Paradajka "Masha Doll F1" - ultraľahko poddimenzovaný hybrid

Hybridná paradajka "Masha Doll" sa vyznačuje dobrým výnosom, krásnymi a chutnými plodmi, ako aj veľkou vytrvalosťou.

Všetko o pestovaní a starostlivosti o túto odrodu si prečítajte nižšie.

Vzhľad a opis odrody

Hybridná odroda paradajok "Doll Masha F1" bola chovaná špeciálne pre pestovanie v skleníkoch a skleníkoch. Kríky vo výške rastú od 0,5 do 1 metra. Listy na rastlinách sú priemerné. Celé obdobie rastu od pľuvania až po plodenie trvá 80-90 dní. Z jedného kríka sa môže zbierať až 7 kg paradajok, preto sa tieto rastliny vyznačujú vynikajúcim výnosom a produktivitou.

Ovocie Charakteristické

Plody majú zaoblený tvar, hladký a dokonca mierne lesklý povrch. Po dosiahnutí zrelosti je ovocie zafarbené v ružovom odtieni, v hmote môže dosiahnuť 200-300 g. V každom paradajku je 4 až 6 komôr naplnených semenami.

Dužina paradajok je hustá, mäsitá, s charakteristickou sladkokyslou chuťou a príjemnou vôňou paradajok. V opise odrody paradajky „Masha Doll“ je vhodné zdôrazniť, že množstvo cukru v čerstvých rajčiakoch je 7%.

Viete? Najväčšie paradajky na svete vyrástol americký farmár Dan McCoy. Ovocie sa rozrástlo na takmer štyri kilogramy - 8,41 libier.
Paradajky dokonale znášajú dlhodobú prepravu alebo uskladnenie bez straty chutnej prezentácie.

Výhody a nevýhody odrody

Výhody paradajok "Doll Masha F1" zahŕňajú všestrannosť použitia ovocia, ich vynikajúcu chuť, vysokú úroveň výťažku a väčšiu odolnosť voči takémuto bežnému ochoreniu ako verticillus.

Pozrite sa na také odrody paradajok ako "Blagovest", "Abakansky pink", "Pink Unicum", "Labrador", "Eagle srdce", "Figs", "Eagle zobák", "prezident", "Klusha", "japonský truffle "," Primadonna "," Sibírska hviezda ".
Čo sa týka nedostatkov, „Doll Masha“ je úplne nevhodná na pestovanie vonku. Preto môže byť zasadená iba v skleníkoch alebo hotbeds. Aj táto trieda je dosť náročná na správne napájanie a úroveň osvetlenia.

agrotechnika

Je potrebné zasadiť semená pre sadenice paradajok niekoľko mesiacov pred presadením rastlín do zeme, to je najčastejšie to robia na jar. Je však veľmi dôležité správne sa starať o semená, aby všetky klíčili včas.

Príprava a výsadba semien

Namočte semená (môžu byť vopred zabalené v látke) v čistej vode a ešte lepšie. Ak chcete získať, zadajte do plastového vrecka čistej vody, dať zmrazenie. Po väčšej časti mrazu vypustite zvyšnú kvapalinu.

Viete? Paradajky sú naplnené serotonínom - "hormónom šťastia", ktorého použitie pomáha zlepšiť náladu a zbaviť sa smutných myšlienok.
To bolo spolu v tejto tekutine boli škodlivé nečistoty. Teraz musíte rozmraziť zvyšnú vodu a naplniť ju semenami 16-17 hodín. Ďalej na ďalšiu hodinu, nechať semená v prípravku na stimuláciu rastu semien.

Pripravte nádoby na výsadbu, 4-5 centimetrov pôdy bude stačiť na semená. Hladké a vylejte zem, rozložte napuchnuté semená v párnych radoch, pričom vzdialenosť medzi nimi by mala byť aspoň 4-5 centimetrov a zatlačte ich do zeme o 1 centimeter. Udržujte vzdialenosť 2 centimetre medzi každým semenom, pretože ak ich vysadíte príliš hrubé, nebudú vetrané. Nalejte semená s preosiatej pôdy a umiestnite nádoby na teplé a dobre osvetlené miesto.

Nádoby by mali byť pokryté fóliou alebo priehľadnými viečkami. Nezabudnite utrieť kondenzát z krytov, aby ste zabránili nadmernej vlhkosti.

S cieľom pestovať dobré, zdravé sadenice, môžete použiť špeciálnu zakúpenú pôdu, ktorá zahŕňa biohumus a rôzne pôdne organizmy, čo vám umožní neoplodniť pôdu.

Ak si pôdu pripravíte sami, je lepšie vybrať trávnatú pôdu a vyprať hrubý piesok.

Sadenice a výsadba v zemi

Sadenice nepotrebujú vodu pred zberom, aby nespôsobili zrýchlený rast. Keď sa výhonky objavia na niekoľkých listoch, môžete ich začať hojne hojiť. Ponorte ich a transplantujte každý výhonok do samostatnej malej nádoby.

Pokryte rastliny pôdou na úroveň klíčnych listov. Potom, čo sú výhonky dostatočne silné, môžete začať vytvrdzovať. Prineste semenáčiky na čerstvý vzduch na chvíľu.

Je to dôležité! Počas popúšťania dbajte na to, aby nedochádzalo k silným nárazom vetra a teplota vzduchu nebola nižšia ako +8 °S.
Ak sa výhonky natiahnu príliš ďaleko, potom môžete odtrhnúť spodné listy, ako rastú vrchné listy. Táto operácia sa môže opakovať najviac trikrát, pričom sa odstráni len niekoľko listov. V prvej polovici júna začína výsadba. Pestované rastliny môžu byť vysadené v otvorenej pôde s výškou 30 cm a stonkou s priemerom približne 10 mm. Na každom výhonku už bude kvetinová kefa a až desať listov.

Paradajky tejto odrody nie sú určené pre otvorené plochy, takže by mali byť vysadené iba v skleníkoch a skleníkoch.

Ďalšie informácie o pestovaní paradajok v otvorenom poli, v skleníku, podľa Maslovovej metódy, v hydroponii, podľa Terekhins.

Starostlivosť a zavlažovanie

Prvých niekoľko týždňov po výsadbe rastliny nie je lepšie ako voda. Na zakorenenie a ďalší rast stačí voda, ktorá sa do výsadby naliala počas výsadby. Pri zalievaní paradajok „Masha Doll“ sa snažte naliať vodu len pod koreň, aby sa zabránilo tomu, že na listy padne nadmerná vlhkosť.

Ideálny čas na zavlažovanie je popoludní, práve v tomto čase sa rýchlosť odparovania znižuje. Nenechajte sa uniesť s zalievanie - celé obdobie od výsadby až po vzhľad vaječníkov len sledovať pôdu vlhkosť a zabrániť jej vysychaniu.

Potreba veľkého množstva vody v paradajkách sa vyskytuje len počas vzhľadu ovocia.

Nezabudnite na uvoľnenie pôdy. Prvýkrát je potrebné preraziť pôdu okolo rastlín do hĺbky najmenej 10 centimetrov. Pomôže to zahriať pôdu a naplniť ju kyslíkom.

Po každom zalievaní je potrebné postup zopakovať, ale do plytšej hĺbky 5-6 centimetrov. Uistite sa, že pôda pod rastlinami nie je zhutnená, pretože to negatívne ovplyvní koreňový systém.

Ak chcete zistiť potrebu hilling, starostlivo skontrolovať kríky. Ak sa v dolnej časti stonky objavili náhodné korene, potom by sa mal zastrčiť. To pomôže vyplniť pôdu kyslíkom, stimuluje prácu koreňového systému, posilňuje stonky, rastliny sa začnú kŕmiť lepšie.

Okrem toho, urýchliť rast paradajok a znížiť množstvo zalievanie, môžete mulčovanie pôdy. K tomu, medzi radmi rastlín rozkladať piliny, rašeliny alebo slamy, a používať zelený hnoj.

Majú dobrý vplyv na výkon, uvoľňujú zem, udržujú ju vlhkú.

Chorobám a škodcom

Charakterizácia a opis odrôd paradajok "Masha Doll" nebude úplná, ak neuvediete, že rastlina má vynikajúcu imunitu voči chorobám a škodcom.

Ďalšie informácie o chorobách paradajok, najmä o Alternaria, krútenie listov, pleseň, fusarium.
Mladé rastliny tejto odrody však môžu byť napadnuté chrobákom zemiakovým Colorado. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné liečiť výhonky špeciálnym insekticídom niekoľko dní po výsadbe. Dospelé rastliny chrobákov Colorado už nie sú atraktívne, ale hrozí nebezpečenstvo napadnutia roztočmi pavúkmi alebo skleníkmi.

Ak narazíte na roztoče, potom ošetrujte všetky postihnuté oblasti rastlín mydlom a vodou.

Je to dôležité! Ako preventívne opatrenie nestojí za pestovanie paradajok, kde v minulom roku rástli zemiaky, paprika alebo baklažán.

Podmienky maximálnej plodnosti

Na vytvorenie všetkých nevyhnutných podmienok pre rýchly rast rastlín a získanie kvalitného ovocia je potrebné pamätať nielen na starostlivosť a zavlažovanie, ale aj na používanie stimulancií.

Tieto lieky môžu mať rôzne účinky, pretože syntetizované fytohormóny, ktoré obsahujú, ovplyvňujú rôzne štádiá života kríkov. Treba však pripomenúť, že by sa nemal meniť spôsob aplikácie a intervaly liečby týmito prípravkami, aby sa zabránilo ich presýteniu.

Každý stimulátor má svoju vlastnú špecializáciu účinkov:

  • "Kornevin" poskytuje rýchlu tvorbu a rast koreňov;
  • Novosil a Immunocytofit vykonávajú vynikajúcu prácu s chorobami a zlepšujú imunitu rastlín;
  • sodné a draselné humáty sú antistresové lieky;
  • Ecogel a Zircon sú univerzálne stimulanty.

Použitie ovocia

Výrobky tejto odrody sa môžu konzumovať nielen čerstvé - ako šaláty, džúsy a prísady na kulinárske recepty, ale aj na prípravu celozrnných konzervovaných plodov strednej a malej veľkosti.

"Doll Masha" - vynikajúca odroda pre pestovanie v skleníkoch, o čom svedčí veľký počet pozitívnych recenzií záhradkárov. Ak chcete získať veľkú úrodu kvalitných a chutných paradajkových plodov, táto odroda je pre vás.

Loading...