Charakteristika a vlastnosti pestovania paradajok "Gina" na mieste

Predmetom nášho rozhovoru v tomto článku bude rôzne paradajky, ktoré boli chované európskymi odborníkmi nie tak dávno, ale už získali slávu ako najlepší z veľkých. Jeho názov je "Gina", a to paradajka je ideálny pre pestovanie v otvorenom teréne, rovnako ako v skleníkoch.

Viete? Konzumácia paradajok je prospešná pre ľudí, pretože obsahujú karotén, vitamíny B (1, 2, 3, 6, 9, 12), C, PP, D, kyselinu listovú. Paradajky sú bohaté na vápnik, draslík, mangán, fosfor a obsahujú aj železo a horčík.

Popis odrody

Zoznámenie s odrodou, začíname s vlastnosťami paradajok "Gina". Vzťahuje sa na odrody v polovici sezóny - plody dozrievajú 120. deň po objavení sa výhonkov.

Plody rastú guľovito, mierne rebrované, svetlé, sýto červenej farby, husté a veľmi veľké - ich priemerná hmotnosť je od 150 do 280 g. Držiaky záznamov dosahujú 300 g.

Odhaduje sa, že výťažok do 10 kg na meter štvorcový je charakteristický pre paradajku Gina. m. Popri vynikajúcich vlastnostiach výnosov získavajú paradajky tejto odrody aj svoju vynikajúcu chuť. Pretože sa vyznačujú vynikajúcou kombináciou cukrov a kyselín - majú sladkú chuť s miernou kyslosťou, plody sú univerzálne používané. Ich mäso je šťavnaté a mäsité, obsahuje 4,5-5% sušiny.

Paradajky "Gina" sú poddimenzované - kríky rastliny dosahujú výšky 30-60 cm a sú zasiate uprostred. Z koreňa rastú spravidla tri stonky. Preto paradajky tejto odrody nemusia zviazať a vytvárať v nich krík.

Rastlina je termofilná, avšak v južných oblastiach normálne toleruje výsadbu spôsobom bez semien.

Má hybridnú formu, ktorá sa nazýva "Gina TST". Od svojho predchodcu sa odlišuje odolnosťou voči praskaniu, skoršou zrelosťou a menšími plodmi.

Prečítajte si aj o iných odrodách paradajok: "Tomel", "Sibírsky čoskoro", "Bruin Bear", "Treťjakovský", "Červený stráž", "Bobcat", "Crimson Giant", "Shuttle", "Batyanya".

Výhody a nevýhody odrôd

Ak analyzujeme všetky výhody a nevýhody "Gin" odrody, potom jeho výhody zahŕňajú:

 • možnosť kultivácie v otvorenom a uzavretom teréne;
 • dobrý výťažok;
 • veľké veľkosti ovocia;
 • trvanie plodenia;
 • vysoký obsah paradajok v vitamínoch;
 • vynikajúca chuť ovocia;
 • dobrá prepraviteľnosť paradajok;
 • univerzálnosť paradajok;
 • kompaktnosť a v dôsledku toho zbytočnosť počas kultivácie na vykonávanie takých postupov, ako je viazanie, tvarovanie, stavanie, riedenie;
 • priemerná odolnosť voči poveternostným vplyvom;
 • nenáročná starostlivosť;
 • odolnosť voči takým chorobám, ako je fusarium, neskorá pleseň, koreňová hniloba, verticillis;
 • dlhé skladovanie za každého počasia.
Viete? Pri umiestňovaní paradajok Gina do sterilizovaných sklenených nádob a chladnej tmavej miestnosti si zachovajú svoj vzhľad a chuť po dobu troch mesiacov.
Nie toľko minusov, medzi nimi si všimneme:

 • časté poškodenie škodcami;
 • slabá odolnosť voči teplotným výkyvom, ktoré si vyžadujú dočasné útočisko, ak sú zasadené v otvorenom teréne;
 • praskanie ovocia pri dozrievaní.
Prečítajte si o tom, ako postaviť polykarbonátový skleník a drevený skleník na pestovanie paradajok.

Pestovanie paradajok cez sadenice

Paradajky sa môžu pestovať pomocou sadeníc a bezsemennej metódy. Ktorý z nich si vyberiete, závisí od klimatických podmienok, v ktorých sú vysadené. Zvážte vlastnosti každého z nich.

Výsev semien pre sadenice

Semená prasníc by mali byť na konci marca. Posledným platným dátumom bude začiatok apríla. Pred zasiatím sa semená umiestnia do slabého roztoku manganistanu draselného.

Po vytvorení prvých listov (jeden alebo dva) by sa mali klíčky ponoriť do rôznych nádrží s rašelinou. Pravidelne sa semenáčiky musia umiestniť von na spevnenie. Môžete začať od 15 minút denne a potom toto časové obdobie postupne zvyšovať.

Výsadba sadeníc na mieste

Vysadené sadenice potrebujú v období od 25. mája do 10. júna. Sadenice v čase výsadby by mali byť staré 45-50 dní. Aby sme sa nemýlili s načasovaním a nezničili sadivový materiál, je potrebné zistiť teplotu pôdy.

Je to dôležité! Teplota pôdy na pestovanie paradajok by mala byť najmenej 18 stupňov.
Odporúčaná hustota výsadby je tri až štyri kríky na meter štvorcový. m.

Ak teplota vzduchu klesne pod 17 stupňov, rastliny musia byť zabalené.

Je možné pestovať paradajky Gina bez jadier?

Pomocou metódy bez výsadby sa semená zasievajú priamo do zeme. To by malo byť vykonané v rovnakom čase ako výsadba sadeníc: od konca jari do začiatku leta. Postup výsevu je nasledovný: t

 1. Tvorba drážok 30 cm.
 2. Pôdne hnojivo s fosforečnanom draselným alebo popolom.
 3. Vyplnenie drážok uzemnením.
 4. Bohaté zalievanie.
 5. Tvorba plytkých dier.
 6. Kladenie do nich niekoľko semien.
 7. Prach ich krajiny.

Ako sa starať o paradajky "Gina"

Po vysadení v zeleninovej záhrade sa paradajky „Gina“, keď sa pestujú, chovajú rovnako ako u iných paradajok, existujú však určité rozdiely: neviažu svoje stonky, nemanipulujú s tvorbou kríkov a nevlastnia deti. Starostlivosť o ne je štandardná a spočíva v zalievaní, uvoľňovaní pôdy a hnojení. V prípade potreby budete musieť vykonať preventívne a terapeutické postupy pri chorobách a škodlivom hmyze.

Zavlažovanie, odstraňovanie a uvoľňovanie pôdy

Mala by byť napojená, keď horná vrstva pôdy mierne vyschne. Počas obdobia kvitnutia sa odporúča vykonať tento postup dvakrát týždenne. Vo fáze tvorby ovocia by sa mal počet výplachov zvyšovať a vykonávať každý druhý deň. A najmä v horúcich obdobiach, kedy teplota prevyšuje 28-30 stupňov, voda denne. Musíte tiež kontrolovať stav pôdy - mal by byť vždy voľný a čistý od burín. Preto sa paradajky ukázali pravidelné uvoľňovanie lôžok a plenie.

Vrchné obväzy

Hnojenie sa odporúča vyrábať podľa nasledujúcej schémy:

 • prvé kŕmenie je dva týždne po pristátí v otvorenom teréne;
 • druhé krmivo - po intervale 10 dní;
 • tretie kŕmenie - dva týždne po predchádzajúcom;
 • štvrtý dresing - 20 dní po tretej.
Krmivá by mali byť hnojivá odporúčané pre paradajky, napríklad "Gumi Kuznetsova", "Gumate-Universal", "Emerald", "Ideálne", atď Skúsení záhradníci tiež odporúčajú používať "zelené hnojivo" a organické hmoty.

Pred každou aplikáciou hnojiva by sa paradajky mali posypať oddelenou alebo dažďovou vodou. Kŕmenie a zavlažovanie by sa malo vykonávať v skorých ranných hodinách alebo večer, pretože voda alebo malty na listoch sú plné spálenia slnkom.

Je to dôležité! Na získanie lepšieho zberu sa prednostne striedajú koreňové obväzy s listom. Po objavení sa vaječníkov je povolené oplodnenie len v koreňoch.

Odolnosť voči škodcom a chorobám

Jedným z najväčších problémov, ktoré môžu pochopiť paradajky je zamorenie škodcami. Existuje veľa milovníkov jesť zelené paradajky topy.

vošky, Často šťava z rastliny nápoje vošky. V dôsledku toho listy žltnú a paradajky sa zhoršujú. Na boj proti sania hmyzu použiť ľudových prostriedkov vo forme odvarov z insekticídnych rastlín: cibuľa šupky, cesnak, tabak, palina. V prípade hromadných lézií je potrebné použiť postrek chemickými insekticídmi: "Decis Pro", "Confidor Maxi", "Ratibor" atď.

Colorado chrobák, Larvy tohto chrobáka tiež nie sú ochotné hodovať na listoch paradajok. Na ich zničenie používajú mechanickú metódu (ručný zber) a chemickú metódu - postrek prípravkami "Decis Extra", "Senpai", "Confidor", "Corado" atď. Medvedka, Poškodzuje korene rastliny, čo spôsobuje, že rastlina vybledne a môže zomrieť. Odstránenie škodcu ošetrením "Medvetoksom", "Rembek Granula."

Môže chrobák, Larvy švábov sú tiež veľmi nebezpečné pre paradajky, pretože môžu vyvolať smrť celého kríka. Sú bojované s insekticídmi "Basudin", "Zemlin", "Antikhrusch".

Kovařík, Boj proti tomuto nebezpečnému hmyzu sa vykonáva rovnakým spôsobom ako s larvami chrobáka.

K hlavným chorobám, ktoré sú obsiahnuté v tejto rastlinnej plodine, je Gina odolná.

Zrenie a výťažok

Spravidla, paradajky Gina dozrievajú do 110-120 dní od vzhľadu výhonkov. Výnos tejto odrody je vysoký: z jedného kríka je možné zbierať 2,5 - 4 kg paradajok. Zber ako paradajky dozrievajú.

Ako používať paradajky "Gina"

Keď sme vo výhodách odrody uvádzali jej všestrannosť, mysleli sme, že paradajky sa môžu jesť čerstvé, a tiež sú skvelé na konzervovanie a varenie kečupu, adzhiky, paradajkovej šťavy a cestovín.

Môžete tiež nakladať paradajky na zimu a urobiť paradajkový džem.
Tak, Gina paradajky majú rad výhod a len niekoľko nevýhod. Sú ľahko udržiavateľné, čo im umožňuje pestovať aj záhradkárov a záhradkárov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti. A aby sme sa uistili, že tu sú niektoré recenzie od ľudí, ktorí už vyskúšali vlastné plodiny Gina:

Elena M: "Z tejto odrody som sa začala učiť pestovať paradajky. Je to naozaj dobré a plne zodpovedá opisu."

Ludmila Y.: „Odroda je veľmi dobrá. Sú spokojní s časom, veľkosťou a chuťou.

Pozrite si video: Soběslavská konference pro zdravotní sestry reportáž z akce (Február 2020).

Loading...