Odrody milkweed: fotografie a mená hlavných druhov

Spurge - hosť z trópov, ale dnes táto rastlina zdobí obvyklé záhradné pozemky, kancelárske budovy, kancelárie a domy. Rastlina má viac ako jeden a pol tisíc druhov, najrozmanitejšia veľkosť a tvar listov a kvetov, prítomnosť alebo absencia tŕnia. Dnes pochopíme, ako rôzne typy eufórie vyzerajú, používajú fotografie, zisťujú ich presné mená, stručne diskutujú o jemnosti starostlivosti o ne.

Biele zrazeniny (Euphorbia leuconeura)

Belozhilchaty táto rastlina, populárny v kultúre rastlín okien, je nazývaný pre biele pruhy na šťavnaté zelené pozadie listov a na okrajoch kmeňa. Biela farba je spôsobená koncentráciou mliečnej šťavy. Mladá rastlina je svieža ružica veľkých svetlých zelených listov, široká a zaoblená na okraji, hustá na dotyk, s lesklým povrchom.

Spurge, ako kaktus, sansevieriya, ibištek, spathiphyllum, zamiokulkas, vianočný stromček, chlorophytum, tradescantia, sú klasifikované ako nenáročné izbové rastliny. Dokážu vytvoriť pohodlie domova bez akýchkoľvek špeciálnych nákladov na starostlivosť.

Dospelá rastlina, ako rastie, tvorí hrubý pentahedrálny stonok, ktorý je drevený na základni, a v úctyhodnom veku sa môže rozvetvovať, čím sa vytvárajú bizarné tvary, ako napríklad lustre postavy. V období kvitnutia v pazuchách listov sa objavujú nenápadné stopky, nenápadné biele malé kvety, skôr ako naklíčené cibule. V púčikov stopky, tam sú semená, ktoré môžu strieľať štyri metre od rastliny. Euphorbia belozhilchaty nevyžaduje osobitnú starostlivosť a pozornosť doma, existuje však niekoľko pravidiel:

  • zalievanie - ako pôda schne, nič viac; postrekovanie je potrebné počas horúceho obdobia;
  • osvetlenie - nasýtené, ale nie na priamom slnečnom svetle;
  • teplota - teplota miestnosti, 18-23 ° C;
  • vlhkosť vzduchu je mierna;
  • kapacita obsahu je dosť široká ako hlboká;
  • zloženie pôdy nenáročné, transplantácia mladých jedincov - ročne; dospelých starších ako päť rokov - každé dva roky.
Je to dôležité! Mliečna miazga rastliny je jedovatá, pri práci s ňou sa odporúča chrániť pokožku a sliznicu očí, aby sa zabránilo ťažkým popáleninám.

Namodralý (Euphorbia coerulescens)

Euphorbia modrastý dostal svoj názov vďaka voskovej vrstve na zelenej časti. Tento druh euphorbia sa môže množiť vegetatívne, preto rastie pomerne rýchlo a zaberá veľkú plochu. Stonka rastliny je hrubá, až do obvodu 50 mm, má od štyroch do šiestich plôch s hranatými rohovými útvarmi na okrajoch. Namiesto sukulentných listov, tmavo hnedý tŕň rozvetvený vo forme rohov, často tiež pokryté kvetom. Silné objemné hroty s dĺžkou viac ako centimeter.

Sukulenty sú rastliny, ktoré nevyžadujú časté zalievanie. Okrem sukulentných rastlín milkweed zahŕňajú tiež aichrizón, echeveriu, agávu, aloe, echinocactus, nolín, sklz, kalanchoe a cinquefoil.

Tento druh preferuje penumbra a mierne zalievanie, môže byť oplodnený len v lete. Počas odpočinku potrebuje chlad, ale nie menej ako +12, zastávka pre toto obdobie sa zastaví.

Enephorbia meloformus

Euphorbia meloniform má zaoblený tvar až do výšky 10 cm, rastie v šírke od 5 do 10 cm a starne je zarastený mnohými deťmi bližšie k základni. Zaoblený hrubý kmeňový proces má trojuholníkový tvar - od ôsmich do dvanástich. Farba môže byť sivozelená, bledožltá, svetlozelená a modrastá. Rebrá sú pokryté konvexnými rúrkovými útvarmi a čelá sú často zdobené priečnymi pruhmi hnedej, tmavozelenej alebo sivej farby. V hornej časti (hlavne u žien) sa tvoria pevné stopky s malými zelenožltými alebo červenkastými kvetmi.

Miestnosť melón euphorbia má rád miernu vlhkosť, voľnú, ľahkú a výživnú pôdu s povinnou drenážou.

Je to dôležité! V zime nie je rastlina napojená, vo výnimočných prípadoch sa pôda mierne postrieka.

Tuk alebo tuk (Euphorbia obesa)

Tam je nejaká podobnosť tohto druhu s druhmi opísanými vyššie: hrubý kmeň má zaoblený tvar, je tiež malý - až 12 cm vysoký a 8 cm v obvode. Kmeň je tiež rozdelený na segmenty, aj keď nie je tak výrazný a má mierne vypuklé rebrá. Rozdiel spočíva v neprítomnosti tŕňov na rastline. Farba euphorbia je tuková - sivozelená alebo tmavozelená, s tmavými pruhmi. Jednotlivé kvetenstvo, zhromaždené vo zväzku v hornej časti kmeňa. Euphorbia obézny miluje hlboké hrnce, mierne zalievanie ako pôda schne. V zime je závod v pokoji.

Kanársky (Euphorbia canariensis)

Za prirodzených podmienok dosahuje hustý krík výšku tri až štyri metre; doma, samozrejme, oveľa menej. Tento sukulent má mäsitý kmeň štyroch alebo piatich tvárí, s jasne vysledovanými hranami, bez listov. Rebrá sú chránené dvojitými hrotmi rastúcimi z pol centimetrov dlhých obličkových útvarov. Potrebuje prerezávanie, sanitárne a formatívne. Každoročne by ste mali odrezať vrch a odstrániť slabšie alebo nesprávne rastúce výhonky - tak mu dáte krásny tvar a uzdravíte, omladíte krík.

Cypress (Euphorbia cyparissias)

Euphorbia cypřiš je bylinná rastlina, podobná borievke. Rastie silne v prírodných podmienkach a má podobu úhľadného malého kríka. V izbových podmienkach jeho výška nepresahuje pol metra. Má rovné stonky, husto pokryté ihličkovitými, jasne zelenými listami. Počas obdobia kvitnutia sa na vrchole stonky vytvárajú husté trsy kvetov. Malé kvety na dlhých stonkách sú obklopené jasnými bodkami červenkastého alebo zlatého odtieňa.

Tento druh je odolný voči suchu a lepšie znáša podplnenie ako prepad. Pre svieži, svetlý kvet, potrebuje jasné osvetlenie aspoň desať hodín denne. Kŕmte rastlinu raz ročne tekutým komplexným minerálnym zložením.

Veľký koreň (Euphorbia clavigera)

Tento typ sa nazýva veľký koreň kvôli modifikovanému trupu, podobnému procesu nafúknutého koreňa vystupujúceho z pôdy. Z lignifikovaných, nepravidelne tvarovaných vydutín, zakrivené svetlé zelené výhonky rastú, rozdelené do sekcií, vybavené dlhými dvojitými špičatými bodcami pozdĺž okraja ostrých hrán. Na vrchole výhonkov v drážkach medzi tŕňmi sú posadené bud-kvetenstvo. Žlté, pohárikovité kvety s tromi až štyrmi dlhými tyčinkami sa dostávajú z púčikov. Táto rastlina sa najčastejšie pestuje ako bonsai. Potrebuje jasné svetlo, teplota je od 22 do 26 ° C, inak je starostlivosť rovnaká ako pre ostatné sukulenty.

Viete? Meno Euphorbia euphorbia je uvedené v Plinyho spisoch. Vo svojej "Prírodnej histórii" opisuje prípad zázračného uzdravenia z vážnej choroby vládcu Numibie. S cieľom zachovať meno Euphorbosovho lekára, ktorý ho zachránil, kráľ Juba nazval jeho meno rastlinou, z ktorej lekár pripravil liek na záchranu života.

Veľké rohaté (Euphorbia grandicornis)

Krupnorogogo euphorbia trojklanný kmeň s tvárami ohnutými dovnútra. Je rozdelená na segmenty nepravidelného tvaru, každý horný segment je pokračovaním dolného segmentu. Na nerovnom okraji okrajov jedného hľuzy rastú dva hroty, ktoré sa pozerajú do rôznych smerov. V prírodnom prostredí kvitnú euphorbia s jasne žltými hustými kvetmi, prakticky vo vnútorných podmienkach kvitnú. Za dobrých podmienok - jasné slnečné svetlo, mierne zavlažovanie a izbová teplota - rastlina je schopná rásť do stropu.

Mile (Euphorbia milii)

Euphorbia Mila (Miliusa) je trnitý ker, ktorý okrem tŕňov má aj listy. Na rebrovaný šedý kufor, bližšie k vrcholu, šťavnaté zelené listy drop-formoval forma rastú: úzky pri stopke, hladko expandujú, zaoblené okolo okraja. Povrch plechov je hladký a lesklý. Kvitnúce, Euphorbia Mile produkuje dlhé kvety stonky, zvyčajne s dvoma kvetmi ružovej, bielej alebo žltej. Doba kvitnutia rastliny začína, keď dosahuje výšku 25 cm. Na jar av lete, rastlina potrebuje mierne zavlažovanie a hnojenie, bez toho aby bolo potrebné odstrániť sušené stonky kvetov a listov. Počas odpočinku by teplota nemala byť nižšia ako 12 ° C.

Mlieko (Euphorbia lactea)

Mliečne-biela euphorbia rastie kríky, biele rebrované stonky vidlice, ako rastie a husto zarastené s bočnými výhonky. Rebrá výhonkov sú doslova bodkované trojuholníkovými rúrkami, ktoré končia v chrbticiach. Existuje veľmi zaujímavá forma kultúry miestnosti "Cristata": z hrubého kmeňa, rozdeleného do troch alebo štyroch tvárí, kvitne vo forme otvorenej, zvlnenej pozdĺž okraja ventilátora, vytvorenia mliečnej farby, často s ružovým okrajom na okraji.

Viacfarebné (Euphorbia polygona)

Multifaceted euphorbia je tak pomenovaný z dobrého dôvodu: niekedy má až 20 ostrých hrán. Puzdro môže byť s jedným guľovitým driekom, podobným vzhľadu kaktusu a môže pozostávať z niekoľkých valcovitých stoniek. Pozdĺž okraja rebier sú hnedé tuberkuly-púčiky a ostré tŕne. Husté puky sa nachádzajú na dlhých stopkách. Tento druh uprednostňuje rozvoj v polostrove. Počas odpočinku nie je lepšie zalievanie.

Trojuholníkový (Euphorbia trigona)

Rýchlo rastúci druh, v izbových podmienkach po dobu troch rokov rastie až na meter; vďaka rozvetveniu rastliny sa vytvorí tenký kompaktný puzdro. Keď však rastie, bude potrebovať podporu, pretože koreňový systém je plytký a vďaka svojej vlastnej gravitácii sa môže puzdro zlomiť alebo vypadnúť z hrnca.

Strany valca sú konkávne, lesklé, svetlé svetlozelenej farby. Na ostrých hranách namiesto hrotov rastú listy v tvare slzy konvexným ostrým hrotom a stredným pruhom pozdĺž listu. Penumbra alebo rozptýlené svetlo - rastlina sa vyvíja rovnako dobre tam a tam. Dobre reaguje na tekutý minerálny obväz.

Cereus (Euphorbia cereiformis)

Cereus spurge je veľký, dobre rozvetvený ker s niekoľkými mnohostrannými kmeňmi. Šedo-zelené stonky na okrajoch rebier sú zdobené veľkými hrotmi do dĺžky 2 cm, hrotmi hustými a objemnými. Listy rastú tu a tam, ale sú tak malé a slabé, že okamžite vysychajú. Niektorí z nich okamžite letí, niektorí sa dlho držia. Tento typ kontraindikovaného priameho slnečného svetla, škvrny od spálenia slnkom zostane navždy. Rastlina má rada postrek, ale zalievanie by malo byť len vtedy, keď pôda zaschne na povrchu.

Fisher alebo Pallas (Euphorbia fischeriana)

Euphorbia Pallas, čiže človek-koreň, ako ho nazývajú ľudia, skutočne pomáha mužom vyrovnať sa s nejakou poruchou sexuálnej funkcie. Jedná sa o trávnatý porastený krov, rozvetvený a listnatý. Má tenké ohybné stonky a elegantné trojuholníkové letáky s takmer bielym pruhom pozdĺž svetlej zelenej farby. Počas obdobia kvitnutia na stonkách sa na dlhých stopkách vytvárajú malé žlté kvety, ktoré sú vybavené dvojicou pätíc. Po uschnutí sa vytvorí orieškové ovocie. Ale rastlina je známa svojím koreňom. Hrubý podzemok má niekoľko menších procesov, takže celá táto hmota pripomína ľudskú postavu. Pri štúdiu zloženia koreňa boli nájdené látky, ktoré pôsobia na nádorové bunky.

Viete? Ezoterici naznačujú, že podzemok Pallas je slávny koreň mandrake. Ako viete, mandragora bola použitá ako prvok magických rituálov a ako silný liek.

Sférické (Euphorbia globosa)

Na prvý pohľad rastlina pripomína nešikovné detské remeslá. Zo zaoblených stoniek zemiakov rastú, hromadia sa chaotickým spôsobom, zelené výhonky rovnakého tvaru. Na zelených guľovitých stonkách sú malé listy a na vrchole počas kvitnutia sú na dlhých stopkách husté kvetenstvo. Všetky tieto kompozície rastú na šírku až pol metra, na výšku nie viac ako desať centimetrov. Odroda preferuje penumbra, dobre reaguje na letné kŕmenie, počas odpočinku, zalievanie by malo byť zlikvidované.

Euphorbia je výhodná rastlina: ak sa chystáte na výlet, bude môcť robiť bez vašej pozornosti viac ako dva týždne av prírodnom prostredí bez zrážok - dokonca aj dlhšie. Tam je jeden "ale" v obsahu milkweed doma: ako už bolo spomenuté, rastlina je jedovatá, preto, ak sú malé deti v dome, je lepšie sa ho zbaviť.

Loading...