Ako aplikovať hnojivo "Tsitovit": návod

"Tsitovit" je populárne hnojivo používané na prevenciu mnohých chorôb záhradných plodín, ovocných plodín, izbových rastlín a iných okrasných rastlín.

Používa sa aj na zlepšenie rastu, vzhľadu okrasných rastlín, zvýšenie výnosov atď. V tomto článku sa zoznámime s pokynmi na používanie hnojiva Tsitovit, jeho kompatibilitou s inými liekmi, jeho toxicitou a spôsobom, akým by sa mali skladovať.

Opis a forma uvoľnenia

"Tsitovit" je široko používaný, sa používa na zvýšenie odolnosti rastlín k negatívnym faktorom životného prostredia, ako sú: nedostatok svetla pre sadenice, zníženie teploty, vysoká alebo nízka vlhkosť.

Vďaka tomuto hnojivu sa stimuluje rast, vaječníky klesajú menej často a rastové body nezomierajú. Používa sa aj na prevenciu chlorózy, listových škvŕn, plesne, rôznych typov hniloby atď.

Veľkou výhodou tohto lieku je, že sa môže použiť pre všetky druhy plodín a okrasných rastlín.

Tsitovit sa vyrába vo forme chelátu, čo umožňuje rastlinám lepšie asimilovať prvky, ktoré tvoria roztok.

Táto forma uvoľnenia predávaná vo fľašiach po 1,5 ml uľahčuje prípravu pracovnej látky.

Budete mať záujem dozvedieť sa viac o takýchto komplexných hnojivách: "Master", "Kristalon", "AgroMaster", "Sudarushka", "Kemira", "Azofoska", "Malty", granulované kuracie hnoj "Floreks".

Zloženie hnojív

"Tsitovit" je rýchlo pôsobiace organické organické hnojivo, ktoré pozostáva z: 30 g dusíka, 5 g fosforu, 25 g draslíka, 10 g horčíka, 40 g síry, 35 g železa, 30 g mangánu, 8 g železa bóru, 6 g zinku, 6 g kalu a 4 g molybdénu.

Návod na použitie a dávkovanie

Použitie "Tsitovita" je vítané v rôznych štádiách rastu rastlín, dokonca aj semená môžu byť spracované dva dni pred siatím. Sadenice sú spravidla napojené roztokom, najmä ak sa uskutočňuje zber, čo prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu a rastu koreňov. Nebude zbytočné vykonávať postrek počas tvorby vaječníkov, ako aj pred dozrievaním plodov.

To zase zvýši stabilitu a výnos rastliny, ktorá poskytne vysoko kvalitné ovocie s dlhšou trvanlivosťou.

Pred použitím hnojiva by ste mali venovať pozornosť stavu pôdy. Ak je kultúra zasadená v čiernej pôde, nie je možné vykonávať kŕmenie pod koreňom, pretože tento typ pôdy už obsahuje dostatočný počet mikro a makro prvkov.

To bude stačiť spracovať len semená alebo sadenice pred výsadbou. Ako prevencia chorôb sa môže uskutočniť postrek listov.

Ak je zvýšená vlhkosť pôdy, odporúča sa vykonať spracovanie plechu, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému zvýšením úrovne vlhkosti.

Na škvrnitých a vyčerpaných pôdach sa Tsitovit používa na morenie koreňov a pravidelné postrekovanie pri súčasnej aplikácii hnojív obsahujúcich sírany.

Pre záhradné plodiny

Hnojivo je ideálne pre všetky záhradné plodiny. Používa sa na namáčanie semien rýchlosťou 4-5 kvapiek na 100 ml počas niekoľkých hodín. Na kŕmenie sadeníc postačuje 1 ml na 1 l vody. Tento roztok sa aplikuje najviac raz za desať dní.

Pokiaľ ide o paradajky a uhorky, koncentrácia "Tsitovit" by mala byť 1,5 ml na tri litre vody. Toto riešenie je dosť pre hnojivo 10 m2. metrov pôdy. Mal by sa používať ako vrchný obväz s frekvenciou raz za 14 dní.

Na rozstrekovanie zemiakových hľúz pri výsadbe pripravte roztok 1,5 ml na 1,5 litra vody.

Viete? Staré semená môžu byť „oživené“ pomocou roztoku, ktorý obsahuje 1 kvapku. "Tsitovita"2 kvapky "Zirkón" a 0,1 litra vody. Stačí ponechať semená v nej dlhšie ako 8 hodín.

Pre ovocie

Živný roztok "Tsitovita" udržuje tón ovocných stromov, zvyšuje ich odolnosť voči teplotným extrémom, najmä v zime. Rastliny kŕmené na jeseň môžu vydržať ťažké mrazy lepšie, ich púčiky sú menej pokryté mrazom a rastú na jar skôr. Stromy a kríky sa spracúvajú po zbere a počas tvorby pukov a vaječníkov. Hnojivo sa pripravuje z 1,5 ml roztoku a 1,5 1 vody.

Pre záhradné dekorácie

"Tsitovit" je účinný pri kŕmení záhradných plodín. Priaznivo ovplyvňuje vzhľad rastlín, počet, okázalosť a jas kvetov, predlžuje kvitnutie sám.

Rastliny sa postriekajú roztokom 2 ml mikroživiny na 2 litre vody. Na zvýšenie výzdoby je potrebné na jar spracovať kvety a kríky s výskytom prvých listov a púčikov, ako aj po období kvitnutia.

Viete? Soli tvorené v pôde bežných hnojív sú absorbované plodinami iba o 35 - 40%, ale chelátové hnojivá sú asimilované minimálne o 90%.

Pre izbu

Liek bude užitočný pre fanúšikov izbových rastlín. 2,5 ml látky sa musí zriediť v 3 litroch destilovanej vody. Korenenie by sa malo vykonávať v priemere štyrikrát od skorej jari do polovice jesene.

Vlhkosť v hrnci by mala byť kompletná. Hnojivo sa tiež nastrieka na listy - dvakrát na jar a dvakrát na jeseň.

Je to dôležité! Interval kŕmenia uchovávajte najviac raz za dva týždne.

Kombinované použitie

Aby sa zabránilo vzniku plesňových ochorení, najproduktívnejšie možno nazvať kombinované použitie Tsitovit a Zircon, ktoré sa používajú na pestovanie semien a koreňových plodín.

Pri presádzaní a prerezávaní okrasných rastlín počas obdobia sucha alebo chladného okamihu bude užitočný postrek zmesou Tsitovit a Epin-extra.

Trieda nebezpečnosti

Uvažovaná droga je mierne nebezpečná a patrí do tretej triedy nebezpečenstva. Nie je však toxický pre rastliny, ale naopak, môže byť použitý na zníženie obsahu dusičnanových látok vo výrobkoch počas predávkovania minerálnymi alebo organickými hnojivami.

"Tsitovit" sa ľahko rozpúšťa vo vode bez tvorby zrážok, čo zase umožňuje, aby sa používal pri zavlažovaní, pretože neupcháva filtre a zavlažovací systém.

Je to dôležité! Ak sa roztok dostane do očí, sliznica nosa by sa mala umyť veľkým množstvom bežnej tečúcej vody. Ak sa dostane do dýchacieho traktu, je potrebné okamžite vyhľadať lekára.

Podmienky skladovania

Podľa návodu, ak liek uskladňujete v uzavretom obale na mieste chránenom pred slnkom a vlhkosťou pri teplote od 0 ° C do +25 ° C, jeho skladovateľnosť bude dva roky.

Hotová zmes sa najlepšie používa ihneď po príprave, ale nesmie sa skladovať dlhšie ako tri dni na tmavom mieste. V tomto prípade musíte do hnojiva pridať kyselinu citrónovú v pomere 1 g kyseliny na 5 litrov vody.

"Tsitovit" nie je len hnojivo, ale aj liek, ktorý pomáha rastlinám ľahko sa prispôsobiť negatívnym faktorom a odolávať chorobám. Veľkú popularitu získal nielen medzi záhradkármi, ale aj medzi priaznivcami okrasných rastlín, pretože sa dá použiť na akékoľvek plodiny.

Loading...