Crassula rastliny pre pestovanie

Rodina Crassulaceae (Tolstyankovy) zahŕňa 30 rodov a asi 1500 odrôd sukulentných rastlín. Prítomnosť rôznych foriem a farieb listov odlišuje členov rodiny Crassula od iných rastlín. Dizajnéri-kvetinári milujú používať tieto kvety pri vytváraní neobvyklých kompozícií, s pomocou vzhľadu rastliny a neobvyklý tvar listov, ktorých farba sa môže líšiť od striebristej šedej farby do tmavej vínovej.

Zástupcovia rodiny Tolstiankov veľmi dobre znášali nedostatok vlhkosti, pretože sa líšia v schopnosti zadržať vlhkosť, ktorú potrebujú v listoch a výhonkoch. Crazy hrnkové rastliny sú najobľúbenejšie medzi záhradníkmi zastúpené na fotografii a majú také mená.

Jade (strom peňazí)

Peňažný strom patrí rodine Tolstiankovovcov, pestovatelia kvetov milujú jeho jednoduchosť, jednoduchosť chovu a vzhľadu.

Viete? Na zabezpečenie bohatého kvitnutia stromu peňazí - musí byť umiestnený na dobre osvetlenom, teplom a vetranom mieste.
Tuková žena má veľmi často malý strom: kmeň stromu, malé husté listy. Nenáročná a elegantná rastlina s vedeckým názvom Crassula. On je pripočítaný s vlastnosťami prilákať bohatstvo a šťastie v dome, harmonizácia priestoru. V lete je ideálnou teplotou pre rast rastlín značka od + 20 ° С do + 25 ° С av zime je potrebné zabezpečiť teplotu + 15 ° С. Crassula miluje dobre osvetlené miesta, najlepšie je mať ju na oknách orientovaných na juhovýchodnú stranu. V lete si ho môžete vziať na balkón - pre strom bude dostatok svetla a tepla a vetrania. Tuková žena dobre rastie v pôde, ktorá je určená pre kaktusy. Toto zloženie zahŕňa trávnatú a listovú pôdu, neutrálny reakčný piesok, niektoré časti ílu, humusu a popola.

Kalanchoe

Kalanchoe je dekoratívna kvetina, ktorá je všeobecne známa svojimi liečivými vlastnosťami a krásnym bohatým kvitnutím. Existuje 200 druhov tejto rastliny. Vlasť Kalanchoe je považovaná za slnečný ostrov Madagaskaru az jazyka pôvodného obyvateľstva sa jeho názov premieta do „zdravia“. Kalanchoe je nenáročná rastlina, nepotrebuje osobitnú starostlivosť a rastie dostatočne rýchlo. Rôzne dekoratívne formy Kalanchoe s nádherne krásnymi kvetmi a originálnymi listami rýchlo získali srdcia amatérskych pestovateľov.

Viete? Je tu legenda o tom, ako sa táto úžasná rastlina objavila v našej krajine. Hovorí, že počas jednej plavby sa jeden z ruských námorníkov nakazil hroznou tropickou chorobou, a aby sa zabránilo epidémii na lodi, rozhodlo sa, že námorník by mal byť ponechaný na jednom z juhoafrických ostrovov. Čo bolo prekvapením tímu, keď po nejakom čase videli námorníka živého a nepoškodeného. Podľa neho sa ukázalo, že ho zachránili listy nádhernej kvetiny, ktorú celý čas žuval. Veriac vo svoje liečivé vlastnosti, námorník vzal túto kvetinu so sebou na loď.
Výška dospelej rastliny môže byť úplne iná: malé kríky 20 cm a nízke stromy jeden a pol metra. Táto kvetina sa veľmi rýchlo prispôsobila domácim podmienkam. Reprodukuje sa veľmi ľahko: s odrezkami a semenami. Mnohé hybridné rastliny dokážu hojne kvitnúť, dokonca aj v tmavých miestnostiach. Aby vás táto kvetina potešila svojím kvitnutím, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • Zalievanie kvetov by malo byť mierne. V lete sa zavlažovanie vykonáva dvakrát týždenne, v zime stačí.
  • Kalanchoe netoleruje vysokú vlhkosť, vysoké teploty, nemá rád hnojivo.
  • Kvetina miluje slnečné lúče, ale až do určitej doby (do 15:00 hod.), Po tomto čase, musí byť buď odstránená v tieni, alebo zakrytá látkou, čím sa vytvorí efekt krátkeho dňa.

aichryson

Aihrizone je okrasná izbová rastlina, často nesúca druhé meno "strom lásky". Aihrizone rastie malý krík 20-30 cm vysoký a 30 cm v priemere, má nezvyčajné listy v tvare srdca bohaté tmavo zelenej farby, sú husté a pokryté bielym chmýří. Bush stonky môžu byť rovné, môžu byť ohnuté, sa vetva silno bez akejkoľvek manipulácie s nimi. Prúdenie vzduchu v prírode rastie v skalných trhlinách na Azorách a Kanárskych ostrovoch. Mäsité malé listy zozbierané vo výtoku na špičkách stoniek, môžu mať inú farbu: celú paletu zelenej, bielej, šedej, žltej, červenej.

Doma kvitne v apríli a máji. Kvety sa zbierajú v malých kvetenstvách vo forme latky, podobnej malým hviezdam, červenej, žltej, smotanovej alebo bielej. Keď končia kvitnutia, vetva, na ktorej sa stopka nachádzala, zomrie a musí byť odstránená. Aihrizone - rastlina nenáročná na starostlivosť a na jej normálny vývoj vyžaduje veľmi málo podmienok, a to:

  • stiesnený hrniec;
  • zriedkavé zavlažovanie;
  • zimovanie na chladnom a jasnom mieste;
  • nemá rád okolie s vykurovacími zariadeniami;
  • v letnom období je rada na dobre osvetlenom mieste s rozptýleným svetlom;
  • počas kvitnutia je potrebné odstrániť oslabené výhonky a staré stonky kvetov, aby sa kŕmili kvety komplexnými minerálnymi hnojivami raz za dva týždne.
Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pravidiel, Aihrizone vás poteší svojím kvitnutím šesť mesiacov.

Sedum (čistenie)

Sedum (čistiaci) - je najrozsiahlejším zástupcom čeľade Crassula, najväčšieho rodáka sukulentných rastlín, ktorý v sebe spájal viac ako 600 druhov rastlín. Tento rod sa rozšíril na suchých územiach Mexika, USA, Novej Zemly, v miernych a studených krajinách severnej pologule, Aljašky, Číny a Japonska.

Doma môžete pestovať ďalšie sukulenty: agávu, aloe, zamiokulky, lithopy, euphorbia, yucca, havortiya, nolina, adenium.

Sedum je trvalka alebo jednoročná bylina, má stonky až 20 cm vysoké. Listy majú okrúhly alebo valcový tvar s modrastým alebo červeným odtieňom. Kvety čistia malé kvety, ktoré sa zbierajú v kvetenstve. Kvety môžu byť rôzne farby, to všetko závisí od typu rastliny. Niektoré rozsiahle druhy čistenia kvitnú hojne po celý rok. Mnoho druhov sedum rastie v dekoratívnych formách. Čistenie sa spravidla používa na vytvorenie kompozícií na pozadí v podobe zariadenia na zakrytie zeme. Doma Sedum slúži ako prídavok k kompozíciám kaktusov, menej často s ampelous rastlín.

Je to dôležité! Purifikácia má mnoho liečivých vlastností a používa sa pri liečbe mnohých chorôb, ale najcennejšie sú jej antimalarické vlastnosti.

Briofillum

Pred niekoľkými desaťročiami bol rod Briofillum oddelený od rodu Kalanchoe, teraz je považovaný za nezávislého zástupcu rodiny Tolstiankovovcov. Rod Briofillum zahŕňa 25 druhov rastlín. Vo voľnej prírode, rastlina rastie v tropickej Afrike, juhovýchodnej Ázii, a môže dosiahnuť 10 metrov na výšku, ale vieme, že s skromný kvet kvetina 50-150 cm na výšku. Briophyllum sa vyznačuje šťavnatými, mäsitými listami na krátkom obryse, listové čepele majú ostrý okraj. Stretávame sa so zástupcami tmavozelených listov, ale aj pestré odrody. Pre svoju schopnosť reprodukovať obličky s deťmi na okrajoch listov sa bryophyllum nazýva viviparous. Pripravené na výsadbu deti majú k dispozícii korene vzduchu a spadnúť z najmenšieho kmitania, a ak padnú na mokrej pôde, okamžite sa zapustia do koreňa. Keď bryophyllum dosiahne vek dvoch rokov, začína kvitnúť, sú vyhodené kvetenstvo bielej, ružovej alebo červenej. Obdobie, kedy bryophyllum kvitne je február alebo marec.

Briofillum je známy svojimi liečivými a baktericídnymi vlastnosťami, je široko používaný v boji proti zápalovým procesom, prechladnutiu, hojeniu rán.

Aeonium

Nenáročná a okrasná rastlina, tvoriaca ružicu listov podobných fantastickým kvetom, často používaná na vytvorenie dekoratívnych kompozícií. Aeonium je skutočne dlhotrvajúca rastlina, ktorá vás poteší viac ako desaťročie. Od starovekého gréckeho jazyka, jeho názov môže byť preložený "živý" alebo "večný". Rastlina má husté, mäsité listy a výhonky, stonka je trávnatá alebo drevnatá so stopami z padlých listov, na konci kmeňa sa vytvára hustá a vzorovaná ružica listov.

Výška eonia môže byť úplne odlišná: od 10 cm (v tomto prípade sa zásuvka nachádza takmer na zemi) do 100 cm (zdá sa, že vo vzduchu sa vznáša exotická kvetina). Zásuvky sú vždy na konci kmeňa, ale môžu sa líšiť v priemere (od niekoľkých centimetrov po meter). Farebnosť listov sa líši od mäkkej zelenej po červenú, fialové tóny, existujú druhy eónia so zmiešanými farbami, keď sa jedna farba zmení na inú.

Eoniums majú veľmi rád slnečné svetlo, rastliny s farebným vzorom v tieni môžu stratiť svoju pôvodnú farbu. Dokonca aj v polostrove sa rastliny začínajú rozťahovať, deformovať a zmenšovať priemer. Pre eonium sú vhodné len parapety, ktoré sa nachádzajú na južnej alebo juhovýchodnej strane.

Ako keby eonium nemalo rád slnečné svetlo, ale teplo neznáša teplo. Optimálne teploty sú od + 20 ° C do + 25 ° C. Rastlina potrebuje čerstvý vzduch, miluje vetranie. V lete môže byť eonium definované na balkóne alebo záhonu, čo pozitívne ovplyvní jeho vzhľad. Je možné ho vziať vonku, keď nočné teploty prekročia + 10 ° C. Zalievanie pre eonium vyžaduje mierne a je vyrobený na okraji hrnca. Voda by sa nemala hromadiť v strede kríkov, pretože to môže viesť k rozpadu a výskytu plesňových infekcií.

Omladená (kamenná ruža)

Omladená - originálna a krásna rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína hlavu exotickej kvetiny. V prírode existuje 50 druhov "kamennej ruže" rôznej farby. Meno z latinského jazyka znamená "navždy živé". Pestovať kvety v otvorenom poli, a doma na parapety. Jeho jedinečný vzhľad vám umožňuje vytvárať mimoriadne krásne kompozície.

Je to dôležité! Nikdy neliezte mladé pod listnatými stromami alebo veľmi blízko nich - spadnuté lístie môže pokrývať ružicu kamennej kvetiny, čím blokuje slnečné svetlo a vzduch. Rozeta kvetu začína hniť a hynie.
Omladené miluje slnečné svetlo veľmi, toleruje teplo a nedostatok vlhkosti dobre. Rastie dobre na ľahkých pôdach s pieskom a kamienkami, rastie doma "kamenný kvet" drenáž je naplnená jednou tretinou hrnca.

Echeveria

Echeveria - mimoriadne krásna sukulentná kvetina, ktorá je súčasťou rodiny Crassovcov, má asi 200 druhov. Kvetina bola pomenovaná po mexickom umelcovi Atanasio Eheverría, ktorý ilustroval knihu o raste flóry v Mexiku. Rastliny majú husté mäsité listy, zozbierané v tesnej ružici, dĺžka listov sa pohybuje od 3 cm do 30 cm a šírka od 1 cm do 15 cm. voskový náter. Vďaka štruktúre listu Echeveria ľahko toleruje náhle zmeny teploty, chladu a tepla.

U mnohých druhov Echeveria sa stonka skracuje, zdá sa, že tam nie je, aj keď existujú druhy huňatého Echeveria, ale je ich málo. Echeveria hodí kvety na kvetenstvo až 50 cm dlhé, ktoré vyzerajú ako zvončeky. Farba kvetov je nasýtená, svetlá: červená, oranžová, žltá, vápno. Echeveria je zastúpená v mnohých druhoch. V obsahu sú všetky nenáročné, líšia sa od seba veľkosťou, farbou, tvarom zásuvky.

Je to dôležité! Veľmi často sa Echeveria zamieňa s mladým - to sú úplne iné rastliny, aj keď sú navonok veľmi podobné. Hlavným rozdielom je, že mláďatá môžu zima v otvorenom teréne pri teplotách do -30°C, zatiaľ čo Echeveria netoleruje mrazy. Ak porovnáte rastliny navzájom, listy Echeverie budú hrubšie, mäsité.
Pre pestovanie Echeveria vo vnútorných priestoroch je potrebný široký, takmer plochý hrniec s drenážnymi otvormi. Dobrý kvet rastie v pôde pre sukulenty alebo kaktusy, len je potrebné pridať nejaké kamene.

Ako si vybrať pôdu pre chevery: stlačiť hrst pôdy v ruke, otvorte dlaň a uvidíte, čo sa stalo. Ak sa zem zmenila na kus - je príliš ťažká pre chevery, ak sa rozpadne - len tak.

Crassula - mimoriadne krásne rastliny. Budú perfektnou dekoráciou vašej záhrady alebo bytu.

Pozrite si video: HDZ VR 14 Udrzba sukulentov a ich rozmnozovanie (Február 2020).

Loading...