Herbicíd "Ovsyugen Super": charakteristika, spôsob použitia

Herbicídy sú špeciálne chemikálie, ktoré sa používajú na odstraňovanie burín a nežiaducej vegetácie v záhradných a záhradných parcelách.

To značne uľahčuje prácu všetkých záhradkárov, takže tieto látky sú v súčasnosti veľmi rozšírené.

Čo sa používa

Ovsyugen Super je jedným z herbicídov proti tráve. Jej hlavným účelom je bojovať proti ročným burinám trávnych druhov. Patrí medzi ne divý ovos, metla, proso, prasa, štetina a mnoho ďalších. Používa sa hlavne v období po jarnom, zimnom jačmeni a ozimnej pšenici. Takýto liek je selektívny a má systémový účinok, ktorý aktívne ničí parazitické obilniny.

Viete? Každý rok sa vo svete vyrába a používa približne 4,5 milióna ton herbicídov.

Drogové dávky

Ovsyugen Super získal širokú distribúciu vďaka mnohým výhodám, vrátane:

  • Graminicid, ktorý má pomerne dobrý účinok, má účinný účinok na jačmeň a jeho plodiny, čím ničí nežiaduce obilné trávy;
  • liek má vysoké selektívne vlastnosti, ktoré poskytujú spracovaným plodinám ochranu pred škodlivými chemikáliami;
  • Ovos môže byť použitý bez ohľadu na súčasnú fázu vývoja plodín, načasovanie jeho použitia je dosť rôznorodé;
  • Tento "lekár" koná prostredníctvom tých častí rastliny, ktoré sú umiestnené nad zemou, čo zaisťuje vysokú rýchlosť a silný účinok z jeho používania.

Účinná látka a uvoľňovacia forma

Hlavnou látkou lieku Hovsyugen Super, ktorá má hlavný účinok, je fenoxaprop-P-etyl v koncentrácii 140 g / l. Herbicíd tiež obsahuje antidotum v množstve 47 g / l. Fenoxapron-P-etyl je biely, tvrdý, bez zápachu.

Nestabilné v neutrálnom a alkalickom prostredí, ale odolné voči slnečnému žiareniu počas 90 dní pri 50 ° C.

Takáto látka rýchlo preniká do listov ošetrovanej rastliny, v dôsledku čoho je inhibovaný proces syntézy bunkovej membrány v obilných burinách.

Viete? Žijúcim prírodným herbicídom sú mravce, ktorí žijú v Amazónii v stromoch Duroya. Ak vstrekujete kyselinu mravčiu do akejkoľvek plodiny, potom je tento hmyz schopný očistiť od burín.
Tento účinok spôsobuje, že burina je slabá a po 1,5 až 2 týždňoch úplne umierajú. Ovsyugen Super sa vyrába vo forme emulzného koncentrátu.

Kedy a ako sa vykonáva liečba a spotreba?

Návod na použitie takého herbicídu, ako je Ovsyugen Super, je pomerne jednoduchý, ale vyžaduje prísne dodržiavanie všetkých požiadaviek a pravidiel. takže:

  1. Príprava roztoku na postrek by mala byť tesne pred jeho použitím. Zriediť liek so zameraním na rýchlosť jeho spotreby.
  2. Naplňte nádrž postrekovača 3/4 vody, po ktorej môžete pridať koncentrát. Pred použitím opláchnite nádobu vodou a pridajte postrekovač do nádrže.
  3. Celú zmes dôkladne premiešajte a až potom pridajte požadované množstvo vody.
  4. Na použitie takéhoto herbicídu pri povrchovej úprave sa odporúča použitie špeciálnych postrekovačov s označením OPSh-15-01, OP-2000-2-01, Amazona 300 atď.
  5. Rastliny by mali byť spracované len v suchom počasí v skorých ranných alebo večerných hodinách. Je žiaduce vykonať pozemné spracovanie v poveternostných podmienkach bez vetra alebo rýchlosťou 4 až 5 m / s.
  6. Prvé ošetrenie by sa malo uskutočniť už vtedy, keď sa začali objavovať prvé letáky burín.
Je to dôležité! Za žiadnych okolností neošetrujte herbicídy tých oblastí plodín, ktoré boli oslabené nepriaznivými podmienkami, ako sú mráz, silné dažde alebo iné.
Herbicíd na konzumáciu Noma Hovsiugen Super sa môže líšiť v závislosti od typu pestovaných plodín. Ak sa chystáte sprej ozimnej pšenice, potom tento prípravok v koncentrácii 0,6-0,8 l / ha vám pomôže v boji proti štetinám, ovosom a iným burinám. Ak sa ošetruje jarná pšenica alebo jarný jačmeň, koncentrácia bude 0,8-1,0 l / ha herbicídu + 0,2 l / ha povrchovo aktívnych látok (povrchovo aktívnych látok).
Herbicídy tiež zahŕňajú "Lancelot 450 WG", "Corsair", "Dialen Super", "Hermes", "Caribou", "Cowboy", "Fabian", "Pivot", "Eraser Extra", "Callisto", "Dual Zlato, "Prima".

Rýchlosť nárazu a doba ochranného pôsobenia

Po postreku sa tento roztok absorbuje rastlinami cez orgány umiestnené nad zemou počas 1-3 hodín. Potom sa aktívne látky akumulujú v miestach rastu burín, čo vedie k úniku ich vývoja a smrti všeobecne.

Prvé príznaky účinkov lieku môžete vidieť po týždni, alebo dokonca 3-4 dni liečby. Na burine sú zjavné známky porušenia ich fungovania a po 10-15 dňoch sú úplne zničené.

Rýchlosť pôsobenia herbicídu priamo závisí od poveternostných podmienok, za ktorých sa použil. Celé vegetačné obdobie rastliny prechádza pod ochranným účinkom ovsugénu. Liek ovplyvňuje iba slabé a citlivé trávy, ktoré sú už v období liečby v pôde.

Tento herbicíd neovplyvňuje obyvateľov druhej "vlny" burín, ktorá sa objavila po použití tohto lieku.

Toxicita a bezpečnostné opatrenia

Tento herbicíd je mierne toxická látka. Patrí do 3. skupiny toxicity cicavcov a do 4. skupiny relatívne prospešného hmyzu, vtákov a rýb.

Preto je jeho používanie v blízkosti hygienických zón v blízkosti vodných nádrží absolútne bezpečné a nepoškodí obyvateľov týchto prírodných rezervácií.

Aby ste sa chránili pri príprave roztoku ovsugénu, chráňte si ruky rukavicami, môžete tiež zakryť sliznice úst a nosa špeciálnym respirátorom.

Kompatibilita s inými herbicídmi

Tento typ herbicídu možno ľahko kombinovať s takmer všetkými ostatnými herbicídmi, fungicídmi a inými prípravkami na ošetrenie rastlín, ktoré sa používajú v poľnohospodárstve.

Je to dôležité! Pred zmiešaním oatsugenu s inými liekmi sa uistite, či je kompatibilný s fyzikálno-chemickými zložkami.

Čas použiteľnosti a podmienky skladovania

Liek sa môže použiť do dvoch rokov po jeho výrobe.

Suché miesto je ideálne na skladovanie, v ktorom sú pesticídy dokonale skladované. Teplota by mala byť od -10 ° C do + 30 ° C. Pred použitím herbicíd dôkladne premiešajte.

Použitie herbicídu Ovsyugen Super proti ovsom, štetinám, proso a iným burinám vám pomôže rýchlo a účinne sa ich zbaviť. Vďaka svojej selektivite a nízkej toxicite takýto liek nepoškodí vaše plodiny, ale účinne ich „očistí“ od nepríjemných obyvateľov.

Ďalším príjemným bonusom je relatívne nízka cena a dostupnosť. Tento herbicíd si môžete kúpiť v každom špecializovanom obchode.