahuje látky, ktoré pomáhajú syntetizovať serotonín - hormón radosti. Preto sa zelenina odporúča pre ľudí trpiacich depresiou.

Silné a slabé stránky

Navyše, samozrejme, že táto odroda - trvalka. Ak je to žiaduce, na jar sa môže pristáť v zemi v nádržiach, ktoré sa dajú ľahko previezť do domu na zimu. Tiež, keď sa pestuje v skleníku, tam je veľká úroda: asi päťdesiat ovocia sú zviazané na jednom kríku.

"Bellflower" je ideálny pre konzervovanie: jeho stredne veľké plody vám umožňujú hodiť zeleninu do plechoviek úplne - vyzerá to krásne a originálne a môžete ju použiť ako predjedlo a ako prvok hlavného jedla. Mali by sme si tiež všimnúť dekoratívnosť rastliny, ktorá tiež zohráva úlohu pri výsadbe lokality. Hlavný - a možno jediný mínus v popise papriky - je dlhé čakanie na ovocie, pretože chcete vyskúšať tak príťažlivé „bobule“ čo najskôr.

Pravidlá vykládky

Proces výsadby odrody "Bell" sa nelíši od pestovania sladkých odrôd. Jediný rozdiel je skoršia výsadba semien pre sadenice, začiatok februára. Uprednostňuje voľnú pôdu, pozostávajúcu z pôdy, piesku, humusu a dreveného popola. Zavrieť semená nie je hlboká: 1,5-2 centimetrov.

Budúce sadenice musia pokryť film a poslať na teplé miesto pred klíčením. Ak chcete zasadiť sadenice v otvorenom teréne od polovice mája, umiestnenie kríkov do otvorov ošetrených manganistanu draselného, ​​vo vzdialenosti asi pol metra.

Je to dôležité! Pestujte horké a sladké papriky v oddelených lôžkach, aby ste sa vyhli krížovému opeleniu.

Starostlivosť o korenie

Rovnako ako výsadba, starostlivosť o "zvon" je totožný so starostlivosťou o akékoľvek iné triedy.

podmienky

Kríky milujú uvoľnenú pôdu, takže jej stav musí byť monitorovaný. Na uvoľnenie by malo byť svetlo, pretože korene "Bell" nie sú hlboké. Aj pod kríkmi sa dá uvoľniť mulčovanie.

zalievanie

Zvlhčovanie pôdy pod kríkom je v priemere raz za tri dni. Rastlina nemá rád overmoistening, takže zalievanie sa vykonáva ako pôda schne.

Je to dôležité! papriky večer musí byť napojená len teplou vodou.

Tvarovanie a orezávanie

Keď "zvonček" začína kvitnúť, je potrebné štipku bočných výhonkov umiestnených pod prvým vaječníkom. Potom by mali byť odstránené iba vertikálne nevlastné syntaxe. Jeden a pol mesiaca pred koncom plodenia by mali byť všetky výhonky pripnuté.

Top dressing

Táto rastlina je veľmi rád popol, najmä počas kvitnutia. Prášok jej kríky v hodnote asi 2-3 krát počas tohto obdobia. Tak ako všetky plodiny, aj počas pestovania potrebujú paprika ďalší hnoj. Počas celého obdobia rastu kríky môžu byť oplodnené kuracie trus. Môžete tiež pripraviť roztoky obsahujúce vápnik.

Choroby a škodcovia odrody

Ak bol váš "Bell" napadnutý voškami, toto riešenie vám pomôže zbaviť sa:

  • popol z dreva alebo tabakový prach - 1 šálka;
  • tekuté mydlo - 1 polievková lyžica;
  • vedro s teplou vodou.
Všetko je potrebné zmiešať a ochladiť. Výsledný roztok môže byť striekaný puzdrom a na prevenciu vošiek.

Z roztoče spider šetrí vodu naplnenú cibuľou alebo cesnakom. Táto infúzia by sa mala postriekať v každom období rastu. Od slimákov na listoch pomáha opelenie horčicovým práškom alebo mletým horkým korením.

Tak sme sa postarali o to, aby si zámorský hosť s hudobným titulom zaslúžil najbližšiu pozornosť záhradkárov. Nielen že sa páči s veľkou chuťou, ale aj zdobí stránku svojím vzhľadom. Postupujte podľa jednoduchých pravidiel starostlivosti a závod vám poďakuje za veľkorysú úrodu.

Pozrite si video: Ako si doma vypestovať zázvor? (December 2019).

Loading...