Zoznámime sa s hruškou triedy "Krasulya"

"Krasulya" je letná hrušková odroda, obľúbená a milovaná medzi záhradkármi pre chuť ovocia a nenáročnosť v kultivácii.

Vďaka svojej zimnej mrazuvzdornosti sa môže hruška pestovať v oblastiach so studeným podnebím.

História odrôd hrušiek "Krasulya"

Hruška "Krasulya" - produkt šľachtiteľskej práce vedeckého vedeckého výskumného ústavu Južného Uralu v záhradníctve a zemiakov, Čeľabinsk. E. A. Falkenberg vyšľachtil odrodu hybridizáciou odrôd "Late" a "Little Joy".

V roku 1987 sa odroda stala hodným miestom medzi elitnými odrodami hrušiek. Pestovateľské odrody sa najčastejšie vyskytujú v Uralskom regióne na priemyselné pestovanie a na súkromné ​​pozemky.

Charakteristické odrody hrušky "Krasulya"

Hruška "Krasulia" v popise odrody podľa druhu plodenia sa vzťahuje na zmiešaný typ: plody sa tvoria na jednoduchých a zložitých kolchatka, krátke ovocné výhonky, niekedy stromy nesú ovocie na minuloročné výhonky.

Popis stromu

Strom je stredne hrubý, výška dospelej rastliny dosahuje štyri metre. Kmeň rastie kužeľ, trochu skrútený, kôra je nazelenalá, hrubá. Crohn zaoblený, rozľahlý a rozvetvený.

Pobočky sú rovné, s ľahkým zdriemnutím, zelenohnedej farby. Listy nie sú veľké, listy sú okrúhle, jasne zelené, s množstvom žíl. Listy s zubatými okrajmi sú držané na hustých nadýchaných stopkách. Hruška kvitne na konci mája. Biele veľké kvety majú príjemnú vôňu, kvetenstvo vo forme misy, s oválnymi lístkami. Pre hrušku Krasulia sú najlepšími opeľovačmi Rainbow, Northerner.

Popis ovocia

Plody hrušiek nie sú veľké, až do 120 gramov, pripomínajú bergamot v tvare. Ovocie má mäkkú šupku s leskom, v dobe zrelosti je hruška zelená s miernym červenaním na boku, otočeným smerom k slnku.

Pozrite sa na také odrody hrušiek ako "Elena", "Just Maria", "Forest Beauty", "Muscovite", "Talgar Beauty", "Favorite Yakovleva", "Veles", "Nika".
Keď sa hruška stáva žltejšou a ruměnec škvrny väčšinu povrchu, je pripravený na použitie. Ovocie má krémovo sfarbenú dužinu, mierne mastnú, voľnú a šťavnatú. Hruška je neuveriteľne sladká, zanecháva pikantnú dochuť. Plody dozrievajú v prvej dekáde augusta.

Výhody a nevýhody odrôd hrušky "Krasul."

Vysoká zimná odolnosť hrušky "Krasulya" - jeho hlavnou výhodou. Nemenej dôležitá je dobrá imunita voči chorobám hubového charakteru a poškodeniu škodcami: počas rokov pestovania odrody sa nepozoroval ani jeden prípad chrastavitosti, bakteriálneho popálenia a žlčových roztočov.

Odroda hrušky sa vyznačuje rýchlym plodom, vo štvrtom roku po výsadbe stromy prinášajú úrodu. Výnos hrušky Krasuli je tiež vysoký - až 40 kg na dospelého (10 rokov) stromu.

Nevýhody odrody zahŕňajú malú veľkosť plodov, chrbtice na konáre, ktoré sťažujú ťažbu a možnosť chutnej chuti ovocia počas chladného leta. Významné mínus nie je dlhodobé skladovanie: hrušky sa skladujú v chladničke maximálne dva týždne.

Odroda sa používa hlavne čerstvá, spracovaná na šťavy alebo konzervovaná na zimu.

Funkcia výsadby sadeníc hrušky "Krasuli"

Výber sadenice na výsadbu, dávajte pozor na koreňový systém rastliny. Musí byť vyvinutá, so silnými výhonkami bez mechanického poškodenia.

Viete? Hruška je blízkym príbuzným ruže, pretože predstavuje rod Rosaceae. Blízki príbuzní hrušky sú jablká, hloh a až dva tisíce rastlín.

Kedy je lepšie zasadiť

Výsadba hrušky "Krasuli" jar sa koná v apríli, po návrate mráz. Jarné výsadby sú vhodnejšie pre regióny so studenými zimami. V teplejších klimatických podmienkach je najlepším časom pristátia koniec septembra. Pred zimou, rastliny majú čas, aby sa silnejšie a koreň.

Ako si vybrať miesto pristátia

Výsledok výsadby a ďalšia starostlivosť o hrušku Krasulia bude závisieť od miesta zvoleného pre sadbu. Miesto závodu by malo byť hladké, osvetlené a chránené pred silným vetrom.

Je to dôležité! Hruška netoleruje transplantáty, koreňový systém neberie koreň dobre, takže ho okamžite zasadte na trvalé miesto.
Prúd podzemnej vody by mal byť čo najhlbší. Ak plánujete zasadiť závod v blízkosti domu alebo prístavku, ustúpte z budovy najmenej tri metre. Pôda pre hrušky je voľná, výživná a odvodnená.

Ako pripraviť miesto a zasadiť stromček

Dlažba pre hrušku je vykopaná s priemerom 70-80 cm, hĺbkou 70 cm, medzi rastlinami je vzdialenosť 5 metrov. Pre sadenice je potrebné pripraviť pôdu. K tomu vezmite tri vedrá kompostu, vedro s pieskom a dolomitovou múkou, 500 ml chloridu draselného a superfosfátu, asi liter popola.

Zmiešajte tieto zložky s vrstvou zeminy vykopané z jamy. Na dne jamy položte substrát kopec, jemne narovnajte korene na vrchole - sadenice. Potom korene zaspia pôdu, podkopávajú.

Korenový krk rastliny zostáva päť centimetrov nad zemou. Po výsadbe sa sadenice hojne zavlažuje. Ako sa starať o sadenice hrušky Krasulia? Potrebuje zalievanie. Na uľahčenie zavlažovacích postupov okolo zariadenia sa odporúča vytvoriť drážku. Po výsadbe, sadenice potrebuje podporu, kravatu na kolík, a valec kruh je mulched.

Zaujímavé! V prírode dnes existuje viac ako tri tisíce druhov hrušiek. Národné rastliny sa nazývajú Ázia a Európa. Európska hruška bola známa už od roku 1000 pnl. Ázijské hrušky sa pestovali v Číne od roku 1134 pnl.

Zvláštnosti starostlivosti o hrušku Krasulia

Pri pestovaní hrušiek Krasuli, aby sa im dodala dostatočná vlhkosť a výživa, je vhodné udržiavať pôdu v kmeňoch stromov pod čiernou parou. Bolo by pekné zasadiť medzi radmi rastlín - siderats.

Ako na vodu

Strom potrebuje hojné zalievanie, ale nie časté. Zalievanie v závislosti na počasí sa vykonáva 2 - 4 krát mesačne. Nalejte až tri vedrá na meter štvorcový kruhu kufra.

Varovanie! Je potrebné, aby voda pri zalievaní hrušky "Krasuli" prenikla hlboko 60-80 cm.

Po zalievaní musí byť pôda uvoľnená, takže voda sa vstrebáva rýchlejšie a do koreňov je prístup vzduchu. Taktiež je potrebný burínový kruh, čím väčšia je koruna stromu, tým väčší je priemer čistenej pôdy. Po zalievaní je pôda mulčovaná rašelinou pre lepšiu ochranu vlhkosti.

Kedy a čo stojí za to vykonať top dressing

Pre hnojivá hrušky a organické použitie, a minerálne hnojivá. Mŕtvy hnoj alebo kompost sa aplikujú každé tri roky. Zlúčeniny dusíka sa kŕmia ročne počas aktívneho vegetačného obdobia. V lete, na začiatku av strede, hnojia potašom a fosfátovými hnojivami.

Je to dôležité! Prvé kŕmenie sa vykonáva v druhom roku prevádzky.

Kedy a ako robiť prerezávanie

Hruška "Krasuli" musí vedieť, ako prerezávať. Prvé prerezávanie sa vykonáva bezprostredne po vysadení sadenice, výhonky sa narezú na tretinu dĺžky, aby sa stimulovalo vetvenie. V dvojročnej rastline sa skráti výhonok, ktorý svojím rastom zabráni centrálnej o dve tretiny, zvyšok výhonkov nie je o tretinu dlhší. Ďalej vykonajte sanitárne postupy: odstráňte zlomené, poškodené, slabé a suché konáre. Po orezaní odrezanej plochy je potrebné namazať záhradné ihrisko.

Funkcia trim hrušiek.

Ako chrániť hrušky pred chorobami a škodcami

Pre preventívne účely je hruška "Krasuli" v krajine na jar ošetrená koloidnou sírou. Postup sa vykonáva dvakrát s dvojtýždňovou prestávkou. V prípade chorôb je silná porážka stromu postriekaná chemikáliami: Vitaros, Bayleton, Topaz, Previkur. Choré časti rastliny sú narezané a spálené.

Tiež, po zbere, môžete striekať strom Bordeaux kvapaliny. Hrušní škodcovia sa bojujú s insekticídmi. Ľudové prostriedky tiež pomáhajú proti škodcom: infúzia vrcholov paradajok, infúzia nechtíka lekárskeho a cesnaku.

Ako sa pripraviť na zimu

Mladé hrušky môžu v zime bez snehu zamrznúť. Pristvolny kruh musí byť mulčovaný hustou vrstvou zeme a pokrytý špeciálnym materiálom. Ak zakryjete mulčovacím lapnikom - ochráni aj jemnú kôru z hlodavcov.

Hruška Krasulya je plodná, nie rozmarná v starostlivosti a mrazuvzdornej odrode, ktorá je žiadúcim nájomcom v každej záhrade. Možno to bude trvať veľa úsilia na rast, ale chutná a zdravá úroda bude viac ako splácať vaše úsilie.