Zoznámenie s mini traktorom "Belarus-132n": technické vlastnosti a popis

S nástupom jari každý farmár výrazne zvyšuje množstvo práce na poli. Pôda by mala byť zoraná, mali by sa vyrábať hnojivá a na druhú by sa malo zabúdať na medziskladové spracovanie zemiakov. Pre uľahčenie realizácie takého množstva práce v teréne môže mini traktor MTZ "Belarus-132n" - všestranný stroj, ktorý vykonáva širokú škálu práce na zemi. Mimochodom, bude tiež nájsť prácu v meste - čistenie ulíc, kosenie trávy na trávniky, dokonca aj vyplnenie malé jamy a čistenie snehu pre neho.

Opis mini traktora

Prvá kópia poľnohospodárskeho stroja odišla z montážnej linky v roku 1992 v závode Smorgon Aggregate Plant. Ide o vylepšený model traktora "Belarus-112". Na rozdiel od svojho predchodcu však v modeli Bielorusko-132n neexistuje kabína - miesto toho je miesto operátora vybavené. V prípade nepriaznivého počasia bude vodič chrániť štít. Výkonné kolesá (R13) s chráničom vianočných stromčekov pomáhajú zvládnuť terén.

Prečítajte si aj o japonskom mini traktore.

Je to dôležité! Ak sa ťažko otáča volant v mini-traktore "Belarus-132n", potom musíte vypnúť poloautomatické uzamknutie prednej nápravy.

Vlastnosti zariadenia a dizajnu

Mini-traktor "Belarus-132n" má pohon všetkých štyroch kolies, ale pomocou pákového prepínača môžete vypnúť zadnú nápravu. Pre prednú nápravu navrhnutý diferenciál s blokovacou funkciou. Uzly trenie, multi-disk, práca v olejovom kúpeli. Traktor Belarus-132n je vybavený hydraulickým systémom, ktorý zahŕňa čerpadlo poháňané motorom, hydraulický valec a hydraulický rozdeľovač, ktorý je potrebný na ovládanie montovaných konštrukcií.

Viete? V roku 1972 vyrába závod na výrobu smorgonských agregátov miliónty model traktora (MTZ-52a). Po desiatich rokoch úspešného pôsobenia na kolektívnom farme ho dostal na vodiča traktora na osobné použitie.

Technické špecifikácie

Pozrime sa bližšie na to, čo je minivrak Bielorusko-132n - technické parametre sú uvedené v tabuľke:

1Typ motora / modeluBenzín / Honda GX390
2Hmotnosť, kg532
3Rozmery, mm - výška - šírka - dĺžka- 2000 - 1000 - 2 500
4Základňa, mm1030
5Trať, mm840, 700, 600 (nastaviteľné)
6Spustite systémZ batérie, ručného a elektrického štartéra
7Agrotechnická vôľa, mm270
8Počet prevodov - dozadu- 3 - 4
9Menovitý výkon kW9,6
10Polomer otáčania s rozchodom 700 mm, m2,5
11Rýchlosť pohybu, km - vzad - dopredu- 13 - 18
12Špecifická spotreba paliva, g / kWh, ale nie viac ako313
13Trakcia, kN2,0
14Maximálna hmotnosť nákladu, kg700
15Prevádzka teploty traktoraOd +40 ° C

až -40 ° C

Je to dôležité! Pre nepretržitú prevádzku motora sa odporúča použiť benzín AI-92.

Možnosti traktora v záhrade av kuchynskej záhrade (závesné zariadenie)

Univerzálnosť tohto zariadenia ukazuje širokú škálu prídavných zariadení pre traktor:

 1. Príves. Je nenahraditeľná pri preprave tovaru vrátane veľkoobchodu. Pre pohodlie, telo prevráti, za predpokladu, markíza. Prípustná hmotnosť pre prepravu je do 500 kg.
 2. KTM kosačka. Je určený na kosenie trávy na plochých plochách alebo na starostlivosť o trávnik (trávniky, záhrady, parky). Rýchlosť jazdy so kosačkou 8 km / h.
 3. Oborávač. Zariadenie je potrebné na spracovanie medzipriestoru lôžok a na starostlivosť o rôzne výsadby. Hmotnosť konštrukcie je 28 kg. Rýchlosť pri spracovaní medzipriestoru 2 km / h. Možné je súčasne spracovanie 2 riadkov.
 4. Traktorové brány. Používa sa na uvoľňovanie pôdy, lámanie zamrznutej pôdy, ako aj na ukladanie semien a hnojív do zeme. Hmotnosť zariadenia je 56 kg. Rýchlosť traktora s touto konštrukciou nepresahuje 5 km / h.
 5. Pluh PU. Používa sa na kopanie koreňových plodín (zemiakov, repy) a orbu pôdy. Prípustná rýchlosť - maximálne 5 km / h.
 6. Kefa na kefy. Používa sa v komunálnych službách na zber odpadu na území.
 7. Buldozér. Navrhnuté na čistenie priestoru od zeme, nečistôt a snehu, ako aj na spanie. Hmotnosť zariadenia je 40 kg.
 8. Vyorávač zemiakov. Používa sa na kopanie zemiakov. Hmotnosť vyorávača zemiakov je 85 kg. Vo veľkých lokalitách vykazuje slabý výkon. Priemerná rýchlosť tohto zariadenia je 3,8 km / h.
 9. Hľadia. Mechanizmus je opatrený obsluhou traktora. Chráňte pred dažďom a slnkom.
 10. Kultivátor. Používa sa na zapustenie semien do zeme, uvoľnenie a vyrovnanie pôdy. Môžete prerezávať burinu. Stavebná hmotnosť - 35 kg.
 11. Hiller. Používa sa na spracovanie nerovnej zeminy na zemi so sklonom do 10 stupňov alebo 100 mm. Hmotnosť zariadenia je 75 kg. Rýchlosť traktora s mlynom - 2-3 km.
Vývodový hriadeľ (PTO) umožňuje ovládanie prídavného zariadenia.

Viete? Mini-traktor "Bielorusko-132n" je populárny nielen na Ukrajine av Rusku. Svoje využitie našla aj v Nemecku, ale vyrába sa pod iným názvom Eurotrack 13H 4WD.

Stojí Bielorusko-132n za kúpu?

Rozhodne stojí za to. "Bielorusko-132n" zvládne všetky hlavné typy prác, ktoré traktor vykonáva, - orba, spracovanie lôžok, preprava tovaru, pestovanie. Zároveň má obrovskú výhodu - malé rozmery, ktoré mu pomáhajú ľahko manévrovať medzi posteľami. Treba poznamenať, že v traktore „Bielorusko-132n“ je pracovisko obsluhy bližšie k zemi, čo umožňuje kvalitnejšie a presnejšie vykonávať prácu na stavenisku, pričom široký výber prídavných zariadení umožňuje celoročne používať túto jednotku.

Oboznámte sa s traktormi MT3-892, MT3-1221, Kirovets K-700, Kirovets K-9000, T-170, MT3-80, Vladimirets T-25, MT3 320, MT3 82 a T-30, ktoré sa dajú použiť aj pre rôzne druhy prác.
Ako vidíte, pokrok v poľnohospodárskom inžinierstve nestojí v kľude, čo vám umožňuje výrazne uľahčiť ročnú prácu na pevnine a zároveň zachovať av niektorých prípadoch dokonca zvýšiť produktivitu a efektívnosť.

Loading...