Obrie Bakchar: ako získať veľké bobule

"Bakcharsky gigant" - rôzne jedlé zimolez, ktorý si získal popularitu vďaka skorému dozrievaniu a pomerne veľkým plodom (až 4 cm). Krík rastie do výšky 2 m, má oválnu korunu a vysoký výnos.

Opis a vlastnosti odrody

Názov tohto ovocia ker veľmi jasne a jasne charakterizuje to. Na rozdiel od iných odrôd zimolezu má Bakcharsky Giant pomerne veľké valcové plody, ktorých hmotnosť dosahuje 2 g. Chuť týchto plodov je sladká a kyslá, s jemnou dužinou a tenkou kožou. Na kríži sa rozprestierajú oválne koruny a veľké listy šedozelenej farby.

Vysoká tento zimolez odrody dosahuje 1,5-2 m, Rastlina sa začína pestovať 2-3 roky po výsadbe a má priemerný výnos. Zimolez "Bakcharsky giant" je veľmi jednoduché zbierať, to je uvedené v opise odrody a recenzie záhradkárov, ktorí už ocenili rastlinu.

Tiež populárne sú dekoratívne typy zimolezu: Tatar a kaprifol.

Je to dôležité! Plody „Bakcharského obra“ pomôžu odolávať jarnej avitaminóze a sú veľmi užitočné pre ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Výber miesta pristátia

Veľkoplodý zimolez sa bude aklimatizovať v suchom rohu záhrady. V prvých 2-3 rokoch ker rastie pomaly a potom aktívne rastie.

osvetlenie

Zimolez je najlepšie zasadil na slnečnom pozemku žiadne prievany a vietor. Dobré osvetlenie vám zaručuje dobrú úrodu a zrenie plodov rýchlo.

pôda

Napriek tomu, že táto rastlina nie je vôbec náročná na pôdu, treba poznamenať, že netoleruje nadmernú vlhkosť. Najpriaznivejšia doba na výsadbu je skorá jeseň, v takom prípade bude mať ker čas na zakorenenie a rast na mráz.

Jedlý zimolez má veľa užitočných vlastností.

Výber sadeníc pri nákupe

Pri výbere sadeníc je potrebné venovať pozornosť počtu listov. Dobrý semenáčik, ktorý určite zapustí korene a bude plodný, by malo byť 4-5 listov, Prirodzene, je vhodnejšie nakupovať sadenice od dôveryhodných dodávateľov.

Pravidlá pristátia "obrie Bakchar"

Spočiatku je potrebné umiestniť semenáčiky do hlineného hovoriča, medzitým by mali byť pripravené jamky s dĺžkou 0,5 m a šírkou 0,5 m. Umiestnite klíčky do drážok, oplodnite a posypte koreňový systém zeminou, potom nalejte.

Je to dôležité! Ak chcete dosiahnuť maximálny výnos a veľkorysý "Obrie Bakchar"opeľovanie. K tomu sa odporúča zasadiť niekoľko druhov jedlých zimolezov. Pre tieto vynikajúce odrody ako "Nymph", "Azure", "Pride", "Silginka", "Bakchara" a "Amfora".

Tipy pre starostlivosť

Zimolez "Bakcharsky gigant" moc rásť aj neskúsený záhradník, pretože nie je ťažkéak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel.

zalievanie

Vzhľadom k tomu, že rastlina je nenáročný, stačí dosť tráviť včas a poskytovať mierne zavlažovanie. Po ošetrení vodou sa odporúča uvoľniť pôdu okolo kríka.

Top dressing

Na jar Odporúča sa doplnok dusíka. Aj pre ker sú veľmi užitočné organické hnojivá, ako sú hnoj, rašelina, kompost, humus. V lete po zbere, je možné použiť fosfor-potašové hnojivá.

Aby sa zaručil vynikajúci rast koreňového systému a zvýšila odolnosť proti mrazu, je potrebné v jesennom období kŕmiť pôdu dvojitou superfosfátom a draselnou soľou.

Viete? S náležitou starostlivosťou jedlý Bakcharsky obrie zimolez ovocie až 30 rokov.

prerezávanie

Prvých pár rokov po vysadení Bush nepotrebuje prerezávanie. Po troch rokoch je potrebné odstrániť vysušené stonky. Ale po pätnástich rokoch by mali byť odrezané najstaršie vetvy.

Kontrola škodcov a chorôb

Veľký zimolez "Bakcharsky obra" - nenáročný a odolný voči chorobám a škodcom ker. V prípade potreby ho môžete chrániť rastlinnými a biologickými produktmi. kategoricky zakázané používanie pesticídov, pretože sú deštruktívne pre rastlinu.

Viete? Počas obdobia kvitnutia je zimolez „Bakchar giant“ vynikajúcou medovou rastlinou.

Zimovanie zimolez

Táto odroda bola vyšľachtená na Sibíri. Doma vydrží až -50 stupňov. Neodporúčame výsadbu tejto odrody jedlých zimolez v južných oblastiach, ako príliš teplá zima nepriaznivo ovplyvňuje rastlinu - môže spôsobiť prekrvenie. V tomto prípade sa budúca sezóna nebude musieť spoliehať na úrodu, pretože plody nie sú viazané.

Výhody a nevýhody odrody

Jasnou výhodou oproti iným odrodám sú veľké jedlé plody, ktoré sa ľahko zbierajú. Starostlivosť o rastlinu vám nedáva problémy odolné voči mrazu a nie vrtošivé.

Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že zimolez začína niesť ovocie až v treťom roku po výsadbe, Nevýhodou je aj vysoké rozpadávanie bobúľ, ale dá sa ľahko zmeniť na cnosť. Stačí len položiť látku alebo film pod krík, a to vám pomôže pri zbere.

Ak sa rozhodnete zasadiť Bakcharsky obrie zimolez na vaše stránky, uvedomte si, že má najviac pozitívnych recenzií, a môžete si byť istí, že sa vám bude páčiť veľké, šťavnaté a jemné ovocie. Mimochodom, bobule si môžete vychutnať nielen v lete, sú dokonale zmrazené a veľmi dobré pre uchovanie.

Loading...